Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie trzody chlewnej


1711 odpowiedzi na ten temat

#921 Share Darekpol

Darekpol

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Kujawsko-pomorskie

Napisany 05 styczeń 2015 - 18:48

Żywienie trzody chlewnej Styrciak - Twoje wyliczenia o zysku z hodowli świń pomijające wiele niby mało znaczących kosztów jak woda, prąd świadczą o tym, że jesteś jeszcze młody. W hodowli nigdy nie jest tak jak na kartce i na pewno tak kolorowo nie jest zawsze.
Odnosząc się do cen koncentratów jakie podałeś - 55 zł worek. Inni piszą 65 zł worek - taka jest rzeczywistość koledzy i wątpię, aby Stryciak kłamał. Wiele razy pisałem, że marże pośredników sprzedających koncentraty to około 20 procent. I należy koledze podziękować za informacje jak okradają was kochani zaprzyjaźnieni pośrednicy.

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Żywienie trzody chlewnej Dzisiaj, 21:38
  •  

#922 Share Styrciak

Styrciak

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Konin
  • Zainteresowania:Budownictwo , Układanie kostki brukowej

Napisany 05 styczeń 2015 - 20:31

Żywienie trzody chlewnej

 No nie wiem ile wy w gminach placicie za wode ale my na kwartał placimy zawsze okolo 100 zł wiecej wody nie jestesmy w stanie zuzyc ! Ta ilosc idzie na dom i chlewnie , opasy maja wogole inne zrodło wody i tego wogole nie wliczam,.Jest prawie caly czas na stanie okolo 100 sz tucznika i taki ejest spozycie wody, Jak sie udaje to trzy rzuty w roku sa do osiagniecia.

 Wiem jak sie liczy koszty bo prowadze firme budowlana a jak wiadomo rynek jest ciezki i jakos juz dlugo sie utrzymuje na rynku i to z nie malo obsada pracownikow wiec sie da .

 A gospodarstwo traktuje jako miejsce gdzie moge obrocic zarobione pieniadze w iare bezpiecznie bez jakiegos wielkiego ryzyka a po drugie lubie to jak po godzinach sie odrywam od tego wszystkiego zwiazanego z budowa.

 Jesli cos robie w chlewni , powiekszam porodówke , przerabiam na ruszta to traktuje to jako inwestycja wieloletnia ktora bedzie mi sluzyc na wiele lat i wiele rzutów wiec koszty ewentualnych napraw tez trzeba rozlozyc na dluzszy okres czasu.

 Wedlug mnie wliczanie kazdego kosztu (urwane poidło, zepsuty tubomat czy pasnik , czy peknieta szyba itp ) tylko do danego rzutu swin mija sie z celem bo tak samo mozemy wliczyc wymiane oleju i serwis nowego silnika w ciagniku no bo przeciez robil przy tych swiniach ,

gdybysmy to liczyli w taki sposob to nigdy bysmy zysku nie widzieli a jednak jakos kazdy zyje i na chleb i na jakies dalsze inwestycje wystarcza,

 Przy kazdej produkcji , usługach firmie koszty sa nieodzownym elementem prowadzenia jakielkolwiek dzialnosc i trzeba je odliczyc dopiero z zysku na koniec roku jaki uzyskalismy .

 A i jeszcze jedno jesli ktos woli sprzedac zboze po 400-550n zł za tone to niech sprzedaje ja jednak je wole spac i otrzymac za nie np okolo 650 za wsze to stow wiecej na tonie i dodatkowy nawoz organiczny,

 Kolego 1490 wiesz Emax pracuje do 17 wiec raczej sie nie dodzwoniles ale niech Ci bedzie , tylko wiesz dziwnne by bylo zeby pierwszy lepszy ktory zadzwoni moglby wiedziec jakie stosunki i uklady ma sprzedawca z danym klientem bylo by to nie etyczne. Widzisz Ty  60 zł za worek otzrymales od tak sobie a ja za wieloletnia wspolprace tez bym musial sie zgodzic na taka cene ? Raczej nie :)

 

 


Co do zamieszczonego filmiku o zywieniu: wiesz posiadaja kilka sztuk i czas  to mozna sobie pozwolic na taki sposob zywienia ale juz gdu hodowla jest zaawansowana i tuczniki sa liczone w dziesiatkach jest nie realne aby tak zywic swinie, tutaj tez chodzi o zooptymalizowanie czasu jaki poswiecami na oprzatanie itd aby bylo go jak naj mnie jak najszybcie i pozniej mozna sie zajac innymi zajeciami.

