Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2615 odpowiedzi na ten temat

#121 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 październik 2008 - 08:08

ciagniki rodziny Farmtrac Witam kolego @szymon-tak się składa że pisałem nie ogólnie o silnikach Perkinsa tylko dokładnie o TYM modelu silnika-jeżeli możesz to podpowiedz w którym z w/w ciągników jest ten silnik montowany (oprócz Farmtracka oczywiście).
Jeżeli chodzi o drugą część wypowiedzi to albo masz overclockowanego :P Farmtracka albo coś jest nie na rzeczy z Twoim MTZ 82.
Zresztą myślę że jeszcze paru kolegów z AF zweryfikuje Twoją wypowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 16:59
  •  

#122 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 29 październik 2008 - 13:25

Tak się składa że te silniki montują w swoich ciągnikach takie firmy jak Mc Cormic,Landini czy Massey Ferguson.

Naturalnie, jednak inne modele, a Perkins ma ich w swojej palecie ponad 200, do ciągników rolniczych, kombajnów, koparek, łodzi, ciężarówek, wózków widłowych, agregatów prądotwórczych i wielu innych :P

Jeśli mowa o Perkinsie 1004.42 to doszukałem sie że był montowany w koparkach i wózkach widłowych. Jeśli kogoś interesuje model, rok i kraj budowy jakiegoś Perkinsa, niech poda mi jego numer z tabliczki o mniej/więcej takim układzie -> XX11111X111111X, byście sie zdziwili gdzie je mogą produkować :) Do MF trafiają te z UK z fabryki w Peterborough, ciekawe jak jest z Farmtrackiem?

http://www.agrofoto....image26375.html

#123 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 29 październik 2008 - 20:35

Witam kolego @szymon-tak się składa że pisałem nie ogólnie o silnikach Perkinsa tylko dokładnie o TYM modelu silnika-jeżeli możesz to podpowiedz w którym z w/w ciągników jest ten silnik montowany (oprócz Farmtracka oczywiście).
Jeżeli chodzi o drugą część wypowiedzi to albo masz overclockowanego :P Farmtracka albo coś jest nie na rzeczy z Twoim MTZ 82.
Zresztą myślę że jeszcze paru kolegów z AF zweryfikuje Twoją wypowiedz

Witaj.Oto przykłady:Massey Ferguson 5425 i 5435 typ silnika Perkins 1104 C44 Landini Vision85 typ silnika Perkins 1104 C44 Landini Powerfarm85 typ silnika Perkins 1104 C44 McCormic C 75 Max typ silnika Perkins 1104 C44 McCormic C 85 Max Typ silnika Perkins 1104 C44 no i nowe Ursusy.Możesz sprawdzić.Mam do Ciebie pytanie czy jeździłeś kiedykolwiek Farmtrakiem i MTZ-em?

#124 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 październik 2008 - 20:50

ciagniki rodziny Farmtrac @szymon-czytamy ze zrozumieniem-ja pisałem o modelu 1004.42-nieprawdaż ?-jest lekka różnica czy też nie ?
Co do jazdy Farmtrackiem i MTZ-tak jeździłem-i tu i tu żadna rewelacja-z tym że w MTZ dodatkowo można pozabijać się o wajchy-kiedyś już zresztą pisałem coś na ten temat-znajdź mi w nowym Farmtracku 80 coś co jest lepiej wykonane,bardziej ergonomiczne i trwalsze niż w 20-letnim Zetorze-powodzenia.

#125 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 29 październik 2008 - 20:53

ciagniki rodziny Farmtrac Ale my cały czas piszemy o silniku Perkins 1004.42 (wygooglałem że montowany w Farmtracu 80 4WD), pewnie w nowszych modelach jest już 1104C.44, nie wiem, nie znam sie.

#126 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 29 październik 2008 - 21:42

ciagniki rodziny Farmtrac :P

@szymon-czytamy ze zrozumieniem-ja pisałem o modelu 1004.42-nieprawdaż ?-jest lekka różnica czy też nie ?
Co do jazdy Farmtrackiem i MTZ-tak jeździłem-i tu i tu żadna rewelacja-z tym że w MTZ dodatkowo można pozabijać się o wajchy-kiedyś już zresztą pisałem coś na ten temat-znajdź mi w nowym Farmtracku 80 coś co jest lepiej wykonane,bardziej ergonomiczne i trwalsze niż w 20-letnim Zetorze-powodzenia.

