Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2609 odpowiedzi na ten temat

#101 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 październik 2008 - 13:44

ciagniki rodziny Farmtrac silnik 4-cylindrowy PERKINS serii 1104C-44
Ilość cyl./poj.skokowa,cm3 - 4 /4400

faktycznie ursus też ma ten sam silnik ale posiada wiekszą mase ciagnika więc ma lepszy uciąg i udźwig ponad 3500 kg
chociaż wszystkie nowe wersje ursusa maja podobny silnik 5024, 6024 i chyba coś podobnego ma jeszcze 7524 no ale ten ma 100km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 07:43
  •  

#102 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 październik 2008 - 14:02

ciagniki rodziny Farmtrac Jak tak czytam te wypowiedzi powyżej to sam powoli zaczynam się zastanawiać czy aby ten serwis który do mego kolegi dysponującego (od czasu do czasu ;)) Farmtrackiem to tak tylko dla jaj przyjeżdża-to może tak gwoli tych jaj :o:
-popękały mu wszystkie opony
-olej w tylnym moście parę razy się gotował
-wyrwało podnośnik (tłoczek cokolwiek za mocno się wysunął)
-przednią oś wymieniono (nie pomogło-dalej serwis przyjeżdża)
-i kupa pierdółek jeszcze-ale wzmianki niewartych
A może to nie jest Farmtrack ?-przecież one się nie psują !-sam nie wiem-tyle że jest z Mrągowa ma niebieską maskę i biały dach :D

#103 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 19 październik 2008 - 14:11

ciagniki rodziny Farmtrac To twoj kolega trafił na felerny model skoro ma ciagle awarie, albo serwis tak robi

#104 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 październik 2008 - 14:25

Jak tak czytam te wypowiedzi powyżej to sam powoli zaczynam się zastanawiać czy aby ten serwis który do mego kolegi dysponującego (od czasu do czasu :D) Farmtrackiem to tak tylko dla jaj przyjeżdża-to może tak gwoli tych jaj :o:
-popękały mu wszystkie opony
-olej w tylnym moście parę razy się gotował
-wyrwało podnośnik (tłoczek cokolwiek za mocno się wysunął)
-przednią oś wymieniono (nie pomogło-dalej serwis przyjeżdża)
-i kupa pierdółek jeszcze-ale wzmianki niewartych
A może to nie jest Farmtrack ?-przecież one się nie psują !-sam nie wiem-tyle że jest z Mrągowa ma niebieską maskę i biały dach :D

no to naprawde felerny się trafił,ale i o forterze tak awryjnej czytałem w poradniku rolniczym, o ursusie 5314, o cristalu, a pewnie i w każdej marce sie zdarza jakiś niewypał, czyżby zszedł z taśmy w piątek popołudniu, lub wogóle ktoś sabotował na taśmie produkcyjnej ;)
ps, Jaro a może to twój sąsiad jest nieteges, bo jak widze jak niektórzy piłuja nowe ciągniki to się wogóle niedziwie że coś padnie, albo jeszcze gorzej dzieciaki lub pracownicy

#105 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 19 październik 2008 - 14:37

ps, Jaro a może to twój sąsiad jest nieteges, bo jak widze jak niektórzy piłuja nowe ciągniki to się wogóle niedziwie że coś padnie, albo jeszcze gorzej dzieciaki lub pracownicy

dokładnie ja tez widziałem jak piłuja pronary a puźniej że są awaryjne jak na dotarciu zapiernicza z dyżym pługiem albo pdczepiaja stare przyczepy i mieszają oleje, a o wymienianiu oleju i przeglądach nie wspomne bo ciekawe czy wiedzą ze trzeba olej wymienić, pracownicy też nie oszczędzają. Z tego wszystkiego dostaje puźniej ciagnik złą opinie jaki to on awaryjna a szczególnie o żywotności traktora zależy w dużej mierze od umięjętności i eksploatacji przez operatora :angry:

#106 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 październik 2008 - 15:19

ciagniki rodziny Farmtrac Mój sąsiad jest akurat bardzo teges ;)-akurat bardzo szanuje maszyny a dwudziestoparoletni MF 255 wygląda u niego jak nowy-chyba o czymś to świadczy ?

#107 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 19 październik 2008 - 15:23

ciagniki rodziny Farmtrac to musiał mu sie jakiś felerny trafić innego wytłumaczenia nie ma, albo niekompetentny serwis

#108 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 19 październik 2008 - 15:23

ciagniki rodziny Farmtrac Swiadczy to o tym ze trafił na felerny model ;)

#109 Share niewydostanieszsie

niewydostanieszsie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 październik 2008 - 11:25

ciagniki rodziny Farmtrac ja uważam że farmtrack to bardzo przyzwoita maszyna bo z tego co jest na stronie to stosunek możliwości do ceny jest jak najbardziej odpowiedni, szczególnie dla 685
a że na forum najwiekszymi znawcami ciągników są posiadacze trzydziestek i władków to chyba normalne...

