Zaloguj się, aby obserwować  
axeo121

czy zakup zetora 6341 to dobry wybór

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
axeo121    0

Witam wszystkich planuje na przyszły rok zakup ciągnika ma to być przez jakiś czas ciągnik główny w gospodarstwie i na razie będzie pracować na 12 h ale docelowo chciałbym uprawiać ok. 20 h i myślałem nad zmianą mojej starej c-360 na jakiś bardziej rozsądny sprzęt na ten areał bo jak każdy wie praca sześćdziesiątką nie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych i myślałem nad jakimś bardziej komfortowym zakupem niż ciągnik z pod znaku ursus ;) i po wielu rozważaniach wybór padł na zetora w miarę tanie i łatwo dostępne części dużo lepiej przemyślane rozwiązania i nie jest tak prymitywny jak konstrukcje ursusa początkowo myślałem nad zakupem zetora 7245 ale jest to już stara konstrukcja i w większości te ciągniki mają nabite już sporo motogodzin i boje się w coś takiego pakować bo wiadomo co stare to stare i nic się na to nie poradzi więc wybór padł na kolejną serie czyli na zetora 6340 ale jak zobaczyłem jaka jest stosunkowo nie wielka jest różnica ok. 10-15 tyś zł zacząłem myśleć również o zetorze 6341 i tu jest właśnie moja prośba do was czy warto jest dołożyć tyle kasy i co jest najważniejsze czy ta seria jest udana bo przeglądając to forum spotkałem się z różnymi opiniami o ciągnikach z serii xx41 wiem że jest tu sporo które posiadają właśnie te ciągniki moglibyście się podzielić wrażeniami z ich użytkowania i czy faktycznie są takie awaryjne ? proszę was o rade ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A nie zastanawiałeś się nad 7540 ma on bardziej rozbudowaną skrzynie z 2 półbiegami bez sprzegła łącznie ma 16/4 gdzie Super i Classic zazwyczaj oferują 10/2 czasem 10/10 moc i cena tych modeli będzie zbiliżona...

 

http://otomoto.pl/zetor-7540-A70031.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axeo121    0

A jak ze spalaniem porównując oba te ciągniki czyli zetora 7540 z 6341 zaznaczam że w przyszłości chciałem żeby ten traktor który teraz kupuje był ciągnikiem pomocniczym do oprysków, rozsiewania nawozów i pracach przy uprawie ziemniaków więc rozstaw kół i szerokość ogumienia też ma znaczenie i w ogólnie takich lżejszych pracach żeby się sprawdził dlatego chciałbym żeby nie palił zbyt dużo a w planach jest jeszcze zetor 10540 ale to perspektywa zakupu przynajmniej za 5 lat lub nieco więcej ;).

Edytowano przez axeo121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

witam mam 7341 na areale 20ha nie mam z nim co robić w zupełności wystarcza, spalanie jest w normie na 4kl ziemi pługiem 4x40cm bierze 16-20litrów zależnie od warunków, mokro sucho itd. siekam nim też 4ha kukurydzy rocznie jednożędówką 30-40l na ha łącznie z ugarnianiem, myslę ze to nie jest zle chyba ze ktoś ma oszczędniejsze sprzęty. Ceny częsci są przystępne i rzadko je potrzeba dla mnie super sprzęt. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axeo121    0

adrin6231 jakie masz zdanie o tym ciągniku i jak jest z jego awaryjnością faktycznie jest tak jak tu niektórzy twierdzą że ma masę niedociągnięć bo zetor nie nadążał z produkcją tej linii czyli xx41 bo wielu rolników kupowało te ciągniki na PROW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

