Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2609 odpowiedzi na ten temat

#321 Share jd6330

jd6330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 07:25

ciagniki rodziny Farmtrac @pioter
czemu farmtrac jest górą? B) piecież nawet nie da sie na to patrzeć !!! B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 19:53
  •  

#322 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 10:13

ciagniki rodziny Farmtrac Jak dla mnie plusem tej marki jest już to, że nie wciska takiego kitu jak ursus za podobną cenę do ciągników z firmy FT, a przecież farmtrac ma te podzespoły perkins, carraro które są w niejednym zachodnim ciągniku. Co do kabiny to najlepsza nie jest, ale najgorsza też nie. A tak naprawdę to czepiacie się tylko tej kabiny która nie jest wystrojona i wygodna w środku jak pięciogwiazdkowy hotel. Bo jakby wstawić kabinę z np zetora, to by były komentarze 'warto wziąć pod uwagę ten ciągnik', ale tak, to jest jak jest. Dla mnie i tak jest to ciekawy ciągnik, o wiele bardziej niż ursus na którego mimo swojej kiczowatości jest dość często kupowany.

#323 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 11:10

ciagniki rodziny Farmtrac czepiacie się tych Farmtaracków jak nie wiem co, przecież za taką cenę nie można wymagać wiele od ciągnika, a z zetorem wygrywa chyba skrzynią bo farmtarack ma 12/12 z rewersem a taka proxima 7441 ma tylko 10/2,ale zato zetor jest może lepiej wykonany i wygodniejszy

#324 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 25 kwiecień 2009 - 14:16

ciagniki rodziny Farmtrac Moim zdaniem Farmtrac nie jest najgorszym ciągnikiem. Można znaleźć wiele wiele gorszych, zgadzam sie ma podzespoły perkinsa ale moim zdaniem nie ma go co porównywać z zetorem.

#325 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 17:21

ciagniki rodziny Farmtrac a to dlaczego nie ma go co z zetorem porównywać??

#326 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 18:41

ciagniki rodziny Farmtrac A to niby czemu nie można farmtraca porównywać z zetorem? Aż tak duża przepaść technologiczna ich nie dzieli, oba mają swoje plusy i minusy.

#327 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 19:08

ciagniki rodziny Farmtrac Akurat w moim przypadku przy zakupie brałem pod uwagę Zetora Proximę 7441, NH TDD i Farmtraca 80 4 WD.Najwięcej plusów przemawiało na korzyść Farmtraca.Mam go od trzech lat, zrobiłem nim bezawaryjnie 1600mth i póki co nie żałuję.Gdybym miał kupić jeszcze raz na pewno wybrałbym również tę markę.

#328 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 25 kwiecień 2009 - 20:20

ciagniki rodziny Farmtrac Oczywiście mam na myśli wersje plus. I nigdy nie zamienił bym jej na Farmtraca. To dobrze że farmtracki są bezawaryjne, oby były jeszcze lepsze B)

#329 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 04:21

ciagniki rodziny Farmtrac Jak kiedyś porozmawiałem z pracownikami Agromy Grajewo to ta bezawaryjność Farmtracków spędzała im sen z powiek B)-jak rozumiem specjalnie wpychano im co gorsze egzemplarze- bo przecież inaczej być nie mogło B)

#330 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 06:31

ciagniki rodziny Farmtrac W każdej firmie zdażają sie gorsze egemplarze nie tylko w Farmtrac'u. W JD też były wadliwe egemplarze a o pronaże to nie wspomne, mój sąsiad ma żubronia i ciągle się sypie B) moja 37 letnia c-360 lepiej chodzi jak jego 5 letni ciągnik B)
W zetorze też chyba seria 7341 czy jakoś tak, też się ciągle sypały (czytałem na ppr)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 07:30

Oczywiście mam na myśli wersje plus. I nigdy nie zamienił bym jej na Farmtraca. To dobrze że farmtracki są bezawaryjne, oby były jeszcze lepsze B)

tylko że do farmtraca należałoby porównywać zwykła proximę bo plus o ile dobrze pamiętam to zaczyna się chyba od 90kM a farmtrack kończy się przy 82kM
i farmtrack kosztuje tyle brutto co proxima netto

#332 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 07:32

ciagniki rodziny Farmtrac Są już nowe modele Farmtrac'a do 88 km B)

#333 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 07:38

ciagniki rodziny Farmtrac wiem ale jeszcze na żywo ich nie widziałem więc nie mogę o nich nic więcej powiedzieć prócz tego co w ulotkach, a i tak pomijając cene to ten farmtrack o ile się nie mylę ma skrzynie 24/24 gdzie w proximie jest 16/16

#334 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 08:52

ciagniki rodziny Farmtrac Firma Farmtrac w Indiach posiada również fabrykę przekładni w ramach współpracy z Carraro(pakiet kontrolny 51% należy do Włochów).Zakład ten produkuje przekładnie m.in. dla firm John Deere i Case.Zdolność produkcyjna zakładów Farmtrac wynosi około 75 tyś.ciągników rocznie.

#335 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 kwiecień 2009 - 14:14

A kto tak mówi ?-może ja ?-hmm-jakby tu napisać aby Cię nie urazić-o już wiem B)-po prostu Farmtack nie należy do :
-światowych liderów w produkcji ciągników
-rozwiązania techniczne zastosowane w nich nie są ostatnim krzykiem techniki B)
-tak właściwie można by użyć argumentu "dobre bo polskie"-ale chyba też niekoniecznie bo właściciel to chyba z Indii jest
-może jeszcze raz-powoli-jeżeli dobrze się zastanowisz (ale zastanów się dobrze)-obejrzyj Farmtracka od stóp do głów i napisz mi w którym miejscu jego rozwiązania techniczne przewyższają te stosowane w latach 80-tych w Zetorze (tak masz rację-piję do swoich wcześniejszych postów B)).
Gdyby nie było
-Zetora Proximy
-NH TDD
-Lambo & spółka w podobnej cenie jak Farmtrack-można byłoby się nad nim zastanowić.
Ale są :D

To fakt i ostatnio miałem okazje pojeździć po placu NH TDD chyba a jak pisałem wcześniej jeździłem też traktorkiem farmtraca w Mrągowie i jest różnica - szczególnie w mechanicznym rewersie - w NH wchodzi lekko (długa dzwignia z podłogi) a w Farmtracu trzeba tę dźwignię dosyć mocno pchnąć/pociągnąć (jest przy kierownicy i jest krótsza niż w NH). Możliwe że z tego powodu (długość) spory opór stawia w farmtracu.

A niby w czym taki NH TDD,czy Zetor Proxima przewyższa Farmtraca-chyba w spalaniu :D

napewno NH TDD ma wygodniejszy rewers - lżej się go załącza - wykonanie kabiny też jest lepsze.
NH jest na zwolnicach (ten co mnie interesował) a Farmtrac ma tył jak w zetorze UR2 (co mi się bardziej podoba).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#336 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 15:53

ciagniki rodziny Farmtrac To,że rewers i biegi wchodzą trochę ciężej,to tylko kwestia kilkunastu motogodzin dotarcia ciągnika. W moim ten problem już nie istnieje.Mogą to potwierdzić inni użytkownicy Farmtraca.Kabinka w NH TDD jest faktycznie lepiej wykonana ale za to dużo ciaśniejsza i nie ma w niej miejsca dla dwóch osób.

#337 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 17:17

ciagniki rodziny Farmtrac a Farmtrac czy NH jest homologowany na dwie osoby?
:D
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#338 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 17:29

ciagniki rodziny Farmtrac raczej nie, ale kto patrzy na homologację jak się robi w polu i przyjdzie znajomy z napojem orzeźwiającym? :D

#339 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 17:51

ciagniki rodziny Farmtrac to się znajomego wywala z pola i niech mi 4 liter nie zawraca bo nie mam czasu - pogadać to ja mogę po robocie :D
a kisić się z kimś w kabinie nie mam zamiaru :D
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 18:00

ciagniki rodziny Farmtrac To strasznie nie towarzyski jesteś :D bo miło jest jak ktoś wpadnie pogadać, zamiast siedzieć kawał czasu osowiały za kółkiem :D a kto tu mówi, że trzeba się kisić? Jak się weźmie klimatyzację to można siedzieć i robić :D