Zaloguj się, aby obserwować  
Revers680

Jaki ciagnik ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Revers680    0

Witam. Poszukuję ciągnik do zadać chemiczno-nawozowych. Ciągnik najlepiej nowy, cena do 140000 brutto. Współpracował będzie z opryskiwaczem UG REX 1200, rozsiewaczem KVERNELANDR ACCORD HL 1500l, oraz rozsiewaczem do wapna UG RCW 3000. Ciągnik musi mieć napęd 4WD. Moc do 80km, ale to mało ważne, ponieważ główną rolę gra udźwig podnośnika. Z tymi maszynami będzie miał do wykonania około 300 mttg rocznie. Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal89    0

Zetor proxima pasuje do tego 4200 kg udźwigu po co przepłacać jeśli ma wykonywać tylko to co napisane no warto by wziąść z rewersem i i skrzynią 40 dopłata niewielka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Mam jej katalog, ale nie ma w nim cen. Ile kosztuje sama proxima, a ile producent chce dopłaty do szybkiej skrzyni, radia, klimatyzacji, siedzenia GRAMMER pneumatycznego, przednich i tylnych obciążników, WOM 540/1000, oraz lampy ostrzegawczej (koguta)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Jak się bedziesz dobrze targować to koguta siedzenie pasażera i automatyczny zaczep ci dozucą i jeden przegląd gratis ;) w takim wypasie napewno więcej niż jakieś 155 tyś brutto


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli byś dołożył kilka tys. a może uda ci się utargować to miał być proximę plus 90 i wtedy w standardzie masz rewers, szybką skrzynię, wałek 540/1000 także radził bym się zastanowić ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

A ile ona kosztuje w standardowej wersji? A tak to czy tylko za te pieniądze kupie zetora, czy może jest jeszcze jakiś za te pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Moim zdaniem za te pieniądze Zetor bedzie najlepszym rozwiązaniem. A podstawowe pytnie chcesz go kupić na Prow czy za własną kapuche? Według mnie oszczędzanie na wyposarzeniu i na skrzyni 40 to złe rozwiązanie jasli decydujesz się na nowy ciągnik to już dołuż kilka tyś i go jakoś doposarz bo potem bedziesz załoawać za jakiś czas że nie wziołęś jakiś rzeczy.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proxima plus 90 kosztuje 138,5 tys brutto ale z tej ceny można cos urwać albo dołożyć coś do ciągnika

tak jak mówi @Gago lepiej dołożyć i doposażyć niż za rok dwa żałować że się czegoś nie wzieło ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Myślę, że udało by się coś dołożyć. Na razie ciągnik za własną kasę, ale w 2011 będę próbował z prow? A z tym wyposażeniem, co napisałem wcześniej włącznie z szybką skrzynią, oraz przednim tuz, to ile on wyniesie? Mam na myśli proximę 90? A jak cenowo różni się ona od proximy plus 90?

 

Poszperałem trochę po internecie, i znalazłem takie coś jak NEW HOLLAND T/TD 5000. Czy je polecacie? Ile kosztuje seria T, a ile TD?

Edytowano przez milanreal1
post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Po pierwsze nie pisz posta pod postem <_< Mozesz ubiegać się o prow jeśli weźmiesz ten ciągnik nie wiem na czym to polega dokładnie a nie chce cię w bła wprowadzać musisz sie u dilera dowiedzieć z tego Tuz co pamiętam jak ja brałem do Forterry to dopłata rzedu cos ok. 6400 była chyba. Pluska bedzie z dyche drozsza od zwyklej Proxy. ale za to bedziesz miał rewers elektrohydrauliczny z najważniejszych rzeczy.

NH T to prosty mechaniczny ciągnik nie ma szału w nim i tez nie ma co mu zarzucić normalny ciagnik ale ja bym wybrał Zetora.

