Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2609 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share lukeczl

lukeczl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 17:28

ciagniki rodziny Farmtrac traktor ma pracować jako pomocniczy przy hodowli bydła. tzn do paszowozu byłby zapięty przede wszystkim, jak miałby ładowacz to w sezonie pracowałby przy belach bo mam tura 2A przy c360 ale ten ciągnik to na twardym podłożu sobie radzi a ja mam łąki raczej podmokłe to w tym roku była masa problemów trzeba było cyklop ściągać. te gumy na przodzie mnie jeszcze korci żeby były szersze jak 320 bo u nas na wiosce ma 4514+tur4 z takimi i nie wytrzymują(pękają)to wolałbym tak 360-380 to na ten ciągnik już by były dość szerokie. podobny nht5030(NIE TD5030)ma właśnie 360 na przodzie. nie widzę u niego też WOM 540E a wiem że 685DT ma możliwość a ja wolałbym te zamiast 1000obr./min to jak by dobrze gadał to może by i to sie udało załatwić.

wuj ma 4514+tur i ft80 2005r jeden z pierwszych na rynku wtedy. przerobione 2500mth i nie narzeka na nic. wymienia tylko oleje i szyby;D i pracuje na ok. 45ha przy bydle i twierdzi że by go nie zamienił na inny.a co do komfortu to aż tak wielkiej różnicy nie ma jak "niektórzy" krzyczą. pracowałem JD5620 i tym ft80 i jedyne co przemawia n + dla JD to ten rewers ELH i skrzynia powerquad ale już inna bajka bo tam elektronika się wkrada a tu jest wszystko prościutkie, a w kabinie JD wcale nie jest tak cicho - porównywalny poziom hałasu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 12:12
  •  

#1142 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystkie nowości z tej dziedziny

Napisany 26 grudzień 2010 - 18:08

ciagniki rodziny Farmtrac W kabinach farmtraców jest bardzo cicho , a do tego sielniki Perkinsa są same z siebie ciche , farmtrac nie odstaje tak od innych np jd itp tylko ze na jd i innych przemawiają skrzynie tak jak kolega pisze Powerquad itp ale tak to porządny ciągnik prosty w obsludze i bardzo oszczedny
www.agromarchobrzany.pl.tl

#1143 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 20:45

W kabinach farmtraców jest bardzo cicho , a do tego sielniki Perkinsa są same z siebie ciche , farmtrac nie odstaje tak od innych np jd itp tylko ze na jd i innych przemawiają skrzynie tak jak kolega pisze Powerquad itp ale tak to porządny ciągnik prosty w obsludze i bardzo oszczedny

Oj z tym stwierdzeniem że w ft jest cicho to się z tobą nie zgodzę bo jak wsiadłem ze swojego do zetora 6340 to aż się zdziwiłem .Mój jest z 2009 roku
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#1144 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 21:05

ciagniki rodziny Farmtrac a Ty masz z silnikeim Forda czy Perkinsa ? bo silniki Forda są troche glosniejsze , od 2009 r moze sie cos zmienilo pod względem ciszy lub może tez byc to ze kabina moze byc dokladniej wykonana bo w ft są 2 kabiny montowane jaką ty masz >?

#1145 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 21:05

ciagniki rodziny Farmtrac Czy silnik w farmtrackach z perkinsem jest sterowany elektronicznie, czy mechanicznie (cięgłem/linką)? Czy odnotowano jakieś problemy z instalacjami w tych ciągnikach?
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#1146 Share Pablorolnik

Pablorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, Sport, Przebudowy i Udoskonalenia

Napisany 26 grudzień 2010 - 21:37

ciagniki rodziny Farmtrac Ja w swoim Farmtracu 690 DT mogę swobodnie rozmawiać z drugą osobą przez telefon.
Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

#1147 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 22:28

ciagniki rodziny Farmtrac W Farmtracach silniki są sterowane mechanicznie.

#1148 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 10:34

a Ty masz z silnikeim Forda czy Perkinsa ? bo silniki Forda są troche glosniejsze , od 2009 r moze sie cos zmienilo pod względem ciszy lub może tez byc to ze kabina moze byc dokladniej wykonana bo w ft są 2 kabiny montowane jaką ty masz >?

Silik perkinsa a kabinę mam tą pośrednią ze starymi zegarami ale ma te nowsze błotniki

#1149 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 22:55

ciagniki rodziny Farmtrac to chyba masz sokóŁke , te kabiny obcenie bardzo ciche , a silniki są sterowane mechanicznie , czekamy na nowe modele

#1150 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 16:02

ciagniki rodziny Farmtrac Jakie nowe modele??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 20:12

ciagniki rodziny Farmtrac Te nowe modele to farmtrac o mocy 98KM i 110KM w bardzo dobrym wyposarzenie standardowym , podzespoly ZF,Perkins itp

#1152 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 20:19

ciagniki rodziny Farmtrac Szkoda ,że tylko 16/16 ,np. Ursus będzie miał 40/40 w 8034 .

#1153 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 20:28

ciagniki rodziny Farmtrac Brakuje tylko innej skrzyni bo obecnie w FT 7100DT/7110DT jest skrzynia T-557 LS a mogła by być wersja T-557 PS czyli z elektrohydraulicznym rewersem :D
Ale i tak jest dobrze, dla Forterry- Mocna konkurencja.

#1154 Share lukeczl

lukeczl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:56

ciagniki rodziny Farmtrac o że ursus ma mieć 40/40 to nic nadzwyczajnego nie jest. chyba że do prac specjalnych. skrzynia 16/16 jest wystarczająca, prostsza a co za tym idzie w dalszej przyszłości jej naprawa jest prostsza i koszt mniejszy. poza tym im prostsza skrzynia tym twardsza rozumiem że skrzynia 10/2 czy 8/2 jest mówiąc delikatnie niewystarczająca ale 16/16 to już przyzwoita skrzynia biegów jak na dzisiejsze czasy. a co do rewersu to zgadzam się, mógłby być elh. skrzynia mniej cierpi na pewno (kto z nas nie zna "dentysty" podczas zmiany kierunku jazdy w skrzyniach mechanicznych-zdarzyło mi się to wiele razy w pośpiechu)nie mówiąc już o komforcie pracy

#1155 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 19:55

ciagniki rodziny Farmtrac Pomału ..dopiero ta firma się rozwija zobacz ile lat rozwijał się ursus a ile farmtrac :)

#1156 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:21

ciagniki rodziny Farmtrac Podyskutował bym co do skrzyni 16/16 przy 100km ciągniku :) . Przy pracach polowych im więcej biegów tym lepiej (można ograniczyć spalanie doborem odpowiedniego przełożenia)
Najlepsza skrzynia to taka co ma na każdym z biegów chociaż 3 półbiegi i nie muszą być te tzw. PowerShift (w swoim case 80km ma 16 biegów i przy pługach niezbyt zgrać ją można- w tym wypadku przydałyby się dwa półbiegi a nie jeden B) )

Edytowany przez macin87, 29 grudzień 2010 - 20:22.

#1157 Share Pablorolnik

Pablorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, Sport, Przebudowy i Udoskonalenia

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:22

ciagniki rodziny Farmtrac Który model Farmtraca polecacie 670 DT czy 675 DT ? Traktor będzie pracował na 40 ha jako pomocniczy z turem.
Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

#1158 Share lukasz150

lukasz150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:59

ciagniki rodziny Farmtrac hmm moim zdaniem wybierz Farmtraca 675 DT ma 73,5 km a 670Dt ma 66 km jak się nie mylę. A pod tura te parę koni się może przydać jak np. będziesz wyciągał przyczepy z łąki skoro będzie z turem to będziesz ładował i ciągał tym samym bele. No więc kilka koni nie zaszkodzi, jeżeli nie ma dużej różnicy w cenie :P

A co do skrzyni to moim zdaniem lepiej się robi jak ma się do dyspozycji więcej biegów, tylko że gorzej może byc za kilka - kilkanaście lat jak w końcu padnie skrzynia i trzeba będzie prawić :/ Różnica ceny będzie ogromna ;P Ale wiadomo coś za coś ;P

#1159 Share lukeczl

lukeczl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:17

ciagniki rodziny Farmtrac Tak zgadzam się z tobą MARCIN87, że biegi muszą być zgrane bo inaczej to są problemy, weźcie ciężkie ursusy na ten przykład między II a III biegiem jest wielka "dziura" to w transporcie przy nabieraniu prędkości są spore problemy, trzeba wprawy. chodziło mi o to że farmtrac to ciągniki z założenia proste w budowie silniki mechaniczne i skrzynie również proste mechaniczne itp. ciągnik ten jest całkiem przyzwoicie wyposażony za za przyzwoite pieniądze i moim zdaniem może się podobać(oczywiście to tylko moje skromne zdanie), a jak naładujemy do niego elektoniki wymyślnych przekładni i innych bajerów to można będzie zapomnieć o takich pieniążkach za jakie obecnie stoi.fakt mógłbym przystać na tę skrzynię 24x24 co ma ft685,690 bo to jest typowa skrzynia. a ja po prostu wynalazków typu 40x40 nie popieram ale nikomu nie bronię.

ja polecił bym 675dt na średniego jak pisze lukasz150 te pare koni to zawsze się przyda a i to jest bodajże najpopularniejszy model, sam takiego kupuję do pracy na średniego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 19:47

ciagniki rodziny Farmtrac I do tego legendarny Perkins ;)