Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040

160 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 19 październik 2011 - 18:57

W NH można zamówić skrzynie 24x24 ze wzmacniaczem.

Wiem, że można ale zamówić a w standardzie to jest różnica, najczęściej liczona w złotówkach.
A mówimy o cenach i modelach w standardowym wyposażeniu.

Nie wiem tylko jak jest ze skrzynią w NH bo z internetowej broszury można wywnioskować, że 30 km/h a jak jest naprawdę ?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Dzisiaj, 23:28
  •  

#22 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 19 październik 2011 - 19:06

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 43 km/h
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#23 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 19 październik 2011 - 19:06

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Jako typowo standardowego wyposażenie NH nie ma czegoś takiego, lokalny diler nazywał to na jednych targach modelem kluczowym, albo flagowym i tam na dzień dobry jest klima, skrzynia 24x24, obciążniki przód, 3 prędkości wałka, guzik sprzęgła w gałce od biegów, fotel grammera, cos tam jeszcze.
Jak dla mnie wielka zaleta NH to kompaktowe rozmiary i niska max wysokość, ale dla innych to moze nie być zaleta.

#24 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 październik 2011 - 19:09

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 no i nie zapominajcie że zetor oferuje automatykę zmiany półbiegów czego ten NH nie posiada

#25 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 19 październik 2011 - 19:16

- większa moc silnika (moc Zetora jest podawana w normie DIN a nie ISO)

Różnica wynosi 1KM na korzyśc Zetora NH ma 86KM a Zetor 87KM w ISO w normie DIN Proxiasty ma 82KM :P
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#26 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 19 październik 2011 - 20:13

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Mam t 5060.Też przed zakupem myślałem o Zetorze ale po ocenie tych dwóch ciągników wybrałem zdecydowanie NH.Skrzynie mam 24x24 z jednym półbiegiem.Wystarcza.Narzekałem na jego spalanie , ale teraz się uspokoił.Dzisiaj na 58km, tam i z powrotem, spalił mi 20 litrów. Z powrotem ciągłem 16 ton wysłodków z cukrowni a obroty silnika miałem na ful.

NH ma sprzęgło hydrauliczne a to piękna sprawa , przy turze. Też mam tura z Metal fachu 241 [ ten droższy]i super się z nim pracuje.I jest naprawdę mocny, nie ma sensu lepszego kupować. Dałem za niego 21 tyś z łyżką i widłami do palet.

Jak dla mnie Zetor był zbyt drogim ciągnikiem za to co oferował, a za każdą rzecz trzeba było dopłacać.I tak jak wyczytałem na forum. Lubi się zepsuć a części są drogie. Tak jak NH.

Na te km to nie specjalnie jest co patrzeć. Bo tak samo może być jak u teścia 1634 która ma 155 km a mój Case ma chyba nie całe 150 a robię go w polu jak chcę.

#27 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 19 październik 2011 - 21:30

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Tak jak pisze pawel20 ten NH za 127 netto będzie to model flagowy czyli: klima, grammer, revers EH, 3 prędkości wałka, skrzynia 24x24 z jednym biegiem pod obciążeniem i z power clutch(sprzęgło na guzik w gałce biegów) 450kg obciążenia na przodzie, mokre sprzęgło, pneumatyka 1 i 2 obwodowa, skrzynia 40kmh, miękki start, pompa hydrauliki 61 L, 2 pary wyjść hydro, kogut, radio, podnośnik 4,8t. Też miałem dylemat który ciągnik wybrać( brałem pod uwagę też proxime i agrofarma) i jednak najlepsza relacja ceny do jakości i wyposażenia oferował NH.