W Farmtracu jest montowany silnik 1104 C44.A co do wytrzymałości to zobaczymy za 20 lat .Ergonomia : skrzynia biegów 12+12 z rewersem, synchro, silnik bardziej oszczędny i bardziej dynamiczny.

:)
W Farmtracu jest montowany silnik 1104 C44.A co do wytrzymałości to zobaczymy za 20 lat .Ergonomia : skrzynia biegów 12+12 z rewersem, synchro, silnik bardziej oszczędny i bardziej dynamiczny.

Natomiast jeśli chodzi o MTZ-a to zgadzam się z Tobą w 100%.Wajchy to jeszcze nic w porównaniu z rozwiązaniem skrzyni biegów.Temu kto ją skonstruował powinni dać nagrodę Nobla.

posty piszemy z pierwszym okienku, jeśli chcesz coś dopisać użyj opcji 'edytuj'

Edytowany przez mirasek, 30 październik 2008 - 10:06.

#127 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 październik 2008 - 10:06

ciagniki rodziny Farmtrac Czy ktoś z właścicieli Farmtraca mógłby podać numer silnika z tabliczki na nim? Najbardziej interesują mnie kolejne litery.

#128 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 30 październik 2008 - 11:47

Czy ktoś z właścicieli Farmtraca mógłby podać numer silnika z tabliczki na nim? Najbardziej interesują mnie kolejne litery.

Witam ponownie.Oto numery z silnika mojego Farmtraca RE38189 5PKXL04.4RE e11*97/68GA*2001/63*0241*04 *U219205M* Spisałem wszystkie jakie tam były bo nie wiem o które Ci chodzi.

#129 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 październik 2008 - 13:42

ciagniki rodziny Farmtrac Jeśli dobrze odczytałem to jest to silnik 1104C.44 wyprodukowany w UK w roku 2005, czyli tak jak pisałeś :P

Pisząc o 1004.42 zasugerowałem sie kilkoma stronami które podawały że takowy był dostępny w Farmtracu 80, mógł to być powielony błąd lub faktycznie pierwsze modele wychodziły z takim silnikiem a np. normy emisji spalin zmusiły do wprowadzenia nowej jednostki 1104C.44 :)

edit:
W lutowym numerze Top Agrar przedstawiony jest test pieciu ciągników podobnej mocy, m.in. Farmtraca 80 4WD... W tabelce z danymi technicznymi podana jest pojemność skokowa 4233 cm3 co sugerowało by silnik 1004.42... i teraz już całkiem zgłupiałem, czyżby producent montował dwa rodzaje silników??

#130 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 30 październik 2008 - 21:16

@szymon-czytamy ze zrozumieniem-ja pisałem o modelu 1004.42-nieprawdaż ?-jest lekka różnica czy też nie ?

@Jaro oczywiście ,że czytamy ze zrozumieniem tylko że jeśli coś piszesz to najpierw to sprawdz bo w Farmtracach jest montowany Perkins 1104 C44 a nie 1004.42.Proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 październik 2008 - 07:42

ciagniki rodziny Farmtrac Posłuchaj kolego Szymonie-jeżeli w każdej specyfikacji wpisane było jak wół że Farmtrack ma właśnie silnik 1004.42,mój kolega ze wsi (właśnie Farmtracka posiadający) przychodził do mnie aby informacji o tym właśnie modelu silnika zasięgnąć (nie ma internetu) to na jakiej podstawie miałbym powątpiewać że jest inaczej ?

