Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;)

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 06 październik 2007 - 18:49

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) Witam.
Mam 17 ha gruntów ornych i obecnie jedynie ledwo ,,cipiącą " c330. Chcę kupić nowy ciągnik (przynajmniej jak dla mnie) o mocy ok 70-90 KM, koniecznie 4x4 i musi to byc maszyna która będzie dobrze współpracowała z TURem. Zastanawiałem sie nad MF 3060, 695 Zetorem 7245 i podobnych, Belarusem (myślalem nawet nad nowym ale nie wiem czy dostane pieniadze z uni w tym roku) oraz Ursusem 904 lub 914. Tylko ograniczenie mam takie że musi byc to ciągnik za ok 30 tys PLN a wszystkie wymienione przezemnie maszyny mają dość wygórowane ceny i trudno znaleźć odpowiedznią sztuke...;/ Co mi polecacie? Prosze o odpowiedzi. To pilne. Pozdrawiam ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) Dzisiaj, 10:08
  •  

#2 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 06 październik 2007 - 18:55

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) Na 17ha to będzie dobry Ursus 914 albo Zetor 7245 za 30 tys kupisz w dobrym stanie zrobisz wszystko szybko i nie będziesz musiał spędzać całych dni za kierownicą jak ja.

#3 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 06 październik 2007 - 18:57

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) rowniez polecam 7245.bardzo dobra maszynka.bezawaryjna i w dobrym stanie ustrzelisz jesli sie postarasz ;)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#4 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 06 październik 2007 - 19:01

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) polecałbym zetora 7245... dobry komfort pracy np
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#5 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 06 październik 2007 - 19:03

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) Ja bym wzioł zetora zetor do tura kumpel ma zetora 5340 i tura zetora bardzo dobrze sie jeżdzi nim zwoziłem belki to sama przyjemność a na 17ha to napewno starczy ja mam zetora 5320 i mi w zupełności wystarcza jeszcze sąsiadowi pomagam proponuje zetora

Edytowany przez Balzak, 07 październik 2007 - 11:48.
Literówka

Zetor i tylko Zetor

#6 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 06 październik 2007 - 19:22

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) ja bym polecil deutz fahr- dx4.50

#7 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 06 październik 2007 - 19:28

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) Hmm... A więc zetor 7245.... ;| A co powiecie na MF 698T ? Mój syn się na niego troche napalił i mnie tez tym po cześci zaraził....;/ 87 km wygląda masywnie z komfortem tez nie jest raczej zle... Sam juz nie wiem... Ten zetor to bedzie kurcze wiecej palił od tego MF-a a ma dużo mniej mocy,...;/

#8 Share PongO

PongO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:1. Rolnictwo
    2. Muzyka (trance wszczegulnosci i pochodne)
    3.

Napisany 06 październik 2007 - 20:22

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) jak bys wrziol na spo i kupil mtz nowego?? nie jest taki zly ciagnik, i do tego byl by nowy

#9 Share Pejus94

Pejus94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 06 październik 2007 - 20:25

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) ten 698T to prawie jak mf 255 tylko 4X4
W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

#10 Share Grzesiek44

Grzesiek44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 październik 2007 - 20:36

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) http://allegro.pl/it...8245_ursus.html Ładny ale chyba po malowaniu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 06 październik 2007 - 21:03

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) ale dużem plusem zetora jest dostepność częsci i ich cena wzgledem tego mf'a ja bym wybrał zetora nawet pod tym wzgledem,zetor na Mth w lekkiej pracy spali około 5 l.
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#12 Share Pixel

Pixel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 437 postów

Napisany 06 październik 2007 - 22:09

http://allegro.pl/it...8245_ursus.html Ładny ale chyba po malowaniu

Z mojego miasta jest ten zetor ;) Jak co to wytłumacze jak dojechac :(
Polecam, Zetor jest niezawodny.

Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

#13 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 06 październik 2007 - 22:16

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) Hm.... Porównanie to chyba troche przaesada.... musieli coś ulepszyć.... a ten zetor to stary strasznie jest;/ a moj ciapek jest z 64 (jeszcze c-328) i chce cos z lat teraz powyzej 87 r. ktory wiecej pali? Wydaje mi sie ze 698
a co powiecie o uzywanych mtz?

