Skocz do zawartości

Zdjęcie

składka zdrowotna rolników od lutego 2012

394 odpowiedzi na ten temat

#61 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 20:07

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Nie ważne, która partia a @ChiquitaB nie bądź taki pewny bo RPP będzie wspierał PO w przechodzeniu ustawy o KRUS... Niestety Panowie rolnicy czas się obudzić i zrozumieć pewne rzeczy... Ten kto potrafi gospodarować to zapłaci składkę zdrowotną i nawet większy ZUS i jednocześnie będzie zapewne zadowolony z większej dostępności ziemi od gospodarzy, którzy będą finansowo pogrążeni przez Składkę zdrowotną i KRUS... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Dzisiaj, 03:57
  •  

#62 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 20:24

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Bydło, je... bydło, Bydło je... bydło i będziecie płacić i zap.....

Opanuj się człowieku !!!!!!! +1 punkt ostrzeżeń za obrazę użytkowników

Edytowany przez MAT912, 10 wrzesień 2012 - 22:33.

#63 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 listopad 2011 - 08:20

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 a ja ciekaw jestem czy JEWROSOJUZ chcąc wspólnej polityki emerytalnej nie rozwali nam wszystkiego czyli i KRUSu i systemu emerytalnego MSWiA bo ostatnio po upadku GRECJI i kiepskiej sytuacji WŁOCH (Berlusconi rezygnuje powoli) może się okazać to konieczne.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 10 listopad 2011 - 09:21

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Nasz kraj jeszcze się jakoś się trzyma tylko przez to że zarobki małe a koszty duże wszystkiego są.
daniel wiadomo że ten co sobie radził to radzić będzie i żadne podwyżki czy kryzys mu nie straszne bo to co trzeba to kupi, sprzęt wymieni nawet bez unijnych pomocy, zawsze tak było. Będzie się trzeba z tym pogodzić i zwiększyć wydajność gospodarstwa a trochę więcej ziemi nikomu nie zaszkodzi:P Jak dobrze pamiętam to w Danii liczba gosp w ciągu kilku lat zmniejszyła się o 60% Polskę może czekać to samo i przeżyją tylko Ci co nie będą się bali zaryzykować rozwijać gosp.

#65 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 17:13

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Słuchaliście dzisiejszej konferencji premiera? Składka zdrowotna - powyżej 6 ha 1 zł/ha na każdego domownika miesięcznie. Np cztery osoby w gosp 30 ha = 4*30 = 120 zł miesięcznie

#66 Share adamelo

adamelo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 18:06

Słuchaliście dzisiejszej konferencji premiera? Składka zdrowotna - powyżej 6 ha 1 zł/ha na każdego domownika miesięcznie. Np cztery osoby w gosp 30 ha = 4*30 = 120 zł miesięcznie

Ale pewnie ha przeliczeniowego a nie fizycznego.

#67 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 18:16

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Tego nie sprecyzował. Nie wiem co miał na myśli mówiąc domownik - bo dzieci to raczej chyba nie obejmuje.

#68 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 18:20

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 maniek ale chyba powyżej 6 ha czyli 24x4.
W takim wypadku płacił bym 7 zł:)

Pozatym dzieci które się uczą raczej nie będą objęci tą składka

Edytowany przez lukaczmarek, 04 styczeń 2012 - 18:21.

#69 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 18:24

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Do gospodarstw o pow do 6ha płaci państwo. Większe płacą wszystko (tak ja to zrozumiałem)

#70 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:07

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 może przez to KRUS przestanie już być tak atrakcyjny dla tych co nie zajmują sie rolnictwem a mają tylko hektary dla mnie każde takie takie posunięcie jest na plus nawet jak i mnie dotknie trochę mocniej jak innych ( ale 200ha to mieć bym nie chciał :) )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:12

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 1 zł za 1 ha przeliczeniowy razy każdy ubezpieczony domownik za którego opłaca się składkę (a wiec dzieci nie). swoją drogą ciekawe czy jeżeli koś ma ze 200 ha to bedzie musiał płacic 200 zł miesięcznie :unsure:

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:34

może przez to KRUS przestanie już być tak atrakcyjny dla tych co nie zajmują sie rolnictwem a mają tylko hektary dla mnie każde takie takie posunięcie jest na plus nawet jak i mnie dotknie trochę mocniej jak innych ( ale 200ha to mieć bym nie chciał :) )

Na razie to nic nie straci na atrakcji,bo większość fikcyjnych rolników ma 2-3 ha i za nich zapłacimy my.
@robercikj100 jeżeli ktoś ma 200ha to będzie musiał płacić 200zł x liczba domowników podlegających pod KRUS.

#73 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:38

może przez to KRUS przestanie już być tak atrakcyjny dla tych co nie zajmują sie rolnictwem a mają tylko hektary dla mnie każde takie takie posunięcie jest na plus nawet jak i mnie dotknie trochę mocniej jak innych ( ale 200ha to mieć bym nie chciał :) )

Tych co pracują poza rolnictwem a są ubezpieczeni w krus to raczej nie dotknie bo większość ma mniej niż 6ha

#74 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 styczeń 2012 - 21:51

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 przepraszam, wielu kolegów z roboty ma gospodarstwa i to takie powyżej 30 ha. Opłacany jest ZUS przez pracodawcę a KRUS zawieszony dopóki pracujemy poza rolnictwem. Tak więc dla nas to 'lotto' bo nas KRUS obecnie nie dotyczy.

Jak chcecie się pozbyć darmozjadów z KRUSu to tylko zmiana definicji gospodarstwa z 1ha powiedzmy na 5ha.
Wtedy wielu taksiarzy, lokalnych polityków, i cwaniaczków odpadnie.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 04 styczeń 2012 - 21:54.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#75 Share szurik

szurik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 22:18

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Popieram powyższy post,zmienić definicje rolnika.Rolnik to osoba prowadząca gospodarstwo o powierzchni np;5ha

#76 Share Buchaj007

Buchaj007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 22:34

w będzie jesteś teraz to jeszcze więcej kombinatorów zadekuje się na KRUSie... Ta nowelizacja ustawy ochrania krętaczy...bo nie oszukujmy sie żadna rodzina nie utrzyma sie z gosp o pow.6 ha przeliczeniowych....nie da rady....
Tylko "papierowi" rolnicy potrafią się utrzymać z hektara. Szkoda tylko że rząd próbuje wykończyć ostatnią gałąź gospodarki która jest w polskich rekach i jakoś sobie tam radzi....

przepraszam, wielu kolegów z roboty ma gospodarstwa i to takie powyżej 30 ha. Opłacany jest ZUS przez pracodawcę a KRUS zawieszony dopóki pracujemy poza rolnictwem. Tak więc dla nas to 'lotto' bo nas KRUS obecnie nie dotyczy.

Jak chcecie się pozbyć darmozjadów z KRUSu to tylko zmiana definicji gospodarstwa z 1ha powiedzmy na 5ha.
Wtedy wielu taksiarzy, lokalnych polityków, i cwaniaczków odpadnie.

Jestem za tylko ze ta wielkość powinna być tak obliczona żeby taki rolnik był w stanie utrzymać swoją rodzinę...
a z 5 ha to nie da rady.....
No chyba że w definicji rolnika znajdzie sie zapis iż rolnikiem jest ta osoba która wyłącznie utrzymuje się z pracy na roli i nie posiada innych źródeł dochodu....

#77 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 22:42

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby wykazanie że 51% dochodu pochodzi z działalności rolniczej. Przy podnoszeniu poprzeczki w hektarach możemy niechcąco wywalić małe ale uczciwe gospodarstwa. Wiem że te 51% rodzi kolejne problemy typu rachunkowość itp. ale przykładem może być USA tam właśnie taka definicja rolnika/farmera obowiązuje i działa.

#78 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 23:00

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Nie lepiej ustalić jedną składkę dla wszystkich? Prosto, łatwo i bez zbędnej biurokracji.

#79 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 23:08

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 no nie bardzo, bo jak ustalić jedną składkę dla wszystkich jak dochód w rolnictwie to 65% w stosunku do dochodu sektorów działających poza rolnictwem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 23:11

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 No i? Pracownicy marketów mają tyle rocznej pensji co gospodarstwo 12ha z samych dopłat. I nikt ich się nie pyta czy chcą tyle płacić.