Skocz do zawartości

Zdjęcie

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ???

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wengier

wengier

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo:P:P;) ale nietylko :P:P lubie dobra muzke:) każdy rodzaj ważne zeby w ucho wpadło;P;) no i podstawa Tańczyc:P

Napisany 21 październik 2011 - 09:18

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ??? Witam tak jak w tytule chciałbym żebyście mi poradzili czy lepiej zainwestować w urzywanego fenda z lat 90 czy lepij w nowego farmtraca który był by brany na PROW moc ciągników około 75 km. bedzie pracował jako pomocniczy (tur, siewnik do nawozu , kosiarka dyskowa ,opryskiwacz) bardzo bym był wdzieczny za podpowiedz

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Używany Fendt czy nowy Farmtrac ??? Dzisiaj, 15:20
  •  

#2 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 21 październik 2011 - 11:23

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ??? Skoro będzie z lat 90 - nie kupisz go na PROW.
Moim zdaniem to kupuj Farmtraca - perkins, dobrze zrobiony ogólnie, a co najważniesze nowy - Co nowy to nowyDodany obrazek Na pomocnika jak znalazł - niskie spalanie

#3 Share Maniek03

Maniek03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 21 październik 2011 - 11:39

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ??? Nowy ciągnik to większa gwarancja,że dłużej będzie pracował bezawaryjnie.Kup Farmtraca z oryginalnym silnikiem Perkins.Np.,model 675 DT(75KM).Perkinsy są znane z niskich spalań ale nie wiem czy dotyczy to też nowych silników.Jednak i Fendt to ciągnik dobrze wykonany i nawet taki z lat 90. nie będzie sprawiał większych problemów.Bo zdarza się,że i nowe się psują.Fendty mają silniki Deutza i dziwi mnie,że są modele z przebiegiem 10000mth i ciągniki te dalej prezentują dobrą formę.Ale Farmtrac będzie lepszym wyborem.Udanego zakupu.Pozdrawiam .

#4 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 październik 2011 - 11:58

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ??? silniki detza to przecież jedne z lepszych silników. sam zakupiłem deutza fahra dx 4.51 ma już zrobione ponad 9000 mth i przy dodawaniu gazu nawet zbytnio nie zakopci, nie jeden nowy gorszego kopciucha puści niż mój 20-latek

Edytowany przez milanreal1, 21 październik 2011 - 21:46.
cytowanie poprzedniego posta

#5 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 21 październik 2011 - 13:38

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ??? NIgdy nie farmatraca porażka jak nic jak można porównywać fenda używanego z farmatrakiem. Bym się nie zatawanawiał tylko od razu fenda. Silnik Deutza ciągnik mocny NIEMIECKIY i najlepszy. Już bym wolał mtz-te od tej zabawki

#6 Share jaroon

jaroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 21 październik 2011 - 14:43

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ??? Miałem podobny dylemat do Ciebie i wybór padł na używany john deere lub case fendta nie brałem pod uwagę ale również myślałem nowy czy używany i wybrałem używany.

#7 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 21 październik 2011 - 16:19

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ??? @przemrolnik - tam w poście jest tylko mowa o nowym farmtracku na Prow.
Ja bym postawił chyba na nowego farmtracka, tu masz nowe a w 20letnim fendzie kto wie ile ma godzin? Licznik 8tys godzin a może ma 18 lub 28tys :D A koszt zakupu cześci do fendta raczej tani nie będzie, pozatym stary ciągnik więc za jakiś czas słabo dostępne cześci będą B)

#8 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2645 postów

Napisany 21 październik 2011 - 17:04

NIgdy nie farmatraca porażka jak nic jak można porównywać fenda używanego z farmatrakiem. Bym się nie zatawanawiał tylko od razu fenda. Silnik Deutza ciągnik mocny NIEMIECKIY i najlepszy. Już bym wolał mtz-te od tej zabawki

Porażka ? zabawka ? :lol: Smieszny jestes, daj argumenty do tego co napisałeś....
Mtz to można powiedzieć że to porażka, stara konstrukcja, zgrzytające biegi....

#9 Share Han360

Han360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 21 październik 2011 - 17:12

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ??? To oczywiste że bierz nowego Farmtrac'a 675DT niż używanego fenda.Mniej spali niż fendt a do tura to dobry ciągnik,zwrotny i jako ciągnik pomocniczy to do tych maszy będzie świetny :)

Edytowany przez Han360, 22 październik 2011 - 18:26.