#14 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 06 październik 2007 - 23:38

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) Proponuję Zetora 7245 jest lżejszy od 914 mniej spali a na 17 ha w zupełności wystarczy. ;)
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

#15 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 07 październik 2007 - 08:23

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) A jak te ciągniki wypadają w porównaniu do mtz 82 lub MF 698T? Który znich ma jakie wady i jakie zalety? Napiszcie wszystko co mozecie do kazdego modelu np.
zetor; plusy- komfort minusy-spalanie
MF MTZ itd

#16 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 07 październik 2007 - 08:45

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) Jeśli chodzi o używane maszyny to w mojej okolicy jest przewaga w kupowaniu Zetorów. Ludzie są bardziej przywiązani do tej marki, kupują je dlatego ponieważ z częściami zamiennymi nie ma takich problemów jak do MF.

#17 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 07 październik 2007 - 09:00

A jak te ciągniki wypadają w porównaniu do mtz 82 lub MF 698T? Który znich ma jakie wady i jakie zalety? Napiszcie wszystko co mozecie do kazdego modelu np.
zetor; plusy- komfort minusy-spalanie
MF MTZ itd

Zetor nie pali dużo jak nim sie jeździ 1500 obrotów spali około 3-5 litrów a jak sie jeździ 2200 obrotów to i chlapnie 7-8 litrów ja mam zetora 5320 to jak chodzi se na 1500 obrotów to pali 3-4 litry a jak mu dam na 2200 to pije 8 litrów plusem tego ciągnika jes przede wszystkim duży udźwig podnośnika ja unoszę grubera z uni 3 metrowego co waży ponad 1 tone bez problemu zetor ma sztywną prace silnika co jest jego plusem ciężko jest go przydławić jest też komfortowa kabina części są tanie i dostępne zetor nie posiada zbędnej elektroniki co by mogła sie popsuć i jak coś sie uszkodzto mozna samemu wymienić minusem sa oryginalne opony poniewaz nie są radialne i zetor traci na tym duży uciągu w zetorze jest duży prześwit między podwoziem w zetorze jak na razie to poleciał mi akumulator i wymieniałem układ hydrauliczny bo mi zerdzewiał a po za tym to wszystko gra polecam zetora ;)

Edytowany przez tommy66692, 10 listopad 2007 - 18:10.
Dużo literówek i błędy ortograficzne

Zetor i tylko Zetor

#18 Share Bidor

Bidor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 październik 2007 - 09:15

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) Jeśli chcesz zwiększyć gospodarstwo ponad 22ha to pomyśl nad Ursusem 914.
Jeśli areał do 22ha to starczy Ci Zetor 7245.
Przemyśl dobrze czego oczekujesz - to ważne żeby kupić jeden ciągnik na lata , a nie co chwile zmieniać.
Nie polecałbym Ci nic zachodniego - gdyż nigdy nie wiadomo co będzie z częściami
Pozdrawiam

#19 Share Marcin23

Marcin23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 07 październik 2007 - 10:25

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) Może MTZ82 używany z lat 80ych na allegro jest dużo w tej cenie

chociaż mtzy są troche lekkie :P

Kolego Nucz sie edytować posty a nie piszesz jeden pod drugim

Edytowany przez Balzak, 07 październik 2007 - 12:07.

:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 07 październik 2007 - 11:09

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;) Hmmm... Skłoniliście mnie teraz głównie w stronę zetora. tylko ja tak sobie teraz przeglądam te ogłoszenia i za 7245 to trzeba dać rarzej wiecej kasy niz 30 tys. A to u mnie limit bo pozostaje jeszcze do kupienia Tur i oprzyrządowanie... Więc teraz zastanawiam sie nad czymś w stylu 7045 lub 8045 czyli troche starsze egzemplarze. Czy one bardzo ustępują 7245? Są awaryjne? Jak z komfortem? 5245 odpada bo za mała moc. Problemem we wszystkich zetorach jest dla mnie skrzynia biegów. Często będe wykorzystywał ciągnik do transportu a szkrzynia 25 km/h to troche mało. Dlatego myslalem nad MTZ i MF. Czy zetory posiadają dobry przedni napęd? Nie sypie sie?