Skocz do zawartości

Zdjęcie

składka zdrowotna rolników od lutego 2012

394 odpowiedzi na ten temat

#41 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 18:04

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 przestańcie tu pisać jakieś nie stworzone rzeczy i dzielić wieś na dużych i malych, a ty madzia20 to chyba dawno niedostałas kopa w ta babska d.... bo ja np mam 10 ha i mam lepszy sprzęt niż nie jeden 50 hektarowiec więc przestańcie generalizować i każdego 10- hektarowca nazywać leniem i nierobem... a to,że system ubezpieczeń wymaga gruntownej zmiany to było wiadome od lat tylko po co się za to zabierać skoro na wiosce statystycznie jest 10 % potencjalnego elektoratu, a to, że teraz system jest niesprawiedliwy dla dużych bo placą więcej a poźniej mają to samo też nikt nie kwestionuje....

Edytowany przez 1piotr1, 03 listopad 2011 - 18:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Dzisiaj, 17:15
  •  

#42 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 18:40

a ty madzia20 to chyba dawno niedostałas kopa w ta babska d.... bo ja np mam 10 ha i mam lepszy sprzęt niż nie jeden 50 hektarowiec więc przestańcie generalizować i każdego 10- hektarowca nazywać leniem i nierobem...

no zobacz, nigdy nie dostałam i pewnie nigdy nie dostanę takiego kopa :)
Prosze nauczyć się czytać ze zrozumieniem a potem wywalać kopy i oduczyć niekulturalnego nazywaniem kobiet babami.

Przeczytaj mój post tak jeszcze ze 100 razy to może zauwazysz że napisałam że sorki że generalizuje ale 90% tych 10 hektarowców coś tam, coś tam. Widzisz, 90%, więc jeżeli uważasz że jest inaczej to pewnie jesteś w tych 10% szczęściarzy :)
(P.S oczywiście nie btałam tych danych z żadnego GUS czy cos aby znów się ktoś nie przyczepił)

Wracając do tematu to nie ma co gdybać, i tak tej reformy nie zrobią takiej jak powinna być, a składka zdrowotna powinna być dla każdego taka sama, czy ktos ma 10 ha czy 50, chyba że wylicza że ten co ma 5 czy 10 to nie ma dochodu to wtedy pewnie za takiego kogos placi państwo i jest ok. (choć przy takim założeniu pewnie państwo na tym straci- bo w tym momencie czy ktoś ma 2ha i nie ma dochodu czy 50 tak czy siak płaci tą składkę, a gdy policzą że kogoś tam na to ni stać i będą za niego płacić to duzo kasy im ucieknie)

#43 Share bongle

bongle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 19:02

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Chroń nas Boże od tego aby zasady opłacania składek(składka zdrowotna,krus)ustalali niektórzy forumowicze.Po co odkrywać Ameryke jeszcze raz.Dla miastowych podatek,składka zdrowotna płacone są jako procent od dochodu.

#44 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 19:14

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Miastowy(etatowiec, inny zusowiec) odlicza składkę zdrowotną od podatku, emerytalną od przychodu - tak dla jasności i w skrócie.

Edytowany przez zorzyk2, 03 listopad 2011 - 19:15.

#45 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 listopad 2011 - 09:49

...Po za tym likwidacja tych wszystkich za przeproszeniem pieprzonych rolników co mają po 1-2 ha..
Zresztą Ci co mają i 5ha to też w większości szkoda gadać....

tia. Też podobnie kiedyś myślałem - jakieś 10 lat temu.
Było u nas trochę rolników małych, dziś wypadają z obiegu i zasilają GOPS, wolałbym aby jednak płacili KRUS i pracowali zamiast przepijać kasę z GOPSu, nawet na tych 1-5ha. Myślenie zmienia się z wiekiem Madziu.

przestańcie tu pisać jakieś nie stworzone rzeczy i dzielić wieś na dużych i malych, a ty madzia20 to chyba dawno niedostałas kopa w ta babska d.... bo ja np mam 10 ha i mam lepszy sprzęt niż nie jeden 50 hektarowiec więc przestańcie generalizować i każdego 10- hektarowca nazywać leniem i nierobem...

Coś w tym jest ;)
Też sprzętu (nowy + stary w dobrym stanie) mam trochę i to nie wiele mniej niż rolnicy obrabiający ponad 50-60ha (no może kombajn to staruszek ale zmiana produkcji itp).
Nie każdy mały rolnik małoobszarowy to zaraz nierób, po prostu kupić 20-40 ha nie jest tak łatwo (i nie idzie o zdolność kredytową) i mieć te 50-100ha to nie takie hop-siup.
A co do KRUSu - dać nam podatek dochodowy zamiast rolnego (zakup auta do gospodarstwa w koszty uzyskania przychodu pójdą) i można płacić ZUS. Oczywiście to dla tych nowych rolników i starych tych którzy chcieliby przejść na nowy system. Starzy którzy nie chcialiby przejść musieliby mieć prawo do pozstania w tym jak jest teraz. Po 10 latkach starzy albo przejdą na emeryturę a inni sami przeszliby z chcęcią na nowy system bo zobaczcie ile procent waszego dochodu stanowi podatek - tak procentowo.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#46 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 20:12

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Nikita_Benet - trochę dłuższy referat miałem napisać, ale, że "trącony" skończę na tym:

1. Wiesz czemu chcą wprowadzić podatek dochodowy zamiast rolnego?
2. Nie wiem czemu mam płacić za to co i tak płacę. (??? - filozofia)...
3. Podatek liniowy - (jak chcesz to go płać, ja z tym k.... nie zamierzam się zadawać).
4. Zwróć uwagę na "cyfry", tego "nie sr**ącego" ptaka, który ostatnio wylądował.

#47 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 21:05

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Widzę że rolnicze piekiełko trwa w najlepsze udawadnianie sobie nawzajem kto zasługuje na miano prawdziwego rolnika. Znowu jak w pseudoreformie KRUS dajecie się dzielić na lepszych i gorszych mniejsi zacierają ręce że kolejny raz dowalą tym większym gospodarstwom. Nigdy politycy nie będą brali poważnie rolników dopóki są skłóceni i nie mówią jednym głosem.
Pytanie z innej beczki czy zwróciliście uwagę we własnych gminach jaką stawkę podatku rolnego wam szykują przypomnę że GUS ogłosił 74,18zł/q żyta to jest wzrost podatku o 100%!!! U nas w gminie uratowaliśmy i dzięki aktywności rolników i ich masowemu szturmowi na Urząd Gminy skończyło się na 55zł/q ale w sąsiedniej gminie zaspali i mają stawkę maksymalną. Te wszystkie igrzyska są po to aby nas rolników skłócić i doić jak krowy oprzytomnijcie i jednoczcie się w walce o własne prawa.

#48 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 08:56

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 @west - rolnicy byli nie raz w UG i nic nie zdziałali, natomiast jak idzie głosować taki rolnik na wybory to wybiera tego który więcej mu da z GOPSu bo połowa rolników w promienieniu 15km ode mnie żeby nie GOPS dawno by nie miała w co się ubrać i czym auto zatankować. Tak jest od 2-3 kadencji Rady Gminy.

@zmija2a
1. niedawno przejąłem gospodarstwo, mnóstwo inwestuję (nawet kasę z drugiej pracy), niestety nie są to inwestycje w których mogę uzyskać ulgę w podatku rolnym - jak myslisz co mi się bardziej opłaca - p. rolny czy dochodowy?
2. nie wiem o czym mówisz ;)
3. masz rację
4. Boeing?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#49 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 10:04

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 1. Uważaj, żeby nie pozbawić się jedynej władzy, którą masz, tj. zrobić awanturę w UG. Nie pozbawiaj ich dochodu, bo i tak sięgną głębiej do Twojej kieszeni, a Twoje dzieci będą się szkolić "za miedzą".
2. O "cud preparacie", którym jest służba zdrowia. Moje (i zapewne większości osóB) spotkanie z tym "Watergate", kończy się wywleczeniem kieszeni na drugą stronę.
3. OK.
4. Boeing Boeing ;) Wytłumacz mi tylko, czemu ten Boeing jest spod wibracji szczęśliwej 7 ;)

#50 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 06 listopad 2011 - 10:06

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Jedno jest pewne wcześniej czy później i tak wprowadzą i my na to nie będziemy mieć wpływu Aby nie było tak, że zostanie podatek rolny i dojdzie dochodowy lub jak jeden powiedzia w TV PODATEK ROLNY MOŻNA ZAMIENIĆ NP . od nieruchomości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 12:25

1. Uważaj, żeby nie pozbawić się jedynej władzy, którą masz, tj. zrobić awanturę w UG. Nie pozbawiaj ich dochodu, bo i tak sięgną głębiej do Twojej kieszeni, a Twoje dzieci będą się szkolić "za miedzą".
2. O "cud preparacie", którym jest służba zdrowia. Moje (i zapewne większości osóB) spotkanie z tym "Watergate", kończy się wywleczeniem kieszeni na drugą stronę.
3. OK.
4. Boeing Boeing ;) Wytłumacz mi tylko, czemu ten Boeing jest spod wibracji szczęśliwej 7 ;)

1. nie robię awantur - tylko to co się dało od UG wyciągnąć to wyciągnąłem a reszta niech się awanturuje przy ustalaniu wysokości podatku zamiast przy wyborach - z głąbami z wiosek i kilku sąsiednich popegerowskich dziur walczyć nie będę bo ich poza tym co GOSP na popicie da to nic nie interesuje. Co do sięgania po moje - właśnie idzie o to że jeżeli państwo nie zrekompensuje wpływów do UG to samorządy terytorialne upadną. Zresztą nie mam ochoty dokładać do gminy gdzie drogi robią gdzie indziej, gaz kładą gdzie indziej niż w mojej okolicy (nie mówię że u mnie w wiosce ale choćby w sąsiedniej położyli to byłaby szansa że kiedyś i u mnie podłączą). Szkolenie dzieci za miedzą? U RUSKICH?

2. staram się nie korzystać - chcę jeszcze trochę pożyć a po ostatnim leczeniu w szpitalu myślałem że stracę wątrobę,
4. dalej nie trybię, idę strzelę kawę bo coś myślenie mi dziś ciężko idzie.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#52 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 13:16

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Tu nie chodzi o robienie awantury ale wyjaśnienie radnym skąd taka cena żyta się wzieła bo większość radnych nie ma zielonego pojęcia o rolnictwie i głosują na podstawie ciągłej nagonki medialnej czyli : większe dopłaty, płacą niski KRUS, nie płacą składki zdrowotnej do tego wysokie ceny produktów rolnych więc stać ich niech płacą 100% wyższy podatek.
U nas po gorącej i merytorycznej dyskusji wielu otworzyły się oczy i obniżyli podstawę podatku, wniosek trzeba rozmawiać i uświadamiać bo to co jest dostarczane ludziom z TV służy tylko jednemu skłóceniu wsi i miasta oraz jak widzę ostatnio poróżnieniu także sanych rolników. A oni to wykorzystują i wprowadzą nawet najbardziej absurdalne przepisy i podatki bo nie potrafimy się bronić czytaj ,,mówić wspólnym głosem".

#53 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 13:48

...U nas po gorącej i merytorycznej dyskusji wielu otworzyły się oczy i obniżyli podstawę podatku, wniosek trzeba rozmawiać i uświadamiać bo to co jest dostarczane ludziom z TV służy tylko jednemu skłóceniu wsi i miasta oraz jak widzę ostatnio poróżnieniu także sanych rolników. A oni to wykorzystują i wprowadzą nawet najbardziej absurdalne przepisy i podatki bo nie potrafimy się bronić czytaj ,,mówić wspólnym głosem".

A radni patrza że do budżetu musi wpłynąć tyle a tyle kasy aby zrobić pewne projekty i nie obchodzi ich skąd ją wezmą.
Jaka to różnica obniżyć podatek rolny i pozyskać coś z funduszy unijnych czy też zrobić wszystko z własnych funduszy? Dla nich zawsze łatwiej jest zagłosować raz nad wyższym podatkiem niż później kombinować. Życie.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#54 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 13:52

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 1. Z tą miedzą to może nie aż tak daleko, może w sąsiedniej wiosce/mieście.
2. I chcesz im jeszcze więcej płacić?
3. Był to Boeing 767
a. był to lot numer 016
b. na pokładzie było 220 osób i 11 członków załogi
c. lądował 1.11.2011 (no godzinę już pominę 14:38 ;))

A teraz zrób tak, żeby abc=767. Ale to jeszcze nie koniec, zrób tak, żeby pkt. b=7. ;)

#55 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 14:20

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Odnośnie tych podatków. Nawet przy funduszach z ue potrzebny jest wkład własny. Każdy chce żyć wygodniej mieć lepsze szkoły, drogi ośrodki zdrowia, świetlice, wodociągi itd. Niestety to kosztuje, pół biedy jeśli w gminie są duże zakłady, kopalnie itd. Jeśli nie ma większy ciężar spada na barki mieszkańcó.
Co do tego samolotu. Więcej powagi. Takie numerki to sobie można dopasowywać. jak widac godzina już do wyliczanki nie pasowała.

