Skocz do zawartości

Zdjęcie

składka zdrowotna rolników od lutego 2012

394 odpowiedzi na ten temat

#361 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 18:45

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Widział ktoś tą ustawę...? Może należy udać się do kompetentnych ludzi którzy to wyjaśnią... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Dzisiaj, 21:11
  •  

#362 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 18:55

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Nie wiem czy było podane ale

http://www.krus.gov....-1-lutego-2012/

http://isap.sejm.gov...=WDU20120000123

Czas zacząć interpretować.

No i z tego co się doczytałem, to aby płacić za dzierżawy to umowa musi być pisemna na10lat i zarejestrowana w Ewidencji Gruntów i Budynków. No chyba, że coś nie tak skapowałem.

Edytowany przez kartofelz, 02 marzec 2012 - 19:50.

#363 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 21:32

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Mam jedno zasadnicze pytanie.
Co Nam (obywatelom (nie chcę sprowadzać tylko do poziomu rolnika)) da składka zdrowotna?
Lepszy dostęp do "szpitali"/służby zdrowotnej - wątpię z autopsji.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 21:39

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Módl się o to aby politycy nie wpadli na genialny pomysł prywatnych szpitali i ubezpieczeń społecznych. Wtedy to będzie płacz.

#365 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 21:46

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Jeszcze jedną rzecz zauważyłem: w przypadku wypadku powiedzmy tej aktualnej kolejowej: wszyscy stoją na baczność i każdy działa jak na "haju", natomiast jak wzywasz "ich" na pomoc (to przynajmniej ja tak zauważyłem) - "idą jak z trumną".

I jeszcze jedna uwaga, te "wiejskie pomocniki" są szybsze od tych "mniejskich".

@StasiekS, bedzie placz bo na budynki rzadowe (jak to pisał @farmerfm) gownem lepiej rzucic. Na prywatne gorzej.

#366 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 08:25

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 a pomyśleliście jak to będzie w przyszłości z przepisywaniem ziemi. jeżeli ojciec będzie przepisywał w wieku 67 lat to syn będzie w okolicach (+ _-) 47 roku życia. wątpię czy za 20 lat będą renty strukturalne. tak wiec nie będzie młodych rolników i co za tym idzie znikną programy wspierające kredyty preferencyjne. no i komu będzie się chciało czekać na to gospodarstwo.za to rząd na pewno będzie miał dużo oszczędności

#367 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 05 marzec 2012 - 08:57

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 wojtas - w przyszłości to dziadek na wnuczka będzie przepisywał a syn to chyba tylko gdzieś za granicą będzie robił To byłoby dla rzadu najbardziej na rękę bo taki dziadek to szybko kipnie po tylu latach pracy, a syn będzie pompował zagraniczną kasę do Polski To marzenia Tuska

#368 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 10:33

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Coś wam liczenie nie idzie... Jak teraz ojciec idzie na emeryturę w wieku 65 lat i z tego co widać przepisywane jest to na dzieci w wieku poniżej 30 lat to co zmieni jak będzie 2 lata później, jak młody rolnik jest do 40 lat... Pozdrawiam

#369 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 11:41

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 kolego teraz jest w przypadku strukturalnej 55 lat

#370 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 12:00

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Zazwyczaj żona rolnika jest kilka lat młodsza więc przekazanie gospodarstwa czyli zaprzestanie produkcji rolniczej nastąpi conajmniej 7 lat później bo w innym wypadku żona może stracić uprawnienia emerytalne, bo nie może być tak że mąż będzie otrzymywał już emeryturę a gospodarstwo nadal będzie prowadzić żona (podwyższenie z 60 do 67 lat wieku kobiet) zobacz przepisy KRUS.
Więc wiele gospodarstw będzie miało problem z przemianą pokoleniową. Ja za bardzo sie tym nie martwie bo moja żona jest w moim wieku więc razem pójdziemy na emeryturę o ile dożyje, a z racji tego że mam duże gospodarstwo to 100 ha przepiszę synowi ( o ile będzie chciał pracować na roli) a ja na pozostałych 100ha spokojnie dotrwam do emerytury. ;) .
Problem mają małe gospodarstwa bo z kilkunastu hektarów utrzymać dwie rodziny ale zawsze następca może na kilka lat zatrudnić się poza rolnictwem lub zacząć działalność w usługach lub otworzyć warsztat możliwości jest wiele aby tylko było zdrowie.

Edytowany przez west, 05 marzec 2012 - 12:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 12:07

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Jeśli założymy, że głównym powodem wsparcia Młody rolnik była możliwość rent strukturalnych to wynikałby z tego, że po roku 2014 nie będzie chętnych na działanie "Młody rolnik" bo nie będzie już tego typu rent tylko inny mechanizm działania...?

#372 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 05 marzec 2012 - 17:09

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 a jak z umowami ustnymi był już ktoś w krus-ie bo ja mam nieźle to wszystko pogmatwane a ludzi od groma w urzędach cały dzień czekania to już bym chociaż chciał wiedzieć jak to opisać żebym dziesięć razy nie stał

#373 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 09:04

Jeśli założymy, że głównym powodem wsparcia Młody rolnik była możliwość rent strukturalnych to wynikałby z tego, że po roku 2014 nie będzie chętnych na działanie "Młody rolnik" bo nie będzie już tego typu rent tylko inny mechanizm działania...?

ale tego nie wiesz jakia popularność bedzie miał młody rolnik po 2013. myśle że bapewno nie bedzie tylu chetnych do przejmowania gospodarstwa, chyba ze w wypadku większych gospodarstw będzie podział tylko dla młodego rolnika.

Panowie a jak to jest z tymi oświadczeniami do krusu o powierzchni?? Zanosicie czy olewacie, na jakiej podstawie krus żąda żebym zanosił mu jakieś oświadczenie????

Edytowany przez robercikj100, 06 marzec 2012 - 09:05.

#374 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 14:08

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Ja dziś zaniosłem-po kolejce wynika,że ludzie raczej tego nie olewają.Poza tym to nawet jeżeli by się tego nie zaniosło to Oni i tak tam wszystko wiedzą...tzn. ile masz ha.
Marcin

#375 Share Buchaj007

Buchaj007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 15:05

Coś wam liczenie nie idzie... Jak teraz ojciec idzie na emeryturę w wieku 65 lat i z tego co widać przepisywane jest to na dzieci w wieku poniżej 30 lat to co zmieni jak będzie 2 lata później, jak młody rolnik jest do 40 lat... Pozdrawiam

oj dobrze idzie liczenie...zakładając ze rolnik w wieku 26 lat.ma syna... aby osiągnąć wiek 67 lat musi pracować 41...a wiec przepisze synowi gospodarstwo gdy ten osiągnie wiek 41 lat... czyli nici z programów na młodego...ponadto jest jeszcze jeden haczyk jeśli rolnik ma 26 lat ale jego żona jest od niego młodsza o np 5 lat to wtedy taki rolnik musi o te 5 lat dłużej pracować, gdyż jeśłi by przeszedł na emeryturę musieli by sie oboje pozbyć gospodarstwa, co wiązało by sie z tym ze żona rolnika straciła by możliwość dalszego ubezpieczenia na krusie .

Problem mają małe gospodarstwa bo z kilkunastu hektarów utrzymać dwie rodziny ale zawsze następca może na kilka lat zatrudnić się poza rolnictwem lub zacząć działalność w usługach lub otworzyć warsztat możliwości jest wiele aby tylko było zdrowie.

Tylko jest pytanie czy syn małorolnego rolnika jak założy firmę usługowa lub w jakiś inny sposób ustabilizuje sobie życie zawodowe będzie chciał przejąc gospodarstwo po rodzicach? Jak wiadomo praca na roli do łatwych a tym bardziej do dochodowych nie należy. A zaczynanie wszystkiego od nowa w wieku 50 lat to raczej niewielu się na to zdecyduje

Edytowany przez Buchaj007, 06 marzec 2012 - 15:07.

#376 Share popec

popec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Sport-bukmacherka, kino,

Napisany 07 marzec 2012 - 17:48

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 dzisiaj byłem i kumpel co pracuje w Krusie zapewniał mnie, iż na oświadceniu trzeba wypisać tylko i wyłącznie swą własność/współwłasność bądz inne posiadanie ale potwierdzone w ewidencji gruntów

#377 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 19:46

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Czy rodzice moga mi wdzierzawić część gospodarstwa tak aby mieli ponizej 6 ha przeliczeniwych, przejdzie to w krusie? Wtedy oni nie płacili by składki a ja zapłaciłbym tylko x1.

#378 Share popec

popec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Sport-bukmacherka, kino,

Napisany 09 marzec 2012 - 07:12

Czy rodzice moga mi wdzierzawić część gospodarstwa tak aby mieli ponizej 6 ha przeliczeniwych, przejdzie to w krusie? Wtedy oni nie płacili by składki a ja zapłaciłbym tylko x1.

Przeciez to sie wcale nie kalkuluje

#379 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 21:43

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Dlaczego? Może mnie źle zrozumiałes podam przykład załóżmy ze mam10ha(przeliczniowych) rodzice tez maja 10ha(przeliczniowych) ja płace 10 zł/miesiac, rodzice 20 zł. Rodzice wydzierżawiaja mi 5ha(przeliczniowych) wtedy ja płace 15 zł na miesiąc rodzice 0 zł na miesiąc. Tylko nie wiem czy jest taka mozilwosc czy jak napisze taka zwykła umowę dzierżawy z rodzicami czy to przejdzie w krusie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 17:23

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 panowie to jak to w koncu z ta ustna dzierzawa
i jeszcze jedno jesli do tej pory rodzice placiel cos kolo 6 stowek na kwartal to jeszcze do tego trzeba doliczyc te 240zl rocznie,

Polska B