Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2615 odpowiedzi na ten temat

#2581 Share ble

ble

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 październik 2016 - 11:30

olej miałem zalany taki jak jest w instrukcji i zawsze zalane do max

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 02:35
  •  

#2582 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 06 październik 2016 - 11:34

Jakiej firmy łożyska miałeś założone fabrycznie ? Pewnie jakiś indyjski szajs ? Oni nie zarabiają na ciągnikach, tylko podwójnie na częściach i serwisie. :)

Dla mnie tak na logiczne myślenie, jeśli chodzi o ten górny stan oleju, to taka trochę ściema - przecież olej i tak się rozchlapuje po całej skrzyni, ile by go nie było. Chyba, że naprawdę pusto jest ;)

Edytowany przez Ursusc385, 06 październik 2016 - 11:35.

#2583 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 06 październik 2016 - 14:16

Co do oleju myślę że jednak nie. Dolny wałek jest cały skąpany w oleju . Zaś górny jest tak wysoko położony ( z tyłu traktora widac w obudowie to wypuklenie jest zaraz przy bagnecie oleju) I jak masz nawet te 3 centymetry od maxa tj. pod korek to juz on prawie nic nie łapie . A wysiada zawsze łożysko co jest na środku miedzy grodziami . Tam nie ma jak za bardzo doleciec olej samoistnie przez rozrzut może w nie wielkie ilości . U mnie dokładnie w małym Ft poszło nie samo łożysko a pierścień który trzyma kulki . Przez jego brak kulki sie przemieszczały jak chciały przez co wałek potrafił się odchylać i skrzynia strasznie wyła . Co gorsza sam koszt łożyska ( łożysk na cała skrzynie to nie duże pieniadze) Ale tryby i cała choinka to już co innego. Wiadomo można złożyć na starych elementach i jechac dalej ale jak sie juz go ma rozebranego to nie ma sensu. Ostatnio zaczoł mi przepuszczać symering w przedniej zwolnicy . To moja wina bo traktor ma miec max 1200 udźwigu mój jest podkrecony na 1600 i dzwiga bardzo dużo . Ale zaczerpnełem rady od (Januszów mechaniki) kazali zrobić mixol oleju tego co jest w zwojnicach z tawotem i wlać 100ml smar miała uszczelnić przeciek takl też sie stało.

#2584 Share ble

ble

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 październik 2016 - 16:05

dokładnie łożyska były indyjskie czy może hinduskie a zostało wymienione SKF a olej to miałem na myśli max na miarce;) u dealera gdzie jest naprawiany mój ft stoją jeszcze 2 ine z takim samym problemem zgłoszone było do mrągowa a oni do carraro i jedni i drudzy twierdzą że to wina rolnika bo niby że nie dbał o stan oleju i i ciągnik z rewersem gaszony i odpalany powinien być na luzie  rewersu bo niby że wtedy górny wałek nie chodzi i olej ma czas do niego dolecieć gdzie tak na prawde wałek chodzi nawet i wtedy gdy jest luz a przedstawiciel z carraro nawet nie chciał się pofatygować aby przyjechać i zobaczyć problem ponieważ od jutra miał mieć urlop niby a z mrągowa też nikt nie przyjechał dzwonione było do nich kilka razy to zaproponowali mi nową skrzynie w promocyjnej cenie która i tak jest dla mnie za wysoka.

#2585 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 06 październik 2016 - 16:27

ciagniki rodziny Farmtrac @zkordalski A podobno to ja "katuje" te ciagniki :lol: A tu proszę: pług 4x40 do ciągnika 75km, a to 1600kg na ładowaczu :D ale mniejsza z tym... ;) Co do uszczelniacza w zwolnicy, to przecieka nie ze względu dużych ciężarów, a tylko dlatego, że tam robi się ciśnienie ;) Użytkownicy tej strony radzą co jakiś czas odkręcić korek i upuścić ciśnienia ;)

@ble

Ba, bo najprościej zrzucić winę, na użytkownika, tak jest przy większości awarii w tych ciągnikach :D Przecież oni muszą zarobić, po co mają to w ramach gwarancji robić  :huh: 

#2586 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 07 październik 2016 - 17:36

Właściwie zapamiętałem z pierwszego roku jak kupiłem FT tylko  słowa  serwisantów żeby pilnować poziomu oleju do maxa ,więc mieli już przygody z tym łożyskiem ,trochę przyczepa gubi mi olej ,więc po wywrotach sprawdzam i ewentualnie dolewam do max

#2587 Share ble

ble

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 październik 2016 - 19:37

mam  kilka maszyn z hydrauliką więc stam oleju sprawdzam co miesiąc a byłem i patrzyłem jak składają skrzynie i to łożysko co się psuje i kilka innych w skrzyni wystaje ćwierć swojej szerokości poza obudowe żałują materiału i przez to jest to takie słabe.

#2588 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 09 październik 2016 - 17:23

Co innego jak łożysko jest zanurzone w oleju a co innego jak tylko jest smarowane rozbryzgowo. Pozatym nie raz miałem okazje wymieniać te łożyska i czasem się zdarzało ze oryginalnie były zamontowane łożyska ''MADE IN POLAND'' . W ogóle nie ma potrzeby kupować tych łożysk w farmtracu za jakieś chyba dwie stówki o ile dobrze pamiętam bo to są typowe łożyska dostepne w każdym grene czy agromie po jakieś 30 zł. 

#2589 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 09 październik 2016 - 18:09

To pracujesz w serwisie ,czy w swoim tyle razy już tobie poszło

#2590 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 10 październik 2016 - 08:13

ciagniki rodziny Farmtrac Pracowałem w serwisie u jednego z dealerów 2 lata to się trochę przewinęło tych tematów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2591 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 10 październik 2016 - 19:03

ok  mam dopiero 800 mtg i  i pilnowanie max poziomu ,coś pomaga czy nawet lać wyżej ponad  poziom  jak te łożysko takie czułe

#2592 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 10 październik 2016 - 19:24

W ogóle to najlepiej widać jak jest zdjęta pokrywa podnosnika i wtedy można sobie porównać poziom oleju na miarce z poziomem zanurzenia górnego wałka w oleju. w 690 to całkiem te miarki od oleju kazda inna:)

#2593 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 11 październik 2016 - 19:23

NhBartek czy będą jakieś skutki uboczne jak będzie w skrzyni więcej oleju np.3cm ponad max.czy nie będzie się robić duże ciśnienie w skrzyni.Jeszcze jedno pytanie czy do wymiany obu filtrów hydrauliki koniecznie trzeba spuścić  olej ze skrzyni chodzi mi o 690.

#2594 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 11 październik 2016 - 19:30

Do obu filtrów nie musisz, ale do tego na dole - co kto lubi. Możesz próbować miskę podstawić i na szybko przemienić filtry  - ostatnio tak robiłem.

Co do stanu to ja mam grubo ponad max, i nic się nie dzieje, i dziać raczej się nie będzie.

#2595 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 12 październik 2016 - 17:11

ciagniki rodziny Farmtrac Ja zmieniałem zawsze dolny filtr bez spuszczania oleju. Max litr wylał sie zawsze do miski. Nowy filtr ma plastikowe zaślepki. Przy ich cwanym wykorzystaniu łatwo podmienisz filtry i mało co się wyleje. Najlepiej wymieniać ten filtr na zimno wtedy olej gęstszy i tak nie leci.

#2596 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 12 październik 2016 - 17:53

Stan oleju u mnie jest na oko. Te wskażniki to można sobie wsadzić . Patrze że gdy olej przy miejscu gdzie znajduje się wskaźnik jest 1-2 cm od samej góry to juz starczy. Tak mam cały czas nic sie nie dzieje cisnienie uchodzi wlewem oleju jest to korek plastikowy z odpowietrznikiem .

#2597 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 12 październik 2016 - 18:31

Nigdy się nie zastanawiałem odpowietrznikiem skrzyni ,to gdzie takie coś jest

#2598 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 12 październik 2016 - 19:17

W modelach 665/670/675 patrząc od tyłu ciągnika to za tablicą z wyjściami hydraulicznymi, u góry w pokrywie podnośnika - plastikowy korek, coś jak ten w zbiorniczku od wspomagania. W 690 odpowietrznik jest w miarce oleju.

#2599 Share plapla123

plapla123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 15 październik 2016 - 19:51

Czy przy holowaniu Ft 690 na zgaszonym silniku  można uszkodzić skrzynię biegów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2600 Share 22pawel22

22pawel22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 październik 2016 - 07:43

witam wszystkich .mam pytanie jak podciagnąc sprzeglo wom w kingu 675 jest elektrochydrauliczne