thug

składka zdrowotna rolników od lutego 2012

Polecane posty

popec    6

dzisiaj byłem i kumpel co pracuje w Krusie zapewniał mnie, iż na oświadceniu trzeba wypisać tylko i wyłącznie swą własność/współwłasność bądz inne posiadanie ale potwierdzone w ewidencji gruntów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Czy rodzice moga mi wdzierzawić część gospodarstwa tak aby mieli ponizej 6 ha przeliczeniwych, przejdzie to w krusie? Wtedy oni nie płacili by składki a ja zapłaciłbym tylko x1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popec    6

Czy rodzice moga mi wdzierzawić część gospodarstwa tak aby mieli ponizej 6 ha przeliczeniwych, przejdzie to w krusie? Wtedy oni nie płacili by składki a ja zapłaciłbym tylko x1.

Przeciez to sie wcale nie kalkuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Dlaczego? Może mnie źle zrozumiałes podam przykład załóżmy ze mam10ha(przeliczniowych) rodzice tez maja 10ha(przeliczniowych) ja płace 10 zł/miesiac, rodzice 20 zł. Rodzice wydzierżawiaja mi 5ha(przeliczniowych) wtedy ja płace 15 zł na miesiąc rodzice 0 zł na miesiąc. Tylko nie wiem czy jest taka mozilwosc czy jak napisze taka zwykła umowę dzierżawy z rodzicami czy to przejdzie w krusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

panowie to jak to w koncu z ta ustna dzierzawa

i jeszcze jedno jesli do tej pory rodzice placiel cos kolo 6 stowek na kwartal to jeszcze do tego trzeba doliczyc te 240zl rocznie,


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Ja jak byłem w KRUSIE pokazałem nakazy, umowy dzierżawy (takie zwykłe na papierze, nie zarejestrowane w Ewidencji Gruntów i Budynków - czy jakoś tak), to Pani podpowiedziała, żeby przepisać to co ja mam na nakazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ale jak cos będzie nie tak to bekniesz Ty bo to Ty podałeś a ona tylko przyjęła Twoje oświadczenie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

No niedługo to wszyscy w kajdankach beda chodzić. Wiem, że dużo osób jak się pytało, czy wpisywać na tym Oświadczeniu - dzierżawy, grunty użytkowane itp., to TAK o ile jest to "gdzieś tam zarejestrowane".

Zresztą chyba od 01.2013 - wprowadzą nowe zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

no wlasnie to jest ustawa przejsciowa i od nastepnego roku znowu beda zmiany


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

mam pytanie skoro ja pracuje moja zona też (zus) rodzice są na rencie. Posiadam gospodarstswo rolne powyżej 6ha plus nastep. 10 ha dzierżaw to musze płacić składke zdrowotną dla rolników ? Skoro pracodawca płaci mi i mojej żonie zus ? To jest chyba wymierzone w tych którzy mają odwrotnie czyli pracują a chca być ubezpieczonym w krusie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Czy dzierżawy które zgłaszam do dopłat w ARMIR musze podac tez w KRUSIE, czy KRUS będzie sie kontaktował z ARIMR w celu weryfikacji mojego oświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

no to jak to w końcu jest płaci sie czy nie od dzierżaw nie zarejestrowanych w EGiB? bo jedni mówią tak inni nie i wszyskim tak w krusie mówili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Przysłali kwit do zapłaty i od razu pouczenie ze jak ktos zataił hektary to grozi kara finansowa. ;) Czyli jak ktos zapłaci za duzo to dostanie płatnego bana. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

mi też przysłali i własnie to pisało dlatego zaraz szukałem info na agrofoto i napisałem post wyzej bo nie podałem dzierżawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ja zgłosiłem wszystkie dzierżawy na które występuję o dopłaty bezpośrednie do ARiMR i te co mam zgłoszone w Gminie, natomiast mam takie dwie na gębę więc tego nie zgłaszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

No niestety ale głównym przywilejem jest KRUS bo innych to faktycznie może nie być... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Chyba nie jestem jedynym, ktory jest ZA reforma KRUS. Reforma, po ktorej w KRUS zostana rolnicy, bez drobnych przedsiebiorcow, taksowkarzy, itd. 51 % dochodu z rolnictwa jako minimum wyczysciloby Kase z 60-70 % ubezpieczonych. W calej zachodniej Europie rolnicy maja przywileje ze wzgledu na specyfike ich pracy. Kto z nas pojedzie na 3-tygodniowy urlop? Kto w ogole ma platny urlop? Komu sie zdarzylo wejsc do chlewa czy obory i pokazac zwolnienie - jestem chory, radzcie sobie sami? Hodowla to 365 lub 366 dni roboczych. W wiekszosci zawodow, 196- 224 dni przy 38-godzinnym tygodniu pracy. Ale to nam jest za dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj