Skocz do zawartości

Zdjęcie

składka zdrowotna rolników od lutego 2012

394 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 20 październik 2011 - 18:43

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 [quote name='Nikita_Bennet' timestamp='1319132251' post='799891']
to powiedz nam po co? ;)
Skoro prowadzi własną działalność lub pracuje na umowę zlecenie lub na etat to i tak wylatuje z KRUS bo dochód z taksówki przekracza ileś tam PLN. Prowadzę gospodarstwo rolne - zacząłem dodatkową robotę (etat) i automatycznie z dniem podjęcia tego etatu wyleciałem z KRUSu.
[/quote

uwierz kolego że 70% taksówkarzy (nie zrzeszonych)pracuje na um. zlecenie a ubezpiecza się w krusie uważają :po co płacić co miesiąc prawie tysiąc skoro można kupić kawałek piachu i płacić grosze- tak usłyszałem ostatnio od taksówkarza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Dzisiaj, 03:49
  •  

#22 Share pio3trek

pio3trek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Lokalizacja:niby podlaskie ale mazowieckie nie daleko od Siedlec

Napisany 21 październik 2011 - 17:41

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 i właśnie to boli najbardziej bo definicja ROLNIKA w POLSCE jest taka bardzo ogólna i każdy kto posiada co naj miej 1 ha przeliczeniowy ale mogę się mylić co do ha moż być ubezpieczony w KRUS-ie staje się w naszym kraju rolnikiem a ziemi nawet nie widział na oczy i oczernia ludzi pracujących na ziemi

Edytowany przez pio3trek, 21 październik 2011 - 17:47.

#23 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 październik 2011 - 08:45

uwierz kolego że 70% taksówkarzy (nie zrzeszonych)pracuje na um. zlecenie a ubezpiecza się w krusie uważają :po co płacić co miesiąc prawie tysiąc skoro można kupić kawałek piachu i płacić grosze- tak usłyszałem ostatnio od taksówkarza

No to właśnie trzeba wywalić takich cwaniaków i tyle. Chociaż dziwi mnie że tyle mogą dorobić na umowie zlecenie.

Poza tym nie bardzo wiem po co grzebać w składkach KRUS skoro chodzi nam panowie aby zmienić definicję rolnika (osoba posiadająca kwalifikacje-szkoła lub ileś lat doświadczenia, posiadająca ten 1ha który jest głównym źródłem utrzymania i dochodu).
Ogólnie póki będziemy płacić podatek rolny który jest dosyć wysoki KRUS niech istnieje - tylko niech zostanie uszczelniony.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 22 październik 2011 - 08:48.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 październik 2011 - 09:11

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Panowie składka zdrowotna musi byc róna dla wszystkich. Ponieważ wszyscy mają jednakową dostępnośc do państwowej bezpłatnej służby zdrowia. Własnie z powodu braku równych obciążeń przy równym dostępie nie płacenie składki przez rolników zakwestjonował trybunał konstytucyjny.

#25 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 październik 2011 - 11:12

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 bo płacąc więcej mielibyśmy prawo wymagać więcej a podstawowa opieka zdrowotna w podstawowym zakresie ma być taka sama dla wszystkich a dodatkowe opłaty/wyższe stawki powinny umozliwać dostęp do szerszego spektrum usług medycznych które dla płacących najniższą składkę są albo niedostępne albo odpłatne, o to Ci chodzi?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#26 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 październik 2011 - 12:31

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Chodzi o to aby stawka była dla wszystkich jednakowa tak samo jak jednakowy dostep jest do bezpłatnej służby zdrowia. A nie odrazu więcej. Nie słyszałem, aby dostęp do świadczeń bezpłatnych był w jakiś sposób stopniowany. Skoro trybunał konstytucyjny stwierdził jakąś nierówność to chyba wiedzieli co robią.

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 październik 2011 - 17:10

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Hubertuss-kiedyś spytałem się moją lekarkę rodzinną jak wygląda to przychodzenie do lekarza.Odpowiedziała mi że "miastowi" przychodzą z byle gównem a rolnicy jak już padają na cysie-to tak a propos równego dostępu do usług medycznych.Samo życie stopniuje-ile masz do przychodni w mieście ?-a na wsi ?

#28 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 październik 2011 - 17:18

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Ok ale to, że ktoś lekcoważy czy ma daleko to jest juz inna kwestja. Jak już dotrzesz pod gabinet to nie patrzą czy rolnik czy robotnik. Jedna kolejka.

