Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2609 odpowiedzi na ten temat

#421 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 15:05

ciagniki rodziny Farmtrac nie no 665dt z 4x4 będzie sobie napewno lepiej radził z uprawowosiewnym niż 675 4x2, bo sama przednia oś napędzana i duże koła to dodatkowe 200kg z przodu, a ponadto jak masz 4x4 to możesz bardziej dociążyć przód i masz mobilność na bruzdach i w luźnej ziemi a tak kółka 750/16 z full obciąznikami na oranym polu to już w teorii kiepsko wygląda :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 09:19
  •  

#422 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 16:40

ciagniki rodziny Farmtrac No niby tak, przekonałeś mnie, że 4x4 wypadnie lepiej. Jeśli chodzi o agregat to myślę o 2,5m ok 550 kg, bierny z dwoma wałkami.

#423 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 20:36

ciagniki rodziny Farmtrac dlaczego tak bardzo zależy Ci na uprawowosiewnym? nie lepiej (może wygodniej bo szybciej można polatać) osobno siewnik i jakiś agregat 2,8-3m do tego 665dt? weź opony 480 i wcale nie będzie kolein po siewniku, co tak naprawde daje sianie zestawem, nie szkoda takiego małego ciągnika szarpać?

#424 Share m33torun

m33torun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 14:11

ciagniki rodziny Farmtrac aktualna oferta 665DT to;obciążniki przód i tył,belka polowa,ramiona CBM[haki]odejmując upust to wychodzi za takie wyposażenie 88 tys.brutto

#425 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 01 październik 2009 - 07:32

ciagniki rodziny Farmtrac Jak byś miał więcej kasy to bym polecał ci FT 675DT zamiast 665DT, silnik perkinsa to spalanie będzie takie same, a więcej zrobisz bo w końcu 14km różnicy, np. do jakiegoś agregatu to już tak przodka nie będzie podrywać bo jest dłuższy i do belownicy FT 665dt jest troche przymały :) Takie jest moje zdanie :)

P.S Tak obliczałem to według cennika FT 675DT kosztuje 119 330zł. z obciążnikami na tył, szerokimi oponami, klimą, kogutem i radiem. A FT 685DT kosztuje 120 000zł. i ma skrzynie szybką 24 + 24 obciążniki tył i przód haki CBM i zaczep przesuwany CBM. Więc czy się bardziej nie opłaca kupić FT 685DT ?
Co wy o tym sądzicie ? :)

#426 Share m33torun

m33torun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 październik 2009 - 20:38

ciagniki rodziny Farmtrac W ciągu tygodnia odbieram 665DT z wyposażeniem jakie napisałem za 88tys. czyli upust 6700 a silnik forda chyba nie jest aż taki zły skoro nikt nic na forum o nim nie pisze zresztą miałem już z silnikiem perkinsa i nie chcę...model 675DT? fakt zapas mocy ale niektóre maszyny by trzeba było wymienić a zaznaczę że przechodzę z mf255 i to będzie jedyny ciągnik,liczę że będzie dobrze się sprawował

#427 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 01 październik 2009 - 21:12

ciagniki rodziny Farmtrac a opony jakie wiozłeś?? Standard czy szer??

#428 Share m33torun

m33torun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 październik 2009 - 22:33

ciagniki rodziny Farmtrac standard

#429 Share uiop86

uiop86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 październik 2009 - 14:13

ciagniki rodziny Farmtrac Witam,
Zastanawiam się nad kupnem 685DT z ładowaczem co o nim sądzicie? Jak się sprawuje czy dużo pali itp? czy poradzi sobie z pługiem obrotowym 4 skibowym? ma to być ciągnik główny na 26ha i ok 25 sztuk bydła mlecznego ziemie 2-3 klasa ma zastąpić c-360 oprócz niego mam c-330 i mf 255