#28 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 20 październik 2011 - 07:38

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Hmmmm swietnie ze taki temat powstal bo ja mam praktycznie identyczny problem i w ciagu kilku miesiecy musi zostac rozwiazany :)

Teraz moje zdanie nt. owych ciagnikow

NH t5040
- sympatyczny kompaktowy smerf
- dobra jakosc wykonania ciagnika choc nie wiele lepsza od zetora
- niezbyt cicha kabina
- podobno czeste kalibracje skrzyni biegow
- spalanie w lekkich pracach od 5 l do 16 l na h wiec wcale nie tak oszczednie znam wiekszych abstynentow hehe
- awaryjnosc na umiarkowanym poziomie co i pewnie mozna powiedziec o proximie power
- lakier na ciagniku jest dosyc slaby znajomy ma 1800 h i juz sie luszczy na blotniku a za ta kase to niedopuszczalne
- A byłbym zapomniał moj znajomy mowi ze jego hn i znajomych to straszne muly opieszale wkrecaja sie na obroty i jak na swoja moc ruszanie z duza przyczepa czesto powoduje zduszenie silnika czego w zetorze nie zaobserwowano
- cena jakies 150 tysi brutto po malutkim targu skrzynia 24x24 klima obciazniki

Zetor proxima Power 90
- wieksze gabaryty niz nh
- troszke ciezszy
- tanszy
- trzy polbiegi bez sprzegla
- jakosc wykonania troszke nizsza niz NH ale nie ma jakiejs przepasci
- Umiarkowana awaryjnosc wczesniejsze powerki sa dobrze wykonane i awarie dotycza drobiazgow, a problemy z centralka od rewersu juz zostaly rozwiazane
- spalanie zapewne na poziomie nh wiec nie ma tu abstynentow ;)
- wieksza kabinka z siedzenie dla kompana hhaha
- tyl ciagnika troszke zalatuje c 360 ale moze byc to zaleta jak i wada
- Cena 138 tysi brutto z obciaznikami itp

Ogolnie ciezko wylonic jednoznacznego faworyta jedna i druga maszyna ma swoje grzeszki i lepiej teraz to wszystko przeanalizowac niz pozniej plakac
Mam nadzieje ze ten temat bardziej sie rozwinie lecz prosze o merytoryczna dyskusje bo argumenty typu zetor to smok nh jest bardzo oszczedny mozna miedzy bajki wlozyc, podobnie jest z kosztami serwisu komplikacja konstrukcji kosztuje nie tylko przy zakupie

Edytowany przez timasz, 20 październik 2011 - 08:26.

#29 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 20 październik 2011 - 21:51

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 timasz@ co do jakości to bym się zastanowił nad tym w środku kabiny Proxa napewno ma lepsze materiały lub lepiej dopasowane przynajmniej w Nh jest niepraktyczny materiał na błotnikach łatwo go zatrzec a do odczyszczenia bedzie ciężki. Co do malowania NH ma bardzo słabe znajomi którzy maja NH narzekają własnie na odpryski o których mówisz nawet i na maskach :blink: i plastiki na zewnatrz to podobie wypadają. Nie wiem dokładnie jak podnosnik i hydraulika ale Zetor chyba jest mocniejszy na podnosniku ale dokładnie nie wiem.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#30 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 20 październik 2011 - 23:38

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 z tym podobnym spalaniem to chyba zartujesz Timasz? mialem zetora i wiem ile potrafi wchlonac a ile pali NH t5060, to byl u mni kluczowy argument aby wziasc NH

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 21 październik 2011 - 08:35

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 @Gago z tym wnetrzem to moze i w zetorze sa i latwiejsze do czyszczenia materialy lecz raczej gorszej jakosci wiec tu pewnie bilans arek wychodzi na zero choc zetor wygrywa miejscem dla pasazera, a material w nh ktorym sa wykonczone boki i tablica rozdzielcza jest strasznie niepraktyczny, ale to detal z tym da sie zyc :)
Co do tego lakieru to prawda potrafia cale z niego oblazic i to jest niedopuszczalne w mojej galerii jest nh tdd z takim problemem

