Skocz do zawartości

Zdjęcie

składka zdrowotna rolników od lutego 2012

394 odpowiedzi na ten temat

#341 Share ManiekR

ManiekR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:07

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 @djp
Tylko żeby walczyć z patologią trzeba demolować cały system ?..Każdy z nas wie jaka władza jest... a jest ona zachłanna i raz przygarniętej kasy nie odda.. Chętnie opodatkuje dopłaty, ale czy stworzy mechanizm który by "prawdziwym" rolnikom zwracał pobrane pieniądze... Wątpię, a jeśli już to nie w pełnym wymiarze. Na poparcie moich słów przytoczę przykład zwrotu części akcyzy za paliwo rolnicze.. Nasze wspaniałe państwo aby ukrócić patologie i usprawnić pobieranie podatku drogowego zawarło go w cenie paliwa Wszystko było było "git majonez" tylko ze nie wszystkie silniki napędzane tym paliwem korzystają z dróg. Najbardziej pokrzywdzoną branżą było rolnictwo (jak wiadomo traktory wypalają paliwo na polach). Nasza wspaniałomyślna władza (po kilku latach bezprawnego pobierania od rolników tego podatku) w końcu postanowiła przestać okradać rolników i zaczęła im zwracać cześć niesłusznie płaconej akcyzy... Tyle że u nas nawet najlepszy pomysł spier***lą. Ktoś Inteligentny (inaczej) wymyślił "progi". I tak każdy rolnik wg państwa ma obrobić 1 ha ziemi na 86 litrach...co jest śmiesznie... Jeśli korzysta się z usług to tak...ale jeśli robi się tylko swoim sprzętem to juz braknie tego paliwa. Równie niesprawiedliwym jest to że firmy rolnicze świadcząc usługi rolnikom nie mogą odliczać tej akcyzy, choć tak jak rolnicy wypalają paliwo na polach. Kolejną patologią jest ustalenie stałej wielkości zwrotu do każdego do litra paliwa. Jeśli cena paliwa idzie do góry to wraz z nią rośnie akcyza, tymczasem rolniczy zwrot jest stały.
Wobec powyższego nasuwa mi się takie pytanie. Jeśli rząd opodatkuje dopłaty to czy nie stworzy kolejnego bubla, i część z tej kasy nie zostawi sobie na reperowanie budżetu? No ja jestem pełen obaw biorąc powyższy przykład zwrotu akcyzy.
Nie wiem jakie stawki maja taksówkarze, mówiłem na samym początku nie jestem z tej branży.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Dzisiaj, 20:20
  •  

#342 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2012 - 20:34

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Trudno nie zgodzić sie z argumentacja, której czasami używa się samemu :) . Tak sie składa, że również biore udział w tworzeniu pewnej części prawa podatkowego (przepraszam, że nie ujawniam czym się zajmuje zawodowo, ale żeby nie wyglądało to na ściemę wyśle Ci tę wiadomość na PW) i co do umiejetności znacznej części urzędników mam wyrobione zdanie. Jednak często zamiast cisnących się na usta słów "niemoto, czy ty rozumiesz co sie do Ciebie mówi" zagryzam język i po raz nie wiadomo, który jeszcze raz tłumaczę z nadzieją, że w końcu dotrze. Alternatywa jest taka, że jeśli nic sie nie bedzie robic to "urzędniczy tumiwisizm" wygra.

#343 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 09:07

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Mam pytanko :)
Nie wiem ile mam zadeklarować gruntów w oświadczeniu KRUS. Sprawa ma się tak, że na moim nakazie płatniczym podatku rolnego widnieje tylko 9,5 ha przeliczeniowych, no ale obrabiam w sumie prawie 80ha z czego 70ha to dzierżawy, i teraz tak:
- 36ha mam na taką umowę ze właściciel płaci podatki i bierze dopłaty - sam zgłasza w agencji
- 22ha mam na taką umowę ze właściciel płaci podatki i bierze dopłaty - ja zgłaszam w agencji a potem mu oddaję
- 10ha mam na taką umowę ze właściciel daje mi nakaz podatkowy i ja płacę za niego, ja również występuje o dopłaty którymi sie z nim dzielę po połowie ;)
- no i 10ha mam swojego, czyli sam płace podatki i te całe ceregiele

teraz mam problem, bo wg mojego nakazu płatniczego posiadam tylko 9.5 ha, wg agencji mam ich 42ha.... no a tak naprawde mam 80ha... ile mam zgłosić w KRUSie ?

#344 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 01 marzec 2012 - 09:15

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Dla mnie to jest trochę śmieszne no bo wychodzi na to że jeśli ty zgłosisz dzierżawę- a według tego świstka musisz no a właściciel zgłosi własność- a według tego świstka musi to składka zdrowotna zostanie naliczona podwójnie od tego samego hektara Dowiedz sie w KRUS-ie najlepiej co zrobić z tymi dzierżawami z których bierzesz dopłaty- u nas pracują tacy ludzie co idą interesantom na rekę i podpowiadają jak obejść przepisy Oczywiście tych dzierżaw co właściciel bierze dopłaty nawet nie zgłaszaj bo kto to dojdzie?

#345 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 09:20

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 najzabawniejszy jest przypadek w przypadku wspólnotowych gruntów :P jest np we wsi powiedzmy 10ha (powiedzmy jest to 7 ha przeliczeniowe) łąk które stanowią własność wsi w której jest 100 gospodarstw, każde z tych gospodarstw ma 1/100 z tych z 7 ha, ale składkę zdrowotną muszą odprowadzać wszyscy :) fajnie co nie ? :lol:

#346 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 09:55

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Od początku wiadomo było że to jest bubel prawny Tylko jestem ciekaw ile będzie potem kosztowało sprzątnięcie tego bałaganu co te 2 głąby nam zafundowały Co w przypadku gdy TK stwierdzi że te przepisy są śmieciem - będą zwracać te składki z procentami?

#347 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2012 - 10:23

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Ten przepis da się ominąć.
Swoje umowy zgoda na użytkowanie zamieniłem na zlecenie uprawy i na jej podstawie właściciel gruntu płaci mi 100% plonami z tych gruntów i dopłatami które mam pisać na siebie. Dodam że Właściciele nie chcieli podpisywać umowy dzierżawy z obawy o swój KRUS .Wszystko pozostaje po staremu jak uprawiałem tak uprawiam, koszę dopłaty biorę a podatek (podwójny) płacę IM do ręki - tak się umówiliśmy.

#348 Share Spaltek

Spaltek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 10:30

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Kolego maroon, bez paniki, jeśli ktoś wydzierżawił swoje hektary, to nie podlega pod KRUS, więc podwójnej składki nie będzie ;)

Mnie z kolei zaciekawiła uwaga na końcu przesłanego mi z KRUS oświadczenia, w której to Kasa zobowiązuje, do przedstawienia dokumentacji potwierdzającej aktualną powierzchnię gospodarstwa. No tylko, że mam przypadki, że dzierżawa jest oparta o umowę ustną i dokumentacji żadnej nie dostarczę. Czyli mam tego nie zgłaszać, bo nie mogę udokumentować? No tylko, że jednocześnie straszą paragrafami za podanie nieprawdy... W ARiMR dopłaty biorę do tych kawałków.

Poza tym analogiczny gips, jak u kolegi BARABUSA.

#349 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 10:54

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Ja mam taką umowę z właścicielem, że ja składam w ARiMR, rozliczam się z właścicielem, a kilka kawałków użytkują inne osoby. Ale dla świętego spokoju zapłace bo to tylko 4 ha przeliczeniowe.

Składam też na wspólnote gruntową - no i tego ni w ząb nie ugryze, kto ma ile za co płacić.
Bo zgodnie z pisemkiem z KRUS, płaci się za grunty użytkowane i powiedzmy 1 krowę puszczam na pastwisko, ale ta krowa chodzi przecież po całym pastwisku 200ha. I ile ja użytkuję tego pastwiska? No chyba, że zaczne krowy palować na 1ha na pastwisku.

#350 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 11:03

Kolego maroon, bez paniki, jeśli ktoś wydzierżawił swoje hektary, to nie podlega pod KRUS, więc podwójnej składki nie będzie ;)

Mnie z kolei zaciekawiła uwaga na końcu przesłanego mi z KRUS oświadczenia, w której to Kasa zobowiązuje, do przedstawienia dokumentacji potwierdzającej aktualną powierzchnię gospodarstwa. No tylko, że mam przypadki, że dzierżawa jest oparta o umowę ustną i dokumentacji żadnej nie dostarczę. Czyli mam tego nie zgłaszać, bo nie mogę udokumentować? No tylko, że jednocześnie straszą paragrafami za podanie nieprawdy... W ARiMR dopłaty biorę do tych kawałków.

Poza tym analogiczny gips, jak u kolegi BARABUSA.

Spaltek- to nie działa tak jak piszesz bo wtedy mogę ci zaręczyć że większośc gospodarstw w Polsce nie zapłaciłaby ani złotówki tej składki bo wystarczyłoby wydzierżawić ziemię osobie ubezpieczonej w ZUS W KRUS-ie zaś chcą opierać się o nakaz płatniczy podatku rolnego w gminie Mam problem w związku z tym bo ojciec ma na siebie dzierzawę z ANR i do tego pracuje Mama chciała podać tylko te ziemie co są naszą własnością i mają je wspólnie z ojcem Problem w tym że gmina wystawia nakaz na całość gruntów na ojca Nie wiem teraz jak to obejść Rozumiem że w małżeństwie jest wspólność i jeśli jest ziemia na własność to ok Ale co w przypadku dzierżawy zawartej przecież imiennie na konkretną osobę - przecież ta umowa nie obowiązuje 2 osób tylko jedną To tak jakby umowa na dzieło którą ja z kimś podpiszę zobowiązywałaby też do czegoś moją żonę

Ja mam taką umowę z właścicielem, że ja składam w ARiMR, rozliczam się z właścicielem, a kilka kawałków użytkują inne osoby. Ale dla świętego spokoju zapłace bo to tylko 4 ha przeliczeniowe.

Składam też na wspólnote gruntową - no i tego ni w ząb nie ugryze, kto ma ile za co płacić.
Bo zgodnie z pisemkiem z KRUS, płaci się za grunty użytkowane i powiedzmy 1 krowę puszczam na pastwisko, ale ta krowa chodzi przecież po całym pastwisku 200ha. I ile ja użytkuję tego pastwiska? No chyba, że zaczne krowy palować na 1ha na pastwisku.

No to teraz mnie rozłożyłeś totalnie- bo ja z ojcem utrzymujemy wspólnie krowy - ja mam część na siebie - on na siebie I niby ja mam podać całą ziemię ojca bo moje krowy chodzą po ojca ziemi? To tylko jedna mała ustawa stworzona przez rząd Tuska - Teraz sobie wyobraźcie co oni zrobią z tak poważną reformą emerytalną Czy ci ludzie nie potrafią zatrudnić naprawdę kompetentnych osób do stworzenia sensownych przepisów skoro sami nic nie potrafią napisać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 11:23

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 a wiecie , że koszty wysłania kwitków prawdopodobnie nie pokryją wpływów ze składki :lol: Wysłanie pisma z oświadczeniem kosztowało KRUS 6 zł, następnie co miesiąc będą wysyłali składkę po 3 zł, jeśli będą wysyłać informacje co miesiąc do każdego niezależnie od posiadanych ha, to nasze państwo zrobi interes życia :D

#352 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:40

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Tu nie chodzi o interes i zysk dla państwa... Pozdrawiam

#353 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 21:06

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 @daniel - rozjaśnij me szare komórki.

A co do Wspólnot gruntowych: to tak: na zebranie nie przyjdzie, w ZUS jest ubezpieczony, "uprawia" bo uprawia - a jakie łone "mądre". A jak się mądrują, no wszystkie szkoły pokończyli w tym dla młodego rolnika - chodzi mi o ubezpieczonych
w ZUS (nie prowadzących działalności - "typowo rolniczej"), a posiadających kilka ha.

Składki zdrowotnej też nie zapłaci bo w ZUS. Burdel k... burdel.

Dodam jeszcze jedno pytanie, czy Monsanto ich "łyknie".?

Te "pizdy/PSL prostytutki" (zapasione, napasione) - czekamy na mazowieckie.

Edytowany przez kartofelz, 02 marzec 2012 - 00:02.

#354 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 00:14

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Daniel, to o co chodzi jak nie o kasę? 80mln ma być pozyskane z tych składek.

#355 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 00:32

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 To teraz sobie porównaj co znaczy te 80 mln w porównaniu do około miliarda złotych dopłacanych z budżetu państwa Swoją drogą teraz rozumiem czemu państwo będzie opłacać składki do 5 ha- po prostu koszty samego wysyłania listów przewyższyłyby tą pobieraną składkę - co absolutnie nie znaczy że nie uważam tej ustawy za bezsensowną i za całkowity bubel prawny A to jak można zastopować działanie KRUS-u opisał już ktoś na forum Należy zasypać ich pismami w których trzeba stwierdzić ze nie jest się w stanie w ciągu 7 dni wyliczyć hektarów przeliczeniowych nie tylko swoich gruntów ale i dzierżawionych - w pewnym stopniu KRUS może się oprzeć na hektarach przeliczeniowych wyliczonych w gminie - ale co w przypadku gdy ktoś dzierżawi sobie tylko kawałek większej działki rolnej - jak wyliczyć dokładnie ile jest jakiej klasy ziemi i na podstawie tego obliczyć ha przeliczeniowe - kto ma tego dokonać? Ciekawe co oni by zrobili gdyby jak najwięcej rolników pisałoby takie pisma ? Oni wręcz liczą na to że rolnicy podadzą tylko swoje własne grunty bo wówczas zna się liczbę ha przeliczeniowych Może czas na taką zorganizowaną formę protestu - i co najlepsze całkowicie legalną i zgodną z prawem Jak nic z tym teraz nie zrobimy to sobie wyobraźcie jak przygotują reformę dotyczącą podatku dochodowego w rolnictwie

#356 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 10:18

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Po pierwsze nikt za to by się nie wziął gdyby nie TK, mieli na to 15 miesięcy czyli do 2 czy 3 lutego ale do wyborów nikt tego nie ruszał bo strach... Po wyborach wyszło jak wyszło czy źle czy dobrze zależy dla kogo... Przepis ten ma być tylko przez okres dwóch lat i nikomu korona z głowy nie spadnie... Będzie podatek dochodowy to i tak będzie się płacić około 35 złotych (przy aktualnych stawkach)...

Co do samego podatku dochodowego nie zrobi on krzywdy rolnikowi jeśli będzie taka sytuacja w rolnictwie jak teraz... Po za tym nie może się różnić od normalnego podatku dochodowego, który teraz jest płacony, mogą się różnić tylko ulgami...

Kłopotem może być to, że prawdopodobnie będą dwa podatki jeden ryczałtowy drugi dochodowy i w tym upatrywałbym problemu... Pozdrawiam

#357 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 12:08

Po pierwsze nikt za to by się nie wziął gdyby nie TK, mieli na to 15 miesięcy czyli do 2 czy 3 lutego ale do wyborów nikt tego nie ruszał bo strach... Po wyborach wyszło jak wyszło czy źle czy dobrze zależy dla kogo... Przepis ten ma być tylko przez okres dwóch lat i nikomu korona z głowy nie spadnie... Będzie podatek dochodowy to i tak będzie się płacić około 35 złotych (przy aktualnych stawkach)...

Co do samego podatku dochodowego nie zrobi on krzywdy rolnikowi jeśli będzie taka sytuacja w rolnictwie jak teraz... Po za tym nie może się różnić od normalnego podatku dochodowego, który teraz jest płacony, mogą się różnić tylko ulgami...