#430 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 październik 2009 - 15:05

ciagniki rodziny Farmtrac jak podaje producent udżwig podnośnika to tylko 3100kg nie wiem czy nie a mały do 4 obrotowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 październik 2009 - 20:15

ciagniki rodziny Farmtrac mf 255 radził sobie z 2x30? możesz uczepić 3x40 bo 4 obrotowe to zapomnij żeby ten ciągnik pociągnoł w 4x40 :)
Ciągnik bardzo fajny poprawiony w końcu bez tych paskudnych zegarów z mf 255 i cena jest rozsądniejsza niż w poprzednim modelu, osobiście uważam że jedna z najrozsądniejszych propozycji w klasie 80km na polskim rynku, bardzo dobry i oszczędny silnik i poprawiona kabina skrzynia 40km i to wszystko za 114 tyś, tylko jak na mój gust koła przymałe :) ale zachodni ciągnik to wydatek przynajmniej 30 tyś więcej :)
Przednia oś ta sama co w proximie, więc do tura ta sama bojowość, z tym że w doborze łądowacza do farmtracka jest pełna dowolność :)

#432 Share uiop86

uiop86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 październik 2009 - 21:13

ciagniki rodziny Farmtrac Za 120 tys. można też kupić TD5030 może ten byłby lepszy, tak mf radził sobie sąsiad nawet 3 skibowym orze też mf255 z turem ale on trochę narwany jest ja orałem 360 3x40 zagonowym z cambelem niezbyt ciężkim co prawda

#433 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 październik 2009 - 07:18

ciagniki rodziny Farmtrac Czy lepszy NH od farmtracka 685dt? Silnik farmtracka jest dużo lepszy od nh td, dalej skrzynia w farmtracku jest szybsza, ale i liczy się to że farmtrac to polski ciągnik więc możemy liczyć na tańsze części, tanie szyby do polskiej kabiny, a i napęd farmtracka jest chyba solidniejszy, bo w NH td była już afera z cieknącymi pompami paliwowymi, ze sprzęgłami, coś tam na rewers ludzie narzekają, jakoś nie przekonały mnie te ciągniki,

#434 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 03 październik 2009 - 12:55

ciagniki rodziny Farmtrac Ale w najnowszych TD5040 i TD5050 jest już nowocześniejszy silnik zamiast Iveco 8000 silnik z serii Iveco NEF taki sam jek w serii T5000, (w TD5030 jest silnik FC5 3200).
Tańsze części w Farmtraku mogą być jedynie do tych podzespołów pochodzących od polskich podproducentów, ale główne podzespoły pochodzą z zagranicy: silnik - Anglia, zespoły napędowe - Włochy, Indie, podnośnik - Indie i tu już części wcale takie tanie nie będą

#435 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 październik 2009 - 14:10

ciagniki rodziny Farmtrac Chyba można liczyć na to że farmtrac z mrągowa nie będzie zdzierać az takiej marży na częściach jak zachodnie marki, nie pisze tu o wymianie całych zestawów naprawczych do tego perkinsa czy całej skrzyni biegów, ale o pie*dułkach, za które zachodnie marki liczą sobie kosmiczne pieniądzie, jakiś byle korek czy zakrętka do sdf czy nh leci w setki złotych, a farmtrac oparty jest w pewnej mierze na poskich elementach

#436 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 03 październik 2009 - 17:45

Witam,
Zastanawiam się nad kupnem 685DT z ładowaczem co o nim sądzicie? Jak się sprawuje czy dużo pali itp? czy poradzi sobie z pługiem obrotowym 4 skibowym? ma to być ciągnik główny na 26ha i ok 25 sztuk bydła mlecznego ziemie 2-3 klasa ma zastąpić c-360 oprócz niego mam c-330 i mf 255

Z ładowaczem będzie sobie radził bez problemu, wydatek pompy 50l/min będzie pozwalał na sprawną prace ładowaczem, ale pług 4 skibowy obrotowy to raczej odpada, chyba że 4 skibowy zagonowy to sobie poradzi bez problemu. Napewno nie będzie dużo palił bo ma silnik perkinsa, i ten komfort w kabinie po przesiadce z c-360. :) Poważnie się zastanów nad tym ciągnikiem :)
Tutaj masz 2 filmy FT 690DT z pługiem chyba 3x40 http://www.youtube.c...s/1/VjYCBajvV-0