@ statek- wiem doskonale ile moze spalic NH T 5060 wlasnie moj dalszy sasiad takiego posiada ma 1800 h na liczniku i spalanie ksztaltuje sie od 5 l w pyrkotaniu z ladowaczem do 18-19 l na godzine w plugu obracalnym czteroskibowym 4x 50, a w plugu do odsniezania gdy wykonuje uslugi w gminie spala w dobrym sniegu podobnie jak w orce, wiec jestem pewien ze analogiczny model zetora czyli taka proxima power 110 nie bylaby ani oszczedniejsza ani tez bardziej paliwozerna(dodam jeszcze iz ziemie u nas ciezkie nie sa)
Wniosek jest prosty kazdy ciagnik moze byc uznawany za oszczedny jesli jego mozliwosci nie sa w pelni wykorzystywane pewnie oba rzeczone modele potrafia w pracach pod obciazeniem 40% jakies 6-7 l na h wiec w takich zadaniach beda oszczedne a jak przyjdzie prawdziwa robota wtedy sie okazuje ze zaden malo nie pali

Edytowany przez timasz, 23 październik 2011 - 09:07.

#32 Share timasz

timasz

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów

Napisany 23 październik 2011 - 16:54

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Kurcze myslelem ze tam sie rozwienie a tu nic :huh:
Moze jednak odezwa sie posiadacze ww modeli, lub inne osoby wyraza swoje zdanie? :rolleyes:

#33 Share kwiatek

kwiatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 23 październik 2011 - 19:30

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Narazie dużo się nie dowiedziałem, jedni Zetor, inny New Holland :P

#34 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 24 październik 2011 - 08:09

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Prawie wszystko opisane, ja od siebie bym dodał:
-spalanie: mały + dla NH w lekkich pracach
-komfort: mały + dla zetora za siodełko pasażera i 3 biegi bez sprzęgła
-jakość + dla T5040 dłuższa żywotność i tym samym mniej awaryjny
-gabaryty wg mnie nie ma różnicy.
Wybór naprawde ciężki.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#35 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 24 październik 2011 - 17:46

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Co do lakieru na zetorze, to dach i błotniki lubią sobie wyblaknąć i robią się różowe. Posiadam zetora od 98r i jeśli chodzi o awaryjność to jedynie zaczęła cieknąć nagrzewnica,i największa bolączka zetorów czyli układ hamulcowy( pompki i tłoczki były już kilka razy wymieniane) i siłowniczki drzwi i tylniej szyby. Poza tym bez większej awarii a ma 4.800 mth:) Ale mój wybór padł na NH z tego względu że mam paszarnie wysoką na 2.60m i proxima nie miała szansy wjechać oraz na to że zetory troche za dużo palą. W cięzkiej robocie spalą normalnie, ale niestety w lekkiej nie palą dużo mniej <_<

#36 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 24 październik 2011 - 18:08

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 to prawda stoi koło mnie po sąsiedzku proxima 8441 5 letnia i jest dosłownie różowa :huh:

Edytowany przez Jakub667, 24 październik 2011 - 18:13.

#37 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 24 październik 2011 - 18:24

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Co prawda ? Wujek ma 8441 juz 4.5 roku i nie ma sladu wyblakniecia. Kolor taki sam jak na mojej Proxie, która ma 4 miesiace
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#38 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 24 październik 2011 - 18:42

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 W mym NH5040 na gwarancji zmienili błotnik bo farba się złuszczyła. Sprzęgło to ze 2 razy kalibrowane. W opryskiwaczu pali mało, ile w orce to nie mam pojęcia. Farba na zetorach to tragedia, zwłaszcza na tych nie garażowanych. NH bardzo zwrotny i super do tura. Po jeździe próbnej zwykłą Proxą zamówiłem ją, ale po kilku dniach przejechałem się NH no i tego samego dnia zrezygnowałem z Proxy na rzecz NH. :D

#39 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 24 październik 2011 - 19:45

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 jestem właścicielem NH t5040 od dwóch lat pracuje u mnie jako główny ciągnik na 60ha kosiarka prasa talerzówka pług ładowacz(tur) dodatkowo u kolegi robię usługę , jak na razie żadnych problemów z silnikiem skrzynią czy lakierem śmiga aż miło :) rocznie robię ok 500godzin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 25 październik 2011 - 06:38

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040 Trzeba też dodać że w NH liczy godziny zegarowe , a nie motogodziny. :D

Dodaj odpowiedź