Edytowano przez milanreal1

Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz założyć przedniego tuza to koszt niecałe 10tys

co do NH to seria td jest w pełni mechaniczna seria T ma w standardzie rewers elektrohydrauliczny inną maskę i większą kabinę, w NH trzeba dopłacać za sprężarkę ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Twierdząc po waszych wypowiedziach dochodzę do wniosku, że Proxima plus wyjdzie taniej od zwykłej proximy, ponieważ wymaga mniej dopłaty? Z TUZ zrezygnuję. Taniej wyjdzie kupić Proximę PLUS Z 85, i dopłacić do szybkiej skrzyni, czy kupić Z 95, i tą skrzynię mieć w standardzie? I jeszcze jedno. Co to jest ta TABLICA CYFROWA w wyposażeniu opcjonalnym? Jeśli bym brał Z 95, to w wyposażeniu opcjonalnym bym chciał mieć: Obciążniki, zaczep HIGCH, siedzenie pneumatyczne, radioodtwarzacz CD, kierownica regulowana i klimatyzację. Ewentualnie tą tablicę, cyfrową jeśli mi wytłumaczycie co to jest. Ile mnie wyniesie taka proxa w tym wyposażeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam tą tablicę cyfrową

jest wyświetlacz i pokazuje Ci prędkość ciągnika, prędkości WOM przy danych obr. silnika, ładowanie akumulatora, liczbę przejechanych km i mth,

Tylko teraz są zmienione oznaczenia i zamiast proximy 85 jest 90, a co do ceny to zależy ile utargujesz ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Czyli chcę i tablicę. A tak bez targowania ile kosztuje w tym wyposażeniu. Jak coś utarguję, to się będę cieszył, a na razie wolę się przygotować na normalną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

W tym wyposażeniu, które chciałem powiedział mi około 145 tyś brutto za proximę plus 90. Czy to drogo?

 

Stała taka na placu, tylko w wyposażeniu standardowym. Przyjrzałem się jej, i wydaje mi się, że w rozsiewaczu przodek będzie podrywać. Fakt, że dojdą jeszcze obciążniki, ale to i tak mało. Jak wam się wydaje?

 

U dealera zapomniałem się spytać, a zaciekawiło mnie ile kosztuje FORTERRA najmniejsza. Orientujecie się, ile ona może kosztować? U znajomego dzisiaj widziałem z105, to bardzo mi się spodobała.

Edytowano przez Revers680

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FERDEKKKK    0

Bardzo polecam ci Zetora proximę plus. Mój znajomy ma właśnie w takich pracach, i bardzo sobie chwali, tylko jego pracuje z opryskiwaczem ciąganym 2000l oraz rozsiewaczu MXL 1200. Podnosi bez problemu ten rozsiewacz, i na chopka nie wyrywa. W 1500l też nie powinno być problemu.

 

Chciałbym się zapytać w tym temacie, ponieważ spełnia podobne kryteria. Mój znajomy (ten od zetora) chce kupić ciągnik do tura. Prace takie jak obornik, kiszonka i sianokiszonka, odśnieżanie oraz transport przyczep. Moc około 80km. Cena do 140000 zł NETTO bez tura. Normalnie bym się nie pytał, ponieważ wybralibyśmy zetora, ale on go nie chce ponieważ już ma, a nie chce 2 takich samych <_< . Chyba że forterra załapie się w tej cenie. Co polecicie. Ciągnik nowy, ponieważ będzie na prow składany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Fajnie by było jakby Forterrke dorwał twój jkolega ale watpie czy w takiej cenie ja dostanie chyba że najubozszą wersje i to nie wiem. A dlaczego nie chce drugiego takiego samego? A nie lepiej jakby wziął 105 proxe?


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FERDEKKKK    0

No właśnie nie chce 2 takich samych. Twierdzi, że musi być coś odmiennego. A ile kosztuje Forterra 95, oraz ile wyposażenie do niej opcjonalne? Najlepiej w cenie brutto jak by ktoś podał. Może uda mi się go namówić, aby jeszcze dozbierał trochę złotówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFzetor    0

Nie wiem, ile kosztuje Forterra, ale mogę polecić ci inny traktor. New holland TD 5040. Sąsiad ma, i bardzo, ale to bardzo sobie chwali. Pracuje on z turem, w prasie belującej, oraz przyczepę ze zbożem ciąga. Jego jest z końca 2010r. Ma już 500 mttg przepracowane, i na prawdę super. Ceny nie pamiętam, ale nie jest za bardzo wygórowana. Niby ma revers mechaniczny ze sprzęgłem, ale jak dla mnie to w niczym nie przeszkadza. Bardzo go polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

za 140000 netto to juz kolego mozesz wybierac nh T badz Case JXU bardziej wypasne ciagniki nie wiem ile JD kosztuje nie pamietam juz albo DF bys musial sie rozjzec dokladnie bo potem mozesz zalowac i kazdego dilera z kazdej marki popytac co oferuja za taka kwote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj