Skocz do zawartości

Zdjęcie

ustawienie poznaniaka

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karolo1977

karolo1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 20 październik 2011 - 13:56

ustawienie poznaniaka Witam. Mam siewnik poznaniak i jak ustawić zastawki i dzwignię żeby był wysiew według tabeli (wysiew owsa)? Ostatnio jak siałem owies to się ziarno niekiedy się zapychało i nie leciało lejkami (to co miesza w poznaniaku to porażka).Po drugie jak ustawić wysiew 60 kg żyta? Ostatnie pytanko - czy warto założyć grabki takie jak w siewnikach famarol?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ustawienie poznaniaka Dzisiaj, 01:14
  •  

#2 Share ziomal89

ziomal89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 20 październik 2011 - 14:54

ustawienie poznaniaka Jaki model poznaniaka?

#3 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,jazda konna,motoryzacja

Napisany 20 październik 2011 - 17:30

ustawienie poznaniaka Kolego wszysto jest opisane w instrukcji siewnika , a podrugie to niewiadomo jaki masz model siewnika (poznaniaki się różnie ustawia , zalezy od modelu ) , a propo tego mieszalnika na spodzie skrzyni nasiennej to nierozumiem co jest złe , jak wsypiesz zanieczyszczony materjał siewny to niedziw się ,że sie zapycha , a może poprostu zapchała ci sie redlica?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 20 październik 2011 - 18:20

ustawienie poznaniaka

Kolego wszysto jest opisane w instrukcji siewnika , a podrugie to niewiadomo jaki masz model siewnika (poznaniaki się różnie ustawia , zalezy od modelu ) , a propo tego mieszalnika na spodzie skrzyni nasiennej to nierozumiem co jest złe , jak wsypiesz zanieczyszczony materjał siewny to niedziw się ,że sie zapycha , a może poprostu zapchała ci sie redlica?

Wysiew żyta 60 kg musisz ustawić na wysiewie zmniejszonym i zrobić próbę kręconą

#5 Share karolo1977

karolo1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 21 październik 2011 - 12:58

ustawienie poznaniaka

Kolego wszysto jest opisane w instrukcji siewnika , a podrugie to niewiadomo jaki masz model siewnika (poznaniaki się różnie ustawia , zalezy od modelu ) , a propo tego mieszalnika na spodzie skrzyni nasiennej to nierozumiem co jest złe , jak wsypiesz zanieczyszczony materjał siewny to niedziw się ,że sie zapycha , a może poprostu zapchała ci sie redlica?

S 043/2 POZNANIAK 5. Mieszalnik jest za wysoko w stosunku do "mieszka" wysiewającego, oglądałem zachodnie siewniki i w nich mieszalnik jest bardzo nisko. Materiał zanieczyszczony nie był ale jak się sieje owies to jakoś tymi wąsami się blokuje między sobą i nie leci. A co myślicie o tych zagarniaczach z siewnika famarol?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 21:41

ustawienie poznaniaka Panowie jak ustawić siewnik poznaniak 6 żeby zrobić próbę kręconą.? To znaczy ta dźwignia co jest z tyłu na który ząbek od góry zapinacie i te zastawki?

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2012 - 22:05

ustawienie poznaniaka Dźwignia 1-2 ząbek, a zastawki mam na ostatnie wgłębienie od dołu.

#8 Share szef2206

szef2206

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 13:39

ustawienie poznaniaka

Witam posiadam poznaniaka ze skrzynią ABC posiadam tabele wysiewu ale mam zmieniony tryb główny na mniejszy a tabela nie przewiduje dla mniejszego trybu tylko dla wysiewu normalnego. I nie wiem jak go ustawić do wysiewu mieszanki ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 20:11

ustawienie poznaniaka

masz pewnie tabele od innego spróbuj duży na duży wziąść i próbe zrobić to jest wysiew normalny lub średni zależy ktury rok bo rużnie nazywali a to co masz teraz to jest zwiększony

Dodaj odpowiedź