Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2611 odpowiedzi na ten temat

#2141 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 19:52

ciagniki rodziny Farmtrac Nie znam się-zrób lepszą fotkę to może ktoś Ci pomoże bo tu to poza błyskiem lampy niewiele da się zobaczyć B)
Marcin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 15:43
  •  

#2142 Share Brytan

Brytan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Kulturystyka

Napisany 10 marzec 2013 - 20:04

ciagniki rodziny Farmtrac Z tego co słyszałem to są bardzo dobre ciągniki.

#2143 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 21:18

ciagniki rodziny Farmtrac @brytan.ja tez słyszalem ze to dobre ciagniki.ale te stare ft tak na prawde sa dobre.@cinek8541.dzieki za objasnienie.przyda sie.a @rolnik6666 to mam taka sama tabliczke tylko i tez chinskie napisy tylko ze juz troche brudna jakby od spalin i zejsc brud nie chce

#2144 Share rolnik6666

rolnik6666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 18:01

ciagniki rodziny Farmtrac przepraszam za jakość zdjęcia ale mnie własnie interesuje co znaczą te napisy.. o co w tym chodzi.??

#2145 Share dawidkram

dawidkram

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 18:26

ciagniki rodziny Farmtrac może to są informacje o normach emisji spalin przeznaczone na zagraniczne rynki-tak ja to odczytuje z tego nie wyrażnego zdjęcia "solely fo export" wyłącznie na eksport, "emission standart" standardy emisji. To by oznaczało że z UK te silniki są eksportowane na inne kontynenty gdzie takie informacje są wymagane albo że przepisy UE nakładają na producentów obowiązek podania takich informacji jeżeli towar ma trafić na eksport

#2146 Share Traktorzysta25

Traktorzysta25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 18:31

ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj byłem obejrzeć FT 675DT moje wrażenie nie jest najlepsze ciągnik z zewnątrz ok. rewers i biegi ok. ale kabina i jej wykończenie a szczególnie plastiki to tragedia mogli by się bardziej postarać. A co do kredytu 2% to jak mówiłem ze chce kupić za gotówkę to cena z tym co chciałem wyszło 140 tys brutto. Ale jak już wspomniałem o tym kredycie to diler powiedział ze jak na 2% to trzeba będzie do tej sumy doliczyć 5 tys. Stwierdził ze do tych odsetek on częściowo dopłaca i może zrobić mniejszy upust. I powie mi ktoś o co tu chodzi?

#2147 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 12 marzec 2013 - 18:58

ciagniki rodziny Farmtrac Mam pytanie przeciemnialiscie szyby w waszych ciagnikach?? Ja planuje zrobic takie cos bo to nie jest drogie a podobno efekt jest bardzo fajny. Kabina sie tak nie nagrzewa i słonce nie razi. Macie jakies sugestie jak to zrobic i czy opłaca sie to zrobic?
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#2148 Share dawidkram

dawidkram

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 19:46

ciagniki rodziny Farmtrac Jak słońce razi wystarczy założyć okulary przeciwsłoneczne jak kabina nagrzewa uchylić szyby to najtańsze i najprostsze metody -_- . Skąd wiesz że przyciemnianie nie jest drogie o jakiej metodzie mówisz? Moim zdaniem najtańsza i najprostsza metoda to będzie ten hit allegro-komplet folii do przyciemniania całej kabiny ok.100zł i poszczególne szyby w kabinie mogą mieć różny stopień czerni w zależności od potrzeb i upodobania. Tylko jedno ale-po drogach publicznych nie można poruszać się z utrudnieniami widoczności dla kierującego pojazdem więc jak chcesz zrobić przyciemnienie na stałe i od czasu do czasu wjechać na asfalt to moim zdaniem nie warto.

Załączone miniaturki

• stopnieprzyciemnienia_sc1.jpg

Edytowany przez dawidkram, 12 marzec 2013 - 19:49.

#2149 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 13 marzec 2013 - 11:19

ciagniki rodziny Farmtrac Jak sie kabina nagrzewa to właczam klimatyzacje, ale mysle ze byłoby jeszcze lepiej jesli słonce by sie odbijało od szyb. No bo co z tego ze wieje zimne powietrze skoro słonce świeci bezposrednio na Ciebie?? Wiem ze przyciemnianie nie jest drogie bo kawałek folii 75x300 kosztuje 15zł na allegro. No własnie obawiam sie tego co na to policja. Tylną szybe bez problemu moge przyciemnic. Przedniej napewno nie bede mógł przyciemnic. A co jesli chodzi o boczne szyby??