#56 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 10:11

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 co do składki zdrowotnej to powinna być taka sama bo każdy choruje tak samo czy biedny czy bogaty chociaż przeważnie ten co ma $$ idzie prywatnie do lekarza bo ma zabieg od razu a nie trzeba czekać pół roku gdzie można się przekręcić no i nie ma kolejek że trzeba czekać pół dnia.
Ktoś pisał że ZUS upadnie w przeciągu 30 lat. Ale nasz fundusz emerytalny w Polsce jest jednym z najlepszych na świecie ale jest jedno "ale" zacznie on dobrze działać dopiero gdzieś za 40 lat bo jest uwarunkowany tym ile ludzi pobiera emerytury i ilu na nie zarabia. Aktualnie więcej ludzi pobiera a niżeli ludzi na nie zarabia no i dochodzą mundurowi itp ale to już temat rzeka.
Ja bym mógł nawet płacić tyle podatków co w ZUS'ie firmy ale bym mógł sobie odliczyć paliwo i wszystko to co kupuję aby prowadzić gosp.
Moim zdaniem każdy by był zadowolony i by miał odpowiednią emeryturę do tego ile zarabiał w życiu swoim.
A jeżeli chcą wprowadzić te 9% podatku z czego my będziemy płacili 2% bodajże to niech będzie ale ten co ma 100h będzie miał odpowiednią emeryturę do tego co wydawał i ten co ma 10h odpowiednią do tego co robił a nie ktoś będzie zapierdzielał jak kuna w malinach a dostanie tyle emerytury co ten co leżał i piwo przed tv całe życie pił to juz by było chore

#57 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 18:34

co do składki zdrowotnej to powinna być taka sama bo każdy choruje tak samo czy biedny czy bogaty chociaż przeważnie ten co ma $$ idzie prywatnie do lekarza bo ma zabieg od razu a nie trzeba czekać pół roku gdzie można się przekręcić no i nie ma kolejek że trzeba czekać pół dnia.

A jeżeli chcą wprowadzić te 9% podatku z czego my będziemy płacili 2% bodajże to niech będzie ale ten co ma 100h będzie miał odpowiednią emeryturę do tego co wydawał i ten co ma 10h odpowiednią do tego co robił a nie ktoś będzie zapierdzielał jak kuna w malinach a dostanie tyle emerytury co ten co leżał i piwo przed tv całe życie pił to juz by było chore

- z cytatu zostawiłem to co wiem ;)

Odnośnie tej całej je....j składki zdrowotnej - to ludzie weźcie się zacznijcie sami leczyć. Ktoś czytał instrukcję obsługi pasty do zębów? Gdzie jest chmiel w browarze?

"9% podatku z czego my będziemy płacili 2%" - sory ale tylko debil wierzy w takie cuda.
Poza tym uzależniasz wysokość emerytury od ilości posiadanych "ha". Wg mnie głupota. Niejeden co ma 10ha, zrobił więcej od tego co ma 100ha.

@west - mamy ich głęboko w poważaniu ;)

EDIT:
Co, mało? To dopowiem. Tylko się zapytajcie ;)

Edytowany przez zmija2a, 08 listopad 2011 - 18:52.

#58 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 20:12

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 kolego zmija2a odnośnie tych 2% to pisałem jak zapowiadają a jak wyjdzie to nikt tego nie wie wyda się w praniu.

A co do tych Hektarów to proszę Cie ale przeczytaj z 3 razy to co napisałem dokładnie

ten co ma 100h będzie miał odpowiednią emeryturę do tego co wydawał i ten co ma 10h odpowiednią do tego co robił

Wiadomo że nie raz ten co ma 10h może zarobić więcej niż ten co ma 30

Edytowany przez ChiquitaB, 08 listopad 2011 - 20:13.

#59 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 21:35

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Do ChiquitaB:

"kolego zmija2a odnośnie tych 2% to pisałem jak zapowiadają a jak wyjdzie to nikt
tego nie wie wyda się w praniu."
- ja wiem. Benzyna/ropa po 8zł/l., a niby je.... składka zdrowotna po y zł/mc.

"ten co ma 100h będzie miał odpowiednią emeryturę do tego co wydawał i ten co ma
10h odpowiednią do tego co robił". - zakwestionuje. A tak wogole temat jest o skladce zdrowotnej
(ach bedziem doic chlopow ;))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 09:37

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 dlatego z jednej strony podoba mi się ruch palikota ponieważ wielu posłów to po prostu konkretni biznesmeni którzy mieli z tym czy innymi rzeczami doczynienia i wiedzą jak to powinno wyglądać aby dobrze wychodziło dla każdego no prawie dla każdego, o kasę zapewne im tak nie chodzi bo oni i tak już są bogaci. A większość z Marszałkowskiej to nie ma o tym bladego pojęcia i nie mają odpowiedzi na wiele pytań. Ostatnio oglądałem debatę właśnie od Palikota ktoś był jakiś biznesmen to jak już ten co zadawał pytanie myślał że go czymś zagnie to ten się uśmiechał i odpowiedzi od razu na wszystko udzielał i spokojnie bez nerwów