Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2617 odpowiedzi na ten temat

#2281 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 21:51

ciagniki rodziny Farmtrac Pytanie dla wszyskich posiadajacych klimatyzacje w swoim FT, u was rowniez wyprowadzony jest skraplacz w slupki kabinowe bezposrednio bez zadnego weżyka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 02:05
  •  

#2282 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 01 lipiec 2013 - 22:18

ciagniki rodziny Farmtrac Mam kime, ale nie wiem, czy tam jest wężyk. Jak nie zapomnę, to jutro zajrzę. Zajac1, a tobie kapie jakiś płyn z tych otworów, z których leci powietrze i czy ten płyn też kapie ci na bak od paliwa?? Jak się robi cały dzień ciągnikiem i jest włączona klima. To na baku trochę jest tego płynu i z wylotów powietrza w kabinie też co jakiś czas kapnie.
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#2283 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 21:13

ciagniki rodziny Farmtrac Tym płynem jest własnie woda ze skraplacza i u mnie kapie ona ze słupka prosto na bak, oraz na skrzynke akumulatorowa z drugiej strony... U Ciebie też kapie na aku?
A co do wylotów nawiewu to u mnie nic takiego się nie dzieje. Ale wyczytałem kiedyś tu na forum ze komuś rownież lecialo z tych otworów a przyczyna było to ze ktoś włączał klime, bez właczania nawiewów. Takze najpierw nawiewy a pozniej klima ;)

A tak na marginesie to uważam wylot wody przez słupek kabinowy za duża wade, przeciez w słupku leca różne kable, przewody a o korozji słupka juz nie wspomne... Szkoda ze nie wyprowadzono tego skraplacza węzykiem bezposrednio na ziemie...

Edytowany przez zajac1, 02 lipiec 2013 - 21:14.

#2284 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 05 lipiec 2013 - 21:58

ciagniki rodziny Farmtrac Sprawdziłem i niby tam jest jakiś wężyk w tym słupku. Ten węzyk wychodzi z dachu kabiny i wchodzi właśnie w ten słupek, a wychodzi dołem i idzie pod kabinę. Nie wiem po co ten wężyk, jak i tak mi kapie ta woda na bak.
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#2285 Share dfxxl

dfxxl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 21:31

ciagniki rodziny Farmtrac Słaby sprzet sąsiad miał to po 350 mtg walnoł

#2286 Share rolnik556

rolnik556

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 21:41

ciagniki rodziny Farmtrac Sąsiad ma farmtracka to mu woda z głośników leci :)

#2287 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 10:27

ciagniki rodziny Farmtrac rolnik556

Możesz to jakoś rozwinąć? ;)

#2288 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 12:34

Sąsiad ma farmtracka to mu woda z głośników leci :)

To dziwne ,bo w moim farmtraku z głośników też leci ...ale muzyka ^^

Edytowany przez Meg5, 20 lipiec 2013 - 13:33.

#2289 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 20 lipiec 2013 - 13:44

ciagniki rodziny Farmtrac u mnie jest jeden zaciek w dachu i przy drzwiach leci jak pada ale nie tragicznie i nie leci po elektronice po za tym strasznie skrzypieć znaczą mi ten ciągnik sie zdaje wszystko nasmarowane a skrzypi

#2290 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 17:12

ciagniki rodziny Farmtrac Chłopaki może podpowiecie czy tylko ja mam taki przypadek dzwignie podnośnika ciężko mi chodzą tz lekko chodzą ale razem pozycyjna i siłowa a tak nie można w polu siłową przywiązałem aby była z przodu i się nie ruszała gdy podnoszę pozycyjną ale tak to nie może być patrzałem na ten mechanizm chyba się zapiekły jedna w drugiej jakoś tak psikałem WD ale nie widzę poprawy muszę zdjąć koło albo wyjąć fotel i rozebrać te dzwignie kiedyś rozbierał to ktoś ciągnik 670 chyba 675 ma tak samo zbudowane po zatym poza drobnymi w 1 roku ciągnik ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2291 Share kowal91

kowal91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 17:42

ciagniki rodziny Farmtrac marian2011
Ja też miałem ten problem i to kilkukrotnie raz na gwarancji serwis to robił i na pół roku był spokój potem sam z tym walczyłem. Przemywam wodą cały ten mechanizm pod kabiną i smaruje olejem lub smarem. Jest z tym trochę roboty bo mało miejsca ale strzykawką z wężykiem idzie się dostać, przeważnie ta operacja pomaga :). Średnio raz na pół roku trzeba się tak bawić. :(

#2292 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 05:22

ciagniki rodziny Farmtrac kowal91 dzięki ja już puszkę WD napsikałem w ten mechanizm może po pierwszym postoju zimowym pomogło ale teraz to jakoś nie mogę rozruszać muszę dokładnie obejrzeć te dzwignie czy da się to rozkręcić a serwiś tobie rozbierał czy tylko rozruszał smarowaniem

#2293 Share kowal91

kowal91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 09:54

ciagniki rodziny Farmtrac Ja też psikałem WD i jakimś olejem w spreju i też to za wiele nie dawało. A jak myłem wodą najlepiej pod dużym ciśnieniem wszystkie elementy od podnośnika pod kabiną i później smarowałem to pomaga na jakiś czas. Serwis to rozbierał odkręcali rozdzielacz żeby się tam dostać ale po jakimś czasie znów to samo. :(

#2294 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 13:31

Chłopaki może podpowiecie czy tylko ja mam taki przypadek dzwignie podnośnika ciężko mi chodzą tz lekko chodzą ale razem pozycyjna i siłowa a tak nie można w polu siłową przywiązałem aby była z przodu i się nie ruszała gdy podnoszę pozycyjną ale tak to nie może być patrzałem na ten mechanizm chyba się zapiekły jedna w drugiej jakoś tak psikałem WD ale nie widzę poprawy muszę zdjąć koło albo wyjąć fotel i rozebrać te dzwignie kiedyś rozbierał to ktoś ciągnik 670 chyba 675 ma tak samo zbudowane po zatym poza drobnymi w 1 roku ciągnik ok

Żeby sie dostac do tych dzwigni musisz zdemontowac nie tylko fotel ale rownież cała podłoge inaczej sie do tego nie dobierzesz. Słabo to jest pomyslane powinna byc tam jakas kalamitka.

#2295 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 12 sierpień 2013 - 23:44

ciagniki rodziny Farmtrac W 555 też jest problem z płynnością sterowania dzwigniami tuz'a ;) pozycyjna chodzi lekko do dołu a ciężko do góry i albo ciężko będzie chodziła i podnośnik nie opadnie albo lekko w jedną stronę - odbija do dołu i podnośnik opuszcza (Ja założyłem sprężynę ,żeby było jej ciężko opadać i jest w miarę ok) , za to siłowa po dłuższym nie używaniu "zapieka się" gdzieś wewnątrz korpusu podnośnika bo smarowanie tych "tarczek" z zewnątrz niewiele daje ...

W większych farmtrackach też jest tak ,że rozdzielacz hydrauliczny nie ma tgzw. wolnego spływu , czyli podczas np. opuszczania skrzyni przyczepy trzeba trzymać ręką cały czas by opuszczało ale nie kierowało oleju na inne wyjście ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#2296 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 07:49

ciagniki rodziny Farmtrac Co do rozdzielacza to u mnie w 675 DT niema wolnego spływu, co bardzo denerwuje przy pracy z kosiarka dyskową <_< Z tego co mi wiadomo to w 685 i 690 już jest wolny spływ, nie wiem jak te największe modele...

#2297 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 12:41

ciagniki rodziny Farmtrac Do czego potrzebny jest wolny spływ w kosiarce dyskowej?

#2298 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 14:22

ciagniki rodziny Farmtrac Po to że jak na równym terenie rozłożę kosiarkę, to jak jest skos to ona trzyma się w górze i trzeba ją opuszczać na tłoku, a tak bym ustawił dźwignie na opuszczanie i bym nie musiał zwracać uwagi na to. Myślę, że zajarzyłeś o co mi chodzi.

Edit: Bardziej chyba chodzi o funkcje pływającą ;)

Edytowany przez Ursusc385, 15 sierpień 2013 - 19:16.

#2299 Share radekk519

radekk519

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 19:45

ciagniki rodziny Farmtrac Witam serdecynie interesuje mnie FT 690 DT lub jakis zetor proxsima 90 plus co bedzie lepsze cyz moze cos z zachodu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2300 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 02:52

ciagniki rodziny Farmtrac Jak fundusze pozwalają na jakiegoś JD, MFa czy coś w tym stylu to wiadomo że z zachodu lepiej brać, a jak ma być taniej to FT albo zetor.