Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowe wrota do stodoły

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 17 luty 2013 - 22:29

Nowe wrota do stodoły Ja mam zakończone tak jak @ukasz. Zamiast nitów to wkręty do metalu. Ramka z profila, z zewnątrz blacha trapezowa (nie pamiętam jaka wys. trapezu), w środku styropian i od wewnątrz blacha ocynkowana. Moje mają 1/3 pleksy od góry dzięki czemu w środku jest dość jasno. (drzwi garażowe)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowe wrota do stodoły Dzisiaj, 22:35
  •  

#22 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 20 luty 2013 - 13:33

Nowe wrota do stodoły obejzyjcie moje drzwi garazowe niema sie czym chwalic ale ...juz nie wieje sa narazie tymczasowe mam garaz przebudowywac i niema nadproza

.....aaa jak robicie na goże winklowke lub ceownik jak ja musi buc osłonietu od sniegu mi troche napadało przymarzło i juz rolki po lodzie niechca sie lekko krecic...ogolnie warto samemu zrobic bardzo tanio wyszło i praktycznie

#23 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2191 postów

Napisany 20 luty 2013 - 16:00

Nowe wrota do stodoły Ładne dodaj jeszcze rolkę na dole na zewnątrz aby się nie bujały na wietrze ja mam z obu stron gładkie więc z uszczelnieniem nie było kłopotu założyłem pasek gumy od taśmociągu na ściane i gotowe .Jak będziesz robił zabudowę nad drzwiami to wysuń ją trochę do przodu i opuśc poniżej rolek to nie będą zamarzać, ot tak moje rady,(ładne audi) :)

#24 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 20 luty 2013 - 16:02

Nowe wrota do stodoły całkiem sprytnie to wyszło jeszcze napęd dorób i będzie wygodniej wjeżdżać. Tylko to łożysko po ścianie jeżdżące.. Może daj tam jakieś kółko gumowane, albo płaskownik na ścianę bo jak w tynku rowek zrobi i nie dość że ściana uszkodzona to swojego zadania nie spełni. A jak wiadomo rozwiązania tymczasowe są najdłużej. Teraz już za późno aby to zmienić ale najlepiej jak prowadzenia są tak wyprofilowane że drzwi na pierwszych centymetrach troszkę od ściany odsuwają sie wtedy można dać uszczelki i jest szczelniej.
"aaa jak robicie na goże winklowke " musiałem trzy razy przeczytać ale jak się skapnąłem co to za słowo to wiedziałem skąd jest kolega :D
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 10:59

Nowe wrota do stodoły Z jakiego profilu zamkniętego zrobi ramę o wymiarach 1,5m na 3,5 metra do której będzie mocowana blacha trapezowa?

#26 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 22 listopad 2015 - 19:22

Nowe wrota do stodoły

Podepnę się panowie. Będziemy robić drzwi do wiaty mniej więcej wymiary 3.2-5m dwu skrzydłowe. Teść się uparł na drewniane, już nakupił desek, niech mu tam będzie, ale może podpowiecie jak to zrobić. Bo niedawno robił do szopy i nie wiem czy napęczniały czy co ale jedne strasznie wybuliło, a drugie też jakby napuchły i ciężko domknąć. Czy przybijając deski dać między nie kilka mm luzu, czy wysuszyć deski przed przybijaniem aby uniknąć takich problemów w przyszłości?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 23 listopad 2015 - 10:40

Nowe wrota do stodoły

myślę że o tel porze  roku można śmiało dobijać deski jest jesień i wilgotno , oczywiście latem przy wysokiej temp. drewno się pozsycha i będą szpary, proponuję gwożdzie w ocynku kręcone , dobrze trzymają :)