#110 Share szymekb

szymekb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 październik 2008 - 15:57

ciagniki rodziny Farmtrac Ja posiadam farmtraca 80 4wd,rok produkcji 2004 ,1665mtg. Awarie jakie się przydarzyły:peknięta chłodnica,urwany rewers,rozwalone łożysko na kole zamachowym trzymajace wałek odbioru mocy,jeden śrót wbił się na wieniec koła zamachowego i natrafił na wieniec rozrusznika i rozwaliło obudowe, bez rozpolowienia ciągnika sie nie obyło ,wyłączający się WOM pod wpływem obciążenia, silnik bierze olej od nowości ,ale serwis powiedział że tak ma być,dziwne odgłosy wydobywające się z przedniego napedu podzczas zkrętu,dziwne odgłosy wydobywajace sie z tylnego mostu podczas ostrego hamowania, zpalonych kilka bezpieczników,urywające się mocowania teleskopów w dzwiach, i to chyba narazie na tyle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 24 październik 2008 - 13:20

ciagniki rodziny Farmtrac Jednym się trafi dobry model drugim zły :P a z tymi teleskopami to jak raz się urwały mocowania to ty pospawałeś i później znowu się urywały to znaczy o tym ze nie umiesz spawać i się urywają :)

#112 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 24 październik 2008 - 15:15

ciagniki rodziny Farmtrac dobra, ja proponował bym spróbować wyjaśnic skąd tak diametralnie różne opinie o farmtrackach, ciekaw jestem w zktórego rocznika dokładnie jest farmtrac o którym @Jaro pisał oraz @szymekb?

#113 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 24 październik 2008 - 19:13

ciagniki rodziny Farmtrac Te starsze to mogły byc awaryjne, ale nie te nowe jeszcze nie słyszałem zeby ktos na tego nowszego narzekał :P ale zalezy tez kto jak uzytkuje.Jeden daje mu po garach a drugi chodzi ze szmatką i ciagle czysci :)

#114 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 październik 2008 - 19:27

dobra, ja proponował bym spróbować wyjaśnic skąd tak diametralnie różne opinie o farmtrackach, ciekaw jestem w zktórego rocznika dokładnie jest farmtrac o którym @Jaro pisał oraz @szymekb?

Kupiony na początku 2006 r

#115 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 październik 2008 - 19:35

ciagniki rodziny Farmtrac jak trzeba mocno szarpać żeby urwać dźwignię rewersu?? :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#116 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 24 październik 2008 - 19:52

ciagniki rodziny Farmtrac Moze chłopak ma za mało siły i nie dawał rady włączyć rewersu to włozył rure i pociagną :P

#117 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 24 październik 2008 - 19:57

ciagniki rodziny Farmtrac a jak trzeba mocno w c 360 szarpać żeby urwać dzwignie, a często się urywa

#118 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 24 październik 2008 - 20:08

ciagniki rodziny Farmtrac http://images.google...p...6PL256&sa=N --- zobaczcie 4 zdjecie ta dzwignia od biegów jest jakby dłuzsza :P

#119 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisany 24 październik 2008 - 22:34

ciagniki rodziny Farmtrac może te pierwsze farmtracki były awaryjne tak samo farmery z początku nawalały to norma, co do zgrzytu od przedniego napędu podczas zakrętu to normalne i nie powinno się mocno skręcać przy właczonym napędzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 28 październik 2008 - 22:05

Tak zadałem sobie dzisiaj trochę trudu i przejrzałem parę stronek-mamy tu na AF trochę o Farmtrackach -ludzie podkreślają jaki to jest oszczędny -tyle że :
-Farmtrack 80 stawiany jest na równi z ciągnikami osiemdziesięciokonnymi (producent moc określa na 74 KM)
-sprawdziłem-w rzeczywistości silnik w nim to jednostka 1004.42 Perkinsa-gdzie go produkują ?
-nie jest to nawet silnik traktorowy-stosowany raczej do napędu ładowarek itp-więc zapewne inna charakterystyka niż w silniku "typowo"ciągnikowym
-tak naprawdę ma 72,4 KM i to wg. normy ISO !-czyli tak naprawdę ma jakieś 68 KM wg.normy ECE-no i nic dziwnego że jest oszczędny w porównaniu z silnikami JD,MMZ -ma od nich o prawie 20 koni mniej.
Co na to fani Farmtracka ?

Witaj kolego.Tak się składa że te silniki montują w swoich ciągnikach takie firmy jak Mc Cormic,Landini czy Massey Ferguson.Dziwi mnie ,że takie firmy montują silniki od ładowarek do swoich ciągników.Od trzech lat jestem posiadaczem Farmtraca 80 4 wd i od 6 lat MTZ 82.Jeśli chodzi o moc tych ciągników jest porównywalna z małą przewagą na stronę Farmtraca.

Posty piszemy w 1 okienku