#10 Share adrin6231

adrin6231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza sporty wodne samochody

Napisany 21 październik 2011 - 18:11

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ??? tylko nowy za jak ci się w nowym coś zepsuje masz gwarancję i jeśli patrzysz na farmtraka lub coś podobnego to części są w miarę tanie, a za pierwszy remont starego fenda zapłacisz pół farmtarka mam znajomych którzy tez kupowali stare fendy a teraz na nowe zetory przechodzą jak zapłacił za jedną zębatkę do fenda parę set euro i często to jeszcze nie była oryginalna albo pochodziła ze innego rozbiórkowego. Poza tym większość tych ciągników pochodzi z importu po pseudo remontach i z niewiadomym przebiegiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 21 październik 2011 - 19:07

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ??? To ja bym już wolał zetora. Dobrze się zastanów nad tym żebyś potem nie żałował. POoglądaj zetory części full mechaników wrazie czego też . Zetory mają to do siebie że jak masz dobry bieg trzymasz full gaz bloka napęd 4x4 to się nie zadusi tylko ciągnie jak gupi

#12 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 21 październik 2011 - 19:25

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ??? Też kiedyś myślałem o farmtraku ale jak go dobrze obejrzałem i porozmawiałem z właścicielami a do tego naczytałem się na tym forum to sobie go od razu odpuściłem.Rozmawiałem z właścicielem 50 km który miał 50 mth i 3 awarie. Wyciek oleju z zwolnicy na tylnym kole. Mała awaria. Uszkodzona sprężarka [ no trochę przesada] ale urwany wałek przedniego napędu, totalna porażka.Przy 50 MTH.

Ciągnik jest w Wałbrzychu w służbie drogowej, a rozmowa była w tamtym roku w czasie zakładanie siatek przeciw śniegowych.

W twojej sytuacji kupił bym coś nowego ale firmowego.

Myślę że MTZ był by lepszy. Fakt trochę przestarzała konstrukcja ale wytrzymała i nie psująca się.A argument że MTZ ma biegi zgrzytające to nie argument bo spróbujcie go zarżnąć.

#13 Share wengier

wengier

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo:P:P;) ale nietylko :P:P lubie dobra muzke:) każdy rodzaj ważne zeby w ucho wpadło;P;) no i podstawa Tańczyc:P

Napisany 21 październik 2011 - 20:15

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ??? nom tylko tez mtz jest troche za wysoki;/;/ i mi do obory niewejdzie ja mam juz jednego fenda urzywanego z 95 roku i jesttem zadowolony ale zeby cos tak 75 km fenda znaleśc ogarnietego to trzeba troche kasy miec a włąsnei z przełomu 90 roku torche sie boje awarii;/ no i sam własnie niewiem czy tego farmtraca czy fenda a moze cos innego nowego tylko tak w podobnej cenie
???

#14 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 21 październik 2011 - 20:46

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ??? a ile taki farmtrac kosztuje??

#15 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2645 postów

Napisany 21 październik 2011 - 21:26

To ja bym już wolał zetora. Dobrze się zastanów nad tym żebyś potem nie żałował. POoglądaj zetory części full mechaników wrazie czego też . Zetory mają to do siebie że jak masz dobry bieg trzymasz full gaz bloka napęd 4x4 to się nie zadusi tylko ciągnie jak gupi

I jak odpiszesz mi, czy nie masz dowodów na to że FT to porażka ? Widze że unikasz tego...

@tomek73 Co ty w ogóle porównujesz FT 555 DT do 675 DT ? Skoro to całkowicie inne ciągniki ?
Owszem 555 z tego co czytałem to bywały awaryjne, i myślisz że FT 675 DT jest taki sam ? Radze tobie poczytać więcej na forum, bo widze że mało czytałeś...
Pokaż mi na AF niezadowolonego uzytkownika FT 675DT / 80 4WD

#16 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 21 październik 2011 - 21:35

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ??? Uważam, że Farmtrac 675 DT będzie o wiele lepszym wyborem. Ostatnio miałem przyjemność nim pojeździć troszkę i powiem, że bardzo zgrabny i zwinny ciągniczek.

#17 Share Han360

Han360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 22 październik 2011 - 07:44

a ile taki farmtrac kosztuje??

Nowy Farmtrac 675DT kosztuje 110 tys. a z turem to 130 tys. :)

#18 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 22 październik 2011 - 10:18

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ??? Takie jedno pytanie...
czego nie zetor uważacie że farmtrac leprzy Dodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek
Ja polecałbym zetora a nie farmtraca a to , że on dużo pali to zwykła ściema!Dodany obrazek
aha i lepiej nie kupuj fendta z 90 rocznika 20 lat? to ma chodzić?to może mieć grubo ponad 15000 mtg .

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#19 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 22 październik 2011 - 10:55

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ??? Jeżeli miałbym dać za Farmtracka 130 tys. to rozejrzał bym się za jakąś zachodnią alternatywą. Jeżeli ma być to ciągnik pomocniczy to w tej cenie powinnienes mieć nowego McCormicka CL80. http://aldo.otomoto....-80-A58703.html i nie bawił bym się w jakieś Farmtracki i inne...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 październik 2011 - 11:15

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ??? 130tys? To ja bym nie patrzał na MTZta (którego mam zresztą) ani na farmtraca tylko wziął nowego polmota H (turka).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Dodaj odpowiedź