Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 8145 niebieski dym z odpowietrzenia silnika

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:ładne dziewczynki szybkie samochody i dochodowe rolnictwo

Napisany 18 październik 2011 - 19:09

zetor 8145 niebieski dym z odpowietrzenia silnika mam taki problem z moim zetorem podczas dzisiejszej orki nagle zaczęło mi się dymić na niebiesko z odmy czuć takim spalonym olejem wcześniej coś tam puścił z tej rurki ale to raczej na biało dodam że oleju sporadycznie coś do niego dolewam od wymiany do wymiany. miał ktoś podobny problem/ olej był wymieniany całkiem niedawno wody nie ubywa olej jest czarny na mocy nie stracił nic nie stuka nic nie puka dym z tłumika normalny pomocy!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 16145

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 39000.00 PLN
  • 19 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 8145 niebieski dym z odpowietrzenia silnika Dzisiaj, 18:49
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 październik 2011 - 19:26

zetor 8145 niebieski dym z odpowietrzenia silnika Mógł wywalić uszczelkę pod głowicą i olej częściowo dostaje się na tłoki i dlatego niebieski dym z odmy - a jak z tłumika?
Jeżeli nie spuszczasz jeszcze wody to nalej do pełna i zobacz czy idą pęcherzyki powietrza, świeżo po zalaniu chłodnicy jakiś czas będą szły bo się odpowietrza układ.

Edytowany przez MAT912, 18 październik 2011 - 19:33.

#3 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 18 październik 2011 - 20:17

zetor 8145 niebieski dym z odpowietrzenia silnika W/g mnie niebieski dym bardziej wskazuje na spalanie oleju. Tym bardziej że idzie on z odmy a nie z tłumika.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 październik 2011 - 20:29

zetor 8145 niebieski dym z odpowietrzenia silnika Jeżeli poszła uszczelka a olej zasysa na tłok, to tą samą drogą wypchnie spaliny czyli do odmy zanim się otworzy zawór wydechowy.

#5 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 październik 2011 - 20:38

zetor 8145 niebieski dym z odpowietrzenia silnika Olej się smaży, stało się coś złego coś się przyciera np. obrócona panewka, na gwołt miska w dół
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 październik 2011 - 20:50

zetor 8145 niebieski dym z odpowietrzenia silnika Też w pierwszej chwili o tym myślałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 18 październik 2011 - 21:02

zetor 8145 niebieski dym z odpowietrzenia silnika kolego a ciśnienie oleju nie spadło, bo gdyby spadło to panewkę mogło obrócić, ale jeśli nie spadło i jak wyżej napisałeś nic nie stuka itp to wątpię żeby to coś z panewkami. możliwe że go przegrzałeś i pierścienie popękały. pozdrawiam

#8 Share Mariusz15

Mariusz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:ładne dziewczynki szybkie samochody i dochodowe rolnictwo

Napisany 18 październik 2011 - 21:03

zetor 8145 niebieski dym z odpowietrzenia silnika panewke moim zdaniem było by słychać chyba! temperatura wody stoi jak wcześniej a dym z tłumika normalny może rzeczywiście zaczne od misy nim się coś naprawde stanie

#9 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 październik 2011 - 21:25

zetor 8145 niebieski dym z odpowietrzenia silnika Gdy bedzie dobry wał i panewka i tylko zetnie zamek i korba sie nie poluzuje to co usłyszysz? tak samo gdy obróci na panewce korbowej na dobrym wale to ciśnienie dopiero widocznie spadnie gdy wał lub korbowód bedzie do wyżucenia, zdejmuj miske
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#10 Share grzesiek5672

grzesiek5672

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 08 luty 2013 - 21:14

zetor 8145 niebieski dym z odpowietrzenia silnika Koledzy a jeśli po zapaleniu ciśnienie jest ponad 4 a po przejechaniu góra 2-3 km spada do 2 to co to znaczy ?:P czyżby silnik już padł ? :o
"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

#11 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 08 luty 2013 - 22:28

zetor 8145 niebieski dym z odpowietrzenia silnika Raczej tak, u mnie przed remontem po dobrej robocie lub przejechaniu 40 km spadało z 4.5 do 0, po remoncie trzyma ciepły i zimny 4, po rozebraniu okazało się że wał jak nowy:D
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share grzesiek5672

grzesiek5672

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 09 luty 2013 - 20:44

zetor 8145 niebieski dym z odpowietrzenia silnika Dziś właśnie jeszcze raz sprawdzałem pojeździłem nim trochę i ciśnienie nie spadło. Tylko jeszcze jedno wyciągnąłem termostat bo nie działał ? może to mieć teraz jakiś wpływ na ciśnienie ? I chyba jeszcze muszę wymienić czujnik temperatury bo coś mi szaleje wskazówka od tem. :)
"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)