#29 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 31 październik 2011 - 22:14

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Och Wy skur.... je.... .

Panowie składka zdrowotna musi byc róna dla wszystkich. Ponieważ wszyscy mają jednakową dostępnośc do państwowej bezpłatnej służby zdrowia. Własnie z powodu braku równych obciążeń przy równym dostępie nie płacenie składki przez rolników zakwestjonował trybunał konstytucyjny.

Ty wogóle wiesz co Ty piszesz/ mówisz? No comment ;)Pozdro. Szkoda, że Trybunał Konstytucyjny nie gwarantował mi : "nie oślepnięcia", "nie ogrzybnięcia". Konieckropa,

#30 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 11:30

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Skladka powinna byc rowna dla kazdego rolnika czy ma 10 ,100 czy 300ha . Jakiekolwiek zroznicowanie jej jest niesprawiedliwe - to tak jakbys kupowal jakis nawoz i dlatego ze masz 10 ha to placil po 1000zl/t ,a jak masz 100ha to po 2000zl/t .
Skladka zdrowotna to towar/usługa jak kazda inna .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 20:39

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 a jaki masz dochód z tych 10ha a jaki z 100ha a dopłaty są dla każdego po tyle samo czy do fizycznego, powinno być do ha fizycznego jak tez podatek rolny tak samo mając 11ha płace więcej niż niejeden co ma 30 ha mam mniejsze możliwości rozwoju bo mam mały areał a mam małe dopłaty koszty produkcji wynoszą mnie o wiele więcej niż tych większych, dużo produktów kupuję do produkcji (słoma,trawa) i mam 37sztuk bydła w tym 24 dojne.

#32 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 21:54

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 A ja mam pole wielu kawałkach, albo daleko od domu :lol: . To nie ma sensu. Standard opieki zdrowotnej dla ubezpieczonego nie jest powiązany z tym co robi.

#33 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 19:36

a jaki masz dochód z tych 10ha a jaki z 100ha a dopłaty są dla każdego po tyle samo czy do fizycznego, powinno być do ha fizycznego jak tez podatek rolny tak samo mając 11ha płace więcej niż niejeden co ma 30 ha mam mniejsze możliwości rozwoju bo mam mały areał a mam małe dopłaty koszty produkcji wynoszą mnie o wiele więcej niż tych większych, dużo produktów kupuję do produkcji (słoma,trawa) i mam 37sztuk bydła w tym 24 dojne.

a co to ma wspolnego z usluga ktora wykupujesz pod nazwa "skladka zdrowotna" ?

idziesz do piekarni po chleb nikt Ci jego ceny nie wyznacza podług dochodow/majatku/czy czego tam. Nie rozumiem dlaczego z ubezpieczeniem mialoby byc inaczej?

#34 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 20:36

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Bo ubezpieczenie to nie kupno chleba(są sklepy gdzie nie będąc zamożnym nie zrobisz zakupów). Od kupna chleba w małym stopniu zależy czy będziesz miał emeryturę za 30 lat i czy twoje dzieci będzie stać na utrzymanie coraz większej liczby emerytów. I w jaki sposób ustalić składkę aby dla mniej zamożnych nie była za wysoka a dla bogatszych za niska składka a później emerytura?

#35 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 20:59

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 ubezpieczenie jakie chcę wprowadzić Boni wygląda na takie że przeciętny rolnik nie będzie płacić duzo więcej jak i teraz
Tylko jeszcze ciekawe jak oni ten dochód wyliczą rolnikowi...

a co do ogólnego KRUS-u to ja jestem jak najbardziej za podniesieniem go, pod jednym najważniejszym warunkiem. Mam więcej ha=więcej płace na KRUS= większa emerytura.

A teraz po tej małe reformie KRUS-u ktoś kto ma 20ha płaci na kwartał coś ok 380zł, ten co ma 70 ha płaci coś ponad 600 zł a emerytura taka sama? No jednak cos nie halloo..
To już nawet w ZUS jest lepiej

Po za tym likwidacja tych wszystkich za przeproszeniem pieprzonych rolników co mają po 1-2 ha..
Zresztą Ci co mają i 5ha to też w większości szkoda gadać.

