Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2759 odpowiedzi na ten temat

#901 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7072 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 11:14

ciagniki rodziny Farmtrac Że przy większej szerokości koło ma taką samą wysokość całkowitą [żeby przód z tyłem się zgrywał, albo np żeby w błotnikach się mieściły koła]

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Farmtrac

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Farmtrac
  • 59000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 00:33
  •  

#902 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystkie nowości z tej dziedziny

Napisany 05 kwiecień 2010 - 19:01

ciagniki rodziny Farmtrac opony niskoprofilowane są to takie opony , dla których stosunek wysokości do szerokości opony wynosi poniżej 82% jak bym się moylił to poprawcie mnie koledzy
www.agromarchobrzany.pl.tl

#903 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7072 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 22:13

ciagniki rodziny Farmtrac To by się zgadzało bo zwykła opona ma profil zbliżony do 85, a niskorofilowe są do nawet 40/45 ;[
<link> tutaj sobie możemy powybierać opony standardowe i poszukać do nich zamienniki niskoprofilowe :lol:

#904 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 10:14

ciagniki rodziny Farmtrac A czy to prawda że niskoprofilowa się nie nadaje do tura bo mi gość mówił że ma mało warstw i pęka na bokach :lol:
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#905 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 10:50

ciagniki rodziny Farmtrac byle jaka opona to nieważna jak jest czy diagonalna czy radialna czy pełny wymiar czy niskoprofilowa to i tak będzie pękać, a jak dobra to nie popęka. każda opona ma w swoich danych takie coś jak indeks nośności obciążenia, więc do tura to im jest on wyższy tym lepiej bo opona mocniejsza

#906 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 16:26

ciagniki rodziny Farmtrac

A czy to prawda że niskoprofilowa się nie nadaje do tura bo mi gość mówił że ma mało warstw i pęka na bokach :lol:

w diagonalnej pracuje cała opona boki jak i powierzchnia na której jest protektor odkształca się i ugina, natomiast w radialce powierzchnia na której jest protektor to taki jakby mocny pas z protektorem który nie ma prawa się odkształcać, a kopiować teren i niwelować nierówności ma bok opony, znacząco poprawia to ucąg bo zawsze przylega cała powierzchnia opony, ale jeśli ktoś pracuje z turem na nie za wysokim ciśnieniu i w paskudnym terenie gdzie są śmieci blachy ostre kamienie, czy szkło to wybrzuszony bok opony dużo łatwiej uszkodzi się niż diagonalnej, natomiast jeśli chodzi o dobór opon do ciągnika z ładowaczem to słyszałem że lepsze są właśnie radialki, bo uciąg tyłu jest lepszy i szerszy przód tak się nie zapada co znacząco poprawia żywotność przedniej osi

#907 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2010 - 16:31

ciagniki rodziny Farmtrac @Ferdek07 masz u siebie na podwórku blachy, szkło i inne niszczące oponę rzeczy?

#908 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 16:35

ciagniki rodziny Farmtrac U siebie raczej nie mam, ale co ludzie mają na podwórkach i to zarośnięte trawą to inna sprawa, a jeszcze inna co jest na cudzych łąkach nieużytkach, a nawet na wielu drogach, ba nawet na niektórych placach handlowych, dla przykładu kilka dni temu wcofywałem do stodoły c 330 z nowymi oponami trayal i oparłem się bokiem opony o drzwi tak że śrubę 10tkę od zawiasu na drzwiach zgieło a z oponą nic nawet nie skaleczona, radialka była by już rozdarta :lol:

#909 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2010 - 11:47

ciagniki rodziny Farmtrac Nietypowa ta Twoja teoria o oponach, okolica i sąsiedzi. :lol: Dziwne, jak śrubę 10 zgięło to chyba z ryżu te śruby. ;[

#910 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 16:13

ciagniki rodziny Farmtrac he no długa była z 15cm wystawała, chociaż @BobekFarmer, teraz już nie mam problemu z kaleczeniem opon, prawdopodobnie nowa guma były takie delikatna bo miękka i nowa, teraz słońce i 2 lata zrobiło swoje i już się nie uszkadzają :lol: i ciągnik nie skacze jak na sprężynach ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share farmtractractorseurope

farmtractractorseurope

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 21:04

ciagniki rodziny Farmtrac Racja z tym opony niskoprofilowe sie kalecza przy tuze ale w polu lepiej na niskich

#912 Share TracerPL

TracerPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:03

ciagniki rodziny Farmtrac czy ma ktoś rozpiske na jaki agregat uprawowy jest zapotrzebowanie mocy , z dwoma walami z tylu np i z walem z przodu agregatu ma ktos? lub jaki polecacie do Farmtraca 670DT ? 66km myslalem nad 2,4m z przednim walem i 2 na koncu dobry bylby taki zestawik ? obecnie posiadam 2,1m z 2 walami na koncu i czy lepiej sie uprawia pole z tym walkiem z przodu? a takze przy okazji zapytam sie jaka brona talerzowa ?
Moje sprzęty to :
- T-25
- MF 255
- Farmtrac 670DT

#913 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 20:19

ciagniki rodziny Farmtrac No i pierwszy przegląd zrobiony w moim 675DT, takie pytanie do użytkowników czy wlali wam taki sam olej co był zalany na początku? Ja miałem w silniku TEXACO SUTO 15W-30 a teraz mam CASTROL 15W-40 TECTION , a w przednim moście był również TEXACO a teraz zalali AGROL. Które z tych olejów są lepsze?

#914 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 986 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 20:59

ciagniki rodziny Farmtrac Castrol będzie lepszy do silnika od tego texaco, po samej lepkości to widać. Co to przedniego mostu to pewnie porównywalne są. Dealerzy schodzą z tego texaco tylko dlatego, że jest trudno dostępny i stosunkowo drogi.
Ja przy pierwszej wymianie zmieniam w silniku na mobil delvac 10w-40. Olej półsyntetyczny, trochę lepszy od mineralnego, a tańszy od syntetycznego:)Zaś przedni most zostaje na texaco bo już zamówiłem 200l i wszystkie ciągniki zostaną nim zalane. Przynajmniej teraz będę miał tylko 2 oleje w garażu:)

#915 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 21:15

ciagniki rodziny Farmtrac Co do ceny Texaco a Castrolu to tyle samo wynosi 14zł litr ale kupić gdzieś Texaco to jest już problem pytałem w wielu punktach u mnie to nie było w ogóle, zaś Castrol na prawie każdej stacji benzynowej kupisz.

#916 Share Pablorolnik

Pablorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, Sport, Przebudowy i Udoskonalenia

Napisany 10 kwiecień 2010 - 08:38

ciagniki rodziny Farmtrac Zamierzam kupić Farmtraca tylko nie wiem który 685 DT czy 675 DT który będzie zwinniejszy, zwrotniejszy, mniejszy w spalaniu. Na 20 ha łąk i 20 ha ziemi. Ciągnik będzie pracował przy wszystkim np: ładowacz czołowy, prasa belująca, orka, beczkowóz, agregat uprawowy 3.20 m, siewnik 3.00 m, rozrzutnik dwu osiowy. Z góry dzięki za odpowiedź.
Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

#917 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 08:42

ciagniki rodziny Farmtrac @Pablorolnik jeśli cena jest mniej istotna to lepiej bierz 685dt, bo masz szybką skrzynie biegów w transporcie i dojazdach na pole dużo paliwa oszczędzisz, większa moc to wcale nie większe spalanie i masz więcej biegów lecisz wyższym biegiem na niższych obr, napęd i skrzynia też są solidniejsze ( w sensie masywniejsze do większego modelu), moim zdaniem warto dołożyć do 685dt :P

#918 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 986 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 12:37

ciagniki rodziny Farmtrac Ja praktycznie za tą samą kasę, bo 14.75 zł/l kupiłem tego delvaca,a to jest już olej półsyntetyczny. Więc nie myślałem w ogóle o olejach mineralnych. Za castrola chyba dużo zapłaciłeś. Warto czasami poszukać jakiejś hurtowni olei,a nie kupować w sklepach samochodowych, albo czekać żeby dealer Cię skasował.

Co do wyboru 675 v 685. Stawiam na tego drugiego. Mam od ponad miesiąca 80 i jest to fajny ciągnik, ale bardziej stworzony wg. mnie jako pomocniczy. Pali mało, ale wydaje się dość delikatny w porównaniu do zetora 8045. Jeśli ma to być główny traktor na 40 ha to na pewno bierz minimum 685. Ja mam podobny areał jak Twój i szukając ciągnika głównego poczekałbym z pewnością na 7100.

#919 Share darek12311

darek12311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 13:43

ciagniki rodziny Farmtrac Mam do was pytanie czy dźwignia pozycyjna przy podnośniku działa u was ciężko? Bo u mnie pracuje okropnie ciężko trzeba użyć naprawdę dużo siły, żeby podnieść lub opuścić podnośnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share TracerPL

TracerPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 13:59

ciagniki rodziny Farmtrac zalezy w jakim sensie dla ciebie to jest ciezko , u mnie to powiem ze tak umiarkowanie to idzie nie ze lekko ani nie ze jakos mocno trza
Moje sprzęty to :
- T-25
- MF 255
- Farmtrac 670DT