Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z podnośnikiem

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 16 październik 2011 - 18:59

Problem z podnośnikiem Witam.Mam taki oto problem przy 3080.Zaczepiłem pług4 skibowy obrotowy i nie chciał go podnieść.Dwa dni wczesniej orałem i nie było żadnego problemu z podniesieniem.Podnosi do pewnego momentu i dalej nie chce.Bez żadnej maszyny ramiona ida do góry do końca.Bez problemu podnosi też do góry 14 tonową przyczepę.Co mogło się stać?Czekam na wskazówki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z podnośnikiem Dzisiaj, 21:29
  •  

#2 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 październik 2011 - 19:17

Problem z podnośnikiem EHR zapewne ma... czyli czujnik wysokości ramion, lub potencjometr wysokości podnoszenia na panelu

#3 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 16 październik 2011 - 19:24

Problem z podnośnikiem Zgadza się, ale niezależnie od ustawienia EHR powinien podnosić do końca na przyciskach zamontowanych na błotnikach, a tego nie robi.A może się mylę i nie powinien, jesli EHR jest źle ustawiony?

#4 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 październik 2011 - 19:57

Problem z podnośnikiem przyciski na błotnikach podnoszą niezależnie, tak jak piszesz... a jak jest na pusto bez obciążenia? A może banalny niski poziom oleju?

#5 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 16 październik 2011 - 20:11

Problem z podnośnikiem Podniósł by 14 tonową przyczepę z wielkim tłokiem, a nie podniósłby pługa?Na pusto podnosi do końca, pisałem już o tym na początku

Edytowany przez marcin80wlkp, 16 październik 2011 - 20:12.

#6 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 październik 2011 - 20:31

Problem z podnośnikiem to może czujniki siły uciągu :) Konkretnych odpowiedzi oczekuj od @rafik256 lub @mariusz(ZDUN)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 16 październik 2011 - 20:48

Problem z podnośnikiem Czy jeśli czujnik siły uciągu będzie uszkodzony to podnośnik może nie działać poprawnie, nawet sterując guzikami na błotnikach?Bo byc może przy jednym z czujników jest urwany kabel.Pytanie czy te przyciski na błotnikach mają coś wspólnego z tymi czujnikami czy one nie są w ogóle zależne od EHR?

#8 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 październik 2011 - 21:30

Problem z podnośnikiem czujniki siły uciągu przy błędnym odczycie mogą podawać zbyt duże obciążenie do modułu EHR i podnośnik nie będzie podnosił na pełną wysokość (tak mówił mi serwisant), ale czy to odnosi się do Twojego przypadku, to nie wiem :)

#9 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 16 październik 2011 - 21:41

Problem z podnośnikiem Rozumiem, ale mimo wszystko sterowanie guzikami na błotnikach, chyba całkowicie omija EHR i powinno sie odbywać płynnie, prawda?

#10 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 17 październik 2011 - 19:18

Problem z podnośnikiem To co mówi ten serwisant akurat w tym modelu nie ma nic wspólnego z prawdą. Czujniki siły ciągu można spokojnie odłączyć na kostkach pod kabiną. Ich wskazania są ważne dla EHR tylko wtedy gdy ustawisz pracę siłową a gdy nie ma sygnału z czujników EHR i tak będzie pracował tak jak na pozycyjnej. Po użyciu przycisków z błotników cały EHR musisz i tak uruchomić jeszcze raz, tak jak zaraz po odpaleniu maszyny czyli rozłączana jest automatyczna kontrola położenia ramion i zadanych na potencjometrach wysokości podnoszenia i poziomu opuszczania. Cewki elektrozaworów sterowane są prądem a nie napięciem tak więc raczej wina nie leży po stronie EHR. Ja raczej stawiam na jeden z zaworów być może ten od opuszczania przycina się i pozostaje trochę otwarty. Spróbuj posterować nimi ręcznie tymi przyciskami na szczycie cewki.

#11 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 08:10

Problem z podnośnikiem Mam problem gdy podnoszę np. ciężki agregat, podnosi dobrze tylko nie do końca krótko przed końcem zatrzymuje się podnośnik a kontrolka od podnoszenia świeci i słychać pompę że podnosi, gdy pokrętło od wysokości podnoszenia ustawie w niższej pozycji to tak samo podniesie do wybranej pozycji a kontrolka nie gaśnie, przyciskami na błotnikach podnosi do konca bez problemu, podłączyłem miernik pod kostkę elektrozaworu od podnoszenia to pokazuje w czasie podnoszenia ok 6v a pod koniec 2v i w tym momęcie tak jak by nie miał siły dalej podnieść a brakuje może 1cm, z małym obciążeniem podnosi do końca i kontrolka gaśnie, gdzie szukać przyczyny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 26 sierpień 2012 - 12:15

Problem z podnośnikiem Może jest gdzieś jakiś czujnik położenia podnośnika i szwankuje