A co do tego że Ci co mają 100ha powinni płacić nie wiadomo ile, macie po 10-15ha i zazdrościcie czy jaka cholera?
100ha to też jak ktoś powiedział wczesniej nie wiadomo ile jest, jest to już na pewno dużo i powinni płacić dużo więcej ale bez przesady.
Po za tym ten co ma 100ha to chociaż ma co robić na tych hektarach i cały czas jest zajęty.
A ten co ma 10 ha to niech wy***prza do pracy..., sorki że generalizuje- ale 90% ludzi jakich ja znam i mają po 10ha to nie mają co robic i lenią się ciągle i tylko narzekają jak to jest źle, a jak ktoś ma powyżej 30 i choć trochę kasy to już zazdrość..

Edytowany przez Madzia20, 02 listopad 2011 - 21:03.

#36 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 21:31

Bo ubezpieczenie to nie kupno chleba(są sklepy gdzie nie będąc zamożnym nie zrobisz zakupów). Od kupna chleba w małym stopniu zależy czy będziesz miał emeryturę za 30 lat i czy twoje dzieci będzie stać na utrzymanie coraz większej liczby emerytów. I w jaki sposób ustalić składkę aby dla mniej zamożnych nie była za wysoka a dla bogatszych za niska składka a później emerytura?

szczerze mowiac pierwsze slysze o sklepach w ktorych nie kupisz chleba nie bedac zamoznym ,ale niech Ci bedzie - moze sa takie .

rozmawiamy tu o skladce zdrowotnej a nie emerytalnej .
ale jak juz piszesz o emerytalnej , to emerytura rowniez musi byc proporcjonalna do wplacanych skladek.
Pozatym mysle ze system emerytalny w Polsce zbankrutuje szybciej niz za 30lat.

Wracajac do tematu - czym sie rozni zakup ubezpieczenia od zakupu chleba?

#37 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 22:32

szczerze mowiac pierwsze slysze o sklepach w ktorych nie kupisz chleba nie bedac zamoznym ,ale niech Ci bedzie - moze sa takie .

Źle się wyraziłem. Są sklepy gdzie nie będąc zamożnym będziesz go z reguły omijał.

Dwa różne zobowiązania, osobne regulacje prawne. Zakup ubezpieczenia jest bardziej sformalizowany niż chleba itd.

#38 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 07:12

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Ja uważam, że składka na ubezpieczenie zdrowotne powinna być równej wysokości niezaelżnie od wielkości gospodarstwa. Składka emerytalna powinna być rozwiązana tak, że jakiś jej poziom powinien być obligatoryjny (np taki jaki jest teraz) i dostajesz za niego minimalną emeryturę, a jak chcesz to dajesz większe składki (wszystko zależy od Twojego widzimisię) i później dostajesz odpowiednio większą emeryturę.

System byłby prosty i wydaje się, że skuteczny ponieważ większość ludzi prawdopodobnie wybrałaby minimalną składkę w KRUS oraz zaczęła wpłacać na indywidualne ubezpieczenia emerytalne w różnych towarzystwach emerytalnych (o ile oczywiście mieliby możliwość i takie przekonanie).

#39 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 08:39

Tym czym gwałt zbiorowy popełniany na jednostce od zakupu usługi ze wszechstronną korzyścią, przy zakupie której masz możliwość lokacji kapitału w dowolnie wybranej norze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 17:42

Ja uważam, że składka na ubezpieczenie zdrowotne powinna być równej wysokości niezaelżnie od wielkości gospodarstwa. Składka emerytalna powinna być rozwiązana tak, że jakiś jej poziom powinien być obligatoryjny (np taki jaki jest teraz) i dostajesz za niego minimalną emeryturę, a jak chcesz to dajesz większe składki (wszystko zależy od Twojego widzimisię) i później dostajesz odpowiednio większą emeryturę.

System byłby prosty i wydaje się, że skuteczny ponieważ większość ludzi prawdopodobnie wybrałaby minimalną składkę w KRUS oraz zaczęła wpłacać na indywidualne ubezpieczenia emerytalne w różnych towarzystwach emerytalnych (o ile oczywiście mieliby możliwość i takie przekonanie).

i tu z kolega sie w pelni zgadzam dlaczego jedni maja placic malo a drudzy 2 razy tyle a emeryture mamy miec taka sama to jest chory system . tak samo skladka zdrowotna czy jak ktos ma wiecej pola to wiecej horyje i w szpitalu lezy ze ma wiecej placic ???
a to ze ktos ma 100 ha i wiecej nie znaczy ze dostal za darmo . praktycznie kazde gospodarstwo zaczynalo od kilku ha tylko niektorym chcialo sie rozwiajac i maja 100 a czesc ma dalej 10 i teraz dlaczego maja placic wiecej