#2150 Share dawidkram

dawidkram

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 12:32

ciagniki rodziny Farmtrac Cytat z aukcji

"PRZEPISY: Art. 66 ust. 1 pkt 5 prawa o ruchu drogowym "

(...) pojazd musi być tak zbudowany, utrzymany i wyposażony, aby korzystanie z niego (...) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy (...)"; Polska norma branżowa nr BN-76/3626-07 określająca wymagania dla samochodów osobowych w zakresie widoczności z miejsca kierowcy. Norma ta określa, że niedopuszczalne jest ograniczenie pola widzenia kierowcy w obrębie kąta widzenia 180 stopni.

Szyby przednie i boczne przednie można przyciemniać tylko folią LIGHT LIGHT BLACK, gdy szyba nie posiada fabrycznego przyciemnienia. Folia ta dostępna jest tylko w rozmiarze 300x50cm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2151 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 12:40

ciagniki rodziny Farmtrac Cytat:

Według polskich przepisów o ruchu drogowym nie można oklejać folią szyby przedniej i szyb w przednich drzwiach lecz do końca nie jest to sprecyzowane bo szyby w drzwiach przednich można oklejać foliami przyciemniającymi, których przepuszczalność światła jest większa niż 70 procent ale i tak oklejenie ich taką folią podejmowane jest na własne ryzyko bo policjant w trakcie kontroli drogowej może zatrzymać dowód rejestracyjny i skierować na badanie techniczne!!.
Jeśli już chcecie zafoliować szyby w przednich drzwiach to zakupcie folię o jak najjaśniejszym odcieniu by miały większą ilość przepuszczania światła niż 70%. Co do przedniej szyby jej przyciemnianie to lekkie szaleństwo i jest to surowo zabronione nie mówiąc o tym że jazda takim samochodem to zagrożenie dla innych kierowców i dla samego siebie. Nie jednemu pewnie się zdaje że jak na przednią szybę sobie przyciemni najjaśniejszą folią to niema różnicy i wszystko będzie dobrze widział, pewnie tak ale tylko w dzień, w nocy nawet przy tej najjaśniejszych odcieniach folii jest dużo gorsza widoczność i bardzo szybko męczy wzrok!!.
A zatem co trzeba spełnić by mieć przyciemniane szyby zgodnie z przepisami:
· nie wolno stosować folii o charakterze lustrzanego odbicia
· folie przyciemniające można stosować jedynie w miejscach, które nie mają wpływu na widoczność kierowcy, a zatem tylnia szyba oraz boczne w tylnich drzwiach (obowiązek posiadania prawego lusterka)
· można stosować jedynie folie, które posiadają atest Instytutu Szkła i Ceramiki (atest w formie zaświadczenia i certyfikatów przyklejonych na każdej oklejonej szybie)

#2152 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 19:32

ciagniki rodziny Farmtrac Mam pytanie jesli bym kupił np farmtrac 675dt za około 124tys brutto czy mogl bym mi go kupic sasiad ktory jest na vacie i na jego zarejestrowac ciagnik a traktor był by u mnie czy w razie jakiejs kontroli z US sasiad by miał nie przyjemnosci bo jezeli by powiedział ze mi pozyczył nie mieszkamy daleko od siebie jakies 200m.Wtedy sasiad by sobie odbił vat i dal mi to jest około 24 tys na ziemi nie lezy.I moje drugie pytanie ile by mnie wynosiła rata jezeli ciagnik wezne na raty na 4 lata.Chodzi mi o ten kredyt 1,99% a szczegolnie ten 4x25.Czy mogł bym sobie co roku spłacac po 25% ten ciagnik czy trzeba w roku.

#2153 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 20:10

ciagniki rodziny Farmtrac musi tez byc zarejtrowanu na niego i AC na kredyt jak masz zyczliwych sasiadow to cie moze ktos sprzedac do uzedu skarbowego...no i jak by wiedział o kontroli to postawisz u nie go

no i wrazie wpadki konsekwencje maga byc powazne......a ty w ramach podziekowania mozesz sprzedac na siebie jego zboze albo rzepak+vat na ryczałt

wiesz w stanach za mniejsze zeczy ludzie siedza za oszustwa urzedu skarbowego......a podobno u nas maja dostac coraz wieksze prawa inwigilacja kont ma wejsc nawet

co do kredytu do dilera zadzwon

#2154 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 20:57

ciagniki rodziny Farmtrac Jakby to była maszyna, której się nie rejestruje n.p. pług to jeszcze jakoś to można zrobić, ale przy ciągniku jest to zbyt ryzykowne, szczerze Ci odradzam.
Jest kilka powodów:
- urząd skarbowy - kara pewnie byłaby taka że jeszcze ze 2 ciągniki byś sobie kupił, a życzliwych ludzi nie brakuje, takich rzeczy tak łatwo nie da się ukryć.
- sąsiad jako vatowiec musi mieć zbilansowane wydatki i przychody i skąd w nich znajdzie pieniądze na zakup ciągnika za 120 tys, to nie jest takie proste,
- a niech się okaże, że sąsiad nie jest taki fajny jak się wydawało i stwierdzi, że ciągnik kupił i jest na niego zarejestrowany to przecież jest jego i zabierze ciągnik i jak mu udowodnisz, że to Ty go kupiłeś? a nawet jak udowodnisz, to obaj zapłacicie takie kary do US skarbowego, nie mówiąć już że sprawy będą się ciągnęły kilka lat
Jeszcze pewnie możnaby wymienić, różne inne konsekwencje. Sama kontrola jest najmniej straszna, bo traktror jakoś zdążysz doprowadzić te 200 m, ale to nie jest jedyny problem.

Dam Ci dobry przykład jak można łatwo i bezmyślnie wpaść: brali ludzie zwolnienia lekarskie, a w tym samym czasie wrzucali swoje zdjecia z wakacji na Facebooka, kto by pomyślał, że ZUS sprawdza na Facebooku co kto robi w czasie zwolnienia lekarskiego, a jednak sprawdza, dowody są i kara też odpowiednia.

Tak samo i tu, niech przyjedzie kontrola, niech wyskoczy jakieś dziecko z tekstem: "Tato co robi u nas ciągnik sąsiada na podwórzu?", nie trzeba szukać nawet czyjejś nieżyczliwości, ale przez przypadek można wpaść. Decyzja Twoja.

Edytowany przez tompil, 17 marzec 2013 - 21:10.

#2155 Share skoti22

skoti22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 21:12

ciagniki rodziny Farmtrac Naprawde chory pomysł delikatbie mówiac hehe, a nie łatwiej było by samenu przejść na vat a ewentualnie później coś kombinować jak najwięcej wyrwać z US

#2156 Share kowal91

kowal91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 21:21

ciagniki rodziny Farmtrac Na takie coś to mógł wpaść tylko POLAK :)

#2157 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 06:52

ciagniki rodziny Farmtrac Kazdy kombinuje jak moze a jak jest z przejscem na vat bo jestem w tym zielony.

Kazdy kombinuje jak moze a jak jest z przejscem na vat bo jestem w tym zielony.

#2158 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 07:59

ciagniki rodziny Farmtrac zbierasz fakturki i sie rozliczasz sam albo za ciebie agencja finansowa i płacisz im 100-200 zł na miesiac odlisczasz chyba 18 % vatu z 21 od paliwa od maszyn srobka podkładka ciagnik itd kazdy detal do gospodarstwa masz rozliczenie albo co miesiac albo system kwartalny

ogolnie vat jest dobry dla kogos kto duzo inwestuje nowe maszyny ziemia ...ale mały minus przyjdzie wkoncu czas ze musisz wkoncu wykazac jakis wiekszy dochod w okreslonym czasie powiedzmy zniwa...i wtedy od dochodu chyba -5%

nasz polski rzad wie ze małe gospodarstwa nie wykazały by nigdy dochodu i dlatego nie wprowadza tego vatu na sile bo na tym nie skozysta tylko straci.....a wielkotowarowi juz dawno sami przeszli na vat

#2159 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 12:47

ciagniki rodziny Farmtrac

Tu masz informacje na ten temat http://www.agrofoto....t-w-rolnictwie/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2160 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 21:05

ciagniki rodziny Farmtrac ogolnie sam jestem vatowcem.i + sa takie jak wymieniał gambler.jak sie inwestuje.ja akurat jak jestem od 2011r na vacie i wszystkie pasze,srubki,poidła i inne d*perele DO GOSPODARSTWA ROLNEGO mam na vat.i paliwa mam chyba 85l/ha/rok.ale minus jest taki ze np. za swinie zabierają ci 7% a za zboże bodajże 5%.i jest tez tak ze jak w danym miesiącu kupujesz cos wiekszego lub mniejszego to najlepiej tez jest cos sprzedac zeby w skarbowce nie wyszło ze tylko kupujesz a nic nie sprzedajesz.w moim przypadku akurat mam biuro rachunkowe