Ursusc385

ciagniki rodziny Farmtrac

Polecane posty

michalg80    2

Sąsiad za miedzą ma 7245 i ciąga 3x30 Grudziądza gaz do dechy wir w baku, mój Farmtrac spokojnie daje sobie rade z 4x30 Puchaczów i chodzi na 1H ziemia ciężka dużo gliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Jestem posiadaczem farmtraca 80 4wd z szerszymi laczami i full obciążnikami i wątpie aby zetor 7211 dał mu rade wiem ponieważ też mam zetora 7211. Farmtrac jest głównym ciągnikiem na areale 45 ha. Jak narazie spisuje się świetnie bez żadnych awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nie porównujcie farmtraka 80 4wd do słabszego Zetorka 2x4 bo i tak wiadomo który wygra. Jak juz to do Zetora 6340.

Mówicie że Farmtrak malo spali ale jakoś nie chce mi sie wieżyc że jak pojdzie w pole w cięzką robote to spali mniej od Zetora. W lekkiej pracy tak ale nie w cięzkiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

to logiczne że więcej spali w ciężkiej robocie ale za to w lekkiej nadrobi, w orce 10 litrów na mtg spalił przy pługu 4x40(ziemia 6,5 klasa) przy czym jedna mtg w farmtracu równa jest 1 godz. zegarowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Nie porównujcie farmtraka 80 4wd do słabszego Zetorka 2x4 bo i tak wiadomo który wygra. Jak juz to do Zetora 6340.

Mówicie że Farmtrak malo spali ale jakoś nie chce mi sie wieżyc że jak pojdzie w pole w cięzką robote to spali mniej od Zetora. W lekkiej pracy tak ale nie w cięzkiej.

Tak dokładnie zetor the best tylko fendy i john dery lepsze ale droższe więc i tak nie warte zakupu. ;)

 

Ciekaw jestem skąd bierze się ten fenomen starego zetora co ma uciąg jak czołg i niepojętną wytrzymałość, czyżby charakterystyka mułowatego silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

W Top Agrar był test Farmtracka w porównaniu z innymi i nie wypadł najlepiej. Jak dla mnie te ciagniki sie nie podobają, chociażby ze względu na wykonanie kabiny.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561
W Top Agrar był test Farmtracka w porównaniu z innymi i nie wypadł najlepiej. Jak dla mnie te ciagniki sie nie podobają, chociażby ze względu na wykonanie kabiny.

 

 

Niewiem dla was musi byc ciagnik najlepiej ktory jezdzi na powietrze i nigdy sie niepsuje a w kabinie najlepiej zeby miał jak w samochodzie najdrozszym :angry: kiedys ludzie jezdzili c-360 itp. i nie nazekali a teraz ci niekupią ciagnika bo ma słabą kabine ;)

 

takie są dzisiejsze czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Tak dokładnie zetor the best tylko fendy i john dery lepsze ale droższe więc i tak nie warte zakupu. ;)

 

Ciekaw jestem skąd bierze się ten fenomen starego zetora co ma uciąg jak czołg i niepojętną wytrzymałość, czyżby charakterystyka mułowatego silnika?

Czy w mojej wypowiedzi bylo chociaz jedno slowo że zetor jest najlepszy. Chcialem tylko powiedzieć ze zachwycacie sie spalaniem Farmtracka jakby jeżdzil na powietrze a tak nie jest i w cięzkiej pracy spali tyle co nazywany przez wiekszość "smokiem" Zetor".

A co do uciągu to jeśli dane na stronie Farmtracka są prawdziwe to 675 DT waży tylko 3070kg bez obciąznikow czyli malutko więc uciąg nie bedzie wiekszy od 7245 chyba ze go ostro dociązyc.

Moim zdaniem za ta cenę Farmtrack szału nie robi. Ciągnik moze nie jest zły ale jako pomocnik nie główny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

jak dla mnie to jest jeden wielki skladak to co jet najlepsze w tych ciagnikach to silniki i przednie mosty silnik perkins mowia ze oszczedny a most carraro czyli to to samo co zetor czyli mozna powiedziac ze oki a reszta to skladak nie wiadomo z kad ... a srodek jest niczym nie rozniacy sie od polskiego poloneza...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalg80    2

Ja jak kupowałem Farmtraca kierowałem sie bardziej oszczędnym silnikiem Perkinsa i ceną a nie tym czy ma super wykonaną kabinę i extra zbajerowaną deskę rozdzielczą. Przesiadłem sie z Zetora i Ursusa więc komfort na pewno jest dużo lepszy. Jeśli chodzi o oszczędność w spalaniu; traktor cały rok nie chodzi przecież tylko z pługiem i ciężką robotę ma tylko powiedzmy 2x w roku, a reszta to są lekkie prace w transporcie, sianokosach, itp. więc na tym dużo zyskuje traktor który mało spali w lekkich pracach. Miałem Zetora i wiem ile palił a ile ten pali. Nie potrzebny mi test Top Agraru żeby zobaczyć różnice w spalaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jak masz sporo łąk i chodowle to napewno farmtrak spali niedużo ale jak ktos ma tylko ziemnie orną i ciągnik robi tylko przy uprawie i zwiezie zboze z pola to juz nie bedzie taki super oszczędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalg80    2

A jak wytłumaczysz fakt że Zetorem 5211 orałem 3x30, Farmtrac ciąga 4x30 i pali o litr mniej na godzine niż Zetor 5211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no bo zetor ma mniej mocy i a tym twoim farmtracku masz chyba 4x4 co nie... to ma troche lzej jak przodek ciagnie


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Byłem bliski zakupu farmtracka, taksamo jak i 2 innych znajoomych, jest w okolicy f 60 zturem 4x4 i bardzo go właściciel chwalił, ale tak o ile farmtrac z silnikiem forda kosztuje niecałe 90 tys to już z perkinsem dużo ponad 100 tyś i jeszcze za opony trzeba dopłacić.

Obejrzalem dokładniej i w porównaniu do innych ciągników duże rozczarowanie, przedni most może i carraro ale na jeden siłownik i taki delikatny jakiś, bak blastikowy prawie ciąga po ziemi, a kabina to w starej c 360 nie latają tak dzwignie fotel i pedały jak w nowym farmtracku (dzwignia rewersu miała luzy w desce rodzielczej że napewno podczas jazdy ta dzwignia swobodnie podskakuje, dziwgnie od biegów wymuszają ze trzeba się schylać żeby dosięgnąc, fotel kałacze sie jak jakiś rozklekotany, tylko kierowniczka mała jest fajna, maska myślałem że po otwarciu odfrunie tak sie chwiała i delikatna jest. - tyle złego dobre to orginalny silnik i podobno orginalne carraro, chociaż ceny części typu tarcza sprzęgłowa częsci do silnika czy skrzyni wcale nie będą tańsze niż do zachodnich ciągników

 

Co do zetora to jeśli ktoś mial perkinsa i nauczył się nim pracować to doskonale wie że te 25-40% spalanie jest niższe w lekkich jak i w cieżkich pracach, może i zetor dużo nie spali jak delikatnie obchodzić się z gazem ale podusić tak jak perkinsa to dużo wiecej wychla no ale i inna hrakterystyka silnika jestw zetorze.

 

Co do uciagu perkinsy są zrywne i trzeba poprostu umiec to wykożystać a uciąg wcale nie jest gorszy, jak ktoś przesiądzie sie z zetora lub c360 to na każdym perkisie będą mu tylko koła fruwały i zawiesi się z byle czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalg80    2

Sąsiad ma 7745 ciągnik porównywalny z 675 DT, podobna moc, też 4x4, a spalanie większe w orce i w pracach lekkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no to przeciez powiedzialem ze srodek i kabina jest ni czym przeniesiona z poloneza caro

 

 

a@ferdek07 to potwierdza:D


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Co do uciagu perkinsy są zrywne i trzeba poprostu umiec to wykożystać a uciąg wcale nie jest gorszy, jak ktoś przesiądzie sie z zetora lub c360 to na każdym perkisie będą mu tylko koła fruwały i zawiesi się z byle czym

 

Ja się przesiadłem z c 360 na MF 3645 (Perkins)i koła wcale nie fruwają, ale to już całkiem inny ciągnik z rozsądna masą ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

przyczepiliście się do tej masy, a przecież do wszystkich prac masa nie jest potrzebna, w niektórych pracach nawet jest nie wskazana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

nie wiem jak u was ale u mnie kabina nie lata ani maska. Dżwignie od przełączania biegów fakt że są krótkie ale mi nie przeszkadzają ponieważ mam długie ręce, biegi lekko wchodzą. Fajnie by było jakby większość wypowiedzi była od właścicieli lub użytkowników tych traktorów a nie przeczytane jakieś artykuły w gazetach a teraz nimi świecą. A co do masy to się zgodze ale co za problem dociążyć ja tak zrobiłem i nie narzekam. To samo z ogumnieniem ale ogólnie farmtrac w standardowej wersji to odstrasza wyglądem ale jak go wyposażyć to już budzi niezłe zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalg80    2

Dokładnie do wszystkiego idzie sie przyzwyczaić. Używaliśmy wajch między nogami było dobrze, nikt nie narzekał, jak skrzynie były niezsynchronizowane, trochę zgrzytało ale dało sie jeździć. Porównanie Ferdka07 kabiny Metal Fachu do kabiny w c 360 rzuciło mnie na kolana. Parę razy wsiadł do Farmtraca raz otworzył maskę i już jest znawcą tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

moze i teraz jest wszystko oki ale pogadamy jak wasze maszynki beda sie zachwoyawc za 1 roku lub 2 bo zetory dlugo sie trzymaja ciekawe jak jest z tymi waszymi farmtrackami ...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

mój ma półtora roku i jeszcze się nie rozleciał a że zetory się trzymają to o tym dobrze wiem ale czy napewno będą trzymać się te nowe jak z przed 20 lat to w to wątpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Dokładnie do wszystkiego idzie sie przyzwyczaić. Używaliśmy wajch między nogami było dobrze, nikt nie narzekał, jak skrzynie były niezsynchronizowane, trochę zgrzytało ale dało sie jeździć. Porównanie Ferdka07 kabiny Metal Fachu do kabiny w c 360 rzuciło mnie na kolana. Parę razy wsiadł do Farmtraca raz otworzył maskę i już jest znawcą tematu.

Pisałem o ergonomi wykończeniu i dzwigniach kabina sama jako taka jest fajna, tylko własnie ten rewers latający mi się nie spodobał, sorki jeśli jakiegoś właściciela uraziłe ale pisałem że to takie moje pierwsze wrażenia były, moim zdaniem cały problem farmtracka to to że jest jaki jest i ten 3 cyl za niecałe 90 tytś byłby ok gdyby jeszcze tak w tej cenie był silnik perkinsa, bo za sam silnik dopłacać 15 tyś zł to jest przegięcie i to ostre.

 

To że ciągnik jest lekki to jest zaleta w łąkach, bo nie każdy rypie tylko w polu ciągnikiem, co do przedniej osi to jest carraro 20.11 zetor w nowych proximach daje juz mocniesza przednią belke 20.14 bo z tego co dieler mówił to w farmtracach jak i proximach "może to i carraro ale z turem uważać trzeba".

 

Sami przyznajcie za 100 kilka pln z ciągników 70-80km można mieć case jx 70-80 lammborghini r2 67-76 uchodzące za równie oszczedne ciągniki, dołożyć z 15 tyś i można naprawde coś fajnego kupić

 

ps. wiecie co jest z farmtrackiem 685dt bo z tego co dieler mówił nie są dostepne w sprzedaży mają coś zmodernizować czy coś tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8
Sami przyznajcie za 100 kilka pln z ciągników 70-80km można mieć case jx 70-80 lammborghini r2 67-76 uchodzące za równie oszczedne ciągniki, dołożyć z 15 tyś i można naprawde coś fajnego

tylko najgorszy jest serwis, nieźle zdzierają kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
Pisałem o ergonomi wykończeniu i dzwigniach kabina sama jako taka jest fajna, tylko własnie ten rewers latający mi się nie spodobał, sorki jeśli jakiegoś właściciela uraziłe ale pisałem że to takie moje pierwsze wrażenia były, moim zdaniem cały problem farmtracka to to że jest jaki jest i ten 3 cyl za niecałe 90 tytś byłby ok gdyby jeszcze tak w tej cenie był silnik perkinsa, bo za sam silnik dopłacać 15 tyś zł to jest przegięcie i to ostre.

 

To że ciągnik jest lekki to jest zaleta w łąkach, bo nie każdy rypie tylko w polu ciągnikiem, co do przedniej osi to jest carraro 20.11 zetor w nowych proximach daje juz mocniesza przednią belke 20.14 bo z tego co dieler mówił to w farmtracach jak i proximach "może to i carraro ale z turem uważać trzeba".

 

Sami przyznajcie za 100 kilka pln z ciągników 70-80km można mieć case jx 70-80 lammborghini r2 67-76 uchodzące za równie oszczedne ciągniki, dołożyć z 15 tyś i można naprawde coś fajnego kupić

 

ps. wiecie co jest z farmtrackiem 685dt bo z tego co dieler mówił nie są dostepne w sprzedaży mają coś zmodernizować czy coś tam

Carraro 20.14 było montowane w Zetorach do 2008. Od tego roku jest montowany we wszystkich proximach przedni most Carraro 20.16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Bartek1994
      Chcę kupić Farmtraca 675 DT.Chciałbym aby właściciele tego ciągnika podzielili się swoją opinia o nim.Z góry dziekuję.
    • Przez huard
      Witam panowie może ktoś mi pomoże gdzie mógłbym dostać wąskie koła do farmtraca 555dt rozmiar 9.5 r36
    • Przez huard
      witam mam pytanko co moze byc przyczyna ze joystic od tura strasznie ciezko chodzi linki sa nowe, czy to moze byc wina rozdzielacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj