Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ojciec875

ojciec875

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 październik 2011 - 21:25

Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie Czy wie ktoś może jaka jest przybliżona pojemność układu chłodznia w Rekordzie? Chce go na zimę zalać płynem ale zastanawiam się czy nie lepszą alternatywą będzie koncentrat wymieszany z wodą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie Dzisiaj, 21:56
  •  

#2 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 16 październik 2011 - 22:30

Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie ok. 20L ale dokładnie Ci nie powiem nie pamiętam. U mnie jest zwykła woda ale spuszczamy ją na zimę.

#3 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 16 październik 2011 - 23:22

Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie W zwykłym bizonie jest ok 30l, w rekordzie z chłodnicą wody w oleju jest niespełna 40, a nowszych rekordach z nową chłodnicą ok 43l, może być różnica kilku l z powodu kamienia, ale po co do takiego wiechcia lać płyn? spuść na zime i problem z głowy chyba że qq bedziesz kosił
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#4 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 17 październik 2011 - 10:08

Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie a to sory pomyliłem się.

#5 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:www.garazforum.pl

Napisany 17 październik 2011 - 13:39

Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie ja też bym proponował wode a jak kosisz qq to i tak nie problem spuścić na noc wode drogo cię wyniesie zalanie go płynem a w lato rekordy sie grzeją to pewnie wywali ci cały ten płyn ja u siebie dorobiłem drugą chłodnice i jest luksius\

#6 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 17 październik 2011 - 18:09

Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie Co do grzania się to fakt ale jak nie czyścisz chłodnicy. Co prawda ze już po jednym dniu może być zapchana. W tym roku 2 dnia żniw po południu dostawał temp. przeczyściłem kompresorem i problem znikł. Ale ta chłodnica mogła być większa nie zaszkodziłoby.

Co do kuku i spuszczania tylko na noc to nie za bardzo bo musisz jeszcze spuszczać przy chłodnicy oleju tam może zostać trochę wody i może być problem.

#7 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 17 październik 2011 - 20:51

Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie Ja tez zalewam wodą. A w lato mi się nie grzeje chodzi cały dzień i jest ok. Owszem grzał się ale wymieniliśmy termostat i jest spokój :) .

#8 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 17 październik 2011 - 21:29

Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie podepnę się troche pod temat - mianowicie czy pompa wodna w Bizonie Super jest taka sama jak w rekordzie ??czy są jakieś różnice ?
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#9 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 17 październik 2011 - 21:35

Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie pompa wody i wszystko inne jest takie samo tylko różnica jest w kolektorach a tak to wszystko to samo
a co do przedmuchiwania chłodnicy to u mnie to nie zdawało egzaminu bo był spokój do południa a potem już masakra a teraz jak dołożyłem chłodnice to nawet nie dmuchałem ani nic a przez całe żniwa dolałem może 1l wody

Edytowany przez krolikNH, 17 październik 2011 - 22:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 18 październik 2011 - 14:50

Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie A jak zrobiłeś tą chłodnicę? Z czego ona i gdzie ja wsadziłeś? Bo jedna przy drugiej to raczej nie bardzo od silnika masz wentylator a z drugiej strony ten kosz co się kręci.

#11 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 23:27

Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie witam a ja koledzy wywalilem ten separator i kupilem kosz zamiast niego i niemam zadnych problemow z tym zeby mi sie gotowal a co najwazniejsze niewiem co to znaczy czyscic chlodnice na 120 ha chlodnice czyscilem przed sezonem i raz w srodku ale byla czysta tylko ja odkurzylem i po problemie koszt 450 zloty a radosc bezcenna ze maszyne moge cisnac i sie nie gotuje

wracajac do tematu jak zawsze byl zalewany woda to lanie plynu jest ryzykowne pamietaj ze wode i tak musisz dokladnie spuscic zeby nie zamarzla a chlodnica moze ci sie rozpuscic ja myslalem tez zalac plynem ale boje sie o chlodnice bo od nowosci jest ta sama a rekord z 89r
pozdro

#12 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 17:53

Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie no z kolegą się zgadzam na pewno niema sensu lać płynu do starej chłodnicy płynu lepiej wode i jest spokój jak wam się dziura zrobi wody sie doleje i jechane :) kolego wstaw foto tego twojego wynalazku;)

1.Ortografia
2.Cytowanie poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 04 listopad 2011 - 22:15.

#13 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 22:58

Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie tutaj zamieszczam link do strony aukcji dalem za to 450zl ale naprawde warto chyba ze ktos ma dostep do tanich sit o otwoze 2 to moze sam sobie zrobic,ale naprawde warto koledzy zawsze sie meczylem z grzaniem i codziennie czyscilem chodnice a teraz czyscilem ja przed sezonem i w srodku okurzylem bo byla czysta do okola ramki na tym koszu przyklejilem takie uszczelki co do okien na zime sie kleji i zadne paprochy na lonczeniach sie nie dostaja.Mam zamiar tylko zmienic wentylator na zo56 bo ma mniejsza ilosc lopatek i wtedy nie bedzie mi ciagnol plew na niego bo tak to co 2 zbiorniki musze gasic kombajn i otrzepac plewy ale i tak temperatura wynosi 70-80 stopni naprawde warto koledzy sobie to zrobic albo kupic

pozdrawiam

http://allegro.pl/os...1883436259.html

#14 Share farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 18:10

Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie A ja rekorda zalałem płynem 2 lata temu i nie żałuje dorobiłem pod kładkę gumową pod korek od chłodnicy i podstawiłem bańkę pod wężyk przelewowy,wiec problemu z marnotrawieniem płynu nie mam, dziennie wyrzuci tak ok 1l Poza tym mam spokój z kamieniem i lataniem z wodą na dolewki codziennie. Moim zdaniem warto troche zainwestować i mieć o jeden problem mniej na głowie, tylko wcześniej radze dobrze od kamienić cały układ i dokładnie sprawdzić czy po tej operacji się gdzieś dziurka w chłodnicy nie zrobiła, szczególnie w tych starszych.

#15 Share Masseyy

Masseyy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 10:00

Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie Właśnie musisz uważać na chłodnicę. Musi być szczelna. Jak woda ucieknie to jeszcze tragedii nie ma ale płyn jest dużo droższy. Ale z wody ciągle kamień się osadza jak dolewasz nowej a płyn to zawsze płyn ;)
MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

#16 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 00:40

Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie ja do rekorda dolewam wode raz na 2 a nawet 3 dni bo nie ubywa mi ale z plynem boje sie ze chlodnica sie rozpusci bo inaczej tez bym go zalal bo plyn oprucz leprzej wlasciwosci oddawania ciepla spelnia tez funkcje ze aluminium z plaszcza wodnego sie nie utlenia jak ktos zmienial pompe wody to wie o czym mowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share mariusz85

mariusz85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 11:34

Pojemność układu chłodzenia w Rekordzie ja mam uklad chldzenia zalany plynem juz 5 lat i moze dolalem z 6 litrow zrbilem zbiornik wyrownawczy i nie wyrzuca plynu warto jes zalac plynem nie ma kanienia i swiety spokuj z puszczaniem wody ktora nie zawsze chce zejsc do konca