#437 Share hynek

hynek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Technika Rolnicza

Napisany 04 październik 2009 - 13:10

ciagniki rodziny Farmtrac Witam:
Mam pytanie do urzytkowników farmtraków czy zdarzyło się wam lub słyszeliście od innych o ciekawej awari. U znajomego w 80 4wd od niedawna zaczeło "zgrzytać" w przednim napędzie a mianowicie był zbyt mały przepływ oleju przez kanaliki w obudowie mechanizmu róznicowego. Usterkę usunięto ale serwis powiedział że to pierwszy taki przypadek z jakim się spotkał :) Znajomy przerobił 700 mgt,czy słyszał ktoś o czyms takim :)

#438 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 04 październik 2009 - 14:01

ciagniki rodziny Farmtrac Na agroshow dopytałem się w końcu o ten kredyt fabryczny i to straszna lipa jest. Koszt kredytu to około 4% lecz niestety płaci się go od całej wartości ciągnika przez cały okres kredytu, a nie od tego co zostało nam do spłacenia, szkoda że tak zrobili. Tak to całkowicie nieopłacalny jest ten kredyt. Bo np. za ciągnik kosztujący 100 tys po 5 latach kredytu będziemy musieli zapłacić 120 tys. uważam że to dość sporo.
Tak z innej beczki też mam chęć na farmtracka, tylko że mam mały dylemat. Ciągnik pracowałby głównie w turze, transporcie i w sezonie prasie gallignani rb22. Mam kasę tylko na 665dt, a nie wiem czy nie jest za słaby szczególnie do tej prasy. W tym roku chodziła w zetorze 8045 i czułem jak bela dobijała się do końca, a 3P nawet na obroty przy cofaniu nie chce wchodzić. Kupiłem tą prasę bo liczyłem że pasowa będzie lekko chodziła i chyba się przeliczyłem. Z drugiej strony znajomy zetorem 6441 ciągał ostatnio pług tur 4x35 to okazuje się, że moc taki 60 konny ciągnik ma. To może i ten farmtrac dałby rade w tej belarce, czy lepiej celować już w model 675?? poza tym jeśli spalanie mają identyczne to zawsze 14 km przyda się nawet poza sezonem.

#439 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 październik 2009 - 14:12

Witam:
Mam pytanie do urzytkowników farmtraków czy zdarzyło się wam lub słyszeliście od innych o ciekawej awari. U znajomego w 80 4wd od niedawna zaczeło "zgrzytać" w przednim napędzie a mianowicie był zbyt mały przepływ oleju przez kanaliki w obudowie mechanizmu róznicowego. Usterkę usunięto ale serwis powiedział że to pierwszy taki przypadek z jakim się spotkał Dodany obrazek Znajomy przerobił 700 mgt,czy słyszał ktoś o czyms takim Dodany obrazek

Podejrzewam że właśnie takie coś przydarzyło się mojemu koledze (w paru postach wspominałem o tym-tyle że nie spotkałem się ze zrozumieniem ze strony szczęśliwych posiadaczy Farmtracka :))-objawy były takie same-a pomogła wymiana przedniej osi (dwukrotna :)) i zmiana opon na węższe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 październik 2009 - 14:23

ciagniki rodziny Farmtrac @Tompil zetor 6441 ma 61km w ece r24 a w iso 68km a farmtrac w iso ma 58,5km więc różnica jest duża, chociaż 4x35 do 6441 to też za szybko ani za głęboko nie poleci (oj nie), nie wpsomne że 6441 jest na 4 garach więc zdusic pewnie trudniej, bez wątpienia farmtrac z perkinsem będzie rozsądniejszym zakupem, z 2giej jednak strony wydatek ponad 15 czy 16 tyś złotych więcej za sam silnik to też poważny argument za tym żeby zadowolić się słabym fordem, jak masz gotówkę na 665dt to weź kredyt i kup mocniejszy ciągnik, po co katować "małego" z tą prasą, najlepiej weź 685dt lub 690dt zawsze szybciej na łąkę dojedziesz :) uważam że z silnikiem perkinsa farmtrac dłużej posłuży, tak samo jak to jest z 3p i c 360 bo farmtracka z perkinsem nie będziesz tak kręcił na obrotach ale to tylko moje zdanie :)