tomek321455

Żywienie trzody chlewnej

Polecane posty

Gość   
Gość

futura-co to za firma pierwsze słyszę tą nazwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

futura jest z JOSERY jeden z lepszych MPU choć cenowo nie jest najatrakcyjniejszy to na koniec tuczu można zejść do 2 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

wl_master, czy to ty miałeś robić testy z przetworzonymi strączkowymi ,bo już zapomniałem kto o tym wspominał jakiś czas temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

miałem i robie prawie ze juz koniec z tym jeszcze wrzucić w excela, tylko że nie spodziewalem się aż takich spadkow cen soi jak zaczynalem grupy ustalać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

premiks i soja. Nie wierz w takie rzeczy że koncentrat który kosztuje np 58-64zł/worek jest na soi. Przecież  soja kosztuje a na tym musi jeszcze zarobić wytwórnia i pośrednik więc te koncentraty jak dla mnie to oszustwo na którym zarabiają pośrednicy, po co cargill ściąga po kilkanaście tirów grochu z Włoch miesięcznie? Dobry premiks i dobra soja i to jest najlepsze jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

kiedyś musiałem wziąć koncentrat żeby zrobić gwarancję ceny na warchlaku, nie dość ze to kosztowało po 2300 za tonę to wanny wykipialem 3 tyg przed końcem tuczu a to co najbardziej raziło to otręba która az wysypywała się z worka z koncentratem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolusw22    5

Witam, jeśli chodzi o Cargill to mam problem z osiągnięciem większej mięsności  na DanBredzie niż 57,5%,, stoduje koncentraty,  i oczywiście że można by przejść  na PŚS  ale nie każdy ma takie możliwości technologiczne, przy koncentratach wrzucam 4-6 worków do mieszlanika i z głowy, ale wadą jest to że wyniki nie są rewelacyjne.  jeśli chodzi o cenę to tak jak mówisz wl_master

 

 

ze to kosztowało po 2300 za tonę

 

Macie jakieś doświadczenia z LNB i ich premiksami? warto w to wejść?

Edytowano przez karolusw22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Jaką wadą? Przeszliśmy z koncentratu na soje i i tyle samo wychodzi woreczkow po 25 kg. Nie dajemy rzrpakowej itp.sama soja i premiks wipaszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolusw22    5

No to śrutę sojową zakupujesz w workach? taniej jest luzem... Musiałbym policzyć jaki koszt na samej sojowej a jaki na dodatku rzepakowej. Zawsze to taniej. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

czy ktoś próbował rozliczać się na WBC koncentratami biofeed? bo ceny mają jakieś przystępne ale właśnie jest to dla mnie podejrzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

na chwilę obecną śruta sojowa chodzi po 1,40 zł co w przeliczeniu na białko stawią ją w jasnym świetle i nie za bardzo opłaca sie dokładać coś do niej

 

karolusw22 napisz jak masz ułożoną dawkę dla swoich świń może za dużo masz energi na koniec

 

ja karmię biofeedem tylko premiksem i jestem zadowolony a cena jest dużym plusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

My dawalismy i było wszystko w porządku, mają dużo witaminy E co jest na plus a jaką cenę oferują? Teraz lecimy na soi bo taniej wychodzi

No to śrutę sojową zakupujesz w workach? taniej jest luzem... Musiałbym policzyć jaki koszt na samej sojowej a jaki na dodatku rzepakowej. Zawsze to taniej. ..

Tak w workach bo tak jakoś wygodniej, soja u jednego z dostawców luzem u nas jest po 1540 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolusw22    5

wl_master, z energią schodzę ostro w dół, duża redukcja oleju, pokrycie wychodzi na 100%, białko również, tylko te koncentraty są prawie czarne, od ilości PŚ Rzepakowej, zastanawiam się nad przejściem na premixy LNB i do tego PŚS Hi Pro, ciekawi mnie jakie są realne efekty... 

bo jedyne co mnie nurtuje to mięsność. Przyrosty, długość tuczu,  zużycie paszy wszystko okej, ale na DanBredzie mięsność 57 to jest śmiech i pytanie jest takie czy to pomiar mięsa jest zaniżany.... ? jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

masz prawo zobaczyć pomiar w ubojni i skontrolować czy faktycznie oszukują. A można wiedzieć gdzie wstawiasz? Przez pośrednika czy sam?

Myślę że tu olej nie odgrywa tak istotnej roli i nie tak małe ilości tego oleju. Przyczyny szukałbym w koncentratach. Spróbuj jeden rzut na premiksie ale dla odmiany nic z cargila tylko np biofeed/josera i wtedy wyjdzie gdzie jest przyczyna.

Edytowano przez zacier123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

 zacier123  na biofeed miesność wychodzi średnio 58+ podobnie jak na Josera bo lece na tych 2 liniach.

 

karolusw22  co do pomiaru miesności na małych zakładach to zdarza sie że mięsność jest niższa ale duże zakłady pomiary robią uczciwie, ja oleju po 70+ nie daje juz wogóle wolniejszy przyrost kompensuje lepsza mięsność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonek80    1

 na biofeed miesność wychodzi średnio 58+ podobnie jak na Josera bo lece na tych 2 liniach.

 

 

 

przy jakiej rasie świń ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

swoje mam pbz x du/pi i pbz x du

z zakupionych warchlaków DK mięsność wychodzi 59+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

MPU LNB serii 8255,8256.Udział śruty sojowej od 16% do 12,5%.Lochy pbz kryte pietren x duroc śr roczna mięsność 59%.Skład mieszanki paszowej finiszer :pszenżyto 40% jęczmień45% śr soj. 12,5% mpu 2,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Co myslicie o koncentracie lnb profit s wydaje mi sie ze ma duzo rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Ostatnio zmieniłem dawkę sr. Sojowej co powiecie:
80kg sojowej 46%
20kg rzepakowej 34%
20kg premiks dolfos
2, 5l oleju rzepakowego
Chcialbym zapytac ile wyjdzie % bialkowy koncentrat. Dzięki za odp.

Edytowano przez bambrzwlkp1

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Osobiście od kiedy soja Hipro spadła poniżej 1,50 wycofałem śrutę rzepakową z receptur, bo wychodzi po prostu drożej od sojowej obecnie ( wliczając cenę, poziom białka oraz strawność ) dodatkowo rzepakowa obniża delikatnie pobranie paszy. Chociaż sojowa także do smacznym nie należy a białko ma spore właściwości buforujące, ale nic lepszego nie mamy na rynku ( chyba że wrócimy do mączek mięsnych )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Gdzie kupujesz i jaką ilosc sruty sojowej ? Ze po 1500zł


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Najtaniej prosto z portu 24 tony, był moment że była po 1350 zł ale miałem pełny magazyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez PiotrMurgrabia
      Witam, jestem tutaj nowy.
      chciałbym sie dowiedzie czy warto jest wybudowac chlewnie na około 250 sztuk na rzut. planowana jest budowa na płutkiej ściołce.
    • Przez agroleon
      witam Agrofotowiczów.
      ja z pytaniem a mianowicie ile sztuk bydła opasowego można wyżywić z 1ha oraz ile stuk tucznika z 1 ha prosił bym o odpowiedzi i admina zeby nie zamykał tematu. A również jakie koncentraty i witaminy dla bydł i dla świń by szybciej i nitensywniej rosły. Żeby lepiej wykorzystywały pasze im zadawana, a daje bydłu kiszonke z kukurydzy i śrute ze zbóż oraz siano. Świnie natomiast dostają koncentrac + śruta z zbóż, Poradzcie coś jestem otwarty na rady mądrzejszych ode mnie. pozdrawiam
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez GrzesiekJackw
      witam wszystkich na forum :-) mam pytanie , jak zarejestrować tuczniki o wadze 70-90 kg? bo dostalem takie stadko okolo 11 szt ale bez nr stada. Ja swój nr oczywiscie posiadam i zastanawiam się jak te 11szt zarejestrować jako moje. Proszę o dobre i sprawdzone rady ;-)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj