Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2609 odpowiedzi na ten temat

#1001 Share redbull

redbull

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:szybkie samochody i piękne dziewczyny może być też odwrotnie

Napisany 29 czerwiec 2010 - 08:23

Żadną prasą słomy się nie da w południe prasować chyba że jest wilgotne powietrze.Choć ja i w południe metal-fachem prasowałem i nic się nie przycinało żadna bela, to porostu kwestia wprawy operatora.

to też walnął jak łysy warkoczem o ziemię, wszystko się da jak się wie jak to zrobić, trzeba ograniczniki od sznurka odsunąć dalej od brzega żeby się nie zsuwały no i tez zwiększyć gęstość sznurka i idzie jak trza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 13:48
  •  

#1002 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 09:35

ciagniki rodziny Farmtrac To nie oto chodzi tylko że jak masz suchą słomę to czasem bela staje w komorze :)
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#1003 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 10:53

to też walnął jak łysy warkoczem o ziemię, wszystko się da jak się wie jak to zrobić, trzeba ograniczniki od sznurka odsunąć dalej od brzega żeby się nie zsuwały no i tez zwiększyć gęstość sznurka i idzie jak trza

Myślisz ,że nie wie jak prasę ustawić. Kwestia tego, że zanim sznurek się włączy to balot jest już zacięty i sieczka się robi zamiast bele kręcić.

#1004 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 11:55

ciagniki rodziny Farmtrac I jeszcze na podbierak potrafi wyrzucić i zapchać się :)

#1005 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 18:30

ciagniki rodziny Farmtrac Jak czasami na sworzniu cały pokos słomy się ściągnie i jak jest wysoko skoszone

#1006 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 23:07

ciagniki rodziny Farmtrac Ja Sipmą 276/1 96r ani Krone KR160 takich problemów nie miałem nigdy :)

#1007 Share redbull

redbull

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 17:38

Myślisz ,że nie wie jak prasę ustawić. Kwestia tego, że zanim sznurek się włączy to balot jest już zacięty i sieczka się robi zamiast bele kręcić.

napisałeś że żadna prasą się nie da, słyszałem że w walcowych bele stają, sieczka sie robi wtedy jak się mocno dobija, nie trzeba ostro zbijac i wszystko jest w porządku(u mnie ojciec jak chciał dobijać to mu się właśnie słoma na podbieraczu zostawała i potem ścinało śruby,rozrywało łańcuch, różne historie były i teraz juz słomy on nie robi tylko ja i jest wsztstko w porządku)

#1008 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 19:45

Ja Sipmą 276/1 96r ani Krone KR160 takich problemów nie miałem nigdy :)

Bo to są prasy łańcuchowe.
A Metal-Fach ma komorę prasowania walcową a to ma znaczenie :)

A tak wracając do tematu, niech ktoś mi powie, czy we Farmtracach są problemy z zapowietrzaniem się układu paliwowego, a jeśli tak to jak je rozwiązać najlepiej?

#1009 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 19:58

napisałeś że żadna prasą się nie da, słyszałem że w walcowych bele stają, sieczka sie robi wtedy jak się mocno dobija, nie trzeba ostro zbijac i wszystko jest w porządku(u mnie ojciec jak chciał dobijać to mu się właśnie słoma na podbieraczu zostawała i potem ścinało śruby,rozrywało łańcuch, różne historie były i teraz juz słomy on nie robi tylko ja i jest wsztstko w porządku)

W zeszłym sezonie rozmawiałem z kilkoma osobami co mają łańcuchowe i pasowe prasy i mówili, że im się bele zacinają.

#1010 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 11:18

ciagniki rodziny Farmtrac W farmtracu z silnikiem perkinsa nie ma najmniejszego problemu z zapowietrzaniem układu paliwowego ponieważ jest tam pompka elektryczna,która automatycznie odpowietrza układ paliwowy.Wystarczy przekręcić kluczyk na kilkanaście sekund i po problemie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1011 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 lipiec 2010 - 14:27

ciagniki rodziny Farmtrac Mój sie kilka razy zapowietrzył najczęściej z powodu braku paliwa, raz w zime bo przymarzło paliwo a była w baku jeszcz letnia ropa, ostatnio co się zapowietrzył to pompka zaciągnęła syfy z baku i spaliła się (koszt nowej ok. 2 tys.), ten zegar od paliwa za szczegółowo nie wskazuje prawidłowego stanu paliwa, teraz jak tylko wskazówko zejdzie do czerwonego pola to od zaraz tankuje, aktualny przebieg 1500 mtg, teraz podnośnik nie działa i rozdzielacz, prawdopodobnie pompa siadła bo oleju wogóle nie bierze(nie tłoczy) a są tam dwie jedna na tuz, i na hydraulike a druga na układ kierowniczy, koszt nowej 1800 zł już zamówiona a tą starą puźniej dam do regeneracji bo teraz ciagnik potrzebny a długo czekać za regeneracją, w tym roku farmtrac troche szarpnoł z kieszeni coż nic nie jest wieczne, w prasie od maja non stop w prasie, prawie wcale nie był odpinany i już podczas prasowania z jakies półtora tygodnia temu mółowato opuszczał i podnosił klape z początku myślałem ze coś z prasa ale podpiołem zwijke do zetora i klapa normalnie sie zamykała/otwierała i ciśnienie nabijała. Olej w skrzyni nigdy nie był mieszny bo zetor jest tym samym zalewany, to tyle mam nadzieje że natym się skończy. pozdr;) dla wszystkich posiadaczy farmtraca

#1012 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 14:48

ciagniki rodziny Farmtrac @drzewis98 daj znać jak założysz nową pompe czy wszystko wporządku< bo troche to dziwne żeby pompa siadła od tak z dnia na dzień można by powiedzieć , pompy olejowe jeszcze tym bardziej te zwykłe zembate nie tłoczkowe w brew pozorom wcale słabe nie są i jeśli tylko jest dobry olej to powinna chodzić i chodzić co najmniej z 8 tyś mtg ja miałem podobnie w c-360 to sypnął sie bezpiecznik za 60 zł a pompa była dobra ;)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#1013 Share redbull

redbull

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 16:04

W farmtracu z silnikiem perkinsa nie ma najmniejszego problemu z zapowietrzaniem układu paliwowego ponieważ jest tam pompka elektryczna,która automatycznie odpowietrza układ paliwowy.Wystarczy przekręcić kluczyk na kilkanaście sekund i po problemie.

ja mam farmtaca z silnikiem perkinsa i raz mi się skończyło paliwo no i się zapowietrzył i jak zalałem paliwo to pompka wcale nie chodziła no i nie dało się odpalić, ojciec wymyślił żeby go na rozciąg spróbować no i sie udało zapalić jakoś w ten sposób

#1014 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 17:48

ciagniki rodziny Farmtrac W moim 675DT też miałem przypadek że się zapowietrzył, wskaźnik paliwa pokazywał że jest paliwo, a w baku było pusto jednak. Po zatankowaniu nie chciał i tak odpalić musiałem trochę poluzować przewody od wtrysków, odpowietrzył się i potem zapalił od razu.

#1015 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 18:09

Mój sie kilka razy zapowietrzył najczęściej z powodu braku paliwa, raz w zime bo przymarzło paliwo a była w baku jeszcz letnia ropa, ostatnio co się zapowietrzył to pompka zaciągnęła syfy z baku i spaliła się (koszt nowej ok. 2 tys.), ten zegar od paliwa za szczegółowo nie wskazuje prawidłowego stanu paliwa, teraz jak tylko wskazówko zejdzie do czerwonego pola to od zaraz tankuje, aktualny przebieg 1500 mtg, teraz podnośnik nie działa i rozdzielacz, prawdopodobnie pompa siadła bo oleju wogóle nie bierze(nie tłoczy) a są tam dwie jedna na tuz, i na hydraulike a druga na układ kierowniczy, koszt nowej 1800 zł już zamówiona a tą starą puźniej dam do regeneracji bo teraz ciagnik potrzebny a długo czekać za regeneracją, w tym roku farmtrac troche szarpnoł z kieszeni coż nic nie jest wieczne, w prasie od maja non stop w prasie, prawie wcale nie był odpinany i już podczas prasowania z jakies półtora tygodnia temu mółowato opuszczał i podnosił klape z początku myślałem ze coś z prasa ale podpiołem zwijke do zetora i klapa normalnie sie zamykała/otwierała i ciśnienie nabijała. Olej w skrzyni nigdy nie był mieszny bo zetor jest tym samym zalewany, to tyle mam nadzieje że natym się skończy. pozdr;) dla wszystkich posiadaczy farmtraca

Pewnie podpadnę-jakoś tak nigdy zwolennikiem Farmtracka (po tym co widziałem u sąsiada) nie byłem-ale jeżeli wymieniasz wady a następnie piszesz że nic nie jest wieczne i podajesz zawrotną liczbę 1500 mth-to czegoś tu nie rozumiem-jak dla mnie 1500 mth to że tak powiem ciągnik z lekka dotarty  :D-IMHO nieciekawie to rokuje na przyszłość-oczywiście możesz mi za to zdanie udzielić oficjalnej reprymendy  ;)-możesz też napisać co naprawdę o tym sądzisz.

#1016 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 lipiec 2010 - 18:47

ciagniki rodziny Farmtrac zobaczymy jak dalej będzie się sprawował, pompa już założona co do przebiegu to sądze że jak na trzy lata to raczej ciągnik nie odpoczywa zbytnio na podwórku, cóż maszyna nie będe wiele ubolewał tylko śmigał dalej czas pokarze hehe

#1017 Share Ming

Ming

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, dobra książka, film, rolnictwo

Napisany 06 lipiec 2010 - 18:01

ciagniki rodziny Farmtrac A powiedzcie jaki pług dokupić do 675 dt?

#1018 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 18:04

ciagniki rodziny Farmtrac Uważam,że 3*40 to idealny pług do tego Farmtraca.

#1019 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 18:46

Bo to są prasy łańcuchowe.
A Metal-Fach ma komorę prasowania walcową a to ma znaczenie :)

A tak wracając do tematu, niech ktoś mi powie, czy we Farmtracach są problemy z zapowietrzaniem się układu paliwowego, a jeśli tak to jak je rozwiązać najlepiej?

Ja mam Classa 44s i bez problemu beluję słomę w południe w odróżnieniu od posiadaczy sipm czy metal fachów, ale niestety późnym wieczorem/nocą mogę zapomnieć o belowaniu gdy jest duża rosa.
A co do zapowietrzania się ciągnika to nie ma z tym żadnych problemów, wystarczy że przekręce kluczyk , odczekam góra 30 sekund i po problemie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1020 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 08:25

ciagniki rodziny Farmtrac U mnie też nie ma problemów z zapowietrzaniem a co do prasaowania to u mnie staje czasami ale ja i tak raczej wieczorem beluję bo i takiego ciepła nie ma :)