Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2609 odpowiedzi na ten temat

#1821 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 18:17

ja swojego kupowałem w mragowie mowili ze do do -15-18 powienin zapalic bez problemu masz do tego swiece zarowe..droga sprawa to dobra nafta na zime z dobrymi parametrami do starego zetora i c360 smiało dolewałem benzyny ale do perkinsa sie boje..troch moze byc za suche paliwo....a te pompy smarowane sa paliwem

maja po sasiedzku JD i tez powyzej 15 nie odpali....

Na pelen zbiornik mozesz smialo lac 5 litrow bensyny naprawde pomaga. Wogole mozna dolewac do 15% bensyny ale nia ma co przesadzac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 12:14
  •  

#1822 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 13:11

W mojej miejscowośći jest trzy Ft 690 i wszystkie kupione w tym roku i w jednym jak kolega zmierzył spalanie przy orce na 1ha wyszło mu 22l zgłosił to i przyjechali z Perkinsa z warszawy ze swoimi normami i powiedzeli ze miesci się to spalanie w normie ale oni mierzyli na godzinę zegarową i odjechali . Ale kolega zgłosił to do Mrągowa i to oni mają się tym zająć Jak myślicie co może być przyczyną tak dużego spalania skoro drugi własćiciel Ft mówi ze pali mu 10-11l/ha ja swojego nie mierzyłem ale na pewno jest mniejsze jak 22l/ha.

Nie wiem czy twoj kolega wie ale w tych ciagnikach w orce nie dusi sie do 2200obr/min ani tez do 1800 obr/min(jak to jest w 360) bo wtedy to bym sie nie zdziwił ze on pali 22l/ha.Ja w moim tez narzekam na spalanie ale 22l to on nigdy nie spalil na ha.Tez zalezy czym operator orał wczesniej.Jezeli 360 to sie nie dziwie bo u mnie bylo tak samo.1-wsza orka 690dt i 1600 obr/min i szok ze spalaniem.Ale pozniej zszedlem do 1400 max i jakos idzie.

#1823 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 15:32

ciagniki rodziny Farmtrac Tylko kolego 1600 to najlepsze obroty a 1400 to nie wiem czy trochę nie za małe w orce, w lekkich pracach to jeszcze można zejść

#1824 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 19:46

ciagniki rodziny Farmtrac Mi na 1400 spokojnie daje rade.

#1825 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 20:07

ciagniki rodziny Farmtrac niciex to jakim biegiem orzesz ze dajesz mu takie niskie obroty nie wiem czy jest to takie zdrowe dla silnika ja przeważnie w orcę daję 1800 obrotów . Jeśli chodzi o to spalanie u kolegi to jak przyjechali z Perkinsa to spalanie mierzyli w orce ale również próby robili samym ciągnikiem i też łyknął 16l ale tym spalaniem zajął się serwis zobaczymy co z tego wyniknie.

#1826 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 09:23

ciagniki rodziny Farmtrac 1400 obrotow..? turbinka nawet sie nie rozpedzi przy ciezkiej pracy optymalnie 1700-1800 obr

papla ..napisz co tam ten servis wymyslił z tym spalaniem i co zrobili w ciagniku...czy na pompie

#1827 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 13:59

ciagniki rodziny Farmtrac Pewnie pompe zabrali ze soba bo przy niej nie da sie nic przestawic bez specjalistycznego stoł. I teraz odwioza ja za miesiac :)

#1828 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 18:37

ciagniki rodziny Farmtrac On własnie czeka na ten serwis już chyba trzeci tydzień i jakoś nie mogą dojechać pewnie zaczną coś robić po nowym roku

#1829 Share pacio68

pacio68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 09:30

ciagniki rodziny Farmtrac a skąd ten serwis jedzie?

#1830 Share ursus5524

ursus5524

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 12:01

ciagniki rodziny Farmtrac Koledzy a doczego są wyprowadzone kable na tylnym prawym słupku tuż pod dachem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1831 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 17 grudzień 2012 - 14:10

ciagniki rodziny Farmtrac myślę ze do światła ostrzegawczego koguta tak zwanego jeśli dobże kojarze ze o te kable chodzi

Edytowany przez wojciech675DT, 17 grudzień 2012 - 14:11.

#1832 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 15:38

Na pelen zbiornik mozesz smialo lac 5 litrow bensyny naprawde pomaga. Wogole mozna dolewac do 15% bensyny ale nia ma co przesadzac.

Po co, obecie paliwa są takie że jak nie zatankujesz verva/dynamic czy jakiegos innego paliwa premium to poniżej 10st nie pojedziesz chyba że c330 i ogniem filtry podgrzejesz, zresztą paliva premium są suchsze i w ogóle zimowe paliwa są suchsze, dlatego dobrze jest dolać mixolu 1:100,

#1833 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 18:35

ciagniki rodziny Farmtrac racja Ferdek...servis w mragowie zaleca dolewanie oleju servis perkinsa tez widocznie...

#1834 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 09:15

Po co, obecie paliwa są takie że jak nie zatankujesz verva/dynamic czy jakiegos innego paliwa premium to poniżej 10st nie pojedziesz chyba że c330 i ogniem filtry podgrzejesz, zresztą paliva premium są suchsze i w ogóle zimowe paliwa są suchsze, dlatego dobrze jest dolać mixolu 1:100,

Bajki opowiadasz z tymi paliwami, ja leję zwykłą ropę z orlenu i dolewam trochę płynu i przy -20 nie było nigdy problemu z paliwem, dziś u mnie jest -12 i mam zalana paliwo kupione we wrześniu i dolany jest płyn i ciągnik normalnie palił i pracował dziś bez problemu.

#1835 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 10:53

ciagniki rodziny Farmtrac jaki..płyn dolewasz.?...bo nie rozumiem i nie mow ze te smieszne dodatki do ...disla na stacjach...<

#1836 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 12:42

Bajki opowiadasz z tymi paliwami, ja leję zwykłą ropę z orlenu i dolewam trochę płynu i przy -20 nie było nigdy problemu z paliwem, dziś u mnie jest -12 i mam zalana paliwo kupione we wrześniu i dolany jest płyn i ciągnik normalnie palił i pracował dziś bez problemu.

Może u Was paliwa na stacjach są lepszej jakosci może są w większosci importowane z białorusi, u nas orlen i lotos ma paliwa tak nawalone rzepakiem że filtry 2 razy do roku trzeba wymieniać, także tylko pozazdroscic paliwa na podlasiu ;) u nas jedna sieć chwali sie że importuje z białorusi paliwa, ale cena wyższa jak na orlenie
ps. stosowałem płyny skyyd itp to nic nie daje, więcej ten płyn daje w okresach jesiennych czy letnich bo czyci delikatnie układ paliwowy i w osobówce 1,9 sdi nawet spadło minimalnie spalanie ale na naszym zwykłym paliwie poniżej 15st nic nie chodzi ani auto ani ciągnik heh

Edytowany przez Ferdek07, 20 grudzień 2012 - 12:44.

#1837 Share ursus5524

ursus5524

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 grudzień 2012 - 18:17

ciagniki rodziny Farmtrac Koledzy ja leje sprawdzone paliwo od hurtownika już od kilku lat i nawet c-360 odpalała kiedy temperatura spada poniżej -20, no i mam zalany płyn w chłodnicy żeby co drugi dzień nie latać z wiadrem wody. Coprawda plakiem psiukałem troche na filtr powietrza w te największe mrozy. Filtry paliwa zmieniam średnio co cztery lata.

#1838 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 10:54

jaki..płyn dolewasz.?...bo nie rozumiem i nie mow ze te smieszne dodatki do ...disla na stacjach...<

Nazwy Ci nie podam, bo nalepka odpadła, płyn kupiłem rok temu w zimę w sklepie motoryzacyjnym i jest duża różnica po dolaniu go do paliwa, robiłem rok temu porównanie i nalałem do 2 butelek ropy, do jednej z płynem, do drugiej bez i przy -15 stopniach na paliwie kupionym latem była bardzo duża różnica, z płynem było w miarę ok, a bez płynu to co najwyżej by ciągnik zapalił ale pojechać to nigdzie by nie pojechał bo paliwo było gęste.

#1839 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 22 grudzień 2012 - 17:44

ciagniki rodziny Farmtrac u mnie dziś było poniżej -20 odpalił elegancko i pod chmurką jest tylko strasznie długo wspomaganie nie działa powiedzcie ile minut powinno takie coś odpuszczać z 30min ? to normalna granica czy coś za długo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1840 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 18:06

ciagniki rodziny Farmtrac A od nowego wspomaganie tobie zamarza i od ilu stopni mrozu już czujesz bo ja pierwszy raz słyszę aby zamarzało teraz to moja trzecia zima olej w zbiorniczku fabryczny zimą sporadycznie odpalam go ale kilkadzieści sekund i ruszam z garażu i leciutko