tomek321455

Żywienie trzody chlewnej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maciej9911    22

Golden-fish z Neorolu(42% białka oparty na mączce rybnej) 25kg - 73zł/brutto pojedyńczy worek (im więcej tym taniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sano Piggi 25kg/87zł

LNB Finisher (nie pamiętam :P 20kg lub 25kg)/102zł

Edytowano przez mlodociany17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c360c330    0

witam ja mam do was pytanie bo u mnie jest zbyt duże zużycie paszy na kilogram przyrostu ok 4kg paszy na 1kg przyrostu pasze robie sam z przeżyta żyta jęczmienia i mieszanki jęczmień z pszenica i owsem w proporcjach 30 kg przeżyta 10 kg żyta 30 jęczmienia i 30kg mieszanki do tego gdzie 2kg koncentratu. Co robie zle co dodać jeszcze czego stosować wiecej prosze o pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

nasyp tego koncentratu bo jaki by nie był 2%(niecałe)to zdecydowanie za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c360c330    0

koncentrat jaki dodaje ma 42% a nazywa sie chyba protamix super mocny

Edytowano przez c360c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

hehe 2% to się nie dziw że ci nie rosną. Tyle to sie daje premiksu. Koncentratu dajesz w zależności od wieku od 12,5 do 20 kg na 100 kg gotowej mieszanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie co sądzicie po premiksach sano i polsanders proszę o opinie

Edytowano przez jan2130

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

@lebek5 ja daje czysty tlenek cynku i jestem zadowolony. Tu cena nie jest jakaś wygórowana bo wychodzi 11 zł /kg ( w większym opakowaniu), czysty tlenek kosztuje około 8 zł z tego co pamiętam. Ale z tego co piszą w składzie to jest tlenek cynku zmieszany z zakwaszaczem więc sam możesz coś takiego zrobić taniej.

 

@Bercik92 sprecyzuj pytanie

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

lukaczmarek czysty tlenek cynku ile ma %? 75? ile go dajesz na tone paszy? dajesz do tego też zakwaszacz? i jeszcze jedno pytanie mam do Ciebie ile można dać max żyta tucznikom od 80kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

od 80 smiało 50 % można dawać. Zalezy jakie to żytko, badałeś może parametry??

Edytowano przez BartekM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

75 albo 80% nie pamiętam dokładnie. Żywieniowiec mi zalecał 3-3,5 kg ale u mnie to za mało bo i tak była biegunka. Więc ja daję 4,5 kg przez pierwsze 2-3 tygodnie a potem jeszcze profilaktycznie 2 kg przez kolejne 2 tygodnie.

 

Jeśli chodzi o żyto to po mojemu spokojnie mozesz dawać 30%. 50% to trochę dużo. Można ale należało by dodać enzymy paszowe.

 

@Bercik92 dla prosiąt dajesz do 20% i wraz z wiekiem możesz schodzić do 10% tu mówimy o poekstrakcyjnej śrucie sojowej. Jeśli chodzi o śrutę rzepakową to dla prosiąt wcale a dla tucznika do 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

zwykłe żyto populacyjne w sumie jest to mieszanka pszenżyta z żytem tylko że 70% to żyto. Zrobiłem mieszanke tucznikom około 45% żyta z pszenżytem do tego 25% jęczmienia 15%pszenicy 5%bobiku 10%koncentratu. Coś mi sie nie podoba bo sa takie nie spokojne i słabo jedzą, i jeden dostał na grzbiecie jaką czerwona wysypke (napewno to nie różyca) i tak mi sie wydaje że to od tego żyta, wczesniej dawałem ale masz 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

ile % bobiku mozna zastosowac w zywieniu tucznikow?

ja daje na 600kg tucznikom od 50-80kg 40kg bobiku,a od 80kg-110kg, 50kg bobiku do tego koncentrat strong, To są moje dawki sam sobie jest ustaliłem, tuczniki ładnie rosły ani razu nie przebiałkowałem, sam nie wiem czy mogę dodac wiecej jeszcze bobiku czy nie, A Ty ile dajesz? jakiego koncentratu używasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manek1    0

Dla tucznikow od 5okg.robie pasze z nastepujacych skladnikow-

jeczmien-19%

pszenica-12,5%

pszenzyto-40%

mieszanka (glownie owies ,10%jeczmienia)-15%

bobik-6%

50kg koncentrat(premium forte)i4kg miszanki uzupelniajacej witaminowej-6.5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez PiotrMurgrabia
      Witam, jestem tutaj nowy.
      chciałbym sie dowiedzie czy warto jest wybudowac chlewnie na około 250 sztuk na rzut. planowana jest budowa na płutkiej ściołce.
    • Przez agroleon
      witam Agrofotowiczów.
      ja z pytaniem a mianowicie ile sztuk bydła opasowego można wyżywić z 1ha oraz ile stuk tucznika z 1 ha prosił bym o odpowiedzi i admina zeby nie zamykał tematu. A również jakie koncentraty i witaminy dla bydł i dla świń by szybciej i nitensywniej rosły. Żeby lepiej wykorzystywały pasze im zadawana, a daje bydłu kiszonke z kukurydzy i śrute ze zbóż oraz siano. Świnie natomiast dostają koncentrac + śruta z zbóż, Poradzcie coś jestem otwarty na rady mądrzejszych ode mnie. pozdrawiam
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez GrzesiekJackw
      witam wszystkich na forum :-) mam pytanie , jak zarejestrować tuczniki o wadze 70-90 kg? bo dostalem takie stadko okolo 11 szt ale bez nr stada. Ja swój nr oczywiscie posiadam i zastanawiam się jak te 11szt zarejestrować jako moje. Proszę o dobre i sprawdzone rady ;-)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj