Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki ok 70 km

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo<br />Sport<br />Motoryzacja<br />Dziewczyny<br />...

Napisany 22 październik 2007 - 16:19

Ciągniki ok 70 km Case jx1070u nh tl70a albo McCormick c75 max to sa bd traktorki
Power by tradition

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki ok 70 km Dzisiaj, 11:45
  •  

#22 Share dominator150

dominator150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 22 październik 2007 - 18:54

Ciągniki ok 70 km new holland tl70a i valtra a75 moim zdaniem sa to super ciagniki :)

#23 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 10 listopad 2007 - 08:27

Ciągniki ok 70 km Mi to sie podobają te wszystkie :rolleyes: ale jak bym miał wybierać to wybrał bym john deera 5620 lub same rollera
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 10:00

Ciągniki ok 70 km

Case jx1070u nh tl70a albo McCormick c75 max to sa bd traktorki

No i co tam takiego dobrego w tych ciągnikcha - bo chyba tylko marka! :rolleyes: Pzrednie koła na szerszych wersjach opon 20'tki mały leciutki krótki rozstaw osi (broń boże tura założyć), co z tego że silniki palą jak 3512 jak moment obr. jest symbolicznie większy tylko. Jak ktoś chce tylko zgrabiarkę ciągać tym sprzętem ok ale nic więcej. Dlaczego nikt tu nie pisze o proximach 7441 tak wychwalanych w innych tematach?

#25 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 12:12

Ciągniki ok 70 km

No i co tam takiego dobrego w tych ciągnikcha - bo chyba tylko marka! :rolleyes: Pzrednie koła na szerszych wersjach opon 20'tki mały leciutki krótki rozstaw osi (broń boże tura założyć), co z tego że silniki palą jak 3512 jak moment obr. jest symbolicznie większy tylko. Jak ktoś chce tylko zgrabiarkę ciągać tym sprzętem ok ale nic więcej. Dlaczego nikt tu nie pisze o proximach 7441 tak wychwalanych w innych tematach?

Tak czytam Twoje posty i zauważyłem że Tobie chyba trudno jest dogodzić :) Krótki nie może być bo broń Boże do tura, długi też nie bo mało zwrotny, perkins nie bo za słaby, zetor nie bo dużo pali i tak w kółko...

Może MF 5425 ?? Ma "średnią" długość, silnik Perkinsa o dużej pojemności i sporym momencie, oszczędny, najsłabszy z serii ale na bebechach ciągników do 115KM, cięższy od Proximy, możliwy eh-rewers, mocna hydraulika z silniejszych braci, przednie kapcie 13.6 R24, mocna oś Dana, komfortowa kabina z klimą, itd., tylko ma jedną poważną wade... cene :)

Także jeśli jesteś wymagający to musisz mieć sporą kupe szelestów :)

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2007 - 12:33

Ciągniki ok 70 km Co do momentu McCormicka to 270 Nm to chyba nie jest "symbolicznie" więcej od 3512 który ma 165Nm, bez obciążników waży 3300 a Proxima bez obciążników 3200; przednie opony MC 12,4-24 Zetor-11,2-24, tył takie same w obu; Mc ma lepszą skrzynie 24/12.

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 12:59

Ciągniki ok 70 km

Co do momentu McCormicka to 270 Nm to chyba nie jest "symbolicznie" więcej od 3512 który ma 165Nm, bez obciążników waży 3300 a Proxima bez obciążników 3200; przednie opony MC 12,4-24 Zetor-11,2-24, tył takie same w obu; Mc ma lepszą skrzynie 24/12.

Sorki panowie przeoczyłem się bo gdzieś w temacie o mc cormic znalazłem że ten 68km ma 218Nm, sprawdziłem, faktycznie ma 270Nm, nigdzie nie powiedziałem ze perkins jest słąby, ale czy to tak wiele wymagam żeby ktoś złożył mi proxime z silnikiem farmtraca :rolleyes: , alebo nie jeszcze lepiej c max 75 w cenei farmtraca sprzedał :) .

Tak na marginesie jak już tak o perkinsach to czy te euro 2 palą więcej od starych perkinsów? I jak z delikatnością pompy paliwowej?
Jak to jest z tym orginalnym perkinse w farmtracakach, bo rozumiem że np. kiedyś przychodziły do ursusa gotowe części a potem sami zaczeli klepać i juz to nie było to, do farmtracka podobno przychodzi w całości orginalny perkins to znaczy że to jestorginałz wielkiej brytani?
Bo już te carraro w tych skałdakach farmtrackach kioti itp. to już chyba licencja i z Indi przychodzą wyklepane przez hindusów.

A dlaczego nikt nie wspomina o Kioti za 119 tyś jest perkins 72km cararo i cacy kabina z klimą, (minus to podnośnik 2,4t i wąskei koła przód)

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2007 - 13:15

Ciągniki ok 70 km Jak dla mnie to Zetor mógł by montować silniki Deutza, wtedy byłby naprawdę ciekawym ciągnikiem. Np Forterra z silnikiem Fendta 711 :rolleyes: Ale tak dobrze nie ma. Perkinsy montowane w Farmtrackach raczej nie są z Anglii, byłyby za drogie.

#29 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 13:19

Ciągniki ok 70 km

Jak dla mnie to Zetor mógł by montować silniki Deutza, wtedy byłby naprawdę ciekawym ciągnikiem. Np Forterra z silnikiem Fendta 711 :rolleyes: Ale tak dobrze nie ma. Perkinsy montowane w Farmtrackach raczej nie są z Anglii, byłyby za drogie.

I tu jest ten ból bo nic gorszego nie ma jak spartolony perkins- to jedka precyzujne urządzenie i musi być dobrze wykonane, ale gdzie są produkowane te w farmtrackach skoro jest tabliczka że to orginalny perkins i przychodzi do mrągowa w całości, przecież pod byle czym perkins by się nie podpisał, w końcu odmówił ursusowi nazwy MF i dlatego mamy 3512 :)

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2007 - 13:49

Ciągniki ok 70 km Perkins ma chyba Fabrykę w Indiach, aby obniżyć koszty robocizny, jak by nie patrzeć będzie to oryginał. A 3512 mamy bo licencja MF nie obejmowała prawa do nazwy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 13:53

Ciągniki ok 70 km

Perkins ma chyba Fabrykę w Indiach, aby obniżyć koszty robocizny, jak by nie patrzeć będzie to oryginał. A 3512 mamy bo licencja MF nie obejmowała prawa do nazwy.

A nie dlatego że do 91r przychodziły gotowe części i składali tylko do kupya po 91 zaczeliśmy sami wytważać części i wytrzymałość podzespołów to juz wspomnienie

A swoją drogą to nieźle bym się uśmiał jeśli landini lub mc cormic z tej samej fabryki np. w indiach brał by silniki

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2007 - 14:09

Ciągniki ok 70 km Nie jestem pewien, ale te z gotowych części to była chyba tylko krótka seria szkoleniowa, ale to nie miejsce na opisywanie historii Ursusa. Też niedawno myślałem o ciągniku ok 80 km ale jakoś teraz są one coraz lżejsze, mniejsze itp. Który z ww ciągników można porównać do Ursusa 914, w polu żaden nie zrobi tego co Ursus. Obecnie większość ciągników ok 70-80 km jest robionych jako pomocnicze.

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 14:24

Ciągniki ok 70 km

Nie jestem pewien, ale te z gotowych części to była chyba tylko krótka seria szkoleniowa, ale to nie miejsce na opisywanie historii Ursusa. Też niedawno myślałem o ciągniku ok 80 km ale jakoś teraz są one coraz lżejsze, mniejsze itp. Który z ww ciągników można porównać do Ursusa 914, w polu żaden nie zrobi tego co Ursus. Obecnie większość ciągników ok 70-80 km jest robionych jako pomocnicze.

Ni eprzesadzaj że nie ma ciężkich 80km a pronar II prawie tonę ciezejszy od pierwszej generacji, forterra również do lekkich nie należy, a ciekaw jestem jeszcze zefira, bo jeśli nawet te markowe podzespoły robione są w ondiach i innych odleglejszych krajach to dlaczego nie zefir a cena przynajmniej atrakcyjna bo za 90 tyś to trudno kupić 60km 4x4 nawet

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2007 - 14:48

Ciągniki ok 70 km Dlatego napisałem większość, tych lekkich jest zdecydowanie więcej np: u5314, Mc serii c Max, Same Roller, Proxima, Farmtrack itd. Chyba żaden z nich nie waży więcej niż 4 tony.

#35 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 14:51

Ciągniki ok 70 km

Dlatego napisałem większość, tych lekkich jest zdecydowanie więcej np: u5314, Mc serii c Max, Same Roller, Proxima, Farmtrack itd. Chyba żaden z nich nie waży więcej niż 4 tony.

Proxima goła 3,7t z obciążnikami 4,2t, jak dobrze dociążyć przód to nie było by takiej tragedi w porównaniu do 914, no ale dla takcih co chcą zastąpić 914 jest forterra, a co do reszty zwłaszcza roller to masz rację bo te 70km to tylko do prasy i kosiarki, bo na główny cignik to kiepsko

#36 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 16:50

Ciągniki ok 70 km Jeżeli zależy Wam na ciągniku pokroju U-914 to szukać trzeba najsłabszych modeli w cięższych seriach, tak jak wspomniany przeze mnie MF gdzie gama obejmuje modele od 75 do 120KM. Tyle że taki ciągnik bedzie dużo droższy od "lżejszego" podobnej mocy ze względu na solidniejsze podzespoły przystosowane na wieksze moce i obciążenia.

#37 Share kamilon1234

kamilon1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 12:22

Ciągniki ok 70 km no czytając posty nie dowiedziałem sie ile kosztuje MF5425....jeśli ktos wie niech napisze. Interesuje mnie ten ciągnik...thx

#38 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 13:27

Ciągniki ok 70 km ze 120h przebiegu widziałem za 32.773 EUR ale bez VAT
Forza JUVE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share RolnikMateusz

RolnikMateusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 14:19

Ciągniki ok 70 km Ursus c-385 ma 75km ;)
Dobrze mówie ?? bo chyba tak ?

Dodaj odpowiedź