Dla mnie to tylko karmienie na sucho i albo ruszt albo gleboka sciolka na nic innego bym sie nigdy nie zgodzil.

Zdrowie jest tylko jedno na drugie nie ma szans wiec trzeba o nie dbac i je szanowac .



#923 Share 1490

1490

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 05 styczeń 2015 - 21:09

Żywienie trzody chlewnej

 No nie wiem ile wy w gminach placicie za wode ale my na kwartał placimy zawsze okolo 100 zł wiecej wody nie jestesmy w stanie zuzyc ! Ta ilosc idzie na dom i chlewnie , opasy maja wogole inne zrodło wody i tego wogole nie wliczam,.Jest prawie caly czas na stanie okolo 100 sz tucznika i taki ejest spozycie wody, Jak sie udaje to trzy rzuty w roku sa do osiagniecia.

 Wiem jak sie liczy koszty bo prowadze firme budowlana a jak wiadomo rynek jest ciezki i jakos juz dlugo sie utrzymuje na rynku i to z nie malo obsada pracownikow wiec sie da .

 A gospodarstwo traktuje jako miejsce gdzie moge obrocic zarobione pieniadze w iare bezpiecznie bez jakiegos wielkiego ryzyka a po drugie lubie to jak po godzinach sie odrywam od tego wszystkiego zwiazanego z budowa.

 Jesli cos robie w chlewni , powiekszam porodówke , przerabiam na ruszta to traktuje to jako inwestycja wieloletnia ktora bedzie mi sluzyc na wiele lat i wiele rzutów wiec koszty ewentualnych napraw tez trzeba rozlozyc na dluzszy okres czasu.

 Wedlug mnie wliczanie kazdego kosztu (urwane poidło, zepsuty tubomat czy pasnik , czy peknieta szyba itp ) tylko do danego rzutu swin mija sie z celem bo tak samo mozemy wliczyc wymiane oleju i serwis nowego silnika w ciagniku no bo przeciez robil przy tych swiniach ,

gdybysmy to liczyli w taki sposob to nigdy bysmy zysku nie widzieli a jednak jakos kazdy zyje i na chleb i na jakies dalsze inwestycje wystarcza,

 Przy kazdej produkcji , usługach firmie koszty sa nieodzownym elementem prowadzenia jakielkolwiek dzialnosc i trzeba je odliczyc dopiero z zysku na koniec roku jaki uzyskalismy .

 A i jeszcze jedno jesli ktos woli sprzedac zboze po 400-550n zł za tone to niech sprzedaje ja jednak je wole spac i otrzymac za nie np okolo 650 za wsze to stow wiecej na tonie i dodatkowy nawoz organiczny,

 Kolego 1490 wiesz Emax pracuje do 17 wiec raczej sie nie dodzwoniles ale niech Ci bedzie , tylko wiesz dziwnne by bylo zeby pierwszy lepszy ktory zadzwoni moglby wiedziec jakie stosunki i uklady ma sprzedawca z danym klientem bylo by to nie etyczne. Widzisz Ty  60 zł za worek otzrymales od tak sobie a ja za wieloletnia wspolprace tez bym musial sie zgodzic na taka cene ? Raczej nie :)

 

 


Co do zamieszczonego filmiku o zywieniu: wiesz posiadaja kilka sztuk i czas  to mozna sobie pozwolic na taki sposob zywienia ale juz gdu hodowla jest zaawansowana i tuczniki sa liczone w dziesiatkach jest nie realne aby tak zywic swinie, tutaj tez chodzi o zooptymalizowanie czasu jaki poswiecami na oprzatanie itd aby bylo go jak naj mnie jak najszybcie i pozniej mozna sie zajac innymi zajeciami.

Dla mnie to tylko karmienie na sucho i albo ruszt albo gleboka sciolka na nic innego bym sie nigdy nie zgodzil.

Zdrowie jest tylko jedno na drugie nie ma szans wiec trzeba o nie dbac i je szanowac .

 

Witam teraz rozumiem twoie wyliczenia bo bez względu na koszty jest z czego dołożyć pewnie i do pomocy masz domowników ktorzy pod twoją nieobecność dopilnują co trzeba  a mnie chodzi aby z tych 300 szt wystarczyło na normalne życie na ubranie dla 3 dzieci opał na zime  paliwo do samochodu nawozy na odtworzenie produkcji  zebranie zborza itd  życzę powodzenia  idobrych zleceń  i oczywiśćie płatnośći na czas

ps .pracowników masz na zus czy krus
 



Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

  • agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Żywienie trzody chlewnej Dzisiaj, 21:38
  •  

#924 Share Styrciak

Styrciak

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Konin
  • Zainteresowania:Budownictwo , Układanie kostki brukowej

Napisany 05 styczeń 2015 - 21:23

Żywienie trzody chlewnej

Pracownikow mam na Zus .:) Wiesz zeby godnie zyc z gospodarstwa to naprawde trzeba juz miec duza produkcje min 50 ha i odstawiac tucznikow do oporu ile sie da to wtedy zyjemy z obrotu tak naprawde, najwazniejsza jest ciaglosc produkcji bezwzgledu na cene,

Bo wszyscy pamietamy jak trzy lata temu cena we wrzesniu wskoczyła na 5.8 netto za zywo to kazdy chodzil z glowa w chmurach i zarabial krocie , Wtedy luddzie zaczeli trzymac wszedzie po szopach garazach i jak to wszystko uroslo cena spadla i rozpacz i koniec z produkcja, A Ci ktorzy nadal produkowali znowu trafili na mega cene i przychod sie wyrownal.'

 W kazdym biznesie nik nie jest w stanie okreslic przychodu bo w danym miesiacu jest inny niz w poprzednim tak samo jako w hodowli na jednym rzucie zarobimy 8 tys a na nastepnym 3 tys i nic z tym nie zrobimy.

 Zakładamy kostke i budujemy hale glownie u rolnikow i naprawde naslucham sie tego wiele i czasami to czlowiek ma juz dosc. Niektorzy naprawde maja glowe do interesu a niektorzy to robia to z przywiazania i zeby tylko sie narobic.

Jesli chodzi o mnie to tylko zima mi pomagaj rodzice a latem i wiosna musze radzic sobie sam ale jakos sie wytrzyma trzeba wczesnie wstac, pozniej na budowe i popoludniu wszystko porobic w obejsciu.

 jest to moj drugi etet i szybko z tego nie zrezygnuje bo mnoze zyski z firmy . W polu zawsze pomaga mi pracownik i na dwa ciagniki nieraz w dwa dni zrobimy wszystko orka siew i dalej na budowe .

U mnie musi byc wszystko robione ekspresowo bez zbednych ceregieli bo inaczej nie dalbym rady.

Jestem mlody i ciagle ide do przodu i chce miec jak najwiecej zeby pozniej juz troszke zluzowac i zyc spokojniej.

Wiem ze jesli zyje sie z niewielkiego gospodarstwa i tylko tam sie pracuje nie jest kolorowo trzeba zaciskac pasa bo nie ma z czego dolozyc a czsami trzeba miec czym zainwestowac bo jak przychodzi wiosna to tak jak u mnie to min 35-40 tys trzeba miec na wkład a pieniadze zaczynaja sie wracac dopiero jesienia .]



#925 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Małopolska KOL.
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 06 styczeń 2015 - 04:31

Żywienie trzody chlewnej

 No nie wiem ile wy w gminach placicie za wode ale my na kwartał placimy zawsze okolo 100 zł wiecej wody nie jestesmy w stanie zuzyc ! Ta ilosc idzie na dom i chlewnie

 

a wy się ile razy w miesiącu kąpiecie? :rolleyes: Ja nie mam już zwierząt tylko 10 kur i 2 króliki i na kwartał płacimy 300zł .......w sezonie gdy sa opryski więcej.
 



#926 Share Styrciak

Styrciak

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Konin
  • Zainteresowania:Budownictwo , Układanie kostki brukowej

Napisany 06 styczeń 2015 - 08:17

Żywienie trzody chlewnej

No to chyba macie jakas mega droga wode wiesz zeby zaplacic na kwartal 300 musisz zuzyc u nas 30 tys m3 wody wiesz ilo to jest ?  U mnie tez sasiedzi tez tyle placa i kazdy ma jakas hodowle. Kolega przy 30 ha ornej wykonujac nawet tzry opryski na hektar zuzyjesz 30*3*300 l=90*300=27000 tys la watpie zebys tyle posiadal i musisz pamietac ze opryski wykonujesz od wrzesnia do czerwca nastepnego roku a nie w jednym kwartale wiec jakos mi ten Twoj rachunek dziwnie wyglada no chyba ze jest was 10 w domu i kazdy na jedna kapiel zuzywa 500 l :P



#927 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2015 - 09:07

Żywienie trzody chlewnej

nie masz żadnego zysku na tym bo nie kończysz z produkcją i musisz kupić kolejne prosiaki wiec dokładasz tak wynika z twojego wyliczenia



#928 Share 1490

1490

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 06 styczeń 2015 - 09:09

Żywienie trzody chlewnej

No to chyba macie jakas mega droga wode wiesz zeby zaplacic na kwartal 300 musisz zuzyc u nas 30 tys m3 wody wiesz ilo to jest ?  U mnie tez sasiedzi tez tyle placa i kazdy ma jakas hodowle. Kolega przy 30 ha ornej wykonujac nawet tzry opryski na hektar zuzyjesz 30*3*300 l=90*300=27000 tys la watpie zebys tyle posiadal i musisz pamietac ze opryski wykonujesz od wrzesnia do czerwca nastepnego roku a nie w jednym kwartale wiec jakos mi ten Twoj rachunek dziwnie wyglada no chyba ze jest was 10 w domu i kazdy na jedna kapiel zuzywa 500 l :P

 

Witam to moja ostatnia odpowiedz  kolego chyba wogóle mie wiesz ile wody potrzebuje tucznik , u mnie wychodzi średnio 8-9 litrów dziennie a lochy karmiące grubo ponad 20 litrów więc jak piszesz że cały czas 100 szt to u mnie 100* 9 = 900 l * 30 dni to 27000 l RAZY KWARTAŁ TO 81000 L U MNIE CENA NETTO  2.88 ZA M3 WIĘC  rachunek prosty a na mycie rąk też chociaż raz na jakiś czas  a cena forte nie znalazłem poniżej 60 za worek bez względu na ilości średnio przy jednej palecie wychodzi 64 zł

jeżeli bardzo się myle to mnie poprawić

ps PAMIĘTAJ JAK BĘDZIESZ KIEDYŚ CHODOWAŁ ŚWINIE TO DOSTĘP DO WODY JEST NAJWAŻNIEJSZY BEZ WODY CZYSTEJ TO NAWET CZEKOLADY NIE ZEŻRĄ A KARMIĄCA LOCHA GDYBY NIE MIAŁA WODY 3 GODZINY TO BY CHYBA POIDŁO ZEŻARŁA .POZDRAWIAM I DUŻO ZAMÓWIEŃ W 2015 ROKU ŻYCZĘ
 



#929 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2015 - 09:14

Żywienie trzody chlewnej

 

Witam

Przedstawie moje wilyczenia na dzien dzisiejszy: 

Dotyczy 35 szt pochodzacych z zakupu ( ceny rynkowe na stan 03,01,2015)

Zakup prosiat (ok 15 kg) : 35 szt x 140 zł = 4900 zł

Waga sprzedazy : ok.120 kg 

Czas tuczu : 120 kg - 15 kg = 105 kg przyrostu

Sredni dobowy przyrost ok. 850 g na dobe co daje nam 123 dni tuczu 105/0,85=123 dni

Zuzycie paszy na 1 kg przyrostu : 2,85 kg co daje nam na tucznika (105x3 kg = 295 kg) 315 kg paszy 

Na 35 szt, potrzebujemy : 35 sz x 295 kg = 10,32 t paszy 

Skład paszy : 85 % zboza i 15 % koncentrat Sano protamino Forte 40 % białka + zakwaszacz Selko Cid

Koszt przygotowania 1 t. paszy : 

15 % koncentrat = 330 zł 

20 % kukurydza  = 120 zł

15 % owies         = 67 zł 

25 % jeczmien    = 160 zł 

10 % żyto            = 42 zł 

15 % pszenzyto  = 75 zł

zakwaszacz        = 10 zł

Suma                  = 804 zł 

Cena paszy : 10,32 t x 804 = 8301,3 zł 

Kwota sprzedazy: 35 szt x 120 kg=4200 kg x 0,97 = 4074 kg x 3,95 zł=16092,3x 1,07 = 17218,76 zł

Zysk : 17218,76 zł - 8301,3 zł - 4900 zł = 4080,46 zł 

Zysk dzienny : 4080,46 zł / 123 dni = 33,17 zł 

Do tego trzeba doliczyc koszt obslugi wet, 5 zł do szt 

Wody i energi nie licze poniewaz jest ti maly procent kosztów przy moich budynkach ktora ma naturalna grawitacyjna wentylacje . 

Prosze o komentarze smile.png

 

nie masz żadnego zysku na tym bo nie kończysz z produkcją i musisz kupić kolejne prosiaki wiec dokładasz tak wynika z twojego wyliczenia



#930 Share Styrciak

Styrciak

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Konin
  • Zainteresowania:Budownictwo , Układanie kostki brukowej

Napisany 06 styczeń 2015 - 10:03

Żywienie trzody chlewnej

Ale Ty jestes dziwny czlowieku ! chyba malo klas skonczyles skoro nie potrafisz nawet czytac ze zrozumieniem! Przeznaczas w tym wypadku na inwestycje okolo 130 tys a zyskujesz 17200 wiec chyba Ty nie masz pojecia wogole o inwestowaniu i obrocie pieniedzmi jesli jakiekolwiek posiadasz :)

I nie musze ciagle kupowac prosiat bo mam swoje lochy wiec kupnem tylko uzupelniam do w miare pelnej obsady zeby kojce caly czas byly pelne :)

Widze ze co niektorzy maja malo wspolnego z obrotem gotowka i nie wiedza jak sie zarabia pieniadz e nawet w rolnictwie z ktorego o dziwo sie utrzymuja.

to tak samo jak z ukladanie u kogos kostki

Wchodze na podworko 1000 m2 musze na miesiac poniesc koszty wkład rzedu 65/70 tys a po miesiacu rolnik wyplaca mi 100 tys plus vat i juz mam wypracowany nie maly zysk .

Tak samo w hodowli najpierw trzeba zainwestowac zeby zyska . Pamietaj jak z kazdej złotówki zronisz 1,2 - 1,3 to jest super to taka podstawowa marza w handlu cz obrocie towarami


Gmina Mycielin cena wody 1.26 netto za ostatni kwartal :)

I kolego dlaczego robisz wyliczenia tylko dla wielkich tucznikow po 120 kg kiedy to faktycznie zuzywaja duzo wody ?Tucz odbywa sie cztery miesiace i przez dwa i pol pierwszych miesiecy tej wody pobieraja znacznie mniej .Wiec zastanow sie co piszesz.

Kazdy ma inna sytuacje w gospodarstwi i rozne zyski .

Robilismy kiedys u Rolnika kolo Konia i cala wode na gospodarstwo prawie 75 szt dojnych i mlodzierz czerpał z hydrantu ktory kiedys mu pracownicy gminy postawili na podworku za pare flaszek wodki a zysk nie milosierny .

 Nie kazdy placi 3 zl za m3 wody i nie kazdy pobiera ja z wodociagu jest tez cos takiego jak studnia glebionowa kolega no chyba ze U ciebie jeszcze cos takiego ie dotarło :P

 


a i jeszcze jedno jak Ci locha karmiaca wypija na dobe 20 l to ona chyab tylko o wodzie zyje !

Napewno u mnie lochy na porodowce takiej ilosci wody nioe poieraja bo wiesz ile trzeba pic ze smoczka zeby wypic te 20 l?

 


Ogolnie rzecz biorac przyjmuje sie ze trzoda zuzywa sredio 6- 7 % wody w stosunku do masy ciała w okresie mieszanym lato - zima :)Wiec reszte policz sobie sa no chyba ze Twoje pija jak kroy :P 



Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Żywienie trzody chlewnej Dzisiaj, 21:38
  •  

#931 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2015 - 11:36

Żywienie trzody chlewnej

nie obrażaj mnie bo też siedzę w tej branży świńskiej i komentarz dotyczy  twojego wyliczenia i nie piszesz w nim że masz lochy 

prosto wynika że tracisz  na tych świniach jasno napisałeś 

Zysk : 17218,76 zł - 8301,3 zł - 4900 zł = 4080,46 zł-następne prosiaki-4900= -819.54

sam tak piszesz 


Edytowany przez szymon1089, 06 styczeń 2015 - 11:42.


#932 Share Styrciak

Styrciak

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Konin
  • Zainteresowania:Budownictwo , Układanie kostki brukowej

Napisany 06 styczeń 2015 - 11:46

Żywienie trzody chlewnej

a napisalem gdzies ze kupuje nasepne prosiaki? czytanie ze zrozumieniem sie klania a nie tylko po lebkach :D


I dlaczego kolego odliczasz koszt zakupy z zysku jedej sprzedanej parti a nie z zysku do ktorej ten zakup prosiat dotyczy ?

Patrz masz 13 tys kupujesz prosie , pasze, hodujesz masz 17500 tys tak?

i znowu przeznaczasz 13 tys na rzut znowu sprzedajesz i znowu masz 17500 i tak w kolko a nie tak jakTy liczyles ze zarobisz te cztery tysie i musisz z tego kupic prosiaki a z ta reszta 13 tys co robisz ? przepijasz ?;P


Jakby kazdy tak liczyl tak jak Ty to nikt by nie zarobil a jednak jakos ludzie zyja i inwestuja caly czas :P



#933 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2015 - 11:46

Żywienie trzody chlewnej

a nie kupujesz kończysz z produkcją?

zboże mógł byś sprzedać

sam jestem zdenerwowany ceną bo dokupuje zborze


Edytowany przez szymon1089, 06 styczeń 2015 - 11:48.


#934 Share jaco25

jaco25

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Podkarpacie
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 06 styczeń 2015 - 11:48

Żywienie trzody chlewnej

Panowie a nie zastanawialiście się nad własną studnią głębinową? macie swoją wodę nie oglądacie się na nikogo. Ja mam studnie przy domu dla siebie i świń, a drugą jakieś 1,5km od domu na opryski i bardzo sobie chwalę takie rozwiązanie.


Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)


#935 Share machtomi

machtomi

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 06 styczeń 2015 - 11:51

Żywienie trzody chlewnej

NIe ma szans aby forte zakupić w cenie 55zl /25kg ( Ja miesięcznie kupuje tonę koncentratu i place za forte 67zł)

 

A z tego co pamiętam forte ma 39% białka 

 

No mieszalnik mam ze srutownikiem bijakowym wiec do tej pory z trawieniem owsa nie bylo problemu : A jesli chodzi o Protamino Premium Forte to tona kosztuje 2310 zł ale u tego goscia co biore pasze przy zakupie powyzej 1500 zł obowiazuje rabat 5% wiec tona wychodzi 2200 :) Przy zakupie powyzej 1000 zł 3 % i powyzej 500zł 1 %. Takie ma zasady sprzedazy wiec nie warto jezdzic po dwa worki tylko od razu kupujesz dwie palety i masz spokoj na trzy cztery miesiace :)

 



#936 Share Styrciak

Styrciak

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Konin
  • Zainteresowania:Budownictwo , Układanie kostki brukowej

Napisany 06 styczeń 2015 - 11:57

Żywienie trzody chlewnej

Moglbym sprzedac zboze ale wole uchowac swinki bo zawsze drozej wychodzi tona zboza przetworzonego niz sprzedana na skup nie usmecha mi sie sprzedawac zboza po 500 zł . Ludzie teraz dzwonia i sie pytaja czy nie chce zboza po 550 bo u nas na mlynie za zyto placa 420 netto a pszenzyto 490 .

No dalej prosukuje ale zrozum ze na dalsza produkcje tych 35 sztu przeznaczasz tylko 13 tys razem z zakupem prosiat a nie cale 17500 ktore dostales za tuczniki to chyba nie jest take ciezkie do zrozumienia .

 Albo w inny sposob to wytlumacze :P

Masz 13000 tys zł inwestujesz to w zakup prosiat i paszu itd. po trzech miesiacach srzedajesz i otrzymujesz 17590 tak?>

i dalej kolejny rzut znowu bierzesz z tych 17500 te 13000 tys chodujesz po trzech mce sprzedajesz i otrzymujesz 17590 tak i do tego dodajesz te 4000 ktore zostaly Ci z pierwszego rzutu i razem mamy juz 21590 tak :P no to chyba jest juz najprostsza forma przedstawienia tego tak abys mogl zrozumiec co to zanaczy inwestycja w tucz i otzrymywanie z niego zysku :D



#937 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2015 - 11:57

Żywienie trzody chlewnej

lepiej jechać na premiksie bo wiesz co dajesz ja daje premiks od września i świnie szybciej rosną a co za ty idzie mniej zjedzą bo krócej trwa tucz



#938 Share Styrciak

Styrciak

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Konin
  • Zainteresowania:Budownictwo , Układanie kostki brukowej

Napisany 06 styczeń 2015 - 11:58

Żywienie trzody chlewnej

Kolego machtomi widzisz kolega 1490 dzwonil i od reki dostał 60 zł za worek bez zadnych negocjacji i bez wczesniejszego nakiegokolwiek zakupu w tej firmie :P wiec raczej mozna :P



#939 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2015 - 12:02

Żywienie trzody chlewnej

rozumiem  jeszcze może policzyć obornik lub gnojowice bo też zostaje

obornik po 50zł za tone w moich okolicach chodzi

ale swojej pracy nie liczysz


Edytowany przez szymon1089, 06 styczeń 2015 - 12:04.


Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Żywienie trzody chlewnej Dzisiaj, 21:38
  •  

#940 Share Styrciak

Styrciak

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Konin
  • Zainteresowania:Budownictwo , Układanie kostki brukowej

Napisany 06 styczeń 2015 - 12:08

Żywienie trzody chlewnej

Te chcialem przejsc na premiks LNB i srute sojowa ale dla mnie przygotowanie paszy zajmowalo by duzo czasu a ja go nie mama wiec zostaje narazie przy koncentracie . Pewnie na tonie paszy moglibysmy zaoszczedzic kilkadziesiat zł ale za to dluzszy czas przygotowania i jeszcze trzeba odpowiednio zbilansowac dawke . Ale narazie z wynikow z Sano jestem w miare zadowolony bop jak mowilem w skladzie ma tylko soje bez rzepaku i innych materialow bialko pochodnych wiec ze strawnoscia powinno byc ok.


Na upartego moglby doliczyc tez obornik i gnojowice ale ja tego nie zrobilem bo ktos powie ze roznie dobrze ta slome mozna by bylo sprzedac ale obornika nigdy bym nie sprzedal zaden nawoz nie zastapi dobrze nagnojonej ziemi przynajmnie tych nizszych klas ,

Wiadoma nawozy sztuczne sa dosc drogie i im wiecej obornika tym lepiej wzrata wydajnosc i maleje koszt wyprodukowania 1 tony ziarna :)



Podobne tematy tucznik tuczniki

Tylko na agroFakt.pl: Żywienie na mokro. Plusy i minusy? zobacz »