Kłopotem może być to, że prawdopodobnie będą dwa podatki jeden ryczałtowy drugi dochodowy i w tym upatrywałbym problemu... Pozdrawiam

Mylisz się drogi kolego bo diabeł jak się okazuje tkwi w szczegółach - a jak widać wszystkie ustawy jakie tworzy PO maja błędy właśnie w szczegółach Nie chodzi mi już o to czy dobrze czy źle zrobili, że trzeba płacić 1 zł czy 10 zł od hektara Pierwszym szczegółem który decyduje o tym że ta ustawa jest obarczona poważnym błędem jest to że składka jest naliczana od HEKTARÓW PRZELICZENIOWYCH Drugim że obejmuje także grunty dzierżawione Trzecim że nie zawiera zapisu kto jest zobowiązany do obliczenia ile rolnik posiada HEKTARÓW PRZELICZENIOWYCH Np w moim przypadku uprawiam kawałek ziemi na gębę- tzn bez żadnej umowy, bez żadnych dopłat i opłat - nawet nie wiem dokładnie ile tam tego jest - po prostu sieję i zbieram i nic mnie nie obchodzi - a szczerze to nawet w życiu nie widziałem na oczy właściciela bo umowę zawierał z nim mój sąsiad który spytał mnie czy nie chcę uprawiać ok 10 ha bo dla niego cała ta działka jest za duża do uprawiania I jak ja w tej sytuacji mam wyliczyć HEKTARY PRZELICZENIOWE ? Mam brac kogoś do zbadania klasy ziemi i przeliczenia, czy też mam podpisać się świadomie pod oświadczeniem i poświadczyć nieprawdę? Skoro to jest tylko jedna nieistotna w zasadzie ustawa to wyobraź sobie ile takich szczegółów może zawierać tak istotna i gruntowna reforma jak wprowadzenie podatku dochodowego w rolnictwie Dodam że tu może nikt nie będzie tego sprawdzał czy ktoś poświadczył prawdę czy nieprawdę ale spróbujcie to samo zrobić w przypadku Urzędu Skarbowego to zostaniecie bez ziemi i bez dachu nad głową Boję się też tego podatku dochodowego bo jak widać jak się wykańcza w tym kraju uczciwe firmy które kiedyś gdzieś popełniły jakiś błąd świadomie lub nieświadomie a nadgorliwy urzędnik dokona później nadinterpretacji nieprecyzyjnych przepisów to kończy się bankructwem takiej firmy Dlatego w naszym interesie jest aby walczyc o przepisy tak precyzyjne żeby żaden urzędnik nie mógł ich interpretować na nasza niekorzyść Co zrobicie jeśli ha przeliczeniowe pojawią się w tej ustawie o podatku dochodowym? Napiszecie oświadczenie nawet jak najbardziej uczciwie w oparciu o nakaz z gminy a później się zdziwicie jak wam US pomierzy ile ich jest naprawdę dzisiaj a nie gdzieś na jakimś świstku papieru od iluś lat nieaktualizowanym? Dlatego trzeba im od razu uświadomić że jak gdzieś chcą wprowadzać HEKTARY PRZELICZENIOWE to niech od razu zapiszą w ustawie kto jest odpowiedzialny za ich obliczanie albo jaki dowód jest niepodważalny przy ich podawaniu

#358 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 17:02

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Byłem świadkiem. Kobieta przyszła z nakazami do Krusu i mówi że dzierżawi jeszcze 2 działki od sąsiada , ale nie jego całość gosp totez z nakazów się nie spisze. To wzięła na ,,oko'' napisała tyle i tyle fizycznych i przeliczeniowych i dopisała, ze nie ma mozliwości udokumentowania tego i paszło. :o
Ciekaw jestem , że w tydzień ustawę napisali , a nie zdążyli jeszcze sankcji określić jakie będa za poświadczenie nieprawdy? :o

#359 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 17:55

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Pytanie jakie mi się nasuwa to czy ten sąsiad (będąc ubezpieczonym w KRUS) też płaci składke z tytułu własności?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 18:36

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Moim zdaniem to będzie dużo sytuacji gdzie za 1 ha zapłaci 2 osoby, a za inne nikt. Bajzel musi być. :D