Skocz do zawartości

Zdjęcie

składka zdrowotna rolników od lutego 2012

394 odpowiedzi na ten temat

#181 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 13:33

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Mi chodziło o zupełnie coś innego. Jak ktoś nie dba o własne interesy, to nikt inny mu nie pomoże...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Dzisiaj, 17:11
  •  

#182 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 17:17

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 @thug żle liczysz składka jest 1zł/ha pomnożone przez liczbę ubezpieczonych czyli rodzina trzy osobowa z 150ha zapłaci 3 razy po 150zł czyli 450zł miesięcznie, a jak rozpiszą sobie po 50 ha to każdy ze swojego gospodarstwa zapłaci po 50zł czyli w sumie 150zł miesięcznie. W ten sposób oszczędzają 300zł miesięcznie czyli 3600zł na rok.

@danield28 To się nazywa moralność Kalego ,,jak Kali komuś ukraść krowę to dobrze jak Kalemu ktoś ukraść krowe to żle,, Więc jak własne Państwo mnie okrada to wszystko jest ok tak? A jak ja wykorzystam istniejące przepisy prawne aby uniknąć darcia ze mnie łacha to jestem przestępcą?
Taka jest mentalność Polskiego Chłopa że nie da się bez mydła wydupczyć daliśmy sobie radę z rozbiorami, przeżyliśmy sanację, wykręcaliśmy wała okupantowi niemieckiemu, później w PRL kombinowaliśmy przy dostawach obowiązkowych, teraz damy sobie radę z tępymi politykami i biurokratami z UE, w myśl zasady ,,masz łeb i h.j to kombinuj"

#183 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2012 - 22:00

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 A takie pytanie skoro będziemy płacić tą składkę to czy KRUS również będziemy opłacać w takiej samej cenie?O ile wiem to w KRUSie również jest zawarte ubezpieczenie zdrowotne,ale jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 15 styczeń 2012 - 11:57

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 do tej pory nie było w sładce ubezpieczenia zdrowotnego było (emerytalno-rentowe,chorobowo-wypadkowe, macierzyńskie)

Thug

#185 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2012 - 12:20

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Dzięki sądziłem że chorobowo-wypadkowe to zdrowotne :D

#186 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 19:37

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 west, mam dla ciebie wyjście. Wyczytałem na innym forum, Pewnie Pawlak i jego koledzy to będą stosowali.
Co zrobic by mając 1000ha nie płacić 1000zł miesięcznie składki? Zakładasz dział specjalny, np hodowla białych myszek do celów naukowych i płacisz tylko 130zł miesięcznie. Pamiętajcie kto wam taką futrtkę uchwalił, tak tak to PSL. :D

#187 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 20:08

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Ja robie z żoną separacje i mogą mi nabimbać zamiast 400 zł miesięcznie zapłacę 200 a o innych plusach dwóch gospodarstw wspominałem wcześniej

#188 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 07:54

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 no pisałeś, ale wiesz co na to teściowie? :D

#189 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 09:13

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Są zadowoleni bo córce przekażą ziemię do jej majątku odrębnego, a po drugie jak im wytłumaczyłem że w ten sposób średnio rocznie zaoszczędzimy 50 tysięcy to stwierdzili że za taką sumę to oni sami by się nawet rozwiedli

#190 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 10:32

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Jednak człowiek sk*rwi swoje życie dla kasy... :rolleyes: Pozdrwiam

Edytowany przez danield28, 17 styczeń 2012 - 10:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 12:29

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 deniel, co prawda to prawda. Do czego to człowieka zmuszają. Się czasy porobiły. West przemyśl to, może białe szczury to nie taki głupi biznes wyjdzie. :D

#192 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 12:39

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Tu nie oto chodzi separacja to przecież nie rozwód ludzie żyją bez ślubu i jest im dobrze, po drugie rozdzielności majątkowej zrobionej notarialnie nie honorują dwie pieprzone instytucje ARiMR orza KRUS, dla Skrbówki nie ma problemu dwóch gospodarstw w ramach małżeństwa tak samo podchodzi Urząd Gminy.
Farmermf tu nie chodzi o składkę zdrowotną bo te kilka złotych stać mnie spokojnie zapłacić, wprowadzenie jej tylko przelało czarę goryczy myśleliśmy o takim posunięciu od 2009roku gdy ARiMR zabrała numer żonie bo wcześniej były dwa gospodarstwa więc wiem jakie były z tego korzyści.
danield28 moje życie moja broszka wiec powstrzymaj się od tego typu komentarzy jestem pewien że jakbyś był na moim miejscu zrobiłbyś dokładnie to samo, separacja jest tylko sądownym ustanowieniem rozdzielności majątkowej małżeństwo trwa nadal więc nie wiem w czym widzisz problem

Edytowany przez west, 17 styczeń 2012 - 12:44.

#193 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 15:59

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 @west, ja ogarnę temat to ci odpisze. Kolega żonaty ma gospodarstwo konwencjonalne, a żona ekologiczne. Także to może zalezy od interpretacji ARIMR. Zadzwonie i się zapytam wieczorem.
Po za tym to może przeczekać rok i przejść dobrowolnie na dochodowy i na tym kombinować, niech ta zona jednak bedzie żona. :D

Edytowany przez farmermf, 17 styczeń 2012 - 16:01.

#194 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 16:23

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 @west a co kiedy będziesz chciał wziąć kredyt, bank może odmówić... Pozdrawiam

#195 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 16:29

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 hehe, przy majątku westa na pewno odmówią. :lol:

#196 Share Glon

Glon

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 21:31

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Ludzie kombinujecie jak koń pod górkę.Czemu nikt nie napisze że trzeba trochę powalczyć z tym RZĄDEM !!!dzisiaj krus a jutro coś innego wymyślą

#197 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 23:36

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 Panowie składka na ubezpieczenie zdrowotne to nic innego tylko podatek. Kupę lat płacę podwójnie jako pracownik i prowadzący działalność. Próbowałem z tego skorzystać - będąc u lekarza poprosiłem żeby mnie jeszcze raz zbadał bo ja płacę podwójnie zaproponował mi skierowanie do psychiatry!?!- Teraz biorą się za was rolników. Nie liczcie na to że będzie lepszy dostęp do lekarzy. Ten cały system ubezpieczeń zdorowotnych ja kieruję do psychiatry. Jest ważne ile kto ma płacić. ALE JEST WAŻNIEJSZE NA CO TO JEST WYDAWANE.

#198 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 07:13

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 nie wiesz na co.:) na te 300zł podwyżki dla mundurówki.:)

#199 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 09:41

składka zdrowotna rolników od lutego 2012

na te 300zł podwyżki dla mundurówki.

Żałujesz im, akurat im się należy, w końcu dawno nie dostali podwyżek... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 10:07

składka zdrowotna rolników od lutego 2012 daniel28 to że komuś się należy "bo inni dostali podwyżkę" jest tak marnym argumentem że aż strach to komentować... jeśli komuś jest źle w danym zawodzie to powinien się przekwalifikować i zmienić zawód a nie biadolić i lamentować...