Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2609 odpowiedzi na ten temat

#621 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 luty 2010 - 08:22

Jak ktoś by chciał kupować ładowacz czołowy to Farmtrac'a to jest możliwość założenia Stolla :blink: Jest jeden dealer który sprzedaje FT wyłącznie z ładowaczem Stoll :huh: Jednak opłaca się troche dopłacić i mieć lepszy ładowacz, i lżejszy bo np. FT 675DT do ciężkich ciągników nie należy :o

jak ktoś kupuje farmtracka to dlatego że nie chce wyłożyć większej kasy na zachodni ciągnik ( nie chce czy nie ma mniejsza o to) więc kierując się oszczędnościami nie uważam żeby zaraz taki rolnik który oszczędził na ciągniku był chętny kupić o 10 tyś droższy ładowacz :), jakbym miał brać stolla do 675tki to wolał bym polski tur na 685tce :o

ps. wielokrotnie było o "dobrych" radach dielerów, ciekaw jestem ile tak naprawde zarabiają na tych stollach że je polecają, bo na tractorpool stoll f15 w przeliczeniu na pln wychodzi w cenie tur 6 czyli około 20 tyś, a u polskiego dielera ten ładowacz (sama rama oczywiście) jest za min 30 tyś to skąd ta różnica w cenie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 18:59
  •  

#622 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 05 luty 2010 - 09:30

ciagniki rodziny Farmtrac Ja jak będe kupował to nie dlatego że jest tani, bo za podobną cene mam zetora czy case, ale dlatego że dla mnie to jest bardzo dobry ciągnik, który jest zwrotny, pali bardzo mało paliwa (675DT mniej spali jak c-360) i jest w pełni mechaniczny :blink:

ps. A ja wolał bym stolla na 685DT :huh:
wole dołożyć do droższego ładowacza niż później za jakiś czas przód w ciągniku robić od przeciążenia, i likwidować luzy w ładowaczu - taka prawda
Tylko my jak byśmy mieli kupować stolla to samego bez osprzętu, a osprzęt to polski kupić, bo stolla jest podobno "drogi" :o

#623 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 luty 2010 - 09:52

ciagniki rodziny Farmtrac ja podałem cenę stolla bez osprzętu w domyśle ze będzie to polski osprzęt i za samą ramę płacisz 10 tyś więcej, a jak już interesujesz się farmtrackami to wiesz że 685dt ma mocniejszy przedni most i wiekszą masę i polski tur nie zabije go, a z tego co ja wiem to od tura siada przede wszystkim sprzęgło a uszkodzenia przedniej osi i układu kierowniczego to już następstwa niewłaściwego obchodzenia się ze sprzętem i braku rozwagi podczas prac, ni stosowania przeciwwagi itd, bo różnica w masie to jest tylko a może aż 110-140kg w stosunku do stolla ( i to na przedniej osi a nie przed :blink: ), problem z polskimi ładowaczami to jest brak wyboru małych zgrabnych turów na ciągniki typu f665dt czy innych 3cyl, ale wiem że już pronar robi lc2 i polmot jakiś tur 4F czy jakoś tak także naprawde można coś z polskich sprzętów dobrać :huh:

#624 Share therider

therider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 05 luty 2010 - 15:22

ciagniki rodziny Farmtrac mam zamiar kupić farmtraca 555 DT co o nim sądzicie i czy mają dobre silniki

#625 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 05 luty 2010 - 15:25

ciagniki rodziny Farmtrac Dobry traktorek 48km 4x4 idealny zamiast c-360 :blink: W sprawie silniku to musisz pogadać z właścicielami
Na ilu ha by miał pracować ? i z jakimi maszynami ?

#626 Share therider

therider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 05 luty 2010 - 15:43

ciagniki rodziny Farmtrac On by był 4 ciągnikiem i pracował będzie głównie w owijarce do bel , zgrabiarce iw rostrząsaczu i rozsiewaczu kuhn i innymi mniejszymi maszynami.
a ile spali ten farmtrack ?

#627 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystkie nowości z tej dziedziny

Napisany 05 luty 2010 - 16:58

ciagniki rodziny Farmtrac super ciągnik , jeździłem takim , mały ale 4x4 kabina wyciszona ładnie silniki są super dobrze wykonane polecam
www.agromarchobrzany.pl.tl

#628 Share farmer8244

farmer8244

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 07 luty 2010 - 08:38

ciagniki rodziny Farmtrac Panowie ja w Grudniu kupiłem farmtraca 535 ima dopiero 30 mth i jak narazie odpukac chodzi świetnie :unsure:;)

#629 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 07 luty 2010 - 10:28

jak nie robisz z rembakiem po nieurzytkach, czy nie jeździsz po zrembie czy leśnych ścieżkach to OK, ale napewno profil 70 jest delikatniejszy od klasycznych opon, uciąg to już inna sprawa :unsure: i tutaj niskoprofilówki wygrywają

A Ty @Ferdek07 jakie masz opony przy swoim Lambo? Przecież też masz chyba niskoprofilowe?

#630 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 luty 2010 - 12:47

ciagniki rodziny Farmtrac Mam profil 70 i dlatego napisałem żeby ktoś potem nie pluł sobie w brodę, ale jak t do końca jest to sam nie wiem czy tylko niski profil jest tak delikatny czy na profilu 85 też można pokaleczyć oponę, w radialkach wybrzusza się bok opony i tylko ta część odpowiada za amortyzację podczas gdy pas bierznika pozostaje sztywny, a w diagonalnej pracuje cała opona tak jakby toczyła się piłka.
ps. a farmtrac ma w standardzie diagonalne czy radialne opony?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share farmtractractorseurope

farmtractractorseurope

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 07 luty 2010 - 21:41

ciagniki rodziny Farmtrac lepiej farmtrack wyglada w tych niskoprofilowych oponach ale czy sa lepsze ?????:unsure:

#632 Share pepek84

pepek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 luty 2010 - 21:19

ciagniki rodziny Farmtrac witam jestem zainteresowany kupnem farmatraka 670dt lub 665dt cena rozni sie okolo 3-5tys.zl ciagnik ten bedzie pracowal na 14ha,chcialbym uzyskac wiecej informacji od uzytkownikow tych modeli glownie to spalanie,komfort.obsluga itp.

#633 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 10 luty 2010 - 10:53

ciagniki rodziny Farmtrac co do farmtraca 670 nie uzyskasz na tym forum żadnych dokładniejszych informacji, oprócz tego co jest na stronie producenta, gdyż jest to nowy model i na razie nikt takowego nie ma. w zasadzie oba wymienione przez Ciebie modele będą różniły się tylko silnikiem, reszta będzie prawdopodobnie identyczna. Co do modelu 665Dt, jest o nim parę wątków na forum, więc trzeba poszukać i znajdziesz opinie użytkowników.

#634 Share farmtractractorseurope

farmtractractorseurope

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 11 luty 2010 - 17:51

ciagniki rodziny Farmtrac ile osób ma farmtrac 80 4 wd na agrofoto

#635 Share Pablorolnik

Pablorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, Sport, Przebudowy i Udoskonalenia

Napisany 12 luty 2010 - 21:26

ciagniki rodziny Farmtrac Mam pytanie czy Farmtrac 675 DT to dobry wybór na 40 ha ?
Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

#636 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 12 luty 2010 - 22:21

ciagniki rodziny Farmtrac Jako główny czy pomocniczy?

#637 Share Pablorolnik

Pablorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 12 luty 2010 - 22:42

ciagniki rodziny Farmtrac Jako główny. Pracował by też z turem.
Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.

#638 Share hynek

hynek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Technika Rolnicza

Napisany 13 luty 2010 - 09:38

ciagniki rodziny Farmtrac bardzo dobry wybór mój farmtrac 80 4wd też pracuje na 40 ha jako główny ciągnik i radzi sobie bardzo dobrze,a co do tura to też farmtrak sie nadaje oszczędny silnik dobra skrzynia z rewersem,zwinny zwrotny jak na taki areał to nie trzeba nic więcej

#639 Share Pablorolnik

Pablorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 13 luty 2010 - 09:56

ciagniki rodziny Farmtrac @hynek ile ci pali w orce i w jakim pługu? A ile w lekkich pracach np. w belowaniu, rozrzutniku i transporcie?

Ja policzyłem to mi wyszło że 80 4 WD jest 13 sztuk a 675 DT jest 6 sztuk na agrofoto.

Nie pisz posta pod postem - używaj opcji EDIT!

Edytowany przez krolikNH, 14 luty 2010 - 16:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 14 luty 2010 - 13:47

bardzo dobry wybór mój farmtrac 80 4wd też pracuje na 40 ha jako główny ciągnik i radzi sobie bardzo dobrze,a co do tura to też farmtrak sie nadaje oszczędny silnik dobra skrzynia z rewersem,zwinny zwrotny jak na taki areał to nie trzeba nic więcej

Mądra wypowiedź, u mnie w okolicy panuje moda na ciągniki powyżej 100km na gospodarstwa po 20 hektary ^^ Bo niby mniejszego nie warto brać.