Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie trzody chlewnej

1711 odpowiedzi na ten temat

#961 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 07 styczeń 2015 - 04:25

Żywienie trzody chlewnej

@ kulawa koza troche  fantazjujesz   z przyrostami na tak skąpym zywieniu choć na twoim filmie  warchlaczki calkiem przyzwoite  co dostawaly do koryta ekstra  skoro miały pasze w karmniku? a widzieliscie  film nowoczesna hodowla trzody chlewnej  na yotube  ? 

do korytka ziemniaki parowane z ospa.Te swinie nie szły idealnie, miałem miot co szły w oczach.A powiem Ci że trafiło się w tym miocie że po 4mc hodowli były sztuki co przekroczyły 140kg.Wszystko zalezy od gatunku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie trzody chlewnej Dzisiaj, 07:10
  •  

#962 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 07 styczeń 2015 - 09:55

Żywienie trzody chlewnej

@stryciak widze ze zaczynasz się tłumaczyć  dobry prosiak w  4 tyg wazy 8kg  i jak przez następne 7 dni przyrosnie 1,5 to dobrze  a u ciebie pasza poł na pól  ze zbozem  przyrastają 3 kg ? i do tego jak wcześniej piszesz przy maciorach loszkach wybranych z najgorszych tuczników po knurach mieszańcach  krytych w wadze 100kg  dostając słabe jedzenie i mało wody  to w życiu  nie sa w stanie odchować prosiąt 11 kg w 5 tyg   a jeśli mogą to chciałbym tak fenomenalne  loszki  nabyć   mogę dac tyle co z danbreda

#963 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 07 styczeń 2015 - 10:38

Żywienie trzody chlewnej

Stryciak 3,5kg dla loch z prosiętami nie za mało? ja daje 6kg na sztukę a w skład wchodzi jęczmień 40% owies 20% pszenica 30% i koncentrat sano matra 10% a wody piją spokojnie 15l.

Edytowany przez jaco25, 07 styczeń 2015 - 10:54.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#964 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 10:46

Żywienie trzody chlewnej

Witam dajcie już spokuj z tym  [ stryciakiem ] widzicie że słyszał coś o chodowli świń oby tą kostkę porządnie układał dzwoniłem dziś do przedstawicieli gdzie się dał i cena za forte 55 jest miemożliwa papa stryciak

#965 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 11:01

Żywienie trzody chlewnej

Może  kolega  chciał  sobie darmową reklamę  na  forum  zrobić. :)

#966 Share Styrciak

Styrciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo , Układanie kostki brukowej

Napisany 07 styczeń 2015 - 13:14

Żywienie trzody chlewnej

1490 Ty to juz wogole pojedcua nie masz .

Loszki nie sa wybierane z najgorszych tylko biore te ktore najszybciej maja wage 110 kg wiec sa to najlepsze sztuki takie ktore maja min 7 par sutków.

Zawsze w miocie sa sztuki ktore odstaja i sa duzo wieksze.

Co do paszy prosiat to dostaja pol na pol ale z koncentratem Babsy takie jest zalecenia na etkiecie czyli pasz ma okolo 17-18 procent bialka , i nikt nie pisal ze dostaja pol wody sa poidla i nikt im nie mierzy ile wypily .\

Tacy z was hodowcy narzekacie na cene ze niska ktudno trzeba jaklos zyc moze znowu przyjdzie z pol roku gdzie cena bedzie kolo 6 zł  i wtedy sobie czesciowo o drobimy straty

Reklamy sobie nie musze robic zlecen mam dosyc takze to mi nie potrzebne a po drugie to nie forum o tematyce budowlanej tylko rolniczej i po to jest aby wymieniac poglady i doswiadczenia a widze ze co niektorzy chac za wszelka cene zrobic z kogos malego chlopca i mowic czego to on nie wie i nie zrobil..

1490 sluchaj ja juz o 7 lat hoduje trzode i opasy i duzo sie juz nauczylem ale najwazniejsze ze to co robie przynosi mi zyski a jesli Ty masz z tym problem to trudno . Co do cena koncentratow w kazdym rejonie jest iina chociazby z tego wzgledu ze odleglosci dostaw sa rozne aale pewnie dla Ciebie to nie wazne .

Od nas do Sekowa jest 130 km a do Ciebie pewnie z 300 wiem te 170 km to Ci ta pasze beda kurcze za darmo wiezli tak harytatywnie bo 1490 tak chce i koniec.

Czlowieku zastanow sie co pisze i mozesz dzwonic wszedzie jak nie wsiadziesz w samochod i nie pokazesz kasy na stole tpo nikt z Toba nie bedzie gadac a napewno juz nie o cenach ,

No moze za malo te 3.5 kg wiesz jak tego tak dokladnie nie waze ale tak jak mowilem nie chce isc upasc w czasie ciazy moze to i moj blad nie wiem moze powinny dstawac wiecej paszy Wiadro 12 l na trzy sztuki do tego min 1.5b Sano Matra i naerazie z mlekiem nie bylo problemu w dniu wyproszenia mleko jest a czy prosieta maja go za malo czy wystarczajaco tego nie wiem weim napewno ze po tygodniu juz zaczynaja skubac Boni M z pasniak z kazdym dniem coraz wiecej Ja po wyproszeniu smaruje loszcze sutki mokra zwilzona pasza aby prosieta zapamietaly zapach i smak i jak najszybciej pobieraly pasze.

Nikt mnie nie uczyl jak sie odchowuje prosieta czy loszki do wszystkiego dochodze sam i jakies wyniki sa wzgledne ale zawsze jest duzo do poprawy

#967 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 13:34

Żywienie trzody chlewnej

Stryciak każdy popełnia błędy ważne by odpowiednie wyciągać wnioski, dawaj więcej tej paszy lochom z prosiętami ja daje dwa razy dziennie 20l na 3 szt. a by jeszcze więcej zjadły.

#968 Share Luki223

Luki223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 15:44

Żywienie trzody chlewnej

Szybko odsadzacie te prosięta :blink:  ,ja się boje tak szybko >Dużo ludzi osób w mojej okolicy prowadzi chów w cyklu zamkniętym ale mało kto odsadza prosięta prędzej niż w 6 tygodniu przeważnie to 7-8 tygodni , i czesto takie kupuje 20-25 kg i są jeszcze przy maciorach

#969 Share Styrciak

Styrciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 16:31

Żywienie trzody chlewnej

No ja daje tez dwa rayz dzienne ale tak jak mowilem wiadro 12l na trzy sztuki . Ale tyle dajesz caly czas czy tylko po urodzeniu?

#970 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 16:57

Żywienie trzody chlewnej

Daje dwa tygodnie przed urodzeniem, żeby locha dostała lepsze mleko i po urodzeniu cały czas aż do zakończenia laktacji, a potem mniej o jakieś 20% i znacznie jałowiej. Nie było problemów by locha wychowała 12 czy 13 sztuk i na 5 dzień po odsadzeniu przeważnie można ją było spokojnie kryć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share Styrciak

Styrciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 17:05

Żywienie trzody chlewnej

No u mnie jak jest z 12 13 sztuk to loszka bardzo chudnie przy prosiakach :( moize faktyczne mocniejsza ta pasze im dawac i wiecej

#972 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 17:45

Żywienie trzody chlewnej

Wiadomo, że locha traci na wadze po laktacji ale nie było problemu żeby była osłabiona czy coś z tych rzeczy. Spróbuj dać więcej ale nie musisz wszystkim dawać będziesz miał potem jakieś odniesienie.

#973 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 07 styczeń 2015 - 18:27

Żywienie trzody chlewnej

dobra mleczna locha aby dać w szczycie laktacji nawet do 20 l mleka   z czegoś musi to wziąć   najlepiej z karmy  a najgorzej z własnych rezerw organizmu  a nie powinna stracić więcej jak 10 % swojej wagi  wiec zywienie zdecydowanie musi być najlepsze  10%matry  to za mało i do tego jak @jaco25 pisze 20 % owsa w ogóle  nie powinno się stosować daj za to pszenicy i naprawdę  macie za mało energii  dodawajcie olej i dużo tej paszy niech jedzą i pija  dużo wody

#974 Share mcpenza

mcpenza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 18:46

Żywienie trzody chlewnej

Jaka cena u was za śrutę sojową u mnie w lubelskim wet. życzy sobie 110 zł za 50kg ciekawi mnie jak wygląda to u Was ?

#975 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 18:50

Żywienie trzody chlewnej Kujawsko-pomorskie kupuje sporadycznie od pośrednika soję w workach 50kg - cena 98zł worek. Nawet ostatnio 96 zł zapłaciłem.

#976 Share mcpenza

mcpenza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 18:54

Żywienie trzody chlewnej

no to pięknie u mnie przycina  :(  muszę poszukać nowego dostawcy bazuje na produktach z dolfosu które owy sprzedawca również ma i wygodniej jest mi brać wszystko w jednym miejscu ale przy tej cenie za świnki muszę zminimalizować koszty paszy zwłaszcza że pszenica poszła w górę dziś sprzedawana po 63 zł na ręke

#977 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 19:14

Żywienie trzody chlewnej

Witam dajcie już spokuj z tym [ stryciakiem ] widzicie że słyszał coś o chodowli świń oby tą kostkę porządnie układał dzwoniłem dziś do przedstawicieli gdzie się dał i cena za forte 55 jest miemożliwa papa stryciak

Dzwoniłeś do pośredników i liczysz, że ktoś przez telefon zgodzi się na 55 zł, pewnie jeszcze powiedziałeś, że kupowałbyś kilka worków miesięcznie?
Ps. Kiedyś kupowałem od pośrednika po 75 zł worek jednej z firm i zapewniał, że taniej nie może mi sprzedawać bo sam ma po 70 zł. Następnego dni zadzwoniłem do owej firmy informując, iż mam fermę 200 loch w cyklu zamkniętym i jestem zainteresowany kupnem dużych ilości i zaoferowano mi 63 zł za worek...

Edytowany przez Darekpol, 07 styczeń 2015 - 19:19.

#978 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 19:41

Żywienie trzody chlewnej

dobra mleczna locha aby dać w szczycie laktacji nawet do 20 l mleka   z czegoś musi to wziąć   najlepiej z karmy  a najgorzej z własnych rezerw organizmu  a nie powinna stracić więcej jak 10 % swojej wagi  wiec zywienie zdecydowanie musi być najlepsze  10%matry  to za mało i do tego jak @jaco25 pisze 20 % owsa w ogóle  nie powinno się stosować daj za to pszenicy i naprawdę  macie za mało energii  dodawajcie olej i dużo tej paszy niech jedzą i pija  dużo wody

jaki dajesz olej i ile jak można wiedzieć . co Myślisz o pszenżycie dla macior karmiących można go dawać 

#979 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 19:47

Żywienie trzody chlewnej

Dzwoniłeś do pośredników i liczysz, że ktoś przez telefon zgodzi się na 55 zł, pewnie jeszcze powiedziałeś, że kupowałbyś kilka worków miesięcznie?
Ps. Kiedyś kupowałem od pośrednika po 75 zł worek jednej z firm i zapewniał, że taniej nie może mi sprzedawać bo sam ma po 70 zł. Następnego dni zadzwoniłem do owej firmy informując, iż mam fermę 200 loch w cyklu zamkniętym i jestem zainteresowany kupnem dużych ilości i zaoferowano mi 63 zł za worek...

Witam wogóle nie masz racji dzwoniłem do centrali SANO przy zakupie na umowe miesięcznie 4 palet FORTE  CENA 63 ZŁ NETTO to samo u gościa którego polecał stryciak  emax cena wyjściowa 68 zł  rozmawiałem z trzema handlowcami sano i cena 55 za forte jest nierealna natomiast bez problemu kupisz w tej cenie premium  wiesz sprzedałem dziś tuczniki po 3,80 netto i nie chciałbym przepłacać za pasze umówiłem się z hurtownikiem od którego biorę że cena 63.60 zł przy zakupie paletowym natomiast   nikt więcej na forum nie napisał że ma forte poniżej 60 zł pozdrawiam .

ps .przeczytaj wypowiedzi stryciaka to jedna drugiej przeczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 20:43

Żywienie trzody chlewnej

Czy sito szczelinowe 2,00mm jest odpowiednie do przygotowania paszy? ( pszenica, pszenżyto, owies, jęczmień  młynek ssąco-tłoczący)