Geo

Co to za przewody

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Geo    10

Witam

 

Ostatnio po nocnym przymrozku nie zdołałem uruchomić mojej niedawno zakupionej reni 106-54. Dobrałem się więc do akumulatora. Wyglądał tak jakby nikt go nie wyjmował od momentu założenia. Razem z akumulatorem wyciągnąłem jakieś 15 kg ziemi, 3 klucze płaskie, jeden bolec i dwie zawleczki - jedna większa, druga mniejsza ;). Akumulator od razu wydał mi się jakiś dziwnie lekki. Odkręciłem korki i okazało się, że jest zupełnie suchy. Kupiłem więc 5l wody destylowanej, przepraszam demineralizowanej - teraz już nie destylują ;). Weszło do akumulatora 4l wody. Podładowałem go, założyłem i traktor ładnie odpalił. Na drugi dzień po jeszcze większym przymrozku odpalił też bardzo ładnie.

Pytanie jest takie. Do klem są podpięte dwa szare przewody.Natomiast znalazłem 2 inne, ale ucięte szare przewody. Do czego mogą służyć? I dlaczego je ktoś obciął?

Drugie pytanie. Jak się uruchamia świecę płomieniową w tym traktorze? Do tej pory się za bardzo nad tym nie zastanawiałem, ale jak już zaczęło mrozić to nachodzą mnie takie głupie pytania :). A może te przewody to właśnie od tej świecy :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

właśnie te przewody mogą być do świec żarowych lub płomieniowych jeżeli są dość grube (3-5mm)

a odcięte są bo przekaźnik lub świece mogły robić zwarcie i rozładowywać akumulator, jak znasz się trochę na tym i masz pojęcia, bo jak nie to zaprowadź ciągnik do elektryka żebyś nie spalił instalacji.


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Ciągnik z zagranicy? - te 15kg ziemii w każdym ciągniku z zagranicy musi być. :D

W MF kiedyś też tak miałem - w kabinie, w skrzynce na akumulator kupa ziemi. laugh.gif

Włączanie świecy jeśli nie ma kontrolki, to pewnie sie włącza tak jak rozruch - kluczyk raz, i potem troszke obrócić ( zeby nie zapalał rozrusznika) i wtedy powinny grzać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgriSpec    0

Grzanie świec masz w pozycji między kontrolkami a pracą rozrusznika. Co do szarych kabli, to nie masz przypadkiem w kabinie gniazdka/gniazdek zapalniczki lub do zasilania maszyn np. sterowania prasy rolującej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

No właśnie mam w kabinie gniazdo do podłączania jakichś urządzeń zewnętrznych, pewnie np. latarki ;). Dodatkowych urządzeń oprócz radia nie ma. Radio działa :).

Czy po przekręceniu kluczyka nieco w lewo nie powinno być coś słychać, bo skoro to są świece płomieniowe to tak sobie kombinuję, że powinienem słyszeć jakiś odgłos płomienia :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

kolego do odpalania wciskasz kluczyk, na grzanie tylko przekrecasz

kable moga byc od dodatkowego zasilania jakichs sterownikow maszyn


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

No sprawdziłem. Po przekręceniu kluczyka słychać, że załącza się jakiś przekaźnik, ale nie wiem czy włącza się świeca płomieniowa bo nic więcej nie słychać. Co prawda wczoraj traktor z samego rana tzn po nocnych przymrozkach pewnie coś koło -5 stopni odpalił bez problemu (akumulator okazuje się jest jeszcze całkiem dobry). Co prawda zaraz po odpaleniu przez około 5 minut silnik dość mocno dymi. Dym jest koloru jasnoszarego. Czy to normalne? Po rozgrzaniu się silnika przestaje dymić. Czy to może być wina wtryskiwaczy?

No i ciągle mam problem ze wspomaganiem. Czyli przez około 5 minut po odpaleniu przy tak niskich temperaturach wspomaganie w ogóle nie działa. Po 5 minutach pompa chyba załapała. Mam zamiar jeszcze wymienić filtr oleju i wyczyścić ten aluminiowy na przewodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgriSpec    0

Dym jest koloru jasnoszarego. Czy to normalne? Po rozgrzaniu się silnika przestaje dymić. Czy to może być wina wtryskiwaczy?

Nie, te typy tak mają. Jeśli po rozgrzaniu przestaje dymić, to wszystko jest w porządku. Silnik zostaw w spokoju:) Zajmij się hydrauliką, bo z tą nie najlepiej w Twoim ciągniku.

 

Renówki palą bardzo dobrze nawet bez grzania i to przy znacznych minusowych temperaturach. Jako osoba, które trochę takowych sprzedała, wiem, co mówię:)Wszystko zależy od akumulatora.

Czy po przekręceniu kluczyka nieco w lewo nie powinno być coś słychać, bo skoro to są świece płomieniowe to tak sobie kombinuję, że powinienem słyszeć jakiś odgłos płomienia :)?

Nie, nie powinno. Świeca płomieniowa działa następująco. Jest to kawałek drutu oporowego, który się nagrzewa, jest on na dolocie. Jak go nagrzejesz (przez przytrzymanie w odpowiedniej pozycji stacyjki) i zaczynasz uruchamiać silnik to trafia na niego odparowany olej napędowy, powstaje płomień:) Tak to działa mniej więcej.

Edytowano przez AgriSpec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Ile czasu powinno się w takim razie grzać tą świecę zanim się zacznie uruchamiać silnik?

I jeszcze chciałem przy okazji zapytać o dźwignię wystającą z podłogi, która się znajduje z tyłu kabiny, za fotelem po prawej stronie.

Aha i jeszcze jedno - jakie powinno być ciśnienie w układzie hydraulicznym a jakie na wspomaganiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie mam dziwny problem z ładowaniem w ciągniku renault 461, po odpaleniu ciągnika ładowanie jest wzorowe ale po czasie gdy włączę wszystkie światła ładownie spada, i alternator się grzeje ( szczególnie koło pasowe)po wyłączeniu obciążenia wszystko wraca do normy, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego dziwnego problemu, alternator pochodzi z Mazdy 626 2.0D 12V, 80A, dane akumulatora dodaje w zdjęciu, a i mechanik założył mi taki kabel od ładowania (jak na zdjęciu) a ja teraz założyłem od spawarki bo myślałem że coś pomoże. A 2 sprawa u mnie jest pasek 10mm czy jest jakaś opcja przerobienia alternatora z jakiegoś VW na taki pasek, bo wiem że golfy 2 miały na 10mm ale wolał bym coś nowszego. Pozdrawiam 🙂🤚🤚🤚🤚i czekam na Pomoc.



    • Przez Kamilmok
      Witam . Problem zaczął się od dmuchniętej uszczelki pod głowicą , w trakcie naprawy mechanik wysłał pompę paliwa do regeneracji alby ją od razu sprawdzić . kupiliśmy nowe ori wtryski .  
      Po złożeniu wszystkiego brak mocy , orka na 4 skiby ziemia cieżka i jak było ciężko to zamiast grzebać kołami to dusiło ciągnik na biegu 1-1. 
      Postawiliśmy do drugiego mechanika pompiarza , niby wszystko posprawdzał pobawił sie zapłonem  i mówił ze wszystko jest dobrze . Pali na dotyk . teraz w polu nie był testowany jeszcze ale jak ciągną 6 ton pszenicy pod górkę to prędkość spada ze trzeba zbijać pół biegi . takze chyba nie jest dobrze . 
       
      gdzie szukać przyczyny ?
       
    • Przez Griszka92
      Witam
      Po wymianie sprzęgła na nowe całego kompletu marki Kawe oraz obróbce koła zamachowego sprzęgło nie wysprzęgla, jedynie idzie wrzucić wsteczny poza tym WOM nie działa. Sprzęgło niby ustawione fabrycznie bo śruby znaczone !? Wie ktoś może jak to ustawić ? Jakieś dane czy cokolwiek 
    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj