Skocz do zawartości

Zdjęcie

Z czego budować?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 16 październik 2011 - 21:40

Z czego budować? Mam do postawienia budynek gospodarczy o wymiarach szer.12m dług.25m wys.7m w kalenicy dacz dwuspadowy sciany w najniższym miejscu 5,5m oczywiście słupy żelbetowe dwa wieńce no konstrukcja jak należy. tylko zastanawiam sie z czego stawiać sciany co bedzie lepsze co dłużej wytrzyma koszty uzyskania jednego m obydwoma materiałami sa podobne.
tylko czy gazobeton się po prostu nie rozpadnie od wilgoci? w pewnej częsci tego budynku bedzie utrzymywane bydło.
Mam nadzieje że podzieli sie ktoś ze mną swoim doswiadczeniem z takimi materiałami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Z czego budować? Dzisiaj, 09:56
  •  

#2 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 16 październik 2011 - 22:11

Z czego budować? Ja w oborze mam porotherm jest to naturalna ceramika, naturalny materiał także wilgoć powinien w tych warunkach wytrzymać. Tylko tam gdzie krowy chcesz trzymać musisz to otynkować. Nie trzeba żadnych ociepleń. Jakość obora 3 lata stoi i się nie rozpada. Z gazobetonem to nie miałem doświadczeń. Wcześniej krowy stały w oborze z suporeksu i też obora stoi 31 lat i się nie rozpadła do tej pory. Jakbym miał budować coś z budynków inwentarskich to użył bym porothermu.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#3 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 17 październik 2011 - 07:59

Z czego budować? sebekwolkasos - gazobeton = suporeks.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share zetor6011

zetor6011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 17 październik 2011 - 08:02

Z czego budować? To i to jest dobre ciepły materiał i cena tez praktycznie jednakowa :)

#5 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 17 październik 2011 - 20:36

Z czego budować? Tylko porotherm jest naturalniejszy bo to ceramika wypalana w piecu, jakoś budowle setki lat z tego stoją z cegły wypalanej. A za słuszną uwagę to dziękuje.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#6 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 18 październik 2011 - 19:00

Z czego budować? ja bym wział ceramike i otynkowal w oborze,
z ciekawosci z czego dach i jesli z drewna to w jakiej konstrukcji /jetka, płatwie?/?
gazobeton mam mniejsza wytrzymalosc, ale na dom OK

>>>>>> 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 27 styczeń 2012 - 17:56

Z czego budować? Dach to konstrukcja stalowa płatwie Z200 a na to płyta najprawdopodobniej poliuretan 8_10 cm
Zdecydowałem się na ceramike po dokładnym przeliczeniu i sprawdzeniu oferty pobliskiej cegielni PLECEWICE (mam do nich 15km) ceramika wyszła taniej o 2tyś.

Edytowany przez janusz20, 27 styczeń 2012 - 17:59.

#8 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 23:39

Z czego budować? a ja mam takie pytanie bo chcę stodołę drewnianą przerobić na stajnie na krowy i czym ocieplić ściany bo wiadomo teraz to są deski z dość dużymi szparami, myślę dać wełnę mineralną od środka i na to płyty osb,a strop u góry na wys 3,5m deski i też płyty ale bez wełny bo na górę bale siana pójdą, tylko pytanie czy płyty osb nie zgniją?

#9 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 00:00

Z czego budować? trzy razy wklejasz tego samego posta. Zadaj pytanie raz a konkretnie.

#10 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 00:34

Z czego budować? no to pytam co się będzie działo z płytą osb w oborze dla krów, czy będzie się nadawać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 10:40

Z czego budować? http://www.agrofoto....829#entry865829
moim zdaniem płyta zawilgnie jeśli nie zadbasz o dobrą wentylację, czyli o odprowadzenie wilgoci. Poza tym jeśli chcesz tam wstawiać krowy to tym bardziej- nie buduj stropu, tylko zamontuj świetlik (jeśli będziesz przerabiał też dach), żeby to powietrze miało gdzie uchodzić. Jeśli miałyby tam stać tylko mamki, to chyba podobnie, nie orientuje się.