Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2609 odpowiedzi na ten temat

#1801 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 09 grudzień 2012 - 00:20

ciagniki rodziny Farmtrac ja to sam sie dopytywałem o ta grzałkę proponować też nie proponowali ale trochę porozmawialiśmy i w gratisie dodali z innymi rzeczami teraz to teraz zobaczymy przy wyższych mrozach czy ktoś wie ile ona powinna grzać minut żeby zaraz coś nie z pieprzyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 23:54
  •  

#1802 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 13:31

ciagniki rodziny Farmtrac Ta grzałka w cenniku kosztuje 1200 zł. Lekka przesada jak dla mnie...

#1803 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 15:10

ciagniki rodziny Farmtrac Koledzy który z wymienionych sposobów pomiaru użycia paliwa jest bardziej wiarygodny ; na mtg czy na 1ha .

#1804 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 16:44

ciagniki rodziny Farmtrac hmm trudo powiedziec na działce długosci 50 metrow spalisz wiecej niz na 400 metrow druga sprawa operator jeden bedzie jezdził na 1700-1800 obr drugi 2200 na długiej dziłce potrafie w w godzine zegarowa zaorac hektar na dosc ciezkiej ziemi...ale mam takie działki super gliny górka ze schodze na 3 szybka..lub wolna i nafta na hektar x2

#1805 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 16:51

ciagniki rodziny Farmtrac Worto policzyć sobie dokładnie ile spala na mtg w np orce i transporcie oraz ile spalisz jak orasz kilka ha i wiesz ile spalisz dokładnie na 1ha pola mnie 670 jak orałem na M trzecim biegiem 10 litrów starczało a jak szybciej na H jedynce to litr dwa więcej paliwa tylko zdecydowanie szybciej coś za coś

#1806 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:30

ciagniki rodziny Farmtrac W mojej miejscowośći jest trzy Ft 690 i wszystkie kupione w tym roku i w jednym jak kolega zmierzył spalanie przy orce na 1ha wyszło mu 22l zgłosił to i przyjechali z Perkinsa z warszawy ze swoimi normami i powiedzeli ze miesci się to spalanie w normie ale oni mierzyli na godzinę zegarową i odjechali . Ale kolega zgłosił to do Mrągowa i to oni mają się tym zająć Jak myślicie co może być przyczyną tak dużego spalania skoro drugi własćiciel Ft mówi ze pali mu 10-11l/ha ja swojego nie mierzyłem ale na pewno jest mniejsze jak 22l/ha.

#1807 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 10 grudzień 2012 - 17:57

ciagniki rodziny Farmtrac tak jak mowie jest wiele zaleznych..gleba opor pługa krztałt działki dłogosc..ustawienie dawki na pompie wtryskowej jest chyba stałe dla kazdego ciagnika one przychodza kompletne na paletach sam widzialem i juz chyba skalibrowane itd...w ciezkiej pracy łyka mi tak 8-9 litrow na 1 gpdzine zegarowa przy extremalnych warunkach nie powinno przekroczyc 15-16 l na 1 ha

na wytwozenie 1konia mehanicznego załuzmy potrzeba 250g/kwh..ile potzrebuje perkins niewiem niemam danych......niestety moc sie nie bieze z powietrza jezeli silnik byłby zbudowany na CR..mozliwe ze byłby osczedniejszy kilka ...%

mam porownanie stary zetor 8045 w tym samym płogu spalał podobnie 8-9 l na h zegarowa ale zdychał miał kiepski moment.....690 nigdy mi nie przygasal ewentualnie poslizg kół

#1808 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 09:11

ciagniki rodziny Farmtrac Klasy ziemi mamy podobne i rzeżbę działek też przecież mieszkamy w jednej miejscowości i każdy po kilkanasćie lat ma do czynienia z orką a różnica w spalaniu jest tak duża Perkins umył od tego ręce kolega chciął zeby dali mu te ich normy spalania to puści je w internet przecież reklamują się takim niskim spalaniem to nie chcieli mu dać . A tak naprawdę to jakie ma spalanie Ft690 na mtg bo nigdzie tego nie podają wszędzie podają tylko ze niskie

#1809 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 11:37

ciagniki rodziny Farmtrac tak samo mój 675 przy orce to szok a tak na trasie z turem i lekkimi rzeczami mierzyłem z 9 litrów nie schodzi a reszta mówi ze nawet po 6l pali na mtg kurcze żeby mi tak palił to darował bym mu już te niedociągnięcia i pewnie zgłoszę to Perkins przyjedzie powie ze ok jest

