Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2609 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 15:52

Wszystko na temat ciagnikow rodziny "Farmtrac"

Noszę się z kupnem Farmtraca 690DT. Ciekawi mnie czy jest w nim rewers elektrohydrauliczny?

ja sądzę że jego kupowanie mija się z celem jeździłem nim u kolegi i dziękuję bardzo! skrzynia się przycinała chodź był nowy a trzeba było siedzieć jak w trzydziestce
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 00:03
  •  

#1022 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 17:59

ciagniki rodziny Farmtrac Było wiele razy o tym pisane, rewers ma mechaniczny ! A skrzynia chodzi bardzo lekko, nie wiem co twój kolego nim robił :)

#1023 Share darek12311

darek12311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 20:13

Noszę się z kupnem Farmtraca 690DT. Ciekawi mnie czy jest w nim rewers elektrohydrauliczny?

ja sądzę że jego kupowanie mija się z celem jeździłem nim u kolegi i dziękuję bardzo! skrzynia się przycinała chodź był nowy a trzeba było siedzieć jak w trzydziestce

A ile ten Farmtrac kolegi ma mtg? U mnie też na początku chodziła trochę ciężko, ale po czasie dotarła się i chodzi idealnie.
Wytłumacz mi to, że piszesz że nosisz się z kupnem Ft 690DT a później, że to się mija z celem.

#1024 Share Ming

Ming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, dobra książka, film, rolnictwo

Napisany 27 lipiec 2010 - 17:39

ciagniki rodziny Farmtrac Mój Farmtrac ma 10 mtg. Na początku również myślałem, że ze skrzynią coś nie tak, ale ona po prostu taka jest. Trzeba przywyknąć. Z czasem biegi wchodzą bardzo lekko i płynnie tak jak u mojego znajomego, który ma już ponad 2 lata ten ciągnik, tylko trzeba trochę pojeździć.

#1025 Share dzadras

dzadras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 11:25

ciagniki rodziny Farmtrac Posiadam FT 80.4 WD i co do jego mocy to mogę stwierdzić, że posiada około 80 koników, porównywałem go z Pronarem 82A to moc jest bardzo podobna ;p :D więc nie uwierzę w to, że ma 68 koników. Rozmawiałem z dilerem to mówi, że silniki maja większą moc niż są podawane. Mam oby dwa ciągniki i stwierdzam to co zauważyłem.

#1026 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 18:13

ciagniki rodziny Farmtrac @ dzadras -zgadzam się z Tobą w 100%.Też mam takiego Farmtraca jak Ty i MTZta.Moc tych ciągników jest porównywalna z lekką przewagą na korzyść Farmtraca.Natomiast spalanie w lekkich pracach różni się o około 2-3l na godzinę pracy (oczywiście na korzyść Perkinsa).

#1027 Share gulczyk

gulczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 10:27

ciagniki rodziny Farmtrac Witam. Jestem posiadaczem Farmtraca 685 DT. Model ten posiada sprzęgło od WOM załączane elektrohydraulicznie. Podczas załączania przekaźnika coś zgrzyta w skrzyni bardzo mocno, a wałek zaczynna sie lekko kręcić przed zwolnieniem sprzęgła.

Zgrzyty podczas załączania były obecne od nowości, jednak nie tak głośne jak teraz. Ponadto na początku podczas załączania nie zaczynał sie kręcic wałek. Zabczynał sie kręcić dopiero po zwolnieniu sprzęgła WOM.

Dzwoniłem do serwisu, w serwisie powiedzieli że może trzeba będzie zwiększyć ćiśnienie oleju dopływającego do sprzęgła WOM.

Czy ktoś miał podobny problem?

#1028 Share dzadras

dzadras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 12:15

ciagniki rodziny Farmtrac SZYMON1804 masz racje FT mniej pali od pronara. Tylko szkoda, ze pronar nie posiada rewersa bo to piękna rzecz, a mam go spiętego z ładowaczem czołowym Dodany obrazek

#1029 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 15:40

ciagniki rodziny Farmtrac A jak u was jest z podnosnikiem bo u mnie to strasznie wolno opuszcza i podnosi ;)
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#1030 Share gulczyk

gulczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 18:33

ciagniki rodziny Farmtrac U mnie podnośnik działa dobrze, w miarę szybko. Nie wiem jak jest w innych modelach, ale w 685 DT pod siedzeniem są dwa pokrętła od regulacji. Jedno od regulowania szybkości podnoszenia a drugie od regulowania szybkości reakcji na zmiane położenia dźwigni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share Ming

Ming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, dobra książka, film, rolnictwo

Napisany 03 sierpień 2010 - 21:29

ciagniki rodziny Farmtrac U mnie w 675dt również są te pokrętła i można sobie wyregulować podnośnik w zależności od potrzeb:rolleyes: co do mocy to diler także mi mówił, że 80 4wd i 675 dt mają ok. 80 kucy

#1032 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystkie nowości z tej dziedziny

Napisany 03 sierpień 2010 - 21:49

ciagniki rodziny Farmtrac Jeździlem 80 4wd i pronarem 82a i jesli chodzi o spalanie to farmtrac ok 2 l mniej spalil niz pronar alejesli chodzi tez o moc to przewaga na strone farmtraca jest bardziej zrywny więc jak bym kupowal to bez zastanowienia farmtraca
www.agromarchobrzany.pl.tl

#1033 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 10:08

U mnie podnośnik działa dobrze, w miarę szybko. Nie wiem jak jest w innych modelach, ale w 685 DT pod siedzeniem są dwa pokrętła od regulacji. Jedno od regulowania szybkości podnoszenia a drugie od regulowania szybkości reakcji na zmiane położenia dźwigni.

Tzn u nie podnosi dość szybko ale wolno opuszcza ;)

#1034 Share gulczyk

gulczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 21:03

ciagniki rodziny Farmtrac W sumie w poprzednim poście trochę źle napisałem. To jedno pokrętło pod siedzeniem to jest właśnie od regulacji szybkości opuszczania (napisałem że od szybkości podnoszenia, sory)

#1035 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 11:52

ciagniki rodziny Farmtrac Jak zakreciłem te pokętło do końca to wcale nie chciał opaść a jak odkreciłem to wolno ;) może nagram film to zobaczycie

#1036 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2644 postów

Napisany 09 sierpień 2010 - 19:47

ciagniki rodziny Farmtrac Na pusto tak wolno opuszcza czy z maszyną ?

#1037 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 15:05

ciagniki rodziny Farmtrac I na pusto i z maszyną
:)

#1038 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 17:43

Jeździlem 80 4wd i pronarem 82a i jesli chodzi o spalanie to farmtrac ok 2 l mniej spalil niz pronar alejesli chodzi tez o moc to przewaga na strone farmtraca jest bardziej zrywny więc jak bym kupowal to bez zastanowienia farmtraca

z jakimi maszynami pracując poczułeś tą moc? z pługiem 4x4 czy z agretatem 3,6-4,2m, he z tymi maszynami farmtrac musiałby mieć 2x tyle obciążników z przodu

#1039 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 10 sierpień 2010 - 21:02

ciagniki rodziny Farmtrac U mnie 80 jeszcze nie pracowała z pługiem uni tur 4 skibowym na sprężynach, ale pewnie jej to nie ominie. Na razie chodziła w agregacie ścierniskowym 6 łapowym na sprężynach uni, waga ponad 1 tonę i dość długi zestaw. Farmtrac ma założonego tura, to bez żadnego oprzyrządowania ciągnikiem trochę bujało, poza tym problemy z podniesieniem nie miał. Co do uciągu to parę koników więcej by się przydało, gdy się trafi jakieś twardsze miejsce, ale ogólnie dawał radę. W uciągu radzi sobie porównywalnie z zetorem 8045 który zazwyczaj chodzi w tym agregacie. Co to udźwigu to zetor wygrywa zdecydowanie, ale wystarczy spojrzeć na wagę obydwu traktorów. No i zapotrzebowanie na moc wg producenta 80-110 koni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 14:31

ciagniki rodziny Farmtrac Obecnie jakie ciągniki farmtraca mają silnik Euro 3A ??