Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-328 - temperatura płynu chłodniczego

91 odpowiedzi na ten temat

#21 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 12 styczeń 2008 - 21:37

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Parę ładnych lat do chłodnicy w c-330 lałem wodę nic się nie stanie jak do zakamienionej chłodnicy wleje płyn petrygo? Ale tylko tak pytam z ciekawości bo kupiłem już tak jak ktoś tutaj pisał na CPN środek do płukania chłodnicy. ;)
:D

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 sie 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-328 - temperatura płynu chłodniczego Dzisiaj, 21:48
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2008 - 21:42

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Albo może wskaźnik w zegarze jest uszkodzony i nie wskazuje poprawnie ale to w ostateczności bym sprawdził najpierw termostat bo może się przycinać

#23 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2276 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 21:44

C-328 - temperatura płynu chłodniczego stac sie nie stanie ale zakamieniona chłodnica żle oddaje ciepło przekonal sie o tym znajomy gdy założył nowa chłodnice gdy orał już mu się ciągnik nie grzał

#24 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 19:49

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Wiadomo że płyn do chłodnicy nie jest tani, a przy większym wysiłku ciągnika płyn tak samo jak woda podnosi swoją objętość i z bocznego wężyka koło korka chłodnicy wychodzi nadmiar płynu. Gdyby tam na końcu wężyka załorzyć jakiś zbiorniczek do którego zbierał by sie nadmiar płynu. Co o tym myślicie? ;)

#25 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 20:30

C-328 - temperatura płynu chłodniczego

Wiadomo że płyn do chłodnicy nie jest tani, a przy większym wysiłku ciągnika płyn tak samo jak woda podnosi swoją objętość i z bocznego wężyka koło korka chłodnicy wychodzi nadmiar płynu. Gdyby tam na końcu wężyka załorzyć jakiś zbiorniczek do którego zbierał by sie nadmiar płynu. Co o tym myślicie? ;)

Kolega ma zaspawane jak to zobaczyłem to było tylko :P i mówię mu weź to przewierć bo Ci węże porozrywa. Ale od tamtego czasu maja już jakieś 3 4 lata i jest OK.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#26 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 21:45

C-328 - temperatura płynu chłodniczego mi nie chodzi o to żeby to zaspawać albo zatkać tyko dorobić jakiś zbiorniczek na końcu wężyka żeby płyn sie nie niszczył. Ale nie wiem czy to jest dobry patent.

#27 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 21:54

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Wiem o co Ci chodzi. Mój kolega ma właśnie wężyk przy oraniu poprowadzony od korka wlewu oleju do silnika do kabiny i olej zbiera. Z tym płynem może byc trudniej umocowanie zbiornika.

#28 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 22:12

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Dobry pomysł z tym zbieraniem płynu. W samochodzie jest zbiorniczek wyrównawczy który ma duzo miejsca na gromadzenie płynu który powiekszył swoja objętość. Jednak ten zbiorniczek w ciapku nie musi być duzy bo jednak cały płyn jest w chłodnicy a trzeba zebrac tylko jego nadniamr. wystarczy jakaś butelka 0,5L umieszczona zaraz obok chłodnicy poniżej korka wlewowego, np. z przodu pzred chłodnicą. Wystarczy potem po ostygnieciu zlać spowrotem ten plyn do chłodnicy.
Kolego @c330ursus popieram, Wprowadz ten patent w życie i daj znac jak sie sprawuje.

#29 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 20:25

C-328 - temperatura płynu chłodniczego dzisiaj zacząłem z tym zbiorniczkiem robić ale narazie nie widzę problemu najtrudniej buło ściągnąć maskę :rolleyes: (mam kabinę)

#30 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 20:27

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Nie wiem co tam trudnego . Odkręcasz 2 śruby (19) ciągnisz maske do siebie opierasz wejściami śrub o ciężarki i maska stoi jak trza. Ja mam ograniczenie na linkę stalową.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 20:48

C-328 - temperatura płynu chłodniczego + 2 śrubki (10) i 2 śrubki (13) pod kabiną i trzy kable od świateł i uszczelka pod kabiną bo ja zdjąłem całą maskę tak, że leży na ziemi. Ja z tym tylko żartowałem, bo mi chodziło o to że zamontowanie zbiorniczka jest takie banalne, a wykręcenie maski jest banalne ale trudniejsze od zamontowania zbiorniczka :rolleyes:

#32 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 20:59

C-328 - temperatura płynu chłodniczego A no chyba że tak. Ale ja mam tylko umocowaną kabinie przy przodzie na 2 śruby 19. Ciapek 1976 rok.

#33 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 21:04

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Ja mam C-330M i kabinę wysuniętą bardziej w przód (kupiona nie robiona) i trochę bałem się że zerwie kable.

#34 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 21:42

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Ja też mam kupioną (76 rok) Mam problem ze światłami bo mam nowe klosze przednie (plastiki) i nie działają mi krótkie światła. Jak na krótko kable ustawiałem (tzn. czerwony na dużą żarówkę to były krótkie) ale jak normalnie to nic. Przypuszczam że jak będzie cieplej będę musiał zająć się elektryką. A zaraz po montażu wszytko ładnie grało ;/

#35 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 15:38

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Po montażu czego? sprawdź tyko stacyjkę morze jakiś kabel ci sie oderwał albo ją wymień (koszt ok. 15 zł) a jak chcesz całą instalację wymienić to na allegro można kupić zgodne z kolorystyką + stacyjka + gniazdo bezpieczników (tak jest na zdjęciu) to jest link.

http://www.allegro.p..._330_c_360.html

Ale ja myślę że będzie coś ze stacyjką albo z kablami idącymi do świateł ja proponuje tyko to wymienić. Ale każdy zrobi jak chce.

#36 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 17:21

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Po montażu całych przednich świateł. Dodam tylko że zaraz op zamontowaniu działały :rolleyes: . Następnego dnia już nie. A co do tej Elektryki to trzeba by całą wymienić . Czy ten zestaw kabli będzie nadawać sie pod alternator już ?

#37 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 21:39

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Nie wiem ale na tej stronie co posłałem linka ma napisane swoje gg można by się spytać.

#38 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 21:57

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Aha bo chciałem to wiedzieć.

#39 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 17:25

C-328 - temperatura płynu chłodniczego W przednich lampach mam normalne żarówki tak jak chyba w każdym ciapku. Ale planuję małą modernizację i chcę wymienić te normalne żarówki na halogenowe (niebieskie) za 23 złote 2 sztuki. Zastanawiam sie czy moja prądnica uciągnie te żarówki czy nie spale instalacji ani stacyjki i czy akumulator będzie naładowany (w przeciwnym przypadku nie będę robił tego "wynalazku"). (mam jeszcze radio).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 14:33

C-328 - temperatura płynu chłodniczego Zrobiłem ten zbiorniczek do zbierania płynu chłodniczego :D :P Przy okazji pomalowałem maskę :D :P Piszcie co myślicie o tym zbiorniczku :D