Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-328 - temperatura płynu chłodniczego

91 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 22:17

C-328 - temperatura płynu chłodniczego

cos chyba wkrecasz...przeciez bez termostatu nie ma krazenia wody i zaraz sie zagotuje....

Ciekawe info podajecie odnośnie układu chłodzenia. W silniku są dwa obiegi, duży i mały. Duży jest wtedy gdy termostat jest otwarty lub go niema i wtedy silnik trudno zagrzać. Zagotuje się wtedy gdy termostat otworzy się zbyt późno, częściowo lub wcale nie otworzy się i układ pracuje na małym obiegu. Krążenie zapewnia pompa wody a nie termostat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-328 - temperatura płynu chłodniczego Dzisiaj, 18:30
  •  

#62 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 22 sierpień 2008 - 22:35

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Termostatu nie było, ale pisałem, że była wsadzona blaszka, która odcinała dopływ wody z dołu chłodnicy do obudowy termostatu i wtedy woda od razu z chłodnicy leciała przez pompę wodną i przez blok silnika i dopiero potem przez obudowę termostatu do chłodnicy.

Mam nadzieję, że to co napisałem jest zrozumiałe ;)
Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

#63 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 22:40

C-328 - temperatura płynu chłodniczego zorzyk wiem, tylko moze tak glupio napisalem i w rozumowaniu wychodzi inaczej...ale tak czy siak termostat wypadalo by miec....a ta blaszke dlugo miales wsadzona??

#64 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 22:47

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Oj dokładnie nie pamiętam, ale na pewno będzie kilka lat ;)

#65 Share bartek7cr

bartek7cr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 17:23

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Cześć
Ja mam kilka pytań do posiadaczy 328
- czy ursus 328 od nowości posiadał dolny zaczep ? jeżeli nie, to czy idzie dokupić i zamontować
- czy żeby kiprować przyczepe musze dokupić i zamontować rozdzielacz ?
- czy z przodu da rade zamontować obciążniki z 330 ?

z góry dziękuje za pomoc ;]

#66 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 18:04

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Ja powiem tak:
Moja C-328 nie miała dolnego zaczepu. Sami go sobie dorobiliśmy ;)
Żeby kiprować przyczepę, to najlepiej kupić nowy rozdzielacz pod siedzenie. Też chcę go kupić, ale to wydatek prawie 600 zł ;) Zamiast nowego rozdzielacza pod siedzenie można kupić rozdzielacz na błotnik, ale tego nie jestem pewien, bo jeszcze tak nie widziałem ;)
Jeżeli chodzi o obciążniki z przodu, to jak najbardziej da się zamontować te z C-330 ;)

#67 Share bartek7cr

bartek7cr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 21:23

C-328 - temperatura płynu chłodniczego ValtraN82 wielkie dzięki za pomoc ;) <piwo>

#68 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 21:33

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Nie ma za co ;)
Po to jest to forum, żeby pomagać ;)
A może Ty wiesz, czy przyczyną grzania się mojej C-328 może być zużyta uszczelka pod głowicą?

#69 Share bartek7cr

bartek7cr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 22:29

C-328 - temperatura płynu chłodniczego tak, przyczyną przegrzewania sie może być zużyta uszczelka ( przedostawanie sie spalin do układu chłodzenia )

#70 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 12:20

C-328 - temperatura płynu chłodniczego wujek ma rozdzielacz(co prawda w c330a niec328)od cyklopa..i spisuje sie bdb

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 12:48

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Wracając do grzania się mojej 328: Wczoraj wymieniliśmy uszczelkę pod głowicą. Pojechaliśmy wypróbować ciągnik w orce. Temperatura podskoczyła bardzo wysoko, ale nie było oznak gotowania się wody w chłodnicy. Natomiast spod korka wlewu oleju do silnika wydostawała się duża ilość pary. Myśleliśmy, że tak widocznie musi być, ale dzisiaj rano okazało się, że wody w chłodnicy nie ma! To gdzie jest?? W misce olejowej! ;)

#72 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 20:44

C-328 - temperatura płynu chłodniczego uuu..to moze blok wam pekł??

#73 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 21:33

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Kupiliśmy dzisiaj zestaw naprawczy silnika i będziemy jutro wymieniać cylindry i tłoki, bo tamte stare już się wyrobiły i to zapewne jest przyczyną wycieku wody do oleju.

#74 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 22:37

C-328 - temperatura płynu chłodniczego myslalem ze to ty juz to wymieniales..widocznie pomyslily mi sie tematy.heh, bo ktos juz majstrowal w c330..no mniejsza ;)
jak cos to daj znac :)

#75 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 22:59

C-328 - temperatura płynu chłodniczego OK. Jutro napiszę jak przebiegła wymiana cylindrów, o ile zdążę to jutro zrobić ;)

#76 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 27 sierpień 2008 - 09:20

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Jak juz robisz dol silnika, zo przyjzyj si eglowicom. Moze sa pokrzywione?? Jak si eprzegrzal raz to planowanie moze si eokazac konieczne. Na pewno zrobienie porzadne glowicy nie zaszkodzi. Wiem z eto koszta. Ale moze czasami lepiej sie oplaci drozej raz niz tanien 2 lub 3 razy??

Skoro pisales ze z oleju dawalo para wodna to na 100% byla tam woda. Oczywiscie koniecznie zmien natchmiast olej. Ale to chyba oczywiste.

Co do termostatu. Zamontuj nowy. te nawet 40 zl wiecej moze sie oplacic. Pamietaj ze niedogrzany silnik tez duzo szybciej sie zuzywa. Jezeli termostat jest sprawny i uklad chlodzenia tez, a to zapewne juz masz sprawdzone, to wszystko musi dzialac. Po wymianie tuleji i tlokow zadbaj zeby docieranie przebiegalo w optymalnych warunkach. Tzn zeby silnik nie przegrzal sie i ni ebyl za bardzo obciazony, ale i zeby pracowal w odpowiednio wysokiej temp.

PS. Tak wogile to jest jakis godny polecenia sklep internetowy w jrorym mozna kupic takie drobiazgi jak np. termostat, korek chlodnicy czy inne czesto wymieniane elementy?? Instalacje to mozna na kazdej aukcji kupic, ale nikt ni esprzedaje termostatow, swiec zarowych, filtrow... A to przeciez podstawa... No mi sie tak wydaje.

#77 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 27 sierpień 2008 - 12:51

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Jedyny taki sklep internetowy jaki znam, to GRENE
Można tam kupić wiele części, których nie kupisz na allegro. Są tam świece żarowe, przewody chłodnicze itd.

Jeszcze przy okazji znalazłem sklep internetowy ze wszystkimi drobiazgami. Są części do różnych ciągników i maszyn rolniczych, a tu podaję link do części do C-330.

#78 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 04 wrzesień 2008 - 21:43

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Witam ponownie! ;)
Wymiana cylindrów i tłoków trwała dosyć długo ze względu na to, że bardzo ciężko jest dostać panewki do C-328 i w dodatku są strasznie drogie. Ale pokombinowaliśmy i wsadziliśmy nowe korbowody i panewki od C-330 i wszystko jest OK. Z doborem właściwych panewek było też ciężko, a wszystko przez pracownika sklepu Agroma S.A., który bardzo niedokładnie zmierzył wielkość otworu w korbowodzie z panewkami, w wyniku czego 3 razy musieliśmy jeździć i wymieniać panewki ;)
Ale wszystko się udało, ciągnik już się nie grzeje i znakomicie chodzi teraz z pługiem :)
W sumie na naprawę poszło ponad 700zł razem z innymi drobnymi rzeczami, takimi jak śruby, uszczelki, termostat, olej no i oczywiście paliwo nieszczęsne :)

#79 Share bartek7cr

bartek7cr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 październik 2008 - 19:11

C-328 - temperatura płynu chłodniczego cześć
ja mam pytanie do posiadaczy C-330, do jakiej maksymalnej temperatury grzeje sie np. w orce ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 18 październik 2008 - 20:03

C-328 - temperatura płynu chłodniczego U mnie wskaźnik temperatury trzyma się mniej więcej na połowie zielonego pola i tak być powinno. A u Ciebie jak jest?