czesc ja mam mojego z 2004r czyli końcówka produkcji, ze skrzynią 10/10 i 2 siłowniki na tylnym tuzie mam w nim 2850h i nic mi sie nie dzieje jeszcze nie naprawiałem przy nim nic, teraz zaczyna sprzęgło ciągnąć ale to wina pracy z turem. u mnie jest to największy ciągnik w gospodarstwie robi z pługiem 4x40 agregat uprwowy 4,2m prasa zwijająca welger zrobił 550belek w tym roku, 4ha kiszonki siekam 1rzędówką mengele mb 270, pozatym całą zimę wożę nim kiszonki dla 40szt bydła. a w transporcie czasem tez nie powiem na niego złego słowa silnik jest ten sam co w 7745 troche inne filtry większe turbo itd ale to ta sama jednostka. a miałem go już i w 3m uprawowo siewnym z siewnikiem D7 i szedł tylko to było męczenie sprzęty pod względem obciążenia tyłu, ale szedł :-) z 2,5m sie bawi, somsiad ma nh o tej samej mocy ale mój zetor by go "rozerwał" mógłby mieć przedni tuz albo jakiś większy balast z przodu bo jak się zdejmie tura to sie robi za lekki z przód.

Nie słuchaj tych co sie nauczyli starego hasła zetor pali każdy pali ja miałem przedtem 4514 był super oszczędny i super do d... cały czas jakieś pierdoły w nim sie psóły, udzwig na tyle miał nijaki a uciąg też do d*py non stop przedni musiał być włączony, a te 2litry na ha co mi zaoszczędził miały sie nijak do kolejnych awari które zjadały 100zł. polecam ci ..41.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Akurat 4512 do oszczędnych nie należy przynajmniej wg DLG jest bardziej paliwożerny niż 5340 :P

Co do NH to on ma zapewne moc ujętą w innej normie niż Zetor dlatego też jest słabszy :D

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axeo121    0

adrin6231 czyli mówisz że nie jest tak źle ;) spotkałem się z

już z podobną opinią że jak seria 41 to tylko końcówka serii czyli z 2004 roku widać one już wszystkie wpadki poprawione a jak starsze roczniki nie ukrywam że zakup tego traktora będzie się mijał z celem jak jego cena przekroczy 55 tyś czyli z rocznika 2004 raczej nici bo nie warto dawać tyle kasy na używany traktor planując wydać więcej lepiej przemyśleć i zastanowić się czy nie lepiej złożyć wniosek na zakup nowego ciągnika czyli skorzystać z programu PROW tylko w moim przypadku mam małe szanse bo na ten areał mi nie dadzą ciągnika o takiej mocy i tu jest właśnie problem :( może się ktoś jeszcze wypowiedzieć jak wygląda sytuacja z tymi ciągnikami do roku 2000 czy to tylko jakaś seria była feralna gdzieś składana czy coś bo boje się trafić na worek bez dna bo wiadomo kupują używanego trzeba się liczyć już na samym początku z wydatkami ale jak trafie na jakiegoś felernego to będę sobie pluł w twarz że zaryzykowałem i kupiłem bubel może dla pewności kupić zetora 6340 co wy o tym myślicie czym w ogóle różnią te oba ciągniki po za tym że mają inną kabinę ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Seria Super w porównaniu do Classic ma większy udźwig TUZ, wydajniejszą hydraulikę, skrzynię 40km/h (od modelu 5341), przawie 2 krotnie większy zbiornik paliwa ;) W tej sumie wątpie abyś kupił Supera w dobrym stanie lepiej rozejrzyj się właśnie za 6340 lub 7540 bo je idzie dośtac za tyle :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axeo121    0

To ile myślicie będzie kosztował zetor 6341 z roku 2004 pytam bo muszę to jeszcze przemyśleć a za serią 41 przemawia do mnie przede wszystkim to że jest to ciągnik z nowej linii i łatwiej go będzie później sprzedać oraz co jest teraz dla mnie ważne ma w standardzie szybką skrzynie a ponieważ planuję dzierżawę od rodziny która mieszka 7 km ode mnie a mają z 7 hektarów i pola też są porozrzucane więc wiadomo sporo czasu straci się na dojazdach a ze skrzynią 40 ten czas dojazdu byłby sporo krótszy a wiadomo czas to pieniądz ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jak tak patrzę po ogłoszeniach to tak powyżej 70 000zł :blink: Nie wiem za co oni tyle cenią bo w tej cenie można chyba już Fortkę 8641 dostac z kanciastą maską :lol: a to już wyższa pułka technologiczna niż Super ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie ale za****ia to w morde jeża h*j wam w dupe

 

Hamuj się, nie jesteś na chamskim festynie!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj