Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040

160 odpowiedzi na ten temat

#121 Share kwiatek

kwiatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 22 grudzień 2011 - 22:37

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 No to podam przykład zetora wuja Proxima Plus 85 sprzęgło wymieniał już raz przy 1000 mth , i teraz ma coś około 2000 mth i znów sprzęgło się rozsypało ;P A słyszałem też, że Seria T maja nowe ciągniki być ? to prawda?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Dzisiaj, 01:30
  •  

#122 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 23:16

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 No dobra dobra, ale ile w takim NH kosztuje standardowy przegląd z wymianą filtrów i oleju? Pytałem dilera Zetora i u nich do koszt od 750zł do 950zł(oczywiście Proximy Power) w zależności jak daleko do klienta, za to gość od którego kupowałem kombajn wspominał coś o 6 czy 7 tysiącach za takowy u jego TM 150, skwitował wszystko mówiąc: "myślałem że jak kupię nowy ciągnik to przynajmniej na naprawach zaoszczędzę...". Oczywiście prawda taki ciągnik na bieżąco serwisowany będzie "mniej" awaryjny, ale to też są koszta eksploatacji ciągnika. W mniejszym NH na pewno koszta serwisu są niższe, ale proszę tutaj tych zapalonych new holandowców niech się pochwalą ile takie coś kosztuje? Tylko bez ściemy.

@farmermf
Co ma wielkość produkowanych ciągników do ich jakości? Zetor produkuje mniejsze ciągniki, bo nastawia się głównie na rynek taki jak Polski gdzie największą popularnością cieszą się ciągniki 80-100km. New Holland produkuje na rynki takie jak Niemcy gdzie areały gospodarstw indywidualnych wielokrotnie są większe niż u nas, więc i ciągniki potrzebują większe. NH ma tam wyrobioną markę i renomę od ponad 30 lat(wcześniej Fiatagri, nawiasem mówiąc sam jestem posiadaczem takiego 160 konnego smoka B) ). Zetor rozwijał się w segmencie mniejszych ciągników, i dopiero od niedawna będzie próbował w większych mocach (czytałem że z 6cyl. Zetora da się wycisnąć 204 konie)

#123 Share misiek01

misiek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 00:10

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 kolego ja mam od lipca T5040 i pierwszy przeglad kosztuje 1000zł to koszt razem z dojazdem, a maja domnie 90km,w tym wymiana filtra hydrauliki , oleju ,paliwa, wymiana oleju w silniku i dolal dosc sporo oleju do skrzyni, i przesmarował go calego, mysle ze to niejest jakis wielki koszt, w porownaniu do zetora i innych marek, koszt oczywiscie brutto
zetor 52-11 i ursus c-330

#124 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 07:49

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Przyjeżdżali 2 razy na przegląd do nh, 1000żł brutto z dojazdem 60km. Dużo?
Zetor nie dla tego robi tylko małe ciągniki bo tak chce, ale dla tego , że po prostu nie umiał zbudować ciągnika duzej mocy, a zwłaszcza silnika spełniającego normy.
Co do cen to się pytam kolege co siedzi na serwisie zetora o te tanie części do zeotora, to mówi że tanio to juz było. Teraz części mają ceny na poziomie zachodnich.
@Pirelli mam nadzieję że rozwiałem twe wątpliwości.

#125 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 09:47

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Może nie nie umiał zrobić, bo dzisiaj każdy głupi może zrobić ciągnik dużej mocy (np. Pronar 8140) ale wdrożenie takiego ciągnika do produkcji również ponosi za sobą duże koszty i musi to być poprzedzone analizą czy produkcja takiego ciągnika zwróci się, czy nie będą produkować paru sztuk na rok (np. Pronar 8140), a i kasę trzeba skądś mieć, bo nie mają nad sobą takie potężnego koncernu jak np. Fiat. Dlatego Zetor stosuje metodę małych kroczków i nie rwą się z motyką na księżyc.
Co do silnika skąd masz taką opinię? Tutaj wręcz przeciwnie mają silnik 6-cylindrowy około 175 konny spełniający normę 3b ale przekładni własnej nie mają a "renomowany" produkt ZF ma również swoje wady.
A ten kolega co siedzi na serwisie Zetora to ten serwis obsługuje także ciągniki innych marek?

#126 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 11:37

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Tak obsługuje same i lamborghini.
Pokaż mi tego 6cylindrowego zetora w sprzedaży bo jak na razie to o Maxterze to tylko legendy się pojawiają.

#127 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 12:40

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Czy mógłbyś czytać ze zrozumieniem? Gdzie napisałem, że 6-cylindrowy Zetor jest w sprzedaży. Ale jeśli bardzo chcesz to był taki w sprzedaży - 11741 z silnikiem Same a wcześniej 16045 :P
A tu masz to co obecnie opracowali: http://img7.rajce.id...10_2011_001.jpg

#128 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 17:04

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Z silnikiem takim jak u mnie lamborghini były sprzedawane to ja wiem, tylko nie wiem czemu zaprzestali. Znam egzemplarz co jako główny na 200ha pracuje +mućki.
no silnik jest, a za ile lat opracują resztę? Postęp w rolnictwie idzie bardzo szybko i małe ciągniki około 100km z czasem będą tracić rynek gdyż nowoczesne maszyny do wydajności potrzebują mocy niestety.
Jeśli zetor nie będzie dużo tańszy od konkurencji zachodniej , lub tez nie będzie trzymać trendów wyposażenia które dyktują najwięksi gracze , to niestety może podzielić los ursusa.
Moim zdaniem szans na zdobycie rynku ciągników o mocy 160-200 nie ma zadnych, w przedziale 130-160km to musi się bardzo postarać z ceną, zktóra to nawet teraz nie robi szału jesli chodzi o konkurencyjność.
Mam w okolicy fabrykę Pronaru, widzę jak od 1990r się rozwijaja. Jakby Zetor choć w połowie szedł tak do przodu miałby 3krotnie większy udział w rynku niż ma teraz.

#129 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 19:20

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Tyle, że pronar robi praktycznie wszystko, przyczepy, rozrzutniki, sprzęt zielonkarski, sprzęt komunalny a ciągniki to tylko jedna z części ich produkcji więc nie ma co porównywać pronaru do zetora.

#130 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 19:47

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 @arek ale pewnie nie wiesz, ze pronar zaczął budowac ciągniki w 1992 czy 1993r i jakoś udało mu sie dojść do dużo większych traktorów niż te 100km i w między czasie rozpocząć produkcje kilkudziesięciu innych maszyn. Zetor od dawien dawna produkuje ciągniki, miał gotowe fabryki, ale do przodu nie poszedł wcale tracąc w ten sposób znaczny rynek. Myślę , że użytkownicy dużych starych zetorów na początku lat 2000 jakby mieli dostęp do nowych mocnych zetorów to by nie przesiadali się na zachodnie maszyny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 20:44

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Technologia dużych starych Zetorów powędrowała kiedyś na Słowację niestety a oni sami niepodołali.. Po upadku komuny w Czechach Zetora spotkało to samo co Ursusa tyle że Czesi byli mniej nastawieni na rozkradanie. Dopiero w 2002 przejęło ich HTC i zaczęli wychodzić na prosto.
Co do tego że stoją w miejscu też się nie zgodzę ponieważ ostatnio to nawet co roku wprowadzają mniejsze lub większe nowinki techniczne właśnie wstrzeliwując się w swój największy rynek zbytu czyli około 100 km. Dostrzegli nawet ten trend o którym mówisz więc teraz modernizują Forterrę, potem mają wprowadzić do niej ten silnik 6C i w ostatnim etapie Maxterrę. Jak mówiłem metodą małych kroczków.
Co do Pronara to budować a montować to jest zasadnicza różnica. :P To mi się akurat podoba w Zetorze że nie korzystają z gotowych rozwiązań tylko próbują sami do czegoś dojść.
Jesteś z okolic Narwi? Ciekawi mnie ile wynosi roczna sprzedaż poszczególnych typów ciągników marki Pronar, bo patrząc na pobliskiego dilera to króluje wschodnia albo też dalekowschodnia myśl techniczna z nalepką Pronar, Belarus tudzież Zefir.

#132 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 21:00

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Nie wiem jak jest ze sprzedażą poszczególnych maszyn, ale przy montażu maszyn i produkcji pracuje ponad 1000 osób dziennie i budowane sa kolejne zakłady na kilkaset miejsc pracy. Więc trochę się tam sprzedaje. :D Dodam tylko, że felgi robią do wielu zachodnich marek min. potinger , niby tez do fendta.

#133 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 21:06

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 z felgami to się zgadza ja mam w przodzie w proximie z pronara chyba claas też ma od nich fegii ;)
red power

#134 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 21:09

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Taki cytat przytoczę dla tych co myślą , że pronar to Belarus.

"Właściciel Pronaru Narew podkreśla, że produkowane przez niego ciągniki już dawno nie są białoruskie. Dwustu inżynierów pracuje nad tym, aby nie ustępowały zachodniej konkurencji. Głośniki, klimatyzacja, wygodny fotel w tym momencie są już praktycznie standardem. Z fabryki PRONAR pochodzi co trzeci sprzedawany w Polsce traktor, trzy na cztery przyczepy i 80 proc. felg wykorzystywanych w polskim rolnictwie i maszynach komunalnych: koparkach, pługach, zamiatarkach i odśnieżarkach. Traktory Pronaru jeżdżą po wielu zagranicznych polach. m.in. Szwecji, Niemiec i Grecji. Dzięki niskim cenom są także bardzo popularne w kraju. Niektórzy szacują, że co trzeci ciągnik wyprodukowany w Polsce pochodzi z Narwi. Firma ta zdecydowanie wygrywa na rynku, gdyż jako jedyny ma tak kompleksową ofertę,,
Gdzie tu zetorowi sie równać?

#135 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 21:37

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 No akurat w sprzedaży ciągników to Zetor ostatnio był na 2 miejscu pomiędzy NH i JD.
Taki cytat to jakbym czytał przemówienie działacza PZPR. Co do ciągników, to przecież dystrybuują białoruskie Belarusy, montują na białoruskich podzespołach serię I i II, chińskiego Zefira no i trochę na zachodnich podzespołach P5, P6, P7, P9 i P10.

#136 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 08:16

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Dobra montuje na zachodnich podzespołach, ale nie stoi na 100km tylko uderza w większe gospodarstwa z ofertą mocnych ciągników. Pronar bardzo duzo wywozi na zachód.
Mniejsza z tym,mnie zetor nie interesuje bo ma ciągniki za małej mocy, Pronar również nie, bo użytkując zachodnie marki nie ma chęci przesiadania się na wyrób Polski, czy Czeski. To tyle w temacie.

#137 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 13:12

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 co do Maxterry to cały czas trwają testy widać że chcą wprowadzić coś sprawdzonego żeby było pewne, a nie tak jak z powerem o którym było tyle szumu że rewers szarpie, teraz już nie szarpie ;)
red power

#138 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 15:01

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Maxterry póki co nie wprowadzaja na rynek bo boją się że nie bedzię sie sprzedawać dostatecznie dobrze ;)

#139 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 17:19

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Oj chyba jednak testują :P

http://www.farmweb.c...NYNDE2MTUx#skok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 19:24

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Znaczy się z tego co tam napisali to zrobili tym ciągnikiem 770 Mth i byli ogólnie zadowoleni, a 30 listopada powrócił do VUTR Brno (taki ośrodek badawczo-rozwojowy Zetora)

Dodaj odpowiedź