Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2609 odpowiedzi na ten temat

#2061 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 24 luty 2013 - 10:11

ciagniki rodziny Farmtrac intercooler ma tylko ten 98 konny i ten 110 konny...podobno ten system chłodzena powietrza ma powodowac mniejsze rozrzedzenie powietrza wtłaczanego do cylindra i tam pare......... B) kuni wiecej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 10:09
  •  

#2062 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 24 luty 2013 - 11:27

ciagniki rodziny Farmtrac Z tego co wiem to silnik TDI jest zastosowany tylko w 7110DT w tym 98KM jest TD.No chyba,że mam nie aktualne dane...Co do samej istoty stosowania tej chłodnicy to gambler masz rację.Powietrze przechodząc przez turbo nagrzewa się od jej elementów(łopatek) a także od tego,że zostaje wtłaczane pod ciśnieniem do komory spalania.W efekcie maleje jego gęstość tj. nie do końca jest go tyle na ile by pozwalała sprężarka.Jak zastosuje się Inter...to właśnie zmienia się te proporcję i w efekcie silnik zyskuje na mocy i zmienia się tez kultura pracy.
Marcin

#2063 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 24 luty 2013 - 11:54

ciagniki rodziny Farmtrac i oczywiscie intercooler ochladza powietrze ktore dostaje sie do silnika przez co zywot silnika zwieksza sie

#2064 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 24 luty 2013 - 19:15

ciagniki rodziny Farmtrac Przydatna rzecz ten intercoler bo ciagnik wiecej nie pali a moc jest wieksza.
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#2065 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 24 luty 2013 - 19:38

ciagniki rodziny Farmtrac a własnie że pali więcej poczytaj o tym sobie przestudiuj temat będziesz wiedział już kiedyś nad tym sie zastanawiałem i zgłębiałem temat pytałem sie i mechaników doświadczonych zawsze jest coś za coś niestety

#2066 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 24 luty 2013 - 20:08

ciagniki rodziny Farmtrac :o to mnie zaskoczyles faktycznie poczytam troche

#2067 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 24 luty 2013 - 20:46

ciagniki rodziny Farmtrac Jeśli mamy silnik bez IC i wstawimy IC to nie będzie więcej palił i też nie wiele to da, ale stosunek powietrza do paliwa nie będzie właściwy więc trzeba zwiększać dawkę to wtedy będzie palił więcej na jednostkę czasu.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#2068 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 24 luty 2013 - 22:23

ciagniki rodziny Farmtrac Tak jak kolega wyżej pisze, nie liczmy, że wstawiając intercooler z samego powietrza uzyskamy o 10-20KM więcej. Ale przy tym samym silniku stosując intercooler dla uzyskania 10-20KM dodatkowa dawka paliwa będzie mniejsza niż przy próbie uzyskania tej samej dodatkowej mocy bez użycia intercoolera. Wszystko to jednak jak pisze @Junkers musi być wyliczone i muszą zostać zachowane odpowiednie proporcje dla danego silnika.

Edytowany przez donborys, 25 luty 2013 - 10:07.

#2069 Share ursus5524

ursus5524

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 luty 2013 - 19:32

ciagniki rodziny Farmtrac Dzięki za odpowiedz, widze, ze wywołałem lawinę opini no ale mi się wydaje że im mniej dodatkowych elementów tym mnie kiedyś napraw, traktor to nie dreamliner LOTu.

#2070 Share rolnik6666

rolnik6666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 20:52

ciagniki rodziny Farmtrac Witam. Jestem zainteresowany kupnem farmtrac i mam takie pytanka dwa.. gdy byłem ogładać ostatnio nowego farmtraca to na silniku perkins zauważyłem chińskie napisy o ch w tym chodzi.?? czy te cześci z tego silnika są z chin.?? a drugie pytanko ile tak pali farmtrac 675dt w porównaniu do case jx 60 lub jd 5065e lub zetor proxima 70.??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2071 Share karol2997

karol2997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 23:28

ciagniki rodziny Farmtrac Farmtrac pali mało w lekkich pracach w porównaniu z tymi co podaleś ,ale juz w ciężkiej już nie jest tak dobrze , ale z regóły ,są to oszdzędne i fajne ciągniki.O spalanie się nie przejmuj ,bo napewno bedziesz zadowolony ,no chyba , że ci sie trafi pechowy egzemplarz.

Edytowany przez karol2997, 01 marzec 2013 - 23:29.

#2072 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 07:21

ciagniki rodziny Farmtrac Ja mam 675Dt i powiem że w ciężkiej robocie to 8 10 nawet 12 łyknie , a jak tak lekko to 5 l na motogodzinę .Bież bo warty jest swojej ceny .

#2073 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 02 marzec 2013 - 12:20

ciagniki rodziny Farmtrac ceny na pewno nie jest warty ale to najniższa cena nie sugerował bym sie opiniami z af bo ja sie sugerowałem też i myślę ze wszyłem na tym średnio jak kolega mówił może ci sie trafić dobrze ale może ci sie trafić szajs co jest bardzo częste u tej marki nikogo broń boże nie chce zniechęcać wybór należy do państwa

#2074 Share rolnik6666

rolnik6666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 14:11

ciagniki rodziny Farmtrac słyszałem żę mają one częste awarie.. czy to prawda.??

#2075 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 17:14

ciagniki rodziny Farmtrac Słyszales ze mają czeste awarie. Powinienes dopytac sie tego kto tak mowil skad to wie i czy jest to pewne. Na tym forum zaraz wyskoczy fan farmtracka i bedzie mowil ze to nie prawda ze jest super itd. Ja Ci moge powiedziec ze w swoim 690dt mam tylko 360mth i jak dotad mi sie nie psól ale to jest tylko rok i tylko 360mth zobaczymy po 8-10 latach co sie bedzie działo bo ciagnik nie jest na rok tylko na lata. Narazie pękła mi tylko linka od sprzegla bo mam przy nim tura i bardzo czesto sie wciska sprzeglo ale tego nie mozna raczej nazwac awarią. Zgadzam sie z Wojtkiem nie jest on wart swojej ceny. Żaden ciagnik wedlug mnie nie jest wart swojej ceny bo Ci wszyscy dilerzy powariowali z tymi cenami. Za takie pieniądze to powinny JD albo fendty chodzic a nie farmtracki.

#2076 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 19:19

ciagniki rodziny Farmtrac Niestety mineły czasy prostych ursusów co nie bardzo co miało się popsuć mieliśmy 60 tke to pierwsze awarie drobne co samemu zrobiliśmy pojawiły się może po ok 2 tyś mtg, dobre 2 lata mam Farmtraca niby prosty bez elektroniki ale w 300 mtg kilka drobnostek wyskoczyło niestety taniośc wychodzi bo jak bym kupił podobnej mocy zachodni to 30-50 tyś wiecej, tylko sąsiad ma john dere po gwarancji zaraz mu wysiadła elektronika zgasł na polu nie zapalił przywiezli szkrzyneczkę wielkości grubszej bombonierki koszt 12 tyś inny w holandzie miał po gwarancji problem w skrzyni jeden wałek 6 tyś plus robota tak więc i tamte też się psują

#2077 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 22:30

ciagniki rodziny Farmtrac Bo ja wiem czy "NIESTETY" minęły czasy ursusów. Oczywiscie szkoda ze ich juz nie robią ale kto by chciał przy areałach jakie teraz mają gospodarze jeździc ursusem. Wiem wiem kiedys tez byly duze gospodarstwa ale wtedy ludzie mieli niższe wymagania. Chodzi mi o wygode. Czasy idą do przodu, ale szkoda ze nie robią teraz ursusów tyle że z elektrochydraulicznym rewersem, EHR'em, skrzyniami hydraulicznymi itp.

#2078 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 22:54

ciagniki rodziny Farmtrac tak jak koledzy pisali wyzej.ciągnik "warty swojej ceny","bedziesz zadowolony"zgadzam sie z nimi ale jak kupisz sobie uzywke to zadowolony bedziesz.a te nowe to sa gowna.wiec mi tu nie piszcie ze sa to dobre ciagniki bo najpierw trzeba je miec a pozniej oceniac.i tak jak pisał Wojtek,ciagnik nie jest wart swojej ceny.wiec jezeli mozna nie piszcie takich głupot ze ciagnik dobry.@rolnik6666.powiedz czy ten ciagnik ma byc do tura?masz krowy?na jakim areale ma pracowac?

#2079 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 07:55

ciagniki rodziny Farmtrac Jak ktoś będzie chciał to sobie kupi FT ,a jak ma dużo kasy to na pewno nie kupi FT .Wydać dużo kasy i robić 100mt w roku za 200000 złotówek to bezsensu , Do takich ciągników 80 km to trzeba lać kropkę , zżynać się zęby jeździć JD NH to sprawa świadoma rolnika,potem mu zlicytujom i zostanie tylko wspomnienie . Przeprosi starego Ursusa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2080 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 15:17

ciagniki rodziny Farmtrac @niciex On pewnie nie moze kupic uzuwanego tylko musi nowy bo inaczej mu nie oddadzą cześci pieniedzy za ciagnik. Wiadomo ze za te pieniadze kupil by fendta uzywanego w dobrym stanie okolo 1995r ale za fendta mu nie zwrócą kasy. Nie przesadzaj ze te nowe to są gówna. Owszem napewno nie pochadzą tyle co ursusy ale bez przesady ze sie do niczego nie nadają. Piszesz ze trzeba miec ciagnik zeby go oceniac ja mam farmtracka 690dt i narazie "odpukac" oprócz linki od sprzegla ładnie smiga ale mam go tylko rok i tylko 360mth wiec to jeszcze nie czas wydawac o nim opinie.