Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2609 odpowiedzi na ten temat

#1741 Share Pablorolnik

Pablorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, Sport, Przebudowy i Udoskonalenia

Napisany 22 listopad 2012 - 19:28

ciagniki rodziny Farmtrac niciex ile masz mtg ? Mój do 200 mtg też palił jak smok ale po 200 mtg wszystko się uspokoiło, pali normalnie.
Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 13:48
  •  

#1742 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 22:17

ciagniki rodziny Farmtrac Znajomy ma Zetora 8441 (82km)z 08r.i gdy wsiadl do mojego to mowi ze fajny bo maly i zmiesci sie w oborze.Ale gdy innym razem nim jechal to jak pozniej sie go spytalem jak sie nim jechalo to mowi ze muli,nie ma tego zrywu i mocy co zetor.I gdy on po niecałych 5 latach ma chyba 1400 mth to moj bedzie mial za rok tyle bo w nim mth lecą jak glupie.I gdy go kupilem to tez myslałem ze spalanie pozniej zejdzie i gowno z tego.Jeszcze na poczatku sam sie smialem ze ten jego zetor to tylko 6 biegow i reduktor tylko L i H + do tego rewers.A jak przyszło co do czego to kto wygrywa w szybkosci orki?Zetor.Bo co mi po tych L,M,H reduktorach,polbiegach jak ja na orce jade ta 1 polbiegową.I jakim biegiem wy oracie?

#1743 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 07:52

ciagniki rodziny Farmtrac W moim gosp. jest Farmtrac 675 DT i w pługu staltech 170P ( 4*35) daje rade na 3 polowej . Ziemię mam średnią i słabą . Ciągnik obecnie ma 142 mhg czyli niewiele , ale na razie poważniejszych usterek nie ma i oby tak zostało . Wymieniona była maska ,ponieważ źle zamontowana była rura od filtra powietrza i po prostu w jednym miejscu pękła . Zgłosiłam to do serwisu i otrzymałam nową bez problemu . Jedno co mnie trochę nie pokoi i nie wiem czy tego nie zgłoszę do serwisu to , to że jak ciągnik postoi jakiś czas (np. tydzień ) licznik od mhg nie świeci się przy pierwszym uruchomieniu(nie pokazuje mhg) , później jak trochę pochodzi dział już poprawnie . O spalaniu pisałam w tym temacie już jakiś czas temu i było przyzwoite w takich pracach jak (prasowanie ,zgrabianie ,współpraca z turem i koszenie trawy) spalił 5,5-6 l /mhg . Jakie spalanie wyszło z wyżej wymienionym pługiem nie powiem ,bo nie zostało to rzetelnie zmierzone, a nie chce tu pisać nie prawdy ... :)

Edytowany przez Meg5, 23 listopad 2012 - 19:49.

#1744 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 19:41

ciagniki rodziny Farmtrac A jeszcze jedno pytanie.Wiecie moze jak jest mierzona moc w tym ciągniku?Bo ten silnik niby ma 90km z ta pompą i turbo ale cos mi sie wydaje ze mniej.Cos mi sie wydaje ze ten silnik oryginalnie bez turbo i bez podkrecania pompy nie ma wiecej mocy niz 60km.Chociaz zetory mają zakres od 60km do 140 na 4 cyl.Ale tam sa zmieniane przewody paliwowe i inne czesci po ktorych widac tą moc.Bo mi sie wydaje ze Perkins tylko podkreca pompy lub zmienia turbiny a reszta taka sama.

#1745 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 14:47

ciagniki rodziny Farmtrac Kolego niciex akurat tak się składa że posiadam FT 690DT i ma już przepracowane ponad 2300 mth w ciągu trzech lat. Na początku wydawał się słaby al już po przepracowaniu 300 mth nabrał mocy i szybko wkręca się na obroty . Więc najpierw dotrzyj ciągnik a później dziel się swoją opinnią. Po przepracowanych 50 czy 200mth nie wiele można powiedzieć o ciągniku.

#1746 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 15:05

ciagniki rodziny Farmtrac No niestety kazdemu nie dogodzisz. Wogole mnie dziwi jak moga byc tak skrajnie rozne opinie na temat jednego Ciągnika... Dobrze znam ten traktor i to norma ze ma dużo niedorobek ale to co tutaj niektorzy wypisuja to naprawde smieszne jest...

#1747 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 17:06

ciagniki rodziny Farmtrac Niedoróbki może się znajdą ale są one w każdej marce. Trudno też od ciągnika z niższej półki cenowej żeby miał kabinę z dobrych materiałów, moim zdaniem komfort trochę lepszy niż w zetorze serii 72-77xx, Mój jest jednym z pierwszych wyprodukowanych z tej serii także może teraz trochę nie zwracają uwag na jakość.

#1748 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 18:11

ciagniki rodziny Farmtrac Nic sie nie zmienilo w 690 poza zmiana kabiny z Sokółki na Koje.

#1749 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 21:10

ciagniki rodziny Farmtrac no dobra kabina kabiną ale ten silnik to porażka jest.

#1750 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 21:49

ciagniki rodziny Farmtrac A ile mth masz już zrobione? Gdyby silnik perkinsa był kiepski to dlaczego używa go tylu producentów ciągników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1751 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 17:37

ciagniki rodziny Farmtrac Dokladnie mnóstwo modeli ciagnikow czy maszyn budowlanych o mocy okolo 80 - 100 km ma pod maska perkinsa to chyba nie jest przypadek aczkolwiek sam uwazam ze im nowsze generacje tych silnikow tym mniej solidnie jakos to wszystko wyglada...

#1752 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 26 listopad 2012 - 18:06

ciagniki rodziny Farmtrac moim zdaniem zależy to od klasy ciągników po prostu jest tani i wsadzają go no do ursusa farmtraca i wiele innych do lepszych wsadzają np iveco, deutz, john deer wiele marek ma po prostu własne silniki moim zdaniem te Perkinsy nie należą do jakiś dobrych silników ani to siły nie ma ani oszczędne nie jest

#1753 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 18:40

ciagniki rodziny Farmtrac Jak to siły niema ? U mnie FT z prasą radzi sobie identycznie jak Ursus C-385 który ma 76km. Gdyby ten silnik siły nie miał, to nie radziłby tego agregatu ;)
http://www.agrofoto....-dt-unia-kombi/

Dodam, że niektóre osoby mówiły, że nie da rady z tym agregatem ;)

Co do oszczędności to były to wałkowane kilka razy - kwestia dotarcia silnika.

Edytowany przez Ursusc385, 26 listopad 2012 - 18:42.

#1754 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 18:42

ciagniki rodziny Farmtrac no jak Claas, Landini, McCormic, Lindner, MF czy JCB to słabej klasy sprzęt to kolego jesteś chyba troszke niepowazny...

#1755 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 19:18

ciagniki rodziny Farmtrac oj uwierz mi jestem poważny miałem większe oczekiwania co do niego żeby z pługiem 3 skibowym sobie nie radził i nie tylko mi sie tak wydaje zresztą czuje jak pod górę podjeżdżam tu o tyle dobrze ze jeszcze jest ten napęd bo w ogóle porażka swoja drogą claasy maja rożne silniki bo u nas w sąsiedniej wiosce stoi claas z silnikiem fendt 90km a czy silnik angielski jest lepszy od np niemieckiego nie wydaje mi się i na pewno tańszy jak to znajomy z długoletnim stażem powiedział o tych Perkinsach wszystkie sa oszczędne jak sie ciągnikiem po piwo jedzie a kwestia dotarcia no dobra to ile jeszcze mam tych mtg zrobić 1000 dopiero sie dotrze mówiliście 200/300 no dosyć tego docierania chyba i oszczędzania opinii o tym spalaniu

#1756 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 19:32

ciagniki rodziny Farmtrac

tu o tyle dobrze ze jeszcze jest ten napęd bo w ogóle porażka

I tutaj cie zaskoczę. Ten ciągnik bez napędu, ma minimalnie większy uciąg jak Ursus C-385, który jest cięższy. A mimo to FT ma lekką przewagę.

Od 0.29 widać to idealnie :)

#1757 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 19:59

ciagniki rodziny Farmtrac Takie gadanie byś kupil inny ciagnik z tego przedzialu cenowego to bys na innym forum pisal litanie jaki to on niedopracowany i slabo ciagnie z kolei bys kupil jakis drogi z wysokiej polki to by bylo narzekanie ze ceny czesci kosmiczne albo przegladów no ale niestety tak to juz polacy maja... najgorzej to mi sie wierzyc nie chce ze 3 -ki pługa nie chce ciagnac... moze operatora trzeba zmienic...

#1758 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 20:38

ciagniki rodziny Farmtrac z tego co wiem to fendt nie ma swoich silników

#1759 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 21:59

ciagniki rodziny Farmtrac miejmy nadzieje ze jest tak jak piszecie i tak jak mowil mi serwisant ze ciagnik zacznie sie lepiej wyrabiac z ta moca i spalaniem po tych 300 mth.A swoja drogą w filmiku @Ursusc385 w tym z agregatem to dosyc lekko zmienia kierunek jazdy(rewers).Da sie jakos to zrobic bo w moim 90 to tak lekko nie chodzi ale tez nie jakos ciezko.A powiedzcie mi jakim biegiem wy oracie swoimi 90-tkami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1760 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 22:18

ciagniki rodziny Farmtrac ho ho operatora trzeba zmienić no proszę może i tak jak chcesz spróbować nie żałuję tylko jak nie będzie dawał rady to pomożesz ciągnąć dla ft hehe brat ma 80 4 wd bez turbiny on jakby lepiej na obroty wkręcał i tym pługiem orze no orze ale co to za orka jak głęboko nie puścisz bo nie da rady może po prostu te pługi z uni potrzebują więcej koni niż 75 jak ma tyle i tak samo ciągnik mokry wszędzie może żeby wcześniej sie przyznał ze tak z niego leci to i ja bym nie brał a jak bym coś kupił innego i też było by nie tak to też bym narzekał bo bez powodu nie narzekam a jak chcesz nhbartek zobaczyć jak z niego leci to mogę ci fotki przesłać może to tez nie ma co na to narzekać ten typ tak ma

Edytowany przez wojciech675DT, 26 listopad 2012 - 22:19.