Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2617 odpowiedzi na ten temat

#2101 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 05 marzec 2013 - 08:45

ciagniki rodziny Farmtrac Nie do końca doczytałeś, za 109 jest bez napedu. Za wersję 4WD ten dealer chce 124. Moim zdaniem porównując te ceny do JX70/TD5020 to nie są niskie, zwłaszcza, że farmtrac ma badziewną kabinę. Ceny Zetoró gdzie za wszystko trzeba dopłacić to kosmos, ludzie chyba tylko z sentymentu je kupują, bo jakość też mizerna. Nie jest to jakość do której przyzwyczaiły nas modele z lat 80-tych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 16:13
  •  

#2102 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 09:19

ciagniki rodziny Farmtrac Dolicz 2 tys za opony niskoprofilowe i 2 tys za komplet obciążników, to cennikowo wyjdzie 129 tys zł. Niechbym wytargował 10 tys złotych, to i tak wyjdzie 20 tys zł więcej. Mają dobrą sprzedawalność to podnoszą ceny.

#2103 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 05 marzec 2013 - 10:24

ciagniki rodziny Farmtrac W tych samych pieniądzach można było kupić JX70/TD5020 z klimą w standardzie, więc ceny Farmtraców nie powalają na kolana.

#2104 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 11:03

ciagniki rodziny Farmtrac tak jak ktos pisał kilka postow wyzej...zwolenice jak w c 360 przy zakupie miałem wybor zetor proxima nh maja takie zwolenice ...i to był dla mnie minus i kupiłem ft..osobiscie nic do zetora i nh niemam ale u nas chłopaki juz w proximach te zwolenice naprawiali.... i w firmie w nh tez

wg/mnie planetarne zwolenice jest najlepszym rozwiazaniem

ok panowie dosyc gadania do roboty wiosna idzie.... :D

#2105 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 05 marzec 2013 - 11:19

ciagniki rodziny Farmtrac Mi też bardziej się podobają zwolnice planetarne, ale w 360 nikt po roku czy po dwóch nie miał problemów. Uważam, że prędzej się zlasuje osprzęt tych ciągników niż zwolnice. Oczywiście w każdej marce zdarzają się niedoróbki i wadliwe egzemplarze. Równie dobrze mogę powiedzieć, że mojego znajomego co ma agroplusa często nawiedza serwis bo ma ciągłe problemy ze skrzynią, ale nie możemy generalizować, że wszystkie deutz-fahry są do d...y.

Edytowany przez donborys, 05 marzec 2013 - 11:24.

#2106 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 20:21

ciagniki rodziny Farmtrac znajomy 5 lat temu za proxe 8441(82 km) dał 120tys brutto.czyli netto był 100tys.i @donborys mowi ze za wszystko trzeba płacic.otoz sprawa w tym 5 latku wygłada tak.Haki cbm miał standard.a znajomy wziął w opji skrzynie 40km/h,zaczep przesuwny i obciażniki.a z tego co wiem to w ft 675dt i tych 100 i 100km to nie ma cbm w standardzie.wiec nie za wszystko trzeba płacic.ba.nawet jak bylem ostatnio u kolegi rolnika to mowi ze mial 2 zetory te 160km.te zts.i jego wujek tez ma i gdy go zobaczylem to ze zdziwieniem .stary zetor z 91r. i cbm standard A tak pozatym u mnie w okolicy są 4 zetory.1 jeszcze ten starszy(2000rok około) z kabina podobno jak mialy fortery z 2008r.1 proxa 82km i 2 fortery ponad 100km tez jakos z 2007-08.i wszystkie jezdza i sa chwalone.znajomy proxa nie skarzy sie na zwolnice, 2 fortery robia z pronarami 14-tonowymi do transportu ze zwirowni do klienta i jezdza bez problemu

#2107 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 21:01

ciagniki rodziny Farmtrac ps.mam takie pyatnie.bo ostatnio ktos pisal ze na silniku perkola w ft widzial chinskie znaczki.z ciekawosci sprawdzilem na swoim i po prawej stronie jest cos o spalaniu i tam sa chinskie znaczki.chociaz po lewej tabliczka silnika pokazuje made in U.K.od czego sa te chinskie znaczki?

#2108 Share karol2997

karol2997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 21:20

Nie do końca doczytałeś, za 109 jest bez napedu. Za wersję 4WD ten dealer chce 124. Moim zdaniem porównując te ceny do JX70/TD5020 to nie są niskie, zwłaszcza, że farmtrac ma badziewną kabinę. Ceny Zetoró gdzie za wszystko trzeba dopłacić to kosmos, ludzie chyba tylko z sentymentu je kupują, bo jakość też mizerna. Nie jest to jakość do której przyzwyczaiły nas modele z lat 80-tych.

To jest cena katologowa!!!
2 tyg. temu kupiłem swojego za 115 tys.Z opcji to opony niskoprofilowe,radio,kogut i komplet obciążników.Napisałem 120tys, bo doliczyłem 5tyś. za klime.

#2109 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 05 marzec 2013 - 22:54

ciagniki rodziny Farmtrac Chodziło mi o wypowiedź @Ferdek07 który podał link do strony z FT niby za 109 tys. @karol2997 czyli daleś za swojego tyle samo co wołali za JX70/TD5020, też z klimą, pneumstyką i innymi pierdołami. Który lepszy, tego się nie da rozstrzygnąć, każdy ma swoje subiektywne odczucia, a jak sprzęt się nie psuje to marka nie ma znaczenia.

#2110 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 06 marzec 2013 - 14:09

ciagniki rodziny Farmtrac a dziś po dokładniejszych oględzinach 3 nowe przecieki dostrzegłem w swoim 675DT uszczelniacz w pod skrzynia biegów drugi bo jeden to już wiedziałem ze leci, z przewodu od filtra hydraulicznego nie wiem czy nie jest pęknięty jest strasznie mokro pod przekładną gdzie wychodzi wał napędowy on jest tam sprzęgany zgłoszenie do serwisu było w poniedziałek trzeba będzie i to dopisać do usterek w sumie to nie wiem już ile tego jest ciężko zliczyć najprawdopodobniej w następnym tygodniu będzie rozpoławiany ciągnik 275mtg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2111 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 17:23

ciagniki rodziny Farmtrac a u mnie zaczyna sie robic mokro na złaczeniu silnika z miska olejowa -.-

#2112 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 06 marzec 2013 - 18:09

ciagniki rodziny Farmtrac Wie ktos moze kiedy w farmtrackach bedą juz nowe silniki spełniające norme emisji spalin EURO IIIB i do kiedy juz nie bedzie mozna produkowac silników z normą III a trzeba bedzie z IIIB??
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#2113 Share karol2997

karol2997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 18:58

ciagniki rodziny Farmtrac Mi diler powiedział , że za rok , może 2 będą nowe silniki.
@donborys tylko mi takie pierdoły niepotrzebne. W okolicy są tylko zetory , ft ,kilka deutz-ów no i c360(prawie każdy ma chociaż jedną ma)kilka c330 i t25 ,wiec i ja wziełem coś z polski.Jeszcze głównie,że mają ten kredyt na 2% ,bo tak to myślałem o jakimś używanym zetorku lub zachodnim.

Edytowany przez karol2997, 06 marzec 2013 - 19:08.

#2114 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 07 marzec 2013 - 21:30

ciagniki rodziny Farmtrac A mój ft 555 w poniedziałek jedzie do serwisu ... ;/

Wada serca ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#2115 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 07 marzec 2013 - 21:51

Wie ktos moze kiedy w farmtrackach bedą juz nowe silniki spełniające norme emisji spalin EURO IIIB i do kiedy juz nie bedzie mozna produkowac silników z normą III a trzeba bedzie z IIIB??

Dołączam się do pytania, i mam jeszcze swoje- jaką technologię zamierza zastosować perkins, w spełnieniu owej normy? CR? AdBlue?

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#2116 Share dawidkram

dawidkram

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 22:31

ciagniki rodziny Farmtrac Podawałem już chyba kiedyś ten link

http://www.tier4air...._reduction.aspx

jak komuś nie chce się tłumaczyć tekstu z ang na pol to streszczę na czym będzie polegać ta technologia

-perkins wprowadza NOx Reduction System (NRS) który to stanowi konkurencyjne rozwiązanie dla technologi SCR i eliminuje potrzebę montowania drugiego pojemnika na płyn w ciągniku czyli AdBlue(to jest prawdobodobnie ta zapowiadana od pewnego czasu 3 technologia umożliwiająca osiągnięcie silnikom normy Tier 4) dzięki temu ogranicza koszty eksploatacji
-w nowym perkinsie pojawi się DPF-filtr cząsteczek stałych
-dwa turboładowacze(turbiny?) jeden duży drugi mały, które mają zwiększyć moc, ograniczyć drgania i sprawić że silnik będzie bardziej zrywny,dynamiczniejszy
-hydrauliczne korygowanie drgań-nie wiem co to jest ale to ma ograniczyć hałas jaki wytwarza silnik
-nowe wielootworowe wtryskiwacze z cyklem kontrolowanym elektronicznie dla lepszej efektywności podawania paliwa-to ma zmniejszyć spalanie

ogólnie można powiedzieć że wszystkie te zmiany mają służyć zmniejszeniu kosztów i poprawie efektywności a silnik ma emitować jeszcze mniej zanieczyszczeń niż przy Tier 3 i być przy tym cichszy

Tutaj jeszcze częściowo przetłumaczony tekst ale bez broszury z info technicznymi-za duży rozmiar

http://translate.goo...ved=0CDUQ7gEwAA

Edytowany przez dawidkram, 08 marzec 2013 - 09:51.

#2117 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 22:51

ciagniki rodziny Farmtrac A przy okazji silnik będzie 2 razy droższy :) coś za coś.

#2118 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 22:51

A mój ft 555 w poniedziałek jedzie do serwisu ... ;/

Wada serca ;)

ile masz mth i kiedy kupiłes?

#2119 Share dawidkram

dawidkram

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 09:31

A przy okazji silnik będzie 2 razy droższy :) coś za coś.

Na pewno 2 razy wyżej nie będą go cenili bo to oznaczałoby ogromny wzrost cen ciągników w które montowali do tej pory perkinsy i producenci tych ciągników poszukali by sobie nowych dostawców silników. Wydaje mi się że cenę dla producenta podniosą nieznacznie a koszty wzrosną już na etapie eksploatacji takiego silnika przez użytkownika końcowego tzn. części droższe,filtry i jak by ktoś chciał kupić taki silnik samodzielnie od perkinsa to może być 2 razy drożej a w gotowym ciągniku nie odczujesz takiej różnicy w cenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2120 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 08 marzec 2013 - 10:09

ciagniki rodziny Farmtrac To, to już ciężko nazwać silnikiem... To można nazwać systemem turbin, chłodnic powietrza i filtrów wszelkiego rodzaju :( Teraz turbiny i InterCooler to w nawet najmniejszych silnikach montują... :(

Bóg, Honor, Ojczyzna!