Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciagniki rodziny Farmtrac

2617 odpowiedzi na ten temat

#2041 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 21 luty 2013 - 13:17

ciagniki rodziny Farmtrac .

Edytowany przez tompil, 04 kwiecień 2014 - 22:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciagniki rodziny Farmtrac Dzisiaj, 19:53
  •  

#2042 Share SATURN

SATURN

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 luty 2013 - 13:47

ciagniki rodziny Farmtrac mam go od grudnia 2011r , muli sie pod góre ale jak zejde z obrotów na 1400-1500 to dopiero idzie z tymi przyczepami,ale znów jak mam 1800 obrotów to schodzi z obrotów i ma muła , czyli mniej obrotów i lepsza siła czy co to może byc?

#2043 Share bolo54

bolo54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 luty 2013 - 14:14

ciagniki rodziny Farmtrac Witam, mam zamiar kupić za jakiś czas farmtraca 690 z przednim WOM i TUZ, siedzenie pneumatycznym, klimom, ładowaczem prawdopodobnie z agromaszu (krokodyl 1.5, łycha 2.0 i paleciak. Plus jakieś jeszcze wyposażenie. Co o tym myślicie? jakieś sugestie i podpowiedzi mile widziane.

#2044 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 21 luty 2013 - 14:59

ciagniki rodziny Farmtrac No to masz coś nie tak ze swoim 675. Przy większej dawce paliwa powiniem lepiej trzymać obroty. Coś jest ze sobą niezgrane, nie jestem mechanikiem ale wygląda jakby mu brakowało powietrza do spalania i się dusił, może to jest problem z turbiną ,albo ustawieniem pompy paliwowej, na pewno tak nie powinno być i jeśli widać jednoznacznie takie objawy to się nie zastanawiaj tylko dzwoń do serwisu, niech sami sprawdzają, bo minie gwarancja i sam zostaniesz z problemem. Poszukaj przy jakich obrotach włącza się turbina i czy ten spadek mocy nie następuje w momencie jej włączania, to będzie jakiś punkt zaczepienia.
Miałem wcześniej zetora 8045, czyli to samo co 914 - 76 km i Farmtrac o wiele lepiej wciąga się pod górkę z przyczepami, albo chodzi w prasie na wałku. Tak samo z małych obrotów wkręci się bez problemu z jakimś realnym obciążeniem.
Tylko, że mój jest z 2010 r i nie ma jeszcze turbiny.

#2045 Share SATURN

SATURN

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 luty 2013 - 16:13

ciagniki rodziny Farmtrac może coś nie jest zgrane poniewarz do dając gazu jest tak jagby sie zalewał tym paliwem i praktycznie zero przyspieszenia obrotów c-360-3p lepiej sie wkreca, a w orce też ma jagby małego zamuła ale popuszczam gaz i idzie a na serwis czekam już 2 tygodnie prawie dzwoniłem do farmtraca do szefa serwisu to obiecał za przyspieszy ten serwis i zostało tylko czekanie

#2046 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 21 luty 2013 - 16:45

ciagniki rodziny Farmtrac bolo" niewiem co bedziessz robił tym ciagnikiem ale wez sobie zamów szersze opony ja mam w swoim 690 i jak na wiosne gdzies lekkie podmoki to rozsiewacz 1 t i opryskiwacz 2,5 tys l i nie siada nie wzyna sie w glebe

przud 360 mam a tył niepamietam 460 chyba

dołacisz moze z 300-600 zł ale warto a moze wytargujesz za fre

#2047 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 21 luty 2013 - 16:48

ciagniki rodziny Farmtrac Moze zatarles turbine?? W moim 690dt jest odwrotnie od ≈ 1300 ob/min dostaje takiego kopa ze az miło. Zauwazylem tez ze jak ciagne wiekszy ładunek to wchodzi tylko na 2000obr/min i dalej nie chce isc a gdy ciagne maly ładunek albo nic nie ciagne to wbija na ≈2400/2600 okolo

A co do tego farmtracka 690dt to szersze gumy to podstawa. Klima i siedzenie pneumatyczne tez bardzo fajna sprawa. Dla mnie przedni tuz i wom nie ma uzasadnienia. Wydawac tyle kasy zeby na nim wozic obciazniki??(chyba ze wiążesz z nim jakies głębsze plany to tak) Wom tez dla mnie nie ma sensu bo tak ciezko przepiać maszyne na tył??

Edytowany przez farmtracker, 21 luty 2013 - 16:57.

Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#2048 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 21 luty 2013 - 21:01

ciagniki rodziny Farmtrac Dzwoń codziennie, aż im zbrzydnie rozmawianie z Tobą i od razu im zapowiedz, że będziesz dzwonił codziennie, żeby byli świadomi. Powiedz, że zbliża się sezon i jest potrzebny ciągnik w pełni sprawny. Kulturalnie, ale stanowczo trzeba mówić.

Nie wiem co to za moda się zrobiła, ale jakiego tematu nie czytam wszayscy narzekają na olewanie ich przez serwis. Najpierw biorą grubę pieniądze, a potem rolnika mają w d*pie. Nie wiem, czy trzeba zacząc na nich gdzieś donosić, bo z moich obserwacji jest coraz gorzej. Przy zakupie to każdy obiecuje, że będzie na 2 dzień, a potem jadą tygodniami. Rozumiem, że w sezonie może być więcej awarii i nie dadzą rady przyjechać w ciągu 1 dnia, ale żeby w zimę w ciągu 2 tygodni nie dojechać.

#2049 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 21 luty 2013 - 22:18

ciagniki rodziny Farmtrac Dokładnie!! Wpierxxx i do lochu!!! :)

@bolo54 po co Ci przedni tuz skoro bedziesz brał do niego tura?? No chyba ze chcesz jakis wał albo cos

Edytowany przez milanreal1, 21 luty 2013 - 22:42.
cenzura

#2050 Share bolo54

bolo54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 luty 2013 - 00:16

ciagniki rodziny Farmtrac Myślałem nad tym przednim WOM i TUZ ze względu,iż w przyszłości miał by pracować z kosiarkom czołową. A ciągnik kupuje się na lata, więc chyba warto.

Co do postu "SATURN" Czy przypadkiem nie pali ci za dużo? Jeśli tak to może być przyczyna złego ustawienia kontu wtrysku. Co skutkuje zbyt wczesnym zapalaniem mieszanki w komorach spalania, co wywołuje większy opór który muś silnik pokonać. Skutkiem jest zauważalny spadek mocy lub spadek obrotów przy cięższej pracy. Niestety jest to poważna wada, z powodu szybszego zużywania się silnika itd. To trzeba poprawić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2051 Share niciex

niciex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 22 luty 2013 - 10:17

ciagniki rodziny Farmtrac wiecie co.@bolo54 chyba dobrze gada. Bo ten moj to tez dosyc duzo pali,jak ma wyjechac pod krotka ale wysoka gorke z przyczepa(juz na polu bo tam akurat zwalam ziemie)to jak mu od razu nie dasz 1800-2000 to nie ma mowy o tym zeby wyjechal.ba.jeszcze zgasnie.wogole jak sie zakopie (sama przyczepa)bo mam w niej kola od ciezarowegoi poprostu kolo wchodzi w ziemie i ta ziemia ktora idzie przed kolem je blokuje.i raz jak wyciagalem to nawet nie mogl ft tego pociagnac bo juz gasł.albo ten brak mocy to moze przez to niby dotarcie?

#2052 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 22 luty 2013 - 11:55

ciagniki rodziny Farmtrac a ile masz mth nabiegane...dotarcie ciagnika niema tu nic do zeczy...ja zakopałem sie przyczepa hl 10 ton rzepaku i wykopałem 4 dołki pod soba ale silnik nawet nie przygasł.....cos masz nie tak z układem paliwowym ....rozżad kont wtrysku..wzywaj servis jak nie farmtraka to perkinsa bo chyba ci z mragowa w silnik tak nie ingeruja sami

#2053 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 22 luty 2013 - 12:44

ciagniki rodziny Farmtrac ja zaobserwowałem do puki sie ciągnik porządnie nie nagrzeje to na tych większych biegach nie ma mowy o podjechaniu na jaka kolwiek górę na drodze tydzień temu ciapek 6 gaz i pyk na górze na tej samej drodze farmtrak 4 gaz i pod górkę nie wciągną tej samej przyczepy ale farmtrakiem nie wciskam gazu do opory bo za mocno telepie w nim sie rozgrzał to w miare dobrze wchodził na obroty z obciążeniem tylko przyczepność tego ciągnika daje dużo do życzenia ale ma przedni napęd to jest gitara teraz śnieg jest to prawie go nie wyłączam

#2054 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 luty 2013 - 20:08

ciagniki rodziny Farmtrac U mnie też ft (555) gdy się rozgrzeje to jest odczuwalna różnica mocy i dynamiki silnika , żwawszy jest . Ale za to gdy się rozgrzeje i wyłączy się elektryczne urządzenie od kąta wtrysku paliwa to powyżej 2200 obrotów brakuje mu paliwa i strzela z tłumika - serwis już jedzie :D

Ja <odpukać> na swojego serwisanta nie narzekam , zobaczymy jak poradzą sobie z tym "strzelaniem" i innymi usterkami ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#2055 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 22 luty 2013 - 20:18

ciagniki rodziny Farmtrac Elektryczne urządzenie od kąta wtrysku paliwa????

#2056 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 23 luty 2013 - 16:24

ciagniki rodziny Farmtrac Dokładnie mój 670 też to ma taki czerwony kabelek idzie do pompy latem może z 3 -5 min zimny chodzi twardziej jak się rozgrzeje od razy silnik lekko ciszej chodzi i tak działa przyspieszacz wtrysku tylko na zimnym

#2057 Share ursus5524

ursus5524

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 23 luty 2013 - 18:47

ciagniki rodziny Farmtrac Koledzy a czemu w Ft 675 nie ma intercoolera ?

#2058 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 23 luty 2013 - 19:06

ciagniki rodziny Farmtrac Dzwon do mrągowa i pytaj :D

#2059 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 23 luty 2013 - 20:07

ciagniki rodziny Farmtrac To raczej trzeba do Anglii dzwonić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2060 Share donborys

donborys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze
    motoryzacja
    nowe technologie

Napisany 23 luty 2013 - 21:28

ciagniki rodziny Farmtrac

Koledzy a czemu w Ft 675 nie ma intercoolera ?

Bo za duzo koni by mial ;)