#132 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 31 październik 2008 - 13:37

ciagniki rodziny Farmtrac OK, a ja poprosiłbym jeszcze kogoś o numer silnika w Farmtracu :P w zasadzie jak najwięcej numerów, spróbuje ustalić jak to jest naprawde z tymi silnikami... chyba że ktoś wie tylko wstydzi sie przyznać... śmiało! :)

#133 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 31 październik 2008 - 17:29

ciagniki rodziny Farmtrac Nr. silnika U315369N posiada świadectwo homologacji z dnia 2005-06-09
nie wiem o co wam biega ale na stronie farmtraca napisane jest jak byk jakie montują silniki nie wiem po co tyle szumu

#134 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 październik 2008 - 18:06

ciagniki rodziny Farmtrac Tak zgadza się teraz napisane jest tak-ale kiedyś (a temat sięga korzeniami zamierzchłych czasów :P)-było napisane tak- http://www.traktor-s...rmtrac804wd.htm

#135 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 31 październik 2008 - 18:39

Posłuchaj kolego Szymonie-jeżeli w każdej specyfikacji wpisane było jak wół że Farmtrack ma właśnie silnik 1004.42,mój kolega ze wsi (właśnie Farmtracka posiadający) przychodził do mnie aby informacji o tym właśnie modelu silnika zasięgnąć (nie ma internetu) to na jakiej podstawie miałbym powątpiewać że jest inaczej ?

No i wszystko jasne. Dziś dzwoniłem do fabryki do Mrągowa i uzyskałem takie informacje że na początku montowania tych ciągników były wstawiane silniki 1004.42 przez około 1.5 roku .Potem zaczęto wstawiać silniki 1104 C44 i tak jest do dziś.Moc silnika w zależności od ustawienia pompy wtryskowej od 74 KM. do 85 KM. bez turbiny.Z turbiną silnik ma symbol 1104 C44T i moc około 100KM.

#136 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 31 październik 2008 - 18:47

U315369N

Silnik z UK rocznik budowy 2006, aby określić model potrzebuje jeszcze części numeru (dwie litery i 5 cyfr) która powinna być na tabliczce.

na stronie farmtraca napisane jest jak byk jakie montują silniki

Przypomina mi sie anegdota o babci która przestała wierzyć w słowo pisane po tym jak cały dzień przesiedziała na ławce na której ktoś napisał "ch.. ci w d..e" niestety bez uzyskania opisanego efektu :P Oficjalna strona Farmtraca to napewno najbardziej wiarygodne i aktualne źródło, ale interesuje mnie dlaczego niektóre materiały podają inny model silnika i czy wogóle taki wystepował w tych ciągnikach...

dodano za chwile:
Dzięki Szymon że sie pofatygowałeś i wyjaśniłeś moje wątpliwości, teraz wszystko jasne :)

#137 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 październik 2008 - 19:01

ciagniki rodziny Farmtrac A może by jeszcze tak kol.Szymon pofatygował się i wyjaśnił że kol.jaro nie wprowadzał ludzi w błąd to kol.jaro byłby niezmiernie szczęśliwy :P...

#138 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 31 październik 2008 - 19:26

No i wszystko jasne. Dziś dzwoniłem do fabryki do Mrągowa i uzyskałem takie informacje że na początku montowania tych ciągników były wstawiane silniki 1004.42 przez około 1.5 roku .Potem zaczęto wstawiać silniki 1104 C44 i tak jest do dziś.Moc silnika w zależności od ustawienia pompy wtryskowej od 74 KM. do 85 KM. bez turbiny.Z turbiną silnik ma symbol 1104 C44T i moc około 100KM.

no i sprawa się wyjasniła więc nie bede podawał żadnych nr. już miałem chęć dzwonić do znajomego z serwisu i sie go spytać jak z tymi silnikiem bo tyle zrobiliście zachodu, ciekawe kiedy wprowadzi fabryka w Mrągowie Farmtracki wiekszej mocy ok 100-110 km

#139 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 31 październik 2008 - 19:55

ciagniki rodziny Farmtrac Zrobiłem tyle zachodu bo chciałem pogłębić swoją wiedze w temacie który mnie zainteresował, po to chyba jest forum :P Nikogo nie zmuszałem, jedynie prosiłem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 31 październik 2008 - 20:04

A może by jeszcze tak kol.Szymon pofatygował się i wyjaśnił że kol.jaro nie wprowadzał ludzi w błąd to kol.jaro byłby niezmiernie szczęśliwy :P...

Tak się złożyło, że chyba razem trochę namieszliśmy ludziom w głowach więc ja ze swojej strony przepraszam :)