Skocz do zawartości

Zdjęcie

składka zdrowotna rolników od lutego 2012

394 odpowiedzi na ten temat

#221 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 10:10

rolnik też może zmienić zawód i pracować w mundurówce więc droga wolna ;)

Tak, tak, wszyscy zostańmy urzędnikami, policjantami, wojskowymi i.... księżmi i będziemy żyli w kraju wiecznej szczęśliwości.. ;-))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Dzisiaj, 17:32
  •  

#222 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 styczeń 2012 - 15:27

To także nic nie pomoże. W Polsce mamy tylko dwie rafinerie i to jeszcze państwowe więc na pewno cena paliwa jest ustalana odgórnie. Dlatego gdyby nawet było paliwo rolnicze to i tak cena byłaby podobna do obecnej po zwrocie tej części akcyzy.

ale jeżeli ja bym je kupował odrazu pomniejszone o zwrot akcyzy to bym nie kredytował państwa i mógł od razu kupić więcej paliwa a tak kredytuję działania rządu.

Tak, tak, wszyscy zostańmy urzędnikami, policjantami, wojskowymi i.... księżmi i będziemy żyli w kraju wiecznej szczęśliwości.. ;-))

droga wolna, ja ziemię zostawiłem jako hobby a żyję z pracy w instytucji państwowej a do gospodarowania ze zwierzątkami prędko nie wrócę, uprawy polowe owszem będe powiększał.
No i na razie kretyńskie zmiany w składkach KRUS mnie nie dotyczą ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#223 Share rolnik22

rolnik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 18:22

droga wolna, ja ziemię zostawiłem jako hobby a żyję z pracy w instytucji państwowej a do gospodarowania ze zwierzątkami prędko nie wrócę, uprawy polowe owszem będe powiększał.
No i na razie kretyńskie zmiany w składkach KRUS mnie nie dotyczą ;)

Ja miałem podobne plany łączenia gospodarzenia z pracą w innym zawodzie np. nauczyciela...ale jak na razie zajmuję się hobbistycznie gospodarzeniem ziemią wraz ze zwierzątkami ;)

#224 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 10:32

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 mam takie pytanie. gospodarstwo 14ha, podzielone na dwóch braci (w papierach) jeden ma 9ha drugi 5ha. czyli jeden płaci składkę drugi nie. to jest proste,ale w tym domu zameldowanych jest jeszcze na prawach domowników kilka sióstr wraz z rodzinami. oczywiście nikt z wyżej wymienionych osób nie mieszka na wsi i nikt z nich nie uprawia ziemi. część osób jest za granicą a część w wielkich miastach pracuje na czarno. no i teraz kto z tych domowników będzie płacił składki a kto nie? bo tam jest jeden dom i nie ma że część osób mieszka u jednego brata a cześć u drugiego.

#225 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 10:47

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 to zależy do którego gospodarstwa są dopisani jako domownicy płacący krus. Jak do tego większego to będą płacić więcej a jak do mniejszego to tak jak do tej pory.

#226 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 11:00

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Kiedy wreszcie ktoś zrobi porządek z tymi patologiami, tak to właśnie jest kilka osób udaje że się utrzymuje z 5ha. Na ich przyszłe emerytury i leczenie zapieprzamy my. Ja bym jednym pociągnięciem wywalił z KRUS conajmniej milion ubezpieczonych obiboków

#227 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 11:25

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 najbardziej zaskakujący dla mnie fakt to to że niektórzy"rolnicy" ubezpieczeni w krusie pracują legalnie za granicą. chwalą się że mają legalne firmy zarejestrowane na siebie. przecież w dzisiejszych czasach gdzie większość danych jest dostępna w formie elektronicznej sprawdzenie danej osoby czy to w polsce czy w innych krajach unii nie powinno być problemem. a tak my pracujemy na ich emeryturę a na dodatek będą otrzymywać drugą z zagranicy . osoby te pojawiają się tylko w polskich urzędach żeby pobrać becikowe i zasiłki w przypadku urodzenia dziecka.

#228 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 12:03

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 a co powiesz na to że kolega będąc za granicą (legalna praca) pobierał w PL kasę z Urzędu Pracy?
Nikt do niczego się nie czepił. Takie mamy prawo.

Ja będąc za granicą w PL płaciłem KRUS a za granicą odciągali mi i tak na ichnie ubezpieczenie. Wiem że płaciłem podwójnie ale mi akurat się to opłaciło.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 22 styczeń 2012 - 12:05.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#229 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 16:52

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Ech, szkoda gadać.. 65% gosp rolnych to tez do 5 czy 6 ha.. wielkie nieporozumienie
Rolnikiem nie powinien się nazywać ten co ma te 2 czy 4 ha
Sa pewnie wyjątki tych uprawiający warzywa, kwiaty czy coś.
Ale Ci co mają na tych 4 ha pszenicę to powinni byc wywaleni z KRUS i tyle.

Sama mam w rodzinie takich, tato kupował pole od sąsiadki i dał się wrolować bo ciocia kupiła 2 ha (2 klasa i fajny teren na budowę domu) dla córki która mieszka w Niemczech i KRUS sobie płaciła - a teraz w razie odkupienia pójdzie to za min.30tys za ha

Kuzyn kupił też coś ponad 1,5ha - ma on firmę budowlaną i prowadzi sklepiki w szkole - finał taki że żona powadzi te sklepiki a jest na KRUS.. no i cóż, większość tych do 6ha to właśnie tacy ludzie.

A w sumie dobrze ktoś tu wcześniej napisał że bez sensu że ten do 6ha nie ma płacić składki zdrowotnej, mając np.3ha to składka zdrowotna na kw. wynosiłaby tylko 9 zł

#230 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 17:47

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 jedyny sposob zeby wyeliminowac patologie to skladka odwrotnie proporcionalna do powierzchni gospodarstwa-do 5 ha skladka rowna tej w zus-ie, potem obnizanie do pow 20 ha, a wieksi to prowadza dzialalnosc gospodarcza i podobne zasady jak firmy. inaczej nic sensownego sie nie zrobi az do bankructwa panstwa.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 18:10

Ech, szkoda gadać.. 65% gosp rolnych to tez do 5 czy 6 ha.. wielkie nieporozumienie
Rolnikiem nie powinien się nazywać ten co ma te 2 czy 4 ha
Sa pewnie wyjątki tych uprawiający warzywa, kwiaty czy coś. ...

podam Ci teraz inny przypadek.
Jest sobie ktoś kto ma 50-58 lat. Ma te 20-40ha. Z PROWu wiele nie weźmie bo niby sporo lat albo już na rencie i nie przyznają bo nie można być na rencie. Sprzedać ziemi nie sprzeda bo jak KRUS się dowie to pozbawi renty (tak się dzieje w tym kraju). Zostawi więc sobie taki rolnik te 4-6ha a resztę przepisze na syna czy córkę który wezmie MR i coś urwie z MGR i będzie gospodarzył sobie.
Powiedzcie teraz co ma zrobić ten człowiek w wieku 58lat starający się o rentę rolniczą gdyby nagle okazało się że rolnikiem jest ten kto ma minimum 10ha?

Problem jest głębszy, sami przyznacie. Pytanie jak pozbyć się cwaniaczków o których piszecie nie czyniąc szkody ludziom starszym.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#232 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 18:22

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 krus powinien otworzyć infolinie (podobną do urzędów skarbowych) pod nazwą " podp.....l swojego sąsiada" .każdy będzie mógł zakapować nieuczciwych pseudo-rolników i po kłopocie ;) :D do tego motywujący system gratyfikacyjny ;1-3sztuk 100 zł ,4- 6- 200zł,itd :D

#233 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 18:42

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Mam lepsze rozwiązanie składki opłacone przez podpie...nego cwaniaka przechodzą na konto podpier...jącego i masz zwolnienie przez nastepne kwartały im wiekszego cwaniaka zakapujesz tym więcej na tym zyskujesz ;)

#234 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 18:51

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Coś na temat : "ZBIERAJ PUNKTY ZA PODPxxxxALANIE W PRACY

1 PKT - Przypadkowe nieumyślne podpxxxxolenie;
5 PKT - Niby nieumyślne podpxxxxolenie;
10 PKT - Zwykła podpxxxxolka w cztery oczy z przełożonym bez świadków;
20 PKT - Anonimowy donos na samego siebie, mimo, iż nie jest sie
winnym, byle zaistnieć;
30 PKT - podpxxxxolenie w obecności świadków;
40 PKT - Samopodpxxxxolka w cztery oczy z przełożonym;
50 PKT - Samopodpxxxxolka przy świadkach;
60 PKT - podpxxxxolenie do przełożonego w obecności podpxxxxalanego bezinnych świadków;
70 PKT - podpxxxxolenie w obecności podpxxxxalanego przy większej ilościświadków;
80 PKT - podpxxxxolenie w obecności podpxxxxalanego, pomimo, iz ten niejest winny;
90 PKT - podpxxxxolenie w obecności podpxxxxalanego, pomimo, iż ten niejest winny a czynu tego dokonał sam podpxxxxalajacy;
100 PKT - podpxxxxalanie w obecności podpxxxxalanego, pomimo, iż ten nie
jest winny a czynu tego dokonał sam podpxxxxalajacy na spółkę z przełożonym, doktórego sie podp****ala wmówienie podpxxxxalanemu jego winy.

Bonusy:
1) podpxxxxolenie najlepszego kumpla - dodatkowo 10 PKT;
2) podpxxxxolenie zanim czyn zostanie dokonany - dodatkowo 20 PKT;
3) dodatkowo 25 PKT - kiedy dzień wcześniej piło sie z podpxxxxalanymjego wódkę.

#235 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 19:04

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 pominąłeś jeszcze kilka kategorii pod...nie telefoniczne , z telefonu na kartę 35pkt, na abonament 40 i z domowego 60pkt. no i te punkty to można chyba będzie wymienić na coś? jakiś katalog prezentów czy cóś.?

#236 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 19:32

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 dajcie już spokój z tymi cwaniakami. Większość to poprostu biedaki których nie stać żeby ubezpieczyć się w zus. Myślicie że urzędy nie wiedzą że tak jest wiedzą o tym dobrze ale państwu jest na rękę że ktoś kogo nie stać na zus i powinien być w ewidencji bezrobotnych opłaca krus bo inaczej nic by nie płacił a do szpitala i tak musieli by go wziąć w nagłym wypadku.

#237 Share rolnik22

rolnik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 20:25

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Dobrze strukturę polskiego rolnictwa ilustruje poniższy diagram

Dodany obrazek

Edytowany przez rolnik22, 22 styczeń 2012 - 20:26.

#238 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 20:30

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 No tez prawda
Mam tez ciotkę (jakas kuzynka taty) że sprzedała prawie całe pole nam, sama zostawiła sobie te min na ub. w KRUS i tez jest jako rolnik
Nigdzie nie pracuje, czasami dorabia u naszego badylarza ale co zarobi to przepija.
I w sumie gdyby nie ten KRUS to nie byłaby nigdzie ub. i nie liczyłyby się jej lata do pracy.

Faktycznie problem bardziej złożony, ale powinni jakoś rozgraniczyć "rolnika" od rolnika...
Ale tez jest kwestia tego że ten co ma te np.4ha gdyby nagle nie był rolnikiem to pewnie zostałby na utrzymaniu państwa..
Podobno (gdzies w tv słyszałam) jak ktoś ma 2ha ziemi i pracuje w ZUS, nagle traci pracę to nie przysługuje mu zasiłek dla bezrobotnego.

Zresztą, powinni zacząć od ujednolicenia definicji rolnika bo jak się nie mylę funkcjonuje parę definicji, zlaeżnie od instutucji która tego potrzebuje

Edytowany przez Madzia20, 22 styczeń 2012 - 20:34.

#239 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 20:35

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Ten żółty kolor to największy problem naszego rolnictwa powinien iść na odstrzał. Najzdrowszy podział jest w województwie warmińsko- mazurskim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 20:53

dajcie już spokój z tymi cwaniakami. Większość to poprostu biedaki których nie stać żeby ubezpieczyć się w zus. Myślicie że urzędy nie wiedzą że tak jest wiedzą o tym dobrze ale państwu jest na rękę że ktoś kogo nie stać na zus i powinien być w ewidencji bezrobotnych opłaca krus bo inaczej nic by nie płacił a do szpitala i tak musieli by go wziąć w nagłym wypadku.

kolego jaka większość? osobiście znam przynajmniej 30 osób które są na krusie a nie pracują w rolnictwie i maja się baaardzo dobrze. siedzą za granicą kasy maja jak lodu ale krus to dla nich wygoda. nie tylko przyszła emerytura ale zasiłki z tytułu narodzin dzieci i zabezpieczenie w przypadku wypadków. były zdarzenia że ludzie jechali z belgii z połamanymi nogami , lub z innymi chorobami, by tu otrzymać pomoc lekarska no i odszkodowanie wypadkowe bo oczywiście wypadek "zdarzył się w gospodarstwie". i dlatego właśnie powinno sie uszczelnić ten system.