#1810 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 10:22

ciagniki rodziny Farmtrac 675 jak sie krecisz z Turem wokol podworka tam jakas bele podwiezc itp. jest w stanie spalic ponizej 4 l na mth. Nie wierzylem , sprawdzilem i uwierzylem. W zyciu nie uwierze ze nie spala ci mniej niz 9 l.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1811 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 17:53

ciagniki rodziny Farmtrac

na wytwozenie 1konia mehanicznego załuzmy potrzeba 250g/kwh..ile potzrebuje perkins niewiem niemam danych......niestety moc sie nie bieze z powietrza jezeli silnik byłby zbudowany na CR..mozliwe ze byłby osczedniejszy kilka ...%

Ten CR to nie takie códo jak piszą, znajomy rolnik miał ursusa 16, kupił jd podobnej mocy tylko że sprzedawca namówił go na CR bo będzie mniej od ursusa palić i co? Gowno prawda, pali więcej.

Ta grzałka w cenniku kosztuje 1200 zł. Lekka przesada jak dla mnie...

Rok temu za grzałkę zapłaciłem 500zł w Mrągowie.

#1812 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 18:33

ciagniki rodziny Farmtrac tą grzałkę to pewnie każdy dealer dorzucił by w gratisie tylko dobrze pogadać bo jej koszt myślę ze nie jest większy jak 300zł a wie ktoś jak ona sie spisuje w mrozy po -35

#1813 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:25

ciagniki rodziny Farmtrac Jak ciągnik stoi pod chmurką to przy -35 grzałka nic nie da, chyba że miał byś takie dwie zamontowane.

Edytowany przez st220, 12 grudzień 2012 - 21:25.

#1814 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 21:40

ciagniki rodziny Farmtrac oo to teraz mnie zaskoczyłeś myślałem ze będzie palił cała zimę codziennie dzięki tej grzałce no ale dobrze wiedzieć i się przygotować bo byłbym zaskoczony trochę ja w takie mrozy ciapka rozpalałem przewód z bojlera przelewałem gorąca wodą i palił a teraz nowe ciągniki i paliły nie będą trochę szkoda

#1815 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 09:06

ciagniki rodziny Farmtrac Jak masz ciągnik w garażu to i przy tych -35 tobie zapali z grzałką, ale sam wiem z własnego doświadczenia że jak jest -30 i ciągnik stoi pod chmurką to grzałka jest za słaba i nie da rady nagrzać silnika. Grzałka dobrze się sprawdza przy mrozach do -20 jeśli ciągnik stoi pod chmurką.

#1816 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 12:39

ciagniki rodziny Farmtrac ja swojego kupowałem w mragowie mowili ze do do -15-18 powienin zapalic bez problemu masz do tego swiece zarowe..droga sprawa to dobra nafta na zime z dobrymi parametrami do starego zetora i c360 smiało dolewałem benzyny ale do perkinsa sie boje..troch moze byc za suche paliwo....a te pompy smarowane sa paliwem

maja po sasiedzku JD i tez powyzej 15 nie odpali....

#1817 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 14:30

ciagniki rodziny Farmtrac gambler tu nie o odpalanie chodzi, tylko o zdrowie silnika, ja przy -28 swego zapaliłem, ale co z tego jak po 5 minutach zgasł bo paliwo zgęstniało :lol:

#1818 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 15:21

ciagniki rodziny Farmtrac przeciesz napisałem wyraznie...dobre paliwo...jak masz kiepskie jak mowisz ........ognisko pod nim rozpal i tak ci zgasnie..

#1819 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 17:34

ciagniki rodziny Farmtrac tak tak gambler dobre paliwo podstawa w tamtym roku akurat miałem okazje kupić taniej i w największy mrozy musiałem po nie jechać i przelewaliśmy do beczki paliwo stało na podwórku a mróz trzaskał po -30 i dobrze przez lejek leciało nic nie gęstniało wszystko w normalnym stanie przynajmniej pewien byłem ze wody nie kupuje no ale tego paliwa do ft nie lałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1820 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 13 grudzień 2012 - 17:52

ciagniki rodziny Farmtrac A co sądzicie o "Vervie" ?

Bóg, Honor, Ojczyzna!