Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz Fahr Czy New Holland

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 20 październik 2011 - 16:16

Deutz Fahr Czy New Holland tak szczerze to głupoty wypisują co nie którzy że szok. ja mam DF 150 waży dokł 7ton z przednim balastem. NH 7030 jest cięższy i nic poza tym u mnie RSP ma 7040 i próbowaliśmy je na jednym polu i wcale nie widać jego przewagi mocy nad moim niby 30 km słabszym ciągnikiem.co do awaryjności to zależy jak trafisz ale do jakości wykonania to jakby równać fiata z audi a do tego w nh trzeba smarować łożyska na półosiach tylnych,normalnie wymysł idioty jakiegoś.jak to mówią cena czyni cuda i niższa cena NH to nic innego jak oszczędzanie na czym można np. turbina jest z indii normalnie szok.pewnie zaraz mi sie zbierze od fanów NH ale nikt mi nie wmówi że NH jest lepszy od DFa.a tekst że skrzynie w DFach są gówniane to już w ogóle jakaś paranoja to jedne z najlepszych skrzyń na rynku a jeśli chodzi o zużycie paliwa to DF bije o głowę NH.

Edytowany przez iron, 20 październik 2011 - 16:21.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz Fahr Czy New Holland Dzisiaj, 15:26
  •  

#22 Share romanekdeutz

romanekdeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,motoryzacja,sport

Napisany 20 październik 2011 - 22:18

Deutz Fahr Czy New Holland Prawda, skrzynie w DF'ach ,hmm, może rewelacji w prowadzeniu nie ma ale o jakichkolwiek awariach ,a szczególnie w M'kach to ja nie słyszałem ;)

#23 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 22 październik 2011 - 10:07

Deutz Fahr Czy New Holland kolego obciążniki się nie liczą mój fendt z obciążnikami waży prawie 8t 412vario Dodany obrazek.

Edit.
mój kolega ma deutza k 100 i 3 razy skrzynia padła !
a drugi ma m 620 i często stawał mu na polu po 1700 mtg poszła uszczelkaDodany obrazek
deutz ma jedne z najleprzych skrzyń?! brak mi słów....

Edytowany przez andrzej2257, 22 październik 2011 - 10:11.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 październik 2011 - 12:01

Deutz Fahr Czy New Holland "powiem ci szczerze , że głupoty piszesz 85 km i 6tDodany obrazek
mój fendt ledwie to przekracza.
bez zbędnych żartów.... "-napisałeś to parę dni temu...

Masz na nim 2 T obciążników ?-pogratulować.To raptem jeszcze zwykły pług czteroskibowy na nim możesz wieszać :D .

#25 Share romanekdeutz

romanekdeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,motoryzacja,sport

Napisany 22 październik 2011 - 19:37

Deutz Fahr Czy New Holland andrzej2257 powiedz mi jak to możliwe że twój Fendt 421 vario waży PRAWIE 8t z obciążnikami jeżeli bez nich waży 5400 kg?

#26 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 23 październik 2011 - 07:37

Deutz Fahr Czy New Holland Edit.
mój kolega ma deutza k 100 i 3 razy skrzynia padła !
a drugi ma m 620 i często stawał mu na polu po 1700 mtg poszła uszczelkaDodany obrazek
deutz ma jedne z najleprzych skrzyń?! brak mi słów....
[/quote]
Czy to była wersja PL tego k100? Jeżeli nie ,to bez odzielnego układu hydrauliki podłączajac stare rupiecie można latwo wysypać skrzynię. Niewiadomo jaki żur płynie w starych maszynach ,tym bardziej pożyczanych i to jest w wiekszosci przyczyną awarii skrzyń.Pewnie M-ki mają oddzielny zbiornik oleju hydr. Stawiał bym na DF,chociażby ,ze od modelu M produkowane są w Luingen(czy jakoś tak)Niemcy, a nie Trewelingo -Wlochy.Kolega ma NH 16X km + power boster ,power comand .Fajne ,że to pełen shift,ale sposób jak sie przełączają nie podoba mi się.

#27 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 23 październik 2011 - 14:53

Deutz Fahr Czy New Holland z tego co kojarze to cala seria K ma oddzielna hydraulike zewnetrzna no chyba ze dealer kit wciskał

#28 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 23 październik 2011 - 20:06

Deutz Fahr Czy New Holland DFy mają cały układ przeniesienia napędu firmy ZF lidera na rynku w tym segmencie to mówi samo za siebie a kolega miał robioną kalibrację skrzyni 500 godzinach a póżniej po 1500??? pewnie nie bo ciemna masa nie wie co to nawet jest nie wspomne juz o mieszaniu olejów.to tyle co mam do powiedzenia bo jak ktoś tego nie rozumie to jego problem. co do wagi mój bez balastu przedniego ok 6 ton. waży a 412 fendt z balastem 8 :lol: nawet jakby tyle ważył to i tak by mu na nic sie to nie przydało bo mu pary braknie. szkoda słów

Edytowany przez iron, 23 październik 2011 - 20:20.

#29 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 23 październik 2011 - 20:39

Deutz Fahr Czy New Holland Oj tam 8 to nieDodany obrazek , ale poza 7 ton to jestDodany obrazek. dokupiłem sobie trzy obciążniczki po 120 kg.

Możliwe ,że i z rupieci chociarz gdzieś czytałem ,że seria k ma oddzielny układ nie wiem o co chodzi ale deutz k 100 kolegi ma poważne problemy z tą skrzynią

A tak przy okazji pronar także ma oddzielną hydraulike Dodany obrazek.

#30 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 23 październik 2011 - 20:57

Deutz Fahr Czy New Holland są dwa wyjścia albo kolega trafił na badziewny egzemplarz albo sam coś sobie spieprzył

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 24 październik 2011 - 10:25

Deutz Fahr Czy New Holland

Oj tam 8 to nieDodany obrazek , ale poza 7 ton to jestDodany obrazek. dokupiłem sobie trzy obciążniczki po 120 kg.

Możliwe ,że i z rupieci chociarz gdzieś czytałem ,że seria k ma oddzielny układ nie wiem o co chodzi ale deutz k 100 kolegi ma poważne problemy z tą skrzynią

A tak przy okazji pronar także ma oddzielną hydraulike Dodany obrazek.

To się bardzo ciesze,ze ma-ale nie mowa tu o pronarach.OD 2009r w K były w standardzie oddzielne uklady,ale teraz można kupić uboższą wersję bez.Pozatym w K i M nie są identyczne skrzynie.

#32 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 24 październik 2011 - 10:53

Deutz Fahr Czy New Holland Co prawda to jest temat o NH i DF ale zapytam, co lepiej wybrac NH T6020 elitte z miękka osią czy Valtra N101 równiez z miekką osią. Różnica to na dzień dzisiejszy około 18 -19 tyś netto na korzyśc NH. Porównywałem dośc szczegółowo wyposażenia i w pewnej sytuacji przeważa Valtra a w innej NH. A decyzję muszę podjąc szybko.
Pozdrawiam

P.s. Jeśli znajdę odpowiedniejszy temat to przeniosę wpis.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#33 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 24 październik 2011 - 11:29

Deutz Fahr Czy New Holland Ile chcą za NH a ile za Valtre?

#34 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 24 październik 2011 - 18:05

Deutz Fahr Czy New Holland KAROL coś tam coś tam :D
o tym doskonale wiem , że są inne.
aha i nie jestem żadnym fanem pronara!

#35 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 26 październik 2011 - 16:20

Deutz Fahr Czy New Holland W obecnej wersji możliwej do kupna DF agrotrona K są dwie wersje możliwe do kupna:
Wersja A ma lączoną hydraulikę ze skrzynią
Wersja B ma odzielną hydraulikę
także co chcesz to masz i za to płacisz

#36 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 26 październik 2011 - 16:49

Deutz Fahr Czy New Holland DF ma skrzynie z najwyższej półki ta skrzynia jest klepana od 1998 lub 1999 r . Jeżeli jest właściwy operator a nie eksperymenciarz to 10000 mtg wytrzyma:) i predzej sprzegło sie skończy. A spójrzmy prawdzie w oczy ile kierowców przeczyta instrukcje obsługi i fantazja ich nie ponosi wystarczy YT wlaczyc i widac popisy. Potem sie dzieciaki na forum logują i piszą JD dużo pali bo podczas orania ma ponad 2000 obr, DF ma skrzynie kiepska bo niewiadomo dlaczego niby sie zepsuła a w NH sprzegła siadają ale że nożnego non stop sie uzywa to nie wspomni nikt:)

Edytowany przez tomusgigant, 26 październik 2011 - 16:50.

#37 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 26 październik 2011 - 18:39

Deutz Fahr Czy New Holland Skrzynia df-a to jest "1 z najleprzych" a nie naj naj dzisiaj skrzynie biegowe to przeszłość a jak nie to i tak niedługo bedą Dodany obrazek.

#38 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 26 październik 2011 - 19:39

Deutz Fahr Czy New Holland Ja mam do odbioru DF M610 teraz na listopad;) Czym sie sugierowalem przy kupnie ciagnika hmmm... cena , serwis, jakość (spalanie, skrzynia, komfort) czy zrobilem dobry wybor to sie okaze;)
W DF tez mozesz miec skrzynie bezstopniowa;) tylko ta cena;/

Edytowany przez Igor03, 26 październik 2011 - 19:44.

#39 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 26 październik 2011 - 20:07

Deutz Fahr Czy New Holland ja mam df agrotrona 155 ciągnik ma potężny uciąg mało pali zwrotny, silnik nie do zagięcia, skrzynia bez żadnych problemów mam tylko 1300 mtg ale ciągnik robi na cięższych glebach z odpowiednim sprzętem czyli głównie pług 5*50 i do tego wał expom duet 2,6m oraz agregat podorywkowy 3,6m noi agregat uprawowy i trnsport:) pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lukasik312

lukasik312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 październik 2011 - 20:48

Deutz Fahr Czy New Holland NIgdy nie kupuj NH nie włoski traktor i samochód ja mam new hollanda i mam tak wyrobione zdanie o nim że szkoda gadać. Nie mam akurat tego durzego ale troche mniejszego. Posiadam jana o jednakowej mocy i on ma o wiele więcej mocy chdzi mi oto że new jest taki troche przymulony z df nie miałem doczynienia więc sięcie wypowiadam ale z moich doświadczeń nawet nie spojrze na nh. Niedaleko mnie jest dealer rozmawiałem z ohroniarzem to mówi że ludzie tak wyzywają te traktory na czy, świat stoi

Dodaj odpowiedź