Skocz do zawartości

Reklama

Nowe wrota do stodoły

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
24 odpowiedzi na ten temat

#1 winner2005

winner2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 październik 2011 - 11:15

Witam. No niestety na wszystko przychodzi koniec no i właśnie wrota do stodoły rozlatują sie. Trafiłem na ofertę jednej firmy w regionie którzy wykonują takie drzwi. Z jednej strony blacha ocynkowana w kolorze z drobnym trapezem ocieplone styropianem 3 cm a od środka blacha ocynkowana z drzwiami 2 na 1 metra. Drzwi mogą być przesuwne lub 2 skrzydłowe te i te w tej samej cenie. I cena to 200 zł za metr przy zamówieniu minimalnym 15 metrów kwadratowych. I teraz pytanie czy to dobra cena i które są lepsze przesuwne czy skrzydłowe?

#2 marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Tajne
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 19 październik 2011 - 11:23

Co do które lepsze to zależy  ci ci pasuje przesuwane to bo  są one lepsze od skrzydłowych na pewno masz pewność że przy wietrze  wiatr  ci ich nie wyrwie  anie nie powystawia.  Także jak c pasuje bierz przesuwane. A samemu nie możesz wykonać Wrot takie trudne to nie sjt  a czy 200zl za metr jest dobra to nie wiem
Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij  to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3 przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • 1162 postów
  • 9409663
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 19 październik 2011 - 12:51

Nie myślałeś zeby zrobić samemu ? Kawał taniej, i być może solidniej. Dodany obrazek

#4 winner2005

winner2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 październik 2011 - 13:21

zastanawiałem sie ale byłem ciekaw czy ta oferta jest korzystna

#5 mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • 4988147

Napisany 19 październik 2011 - 14:39

Robiłem w tym roku drzwi do garaży samemu to drzwi o wymiarach 3,2x2,7 wychodziły mi w granicy 800 zł. Profil 40x40x4 i blacha trapezowa. Jak szukałem drzwi na zamówienie to wychodziło dwa razy drożej niż samemu. Na pewno wyjdzie dużo taniej jak samemu to zrobisz.

#6 damiandcba

damiandcba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 19 październik 2011 - 15:28

Drzwi rzecz bardzo prosta do zrobienia trochę profila blachy trapezowej no i jakieś wózki i szyna jako prowadnica i mamy drzwi przesuwane. Tylko teraz pytanie masz ocieploną stodołe jeśli nie to po co ci drzwi ocieplane gdzie koszt to styropian oraz blacha na drugą strone?? :)

#7 lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2575 postów
  • 7980618

Napisany 19 październik 2011 - 16:42

drzwi robione samemu wyjda cie 2 albo i 3 razy taniej a roboty przy tym naprawde nie jest wiele zwłaszcza ze blache zamawiasz sobie na wymiar wiec jedynie pospawanie profila ci zostaje. no i właśnie jak kolega wyżej po co ci ocieplone drzwi do stodoły?

#8 murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów
  • 22485539

Napisany 19 październik 2011 - 18:06

Ma ktoś jakieś fotki drzwi przesuwnych ???

POLBOTO- AGRI UDANIN
Dodany obrazek
http://polboto.com/

SPRZEDAŻ CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Tel.: +48 601 668 863
e-mail: m.martka@polboto.com
lub PW

Najniższe ceny, fachowe doradztwo, ekspresowa wysyłka kurierem na terenie całego kraju lub darmowy dowóz. Dla stałych klientów rabaty.

[center]Dodany obrazek

#9 tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 19:54

ja dwa tygodnie temu robiłem drzwi do stodoły i obory przesuwne jak będę mniał chwilę to wstawię do galerii w stodole do drzwi są przykręcone rolki a do stodoły kontownik chyba 50*50 i to po tym chodzi, tylko że ja żeby taniej to zrobiłem całe z drewna (swój las i tartak) i teraz złapaly wilgoci i siętrochę wydeły

#10 jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 19:48

Mi w tam roku robili drzwi do garaży z płyty warstwowej 7cm w kształtowniku (brąz)też takie drzwi mam w oborze to koszt na gotowo z montażem 100zł za metr kwadratowy. W żniwa robiłem tez drzwi to 3 na 4 wyszły mnie 1100 zł kształtownik 4na5 ścianka 4, blacha brąz lekki trapez a za gotowe z płyty warstwowej tylko białe chcieli  1600 no ale ocieplane nie były potrzebne .

#11 SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 24 listopad 2011 - 20:43

Zobacz postlukaczmarek, o 19 październik 2011 - 16:42, powiedział:

drzwi robione samemu wyjda cie 2 albo i 3 razy taniej a roboty przy tym naprawde nie jest wiele zwłaszcza ze blache zamawiasz sobie na wymiar wiec jedynie pospawanie profila ci zostaje. no i właśnie jak kolega wyżej po co ci ocieplone drzwi do stodoły?

Aby było jeszcze taniej to można kupić blachę tz. odpadową która wygląda jak nowa i na wrota jak znalazł  Ja sam z takiej blach zrobiłem kilka wrót Taką blachę kupuję np w bud-macie a różnica to nawet 30-50% nowej

#12 kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • 12247593
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 18 grudzień 2011 - 16:32

Moim zdaniem lepiej zrobić takie wrota samemu. Napewno wyjdzie taniej. Przesuwne napewno są lepsze bo chyba nie zabierają tyle miejsca co dwuskrzydłowe.
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

#13 danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6462 postów
  • 12937955

Napisany 18 grudzień 2011 - 16:41

Tylko że przy otwieraniu będą zachodzić na drugie i wszystkich na raz nie otworzysz a we żniwa to zwykle wszystkie są otwarte, nie wiem jak u was. A ta blacha odpadowa to czym się różni od zwykłej nowej?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#14 tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • 5798541

Napisany 17 luty 2013 - 19:13

Witam koledzy. Przymierzam się w niedługim czasie zrobić kilka bram dwuskrzydłowych i kilka bram przesuwnych.
Na pierwszy plan pójdą bramy skrzydłowe. Macie jakieś pomysły- patenty na bramy?, Jak zrobie ramę z profila to zamocuje na nity blachę trapezową .
Jak przymocuje blachę to od góry i dołu będą dziury na falach. Więc jaki macie lepszy pomysł? Może lepiej kontowniki i od środka zamocować blachę?

#15 Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1429 postów

Napisany 17 luty 2013 - 19:19

kolego montuj na drzwi blache trapezowa T8 bardzo malutki trapezik wiec jest ok ja tak robie wszytkie teraz a i zamiast nitow uzywam wkretow z zaoszczonym koncem wierce i przykrecam za jednym razem i mocniejsze od nita

#16 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5740 postów

Napisany 17 luty 2013 - 19:33

Dokładnie tak napisał Lukaszjarm, tylko wkręty do blachy malowane,  nie do drewna. U mnie w galerii są takie drzwi zrobione.9x5 m
Profile 40x40x2 i x 3 przy zawiasach.

#17 tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • 5798541

Napisany 17 luty 2013 - 19:54

Ocieplacie je jakiś i dajecie z dwóch stron czy tylko blacha od zewnątrz?
@tomek73 ładnie wyszły Ci te bramy.
@Lukasjarm profil T8 ma tylko 8mm szpary na profilu to nie powinni być źle
Jest T6? ??
Myślę że jakby dać kontownik i blachę dać od środka - na magazynie mam T18 więc odszedłby koszt blachy. Jak macie zrobione bramy to wrzućcie foto w temacie chyba że są prawa autorskie hehe
pozdrawiam

Edytowany przez tomi382, 17 luty 2013 - 20:04.

#18 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5740 postów

Napisany 17 luty 2013 - 21:05

Jedne mam na T18, i jakoś nie narzekam. Nic się nie dzieje. Zawsze opianować można.

#19 ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 17 luty 2013 - 21:06

wystarczy że od góry do profilu przyspawasz płaskownik, żeby powstał jakby daszek ,jakiś wąski (zależnie od profilu blachy) i do niego dosuniesz blachę. Wtedy masz zaślepione te szczeliny. Drugie rozwiązanie to uszczeli profilowane ale nigdy nie widziałem do tak niskich profili
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 Maniek323

Maniek323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 luty 2013 - 22:03

ja u siebie robiłem drzwi tez chyba z T18 (z dachu mi się zostało) to nacinałem i pospłaszczałem (zrobiłem takie zejścia z "fali" na płask) na dole i górze do tego przeleciałem silikonem dekarskim po górze żeby woda nie zaciekała.
Tez myślałem dać jak kolega @ukasz płaskownik z góry albo mały kątownik tylko ze zacząłem od dołu najpierw spłaszczać te fale zęby mysz mi nie wlazła do ocieplenia ze styropianu. A ze w miare ładnie mi to wyszło to i zrobiłem i górę.

Edytowany przez Maniek323, 18 luty 2013 - 00:25.

Zobacz także