Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie trzody chlewnej

1715 odpowiedzi na ten temat

#761 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 20 styczeń 2014 - 18:08

Żywienie trzody chlewnej no niestety smutna ale to prawda na takich świniach nie da się zarobić ale jedno jest w twoim poscie co cenie ze pofatygowales się policzyles i podales prawde i powinieneś wyciagnac wnioski dlaczego tak wysokie zużycie paszy wyszlo i tak niski przyrost co to byl za material i czym zywiony?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie trzody chlewnej Dzisiaj, 23:57
  •  

#762 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 18:38

Żywienie trzody chlewnej

Ile u Was wychodzi wykorzystanie paszy na 1 kg przyrostu dziś sprzedawałem to wyszło mi 3,346 kg średni przyrost dzienny 0.666 kg długość tuczu 130 dni , od wagi 20 kg do średniej wagi 107 kg , to bardzo zły wynik ?

Rozumiem że prosiak z zakupu ,jaka ilość jaka rasa czym karmiłeś?

#763 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 21:36

Żywienie trzody chlewnej Prosiaki z zakupu wbpxpierian kupiłem 6 sztuk , 3 sprzedałem i 3 zostawiłem na maciory , żywiłem do woli
warchlak- pszenica , jęczmień , koncentrat (piast 25 % ) olej rzepakowy
tucznik 1 - pszenica , jęczmień , otręby pszenne , koncentrat ( piast 25% )
tucznik 2 - pszenica , jęczmień , pszenżyto z niewielką ilością żyta , otręby pszenne , otręby żytnie , owies koncentrat ( piast 25% )

Edytowany przez mesi, 20 styczeń 2014 - 22:50.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 21:52

Żywienie trzody chlewnej 25 procent koncentratu dla tuczników? Pierwszy raz słyszę, ja stosuję dla warchlaków 18 proc. a dla tuczników 10 procent. Ale, aby dawać 25? Nie chorują Ci? Bo chyba przesadzasz.

#765 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 21:59

Żywienie trzody chlewnej Nie chorują a ten koncentrat jest 25 % dla warchlaków 25 % tucznik 1 i tucznik 2 tak samo piast mają też 18 % uniwersalny , mój kolega daje 15 % ale u , mnie mają tylko 18% i 25 %

#766 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 22:14

Żywienie trzody chlewnej Rozumiem, ja stosuję universal sojowy plus i daję 10 procent.

#767 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 22:17

Żywienie trzody chlewnej I jak wyniki na nim też , myślałem o nim ale kolega mi odradził

#768 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 20 styczeń 2014 - 22:28

Żywienie trzody chlewnej nie znam tych koncentratów i nie do konca rozumiem przez was ich stosowanie od 10 % do 25% a jeszcze bardziej nie rozumiem zostawienia takiej krzyżówki o ile tak jak piszesz jest to wbp * pietrain nie pisze się {pierian] na maciory nic porządnego po tym nie będzie ludzie zaiwestujcie trochę w genetykę!

#769 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 21 styczeń 2014 - 14:45

Żywienie trzody chlewnej @maxiben pewnie by zainwestowali gdyby nie fakt ze wiekszosc ,,malych,, gospodarzy nie zna sie na genetyce. Znam wielu dla ktorych najlepszym materialem na maciory sa te dlugie lub najmniejsze, najwolniej rosnace sztuki ze stada. A prawda taka ze sama pusta teoria nie wystarczy do zmiany tego. Trzeba by tlumaczyc jak ,,krowie na granicy". Sam malo o genetyce trzody wiem, o dziedziczeniu cech itp.

#770 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 14:52

Żywienie trzody chlewnej Te najmniejsze to wręcz norma postępu, mało jedzę, pokazują 1 ruje przy 90 kg. Super materiał na maciore, jak potomstwo się w taką wda to będzie miesiąc dłużej rosło i kup sobie taka prosiaki to możesz im namieszać a i tak w swoim tempie beda rosły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 16:00

Żywienie trzody chlewnej No może kolega chce mieć kolorowe prosiaki ;) też znam takich przy sześciu sztukach to za dużo o zużyciu paszy nie ma co mówić wielkiej różnicy te pare kilo w opłacalności nie poprawi a co do tych maciorek to jak ich nie pokryłeś to za wczasu się ich pozbyć i kup choć F1 na początek to masz szanse na lepsze wyniki B)

#772 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 21 styczeń 2014 - 17:15

Żywienie trzody chlewnej dużo tu na tym forum mi zarzuca ze genetyka sporo kosztuje tak jest bynajmniej hybryda le nie musi nikt az tak drogich loszek nabywac dla mniejszych wystarczylaby nasza krajowa genetyka a od niej wszystko się zaczyna jak ja bym oferowal takiego pomiksowanego prosiaka co by tyle zarl a mało i długo rosl to niestety moglbym pomazyc o dobrej cenie i zyskach bo klienci by to zweryfikowali a ile trzeba dolozyc by kupic hodowlana loszke polska f1 odpowiadam ze czasami nic bo sprzedajac np. ponad 220 kg stara maciore dostaniemy mloda tak wiec kolega henio2 dobrze radzi by sprzedać te cuda i kupic wlasnie f1 poczekać az się rozwinie osiągnie wiek i zainseminowac nasieniem najlepszych knurow ze staci a nie czasem jakims niewykastrowanym wieprzem choćby u dobrego sąsiada

#773 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 17:50

Żywienie trzody chlewnej Chciałem kupić loszki hodowlane ale niestety brak funduszy i kupiłem te prosiaki i niepotrzebnie posłuchałem ojca :mellow: , bo powiedział żebym zostawił , maciorki z tych prosiąt ale zgadzam się z maxiben że genetyka jest bardzo ważna , ale niestety nie mam tak dużej wiedzy , a jakie loszki Byście mi polecili wbp czy pbz , brał może Ktoś z forum loszki z Szadku od Linki jeśli tak to proszę o opinie

#774 Share sniady

sniady

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 17:51

Żywienie trzody chlewnej pytam doswiadczonych jak ułozyć dawkę zywieniową? Posiadam pszenzyto,owies i jęczmień W jakich proporcjiach to ze sobą zmieszć oraz co dodać na uzupełnienie oprócz koncentratu chciałbym zeby pszenzyta i owsu była jak największa ilość w tej paszy. Pasza dla tuczników 30-120kg. Możecie podesłać jakiś program gdzie mozna bilansować paszę?

#775 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 18:32

Żywienie trzody chlewnej Ostatnie z 10 postów święta prawda. Ja bym polecił pbz - plenne,opiekuńcze,spokojne itd.

#776 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 20:20

Żywienie trzody chlewnej

Chciałem kupić loszki hodowlane ale niestety brak funduszy i kupiłem te prosiaki i niepotrzebnie posłuchałem ojca :mellow: , bo powiedział żebym zostawił , maciorki z tych prosiąt ale zgadzam się z maxiben że genetyka jest bardzo ważna , ale niestety nie mam tak dużej wiedzy , a jakie loszki Byście mi polecili wbp czy pbz , brał może Ktoś z forum loszki z Szadku od Linki jeśli tak to proszę o opinie

Nie polecam Ci z Szadku nie dlatego że są złe tylko że nie masz za dużego doświadczenia kup f1 Pbz xWbp i pokryj mięsnym Duroc x pietrain a będziesz zadowolony jeśli nie masz knura możesz korzystać z inseminacji

#777 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 20:41

Żywienie trzody chlewnej a gdzie w łódzkim można kupić PbzxWbp knura swojego nie mam

Edytowany przez mesi, 21 styczeń 2014 - 22:42.

#778 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 21:04

Żywienie trzody chlewnej Mesi jak rozumiem masz swojego knura ! ? [taki swojego chowu ] i już potomstwo w plecy. Jak sprzedajesz do skupu Pbz kryj białymi nie baw się mięsnymi [mniej wymagające]

#779 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 21:16

Żywienie trzody chlewnej Zobacz na stronie Polsusa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 21 styczeń 2014 - 22:08

Żywienie trzody chlewnej

dużo tu na tym forum mi zarzuca ze genetyka sporo kosztuje tak jest bynajmniej hybryda le nie musi nikt az tak drogich loszek nabywac dla mniejszych wystarczylaby nasza krajowa genetyka a od niej wszystko się zaczyna jak ja bym oferowal takiego pomiksowanego prosiaka co by tyle zarl a mało i długo rosl to niestety moglbym pomazyc o dobrej cenie i zyskach bo klienci by to zweryfikowali a ile trzeba dolozyc by kupic hodowlana loszke polska f1 odpowiadam ze czasami nic bo sprzedajac np. ponad 220 kg stara maciore dostaniemy mloda tak wiec kolega henio2 dobrze radzi by sprzedać te cuda i kupic wlasnie f1 poczekać az się rozwinie osiągnie wiek i zainseminowac nasieniem najlepszych knurow ze staci a nie czasem jakims niewykastrowanym wieprzem choćby u dobrego sąsiada

dla jasnosci to ja ci nic nie zarzucam zeby nie bylo tylko twierdze ze ,,mali" rolnicy nie maja wiedzy o genetyce.
A tak apropo to np u mnie wet przyjezdza inseminowac i zamiast poinformowac jakie rasy to pyta sie mniej wiecej tak ,,kolor czy biale? Zwislo czy ostro uche?" no to wiesz nic sobie nie rozplanujesz.
Na marginesie pbz czy wbp jakie bardziej polecacie w czystej rasie na maciory? Tak z ciekawosci moze